HENFLI BRIDGE *°e9ste< GROENOORD Groenoords Bridgepaarwerd tweede Kitiek op winkelbeleid POSTZEGEL- CLUB q> I s: REAKTIES VAN LEZERS Bridge- en klaverjasver- eniging Groenoord e.o. Rente |^J tot J 7 /o MISLUKTE POLITIELE ACHE TEGEN S. V. G. R. Vragen beantwoorden a Uitleg verwarmings- kosten in volgend nummer Uurschaaktournooi Postzegelnieuws D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL RADIO Juwelier Boot T 0/ Ten tijde dat deze regels aan het papier worden toevertrouwd hebben enige onzer aan een aantal dames in twee lessen de eerste beginselen b'ygebracht van het edele spel dat bridge heet. De algemene indruk is, dat in een onzer artikelen niets teveel werd beweerd t.w. de enthousiastelingen zijn nog enthousiaster geworden. Na twee lessen werd reeds gevraagd of zij eens een bridge-seance mee moch- ten maken, al was het louter om de sfeer te proeven en het spel te be- wonderen van de meer ingewijden. We hebben toegezegd dat dit gebeuren zal en vertrouwen erop dat onze leden de dames prettig zullen ontvangen en dat zij eventueel de te stellen vragen zo goed als in hun vermogen ligt zullen beantwoorden. Hierop willen wij aan- sluiten dat andere belangstellenden evenzeer onze verrichtingen mogen ko- men gadeslaan. We zullen U gaarne ontvangen en U alle gewenste inlich- tingen verstrekken. Hoe is het met de viertallen gegaan Ieder viertal heeft nu twee wedstrijden achter de rug. Er dienen zich in de A- en B lijn enige koplopers aan; al- hoewel in de fase van de strijd valt er nog niets te voorspellen. Men zij op z'n moede I De stand is thans A lijn Bergvelt-v. Ewijk - v. Harten-Spiekman 10-2. Seip-Vledder - Vermannde-de Wolf 6-6. Bovenkerk-Grevenbrink - echt.-Elderhorst 6-6. - Janisch-v.d. Kraan - de Veth-Hageman 2-10. B lijn Brouwer-Schoots - Mevr. Cijs-Ligthart 10-2. Bisch-Snackay - v. d. Giessen- Linschoten 7-5. v.d. Kraan-Sanstra - Seip Sr.-v. Gulick 6-6. Echtp. Bruss6- echtp. Hoffener 1-11. Op maandag 17 november heeft de afd. Bridge niet gespeeld omdat de overgrote meerderheid zal deelnemen aan de door de S.G. uitgeschreven wedstrijd om het kampioenschap van Schiedam. Al verwachten wij niet dat dit kampioenschap uit onze kring zal komen, t6ch hopen we van ganser harte dat we eervolle resultaten zul len behalen. F. V. Bij het bovengenoemde bridgekam- pioenschap van Schiedam, dat door de S.G. werd georganiseerd behaalden een tweetal paren van onze bridge- vereniging zeer goede resultaten. In de voorronde van dit door 108 bridgers bezochtte tournooi, haalde het paar v. Harten-Spiekman een percentage van 69.84. Het paar v. Ewijk-Bergvelt kwam op 53.75 En bij de finale op 19 november bewezen beide paren dat hun prestaties van de vorige avond geen uitschieters waren want v. Harten Spiekman werd 2e met een percentage van 68 en het Paat v. Ewijk-Berg velt kwam met 50 ook bijzonder goed uit de bus. We zijn als bestuur van de nog zo jonge bridgevereniging erg trots op deze bijzonder goede pres taties van bovengenoemde leden. Het is overbekend, dat we in onze wijk, wat de winkels betreft, niet zo rijke- lijk zyn bedeeld. Tot op heden zijn alle inwoners aangewezen op de winkels aan de Laan van Bol 'Es of op de Super- markt van Bijl. Maar dat deze winke- liers zich dat beseffen is hun waar- schijnlijk onbekend, want het stand- punt service mag toch wel ingenomen worden. Als je nu by de Super Coop rond loopt en zo eens je ogen de kost geeft, kom je daar herhaaldelyk men- sen teg en, die lopen te zoeken. Vrijwel veel mensen die er voor de eerste keer komen, omdat hen een woning in Groenoord is toebedeeld en dus hele- maal vreemd een nieuwe winkel in stappen en daar niemand aantreffen, die hen verder helpt. Dus zoeken maar, want het personeel zit achter de kas- sa's. Als er dan toevallig een bejaarde heer binnen stapt en bij de afdeling brood aan een paar personeelsleden vraagt om een halfje zoutloos krop, omdat zijn vrouw van de dokter heeft gehoord, dat ze over moet gaan op zoutloos, krijgt hij daar ten antwoord dat hij dan by de kassa moet zijn, want die juffrouw weet er meer van. Hij sluit achter een lange rij aan en eindelyk aan de beurt geeft hij ~ijn wens te kennen. De juffrouw achter de kassa blijkt nergens van te weten en met een „laat U maar" verlaat deze oude man de zaak. Nu wat anders. Toendertijd stond in het Groenoord blad vermeld, dat groenteboer Simons nu sigaretten automaten ging plaatsen en dat was dan een goed idee. De auto maten aan de gevel van de Coop ver- dwenen snel omdat deze door de jeugd nogal veel werden gesloopt, maar dat is bij Simons niet het geval. Nu is het ons al verschillende malen gebeurd, dat deze automaten leeg waren. en of het nu een doordeweekse avond is om 8 uur of op zondagavond, meestal kan je er niet terecht. Dus stap je op de fiets en haal je by de Spar aan de Schiedamseweg of bij van Meurs-Com- brink aan de lepenlaan je pakje siga retten. Want een ieder komt wel eens zonder sigaretten te zitten en hoop t dan op de enige automaat in onze wijk, om daar terecht te kunnen. Wij hopen door dit schrijven nu eindelyk de knuppel eens in het hoenderhok gegooid te hebben. want je hoort van zoveel inwoners kritiek op de diverse zaken en deze zaken beseffen waar- schijnlijk niet wat ze al zo kunnen doen, om het de inwoners naar de zin te kunnen maken om de gang naar hun winkel veel gemakkelyker te maken. Je kunt niet alleen maar de kassa laten rinkelen, maar je moet ook van het standpunt „Klant is Koning" uit gaan. We hebben nu twee zaken doorgelicht en hopen in de toekomst, dat onze kritiek, welke opbouwend is bedoeld, minder wrong zal zijn wat de overige zaken betreft en dat het in het huidige bestand zeer wel zal verbeteren. Enkele bewoners. Dinsdag 11 november. Eindelijk was het dan zover, onze eerste ontmoeting in de R.S.B.-Competitie was een feit. Om 19.00 uur was het verzamelen geblazen voor de St. Mar- tinuskerk, vanwaar we op weg togen naar het Haagse Veer in Rotterdam. We kwamen daar rijkelijk vroeg aan en bij het betreden van de kantine van het Hoofdbureau van Politie, was van onze tegenstander Hermandad 2, nog niets te bespeuren. Rond kwart voor acht kwamen zij echter opdagen en het was goed acht uur toen, na een wel- komstwoord van de voorzitter, de klok- ken werden gestart en de eerste stra- tegische velden op de schaakborden werden bezet. Hierna volgden enkele uren van denken en ijsberen onder het genot van enkele kopjes koffie en het getik van de klokken. Het zal half twaalf zijn geweest toen de laatste partij werd beeindigd en uiteindelijk onze ploeg de sterkste was gebleken. Met opgetogen gezichten en een over- winning van 6i/2-3i/2 in de zak keerden we huiswaarts. Voor de statistieken, onze overwinningen werde geboekt op de borden 1, 3, 4, 6, 7 en 8, terwijl de halve punt werd gescoord op bord 2. Al met al een geslaagde ontmoeting en wat de uitslag betreft; ga zo door S.V. GROENOORD. Kenmerkend voor de sfeer in onze vereniging is het volgen- de, een onzer meest enthousiaste deel- nemers vergat in zijn enthousiasme een verjaardag van edn van zijn naaste familieleden; hij was een van de zes die een overwinning boekte. Dinsdag 18 november. Na de geriefelijke ruimte van het Trefcentrum zijn we teruggekeerd in de „keet", waar onze schaakvereniging zijn eerste stappen zette. Een achter- uitgang in comfort weliswaar en ho- pelijk niet van lange duur, wat echter niet wegnam dat de opkomst maximaal was. Met een beetje schuiven was er voor iedereen een plaatsje en eenmaal verdiept in de schaakproblemen is de omgeving van geen belang meer. Een waarschijnlijk toekomstig lid, van goede speelsterkte de heer Boogaard kwam ook een kijkje nemen en we hopen dat hij de gelederen blijft ver- sterken. De ranglijst van de Groenoord- Competitie kon aan het einde van de avond als volgt worden opgemaakt In ons vorige nummer beloofden we U een uitleg inzake enkele vraagtekens die bij verschillende bewoners waren gerezen na ontvangst van de afrekening der verwarmingskosten over het stook- seizoen 1968-69. De door de Wijkver- eniging bij de Woningdienst tijdens een gesprek ingediende klachten van enkele bewoners zijn momenteel in onderzoek bij Warmtemeter n.v. Zodra we hier bericht van hebben zullen we U dit in ons blad mededelen. GROEP „A" 1 W. C. van Evert 8-5 2 J. J. Henkelman 5-4% 3 J. Zwart 6-4 y2 4 G. M. Henkelman 7-4i/2 5 A. v. d. Spek 6-31/2 6 J. H. J. Meeder 7-3 7 J. F. Schoonderwoerd 5-2j/2 8 B. Wassink 8—11/2 9 A. Meyer 8-1 GROEP „B" 1 M. G. van Soest 8-7 2 A. Schilten 9-6 3 H. Zeilstra 8-5 4 H. v. d. Heuvel 5-4 5 A. Schell 6-4 6 A. L. Kruidenier 8-4 7 H. J. Zondag 8-2 8 D. L. Bakker 9-2 9 J. B. Renskers 4-1 10 C. Kloet 4-0 Een dezer dagen ontving ons bestuur een schrijven van de jubilerende schaakvereniging R.S.R.-Ivoren Toren uit Rotterdam. Om hun 50-jarig be- staan wat luister bij te zetten organi- seren zij op zaterdag 27 december a.s. een uurschaak-toernooi. De duur van een partij is een uur, een half uur per deelnemer dus. Het toernooi begint om 10.30 uur en eindigt ongeveer om 17.00 uur. Leden die aan dit toernooi zouden willen deelnemen, kunnen zich voor nadere inlichtingen tot het be stuur wenden. NED. ANTILLEN: 3 november: vier Kinderpostzegels met toeslag ontworpen door C. S. Corsen uit Willemstad, Curacao, resp. 6 4-3 cent, 10 4- 5 cent, 20 4- 10 cent, 25 4-11 cent. SURINAME; 21 november: vijf Kinderpostzegels met toeslag, ontworpen door S. Robles de Medina uit Paramaribo, gewijd aan de „konferjarispelen", resp. 10 4- 5 cent, 15 4- 8 cent, 20 4- 10 cent, 25 4-12 cent en 30 4- 15 cent. Het jaarlijkse velletje bevat twee zegels van 10 4- 5 en een zegel van 20 4- 10c. 29 oktober: twee zegels ter gelegenheid van 50 jaar Internationale arbeids- organisatie. Ontwerp uitgewerkt door Joh. Enschede Zn. te Haarlem, resp. in de waarden 10 en 25 cent. J. d. G. WAARBORG VOOKVAKKUNDIGHEID Bij ons g£en hoge reparatlekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar. MODEL CLAUDIA Dr. Wibautplein 15 Teleloon 26 69 05

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7