f akkoorden Radboud geeft galaconcert in „de Rank" 7% WALDO n SCHIEDAM Grote Kerst- zangavond op 23 december Oecumenische dienst in Martinuskerk Bestuur Wijkver. besprak zebra- paden me t politie Groeton speelt voor Oud-strijders Koopavonden anno IK) Rente I#ftot votfj 9 laS/j/AAi-r Instrumenten tonen t ii' rijbetvijs JASMIN" BACHPLEIN 114 - SCHIEDAM Samenzang BKJL SUPER- ENKABE MARKT .V. I rr Waarom zebra-paden J Boerenleenbank Schiedam/Kethel Op zaterdag 29 november zal de mu- ziekvereniging St. Radboud haar tach- tigjarig bestaan vieren met een groots galaconcert in de Rank, dat voor ieder- een gratis toegankelijk is. Hoewel er in de Rank 320 plaatsen beschikbaar zijn, raden we diegenen die dit concert willen bijwonen aan toch voor de con- certdatum een tonegangsbewijs te ha- len. Want Radboud zelf heeft uiteraard aan een groot aantal genodigden een uitnodiging gezonden. terwijl er na- tuurlijk ook vele familieleden en sup port ers de avond zullen bezoeken. Via raambiljetten zal het galaconcert wor- den aangekondigd en daarop staan ook de adressen waar de kaarten kunnen worden afgehaald. Voor Groenoorders is het dichtsbyzijnde adres: A. Ver- speek, Schiedamseweg 4. Het programma van het galaconcert zal bestaan uit voornamelijk lichte, moderne muziek. Het serieuze deel zal bestaan uit enkele Spaanse dansen van Moskowsky en de Rapsodie der Lage Landen van v. Lijnschoten. Met dit laatste werk verwierf Radboud een le prijs in de afdeling uitmuntendheid op een recent concours in Naaldwijk. Het concert zal nog worden uitgevoerd met het oude instrumentarium. Zeals bekend heeft Radboud sinds kort de beschikking over een nieuw instrumen tarium, dat het verouderde hoogstem- mige zal vervangen. Deze nieuwe in strumenten zullen op het galaconcert worden getoond, terwijl de dag erna in het verenigingsgebouw aan de Kerk- weg ook gelegenheid is tot bezichtiging. Doch het zal nog wel een half jaar duren voor de Radboudmuzikanten hun instrumenten volledig beheersen, zodat ze ermee kunnen concerteren. Het nieuwe instrumentarium, dat in totaal f 31.000 kostte kon worden aan- geschaft uit de opbrengsten van ver- schillende akties o.a. een grote fancy- fair met antiekbeurs vorig jaar oktober en een konijnenloterij vorig jaar Kerst- mis. Ook dit jaar weer zal deze konij nenloterij worden gehouden. Met schenkingen van particulieren en een bedrag uit het Anjerfonds is men nu op 1.000 na aan het totaalbedrag van 31.000 toegekomen. En die laatste duizend gulden zijn door een persoon- lijke lening verkregen. Na het jubi- leumconcert gaan de ruim 60 muzi- kanten van Radboud dus met grote energie hun geheel betaalde instru mentarium onder de knie zien te krijgen. Zodra dat gelukt is zult U er zeer zeker meer van horen. Dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R.en N.B.A. gedipl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPRIJS 11.- PER UUR TEL. 353291 - b.g g. 262385 of 159596 Op dinsdag 23 december zal de wijk- vereniging Groenoord een grote volks- kerstzangdienst organiseren in de Sint Martinuskark aan de Willem Andries- senlaan, voor alle bewoners van Groen oord en Kethel. De toegang voor deze zangdienst, die om 8 uur 's avonds begint. is geheel gratis. Ter bestrijding van de gemaakte kosten zal echter aan het eind van de avond een collecte worden gehouden. Aan dez grootse zangavond zullen medewerken: de heer H. Roelfsema, Burgemeester van Schiedam en de heer K. Prins, die de bijbelteksten zullen uitspreken, het Gereformeerd Kerkkoor Kethel on.l.v. C. Dubbeld, het Her- vormd Kerkkoor Groenoord o.l.v. F. v. Rijn. Het Hervormd Kerkkoor Kethel o.l.v. H. P. de Sterke, het R.K. Parochie- koor St. Jan o.l.v. P. L. Zomers, het Bej. koor „Spalandia", de sopraan Truusje Giel en de organist G. C. Hagenaars. De algehele muzikale leiding is in handen van dhr. P. L. Zomers. Hoe wel vijf koren een groot deel van de avond zullen vullen zal toch ook sterk de nadruk worden gelegd op het ge- zamenlijk zingen der kerkbezoekers. Een zevental bekende kerstliederen bieden daartoe alle gelegenheid. In onze volgende uitgave zullen we op deze kerstzang nog nader terug komen. In de serie maandelijkse oecumenische diensten waaraan de liturgie ten grond- sla ligt, opgesteld door de prof, van der Leeuwenstichting, spreekt zondag 30 november ds. E. Verwaal in de Marti nuskerk in Groenoord. Het onderwerp luidtDe schepping als verbond. Even- als de twee voorgaande bijeenkomsten die zeer goed bezocht waren, begint de avond om kwart over zeven. Na afloop is er gelegenheid tot discussie of vragen stellen in het Trefcentrum. Vfl-, zie advertentie ACHTEISPA f«/ll A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 2e Jaargang no. 40 27 november 1969 Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, i. Oreliosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,Dg Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 AJvertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Zoals reeds in de vorige „Groenoord- akkoorden", vermeld werd, zou de wijkvereniging stappen ondernemen bij diverse instanties om de realisatie van een aantal zebra-paden te bespoe- digen. Ons verzoek in deze aan Burge meester en Wethouders, heeft geresul- teerd in een gesprek van een aantal leden van het bestuur met de hoofd- inspecteur van politie dhr. Willems van Beveren. Wij als goede bewoners van Groenoord gingen in de heilige overtuiging dat er een aantal zebra-paden moesten komen en wel op de volgende punten. a Aan de Ed. v. Beinumlaan nabij de scholen. b Aan de Laan van Bol 'Es nabij de school en bij de Cooperatie. c Op de Mozartl. nabij houten school, d Op de Prinses Beatrixlaan nabij de bushalten. Dhr. Willems van Beveren begon met ons te vragen waarom wij die zebra- paden wilden. Door ons werd gesteld dat wij een grote preventie verwach- ten van de zebra-paden en dat juist door die zebra-paden de voetgangers niet meer vogelvrij-verklaarden zou- den zijn. Hij was het op vele punten met ons eens, maar bracht nog even heel duidelijk naar voren dat aan zebra paden ook grote nadelen verbonden zijn. Namelijk, dat een zebra-pad bij de mensen een vertrouwen wekt die er niet altijd is en dat als er zebra- paden aangelegd zouden worden, spe- ciaal op wegen met doorgaand verkeer, deze dan beveiligd dienen te worden met knipperlichten enz. Verder vertel- (zie vervolg op pag. 3) DAGELIJKS BESTUUR WIJKVERENIGING Voorzitter Dhr K. Vlug, Bachplein 194, tel. 35 13 56 Secretariaat Mevr. B. A. M. Luyckx, J. Oreliosingel 27, tel. 15 67 35 Financien Mevr. A. v. Spek, Obrechtstraat 86, tel. 15 95 38 Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmanplein 125, tel. 15 10 63 Vice-voorzitter Dhr J. J. Levens, Joh. Straussplein 332, tel. 15 69 67 Onze Toneelgroep „Groeton" zal op vrijdag 28 novemder a.s. het blijspel „De Poesekater" van B. J. Duin, dat ze in mei met zoveel sukses voor de leden der wijkvereniging speelde, opvoeren in zaal Irene voor de Nederlandse Bond voor Oud-Strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis afd. Schiedam. Het is een leuk sukses voor onze Groetonners dat ze voor de oud-strijders hun jaar- lijkse feestavond mogen verzorgen. Van de Schiedamse Handels- en Be- drijfsraad ontvingen wij de mededeling dat in Schiedam voor St. Nicolaas 5 koopavonden komen. De eerste koopavond zal zijn Vrijdag 28 november. Winkels open tot 9 uur n.m. De tweede koopavond, zaterdag 29 november sluiten de win kels om 6 uur n.m. Van maandag 1 december t/m. donderdag 4 december 1969 zullen de winkeliers U weer tot 9 uur n.m. van dienst zijn. De ochtend- en middagsluitingen in de week van 1 t /m. 6 december vervallen, zodat U ruimschoots de gelegenheid heeft Uw inkopen te doen. Voor de koopavonden rond Kerstmis informeren wij U bijtijds. Spaarbank voor uw salaris en prive-rekening Ruime openstellingsuren Zwaluwlaan 101, Jelef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fel. 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1