akkoorden PRETTIGE FEESTDAGEN Kerstzang- avond van V 77 WALDO n.v. 01xoW SCHIEDAM Wijkvereniging Jeugd Kerst- nachtdienst Koopavonden met Kerst °ogste* Bel Canto's Kerstconcert Kerstconcert iZ< Vrouwenbonden vieren Kerst in de „Ark" void Leger des Heils in Goenoord X Iedereen is welkom anno 162Cr Rente |^J cot Os /o Lage toegangsprijs iaa BiJL SUPER- ENKABE HARKr Uw rijbewijs J A S MI N BACHPLEIN 114 - SCHIEDAM I z Kerspot bij Coop Boerenleenbank Schiedam/Kethel In ons vorige nummer hebt U kennis genomen van de grote Kerstzangavond die de wijkvereniging op dinsdag 23 december a.s. om 20.00 uur houdt in de Martinuskerk, met muzikale mede- werking van 5 koren, de sopraan Truusje Giel, de organist G. C. Hage- naars en schriftlezing door Burgemees- ter Roelfsema en dhr. K. Prins. Inmiddels zijn overal in Groenoord en Kethel weer de felgekleurde affiches opgehangen die deze kerstzangavond aankondigen. Voor die mensen die de artikelen in Groenoord-Akkoorden niet zo goed lezen zijn deze groene posters een aansporing dit kerstconcert vooral niet te vergeten. Iedereen is welkom die avond, of hij nu wel of geen lid is van de wijkvereniging, wel of niet bij een kerk hoort; de deuren staan wa- genwijd open voor alien die in de kerst- week behoefte hebben aan een stemmig samenzijn en zich eensgezind voelen in de samenzang met wijkbewoners on- geacht hun godsdienstige overtuiging. De toegang is geheel gratis, doch wel willen we U vragen de collecteschalen die U aan het eind der avond worden aangeboden goed te gedenken, opdat de kosten die door de wijkvereniging aan deze avond moesten worden uit- gegeven aan programma's, affiches etc. enigszins gedekt kunnen worden. Onder auspicien van de Herv. Jeugd- raad Kethel wordt op woensdag 24 dec. om 22.30 uur een Kerstnachtdienst ge- houden in „De Rank". Tijdens deze dienst speelt een aantal jongeren het Kerstspel: ONDERWEG NAAR BETHLEHEM De regie is in handen van dhr. K. Prins. Natuurlijk wordt ook veel gezongen. Oude en nieuwe bekende Kerstliederen in een vlot tempo begeleid op het Hammond-orgel. Oud en jong van harte welkom bij deze dienst. Vrijdag 19 dec. - koopavond tot 9 uur. Zaterdag 20 dec. - in samenwerking met het Grootwinkelbedrijf, sluiten de winkels om 6 uur; kopen tot 9 uur is echter toegestaan. Maandag 22 dec. t/m woensdag 24 dec. koopavonden tot 9 uur. Ochtend- en middagsluitingen vervallen in de Kerstweek. Voor winkeliers, die er behoefte aan hebben, is op 31 dec. (Oudejaarsdag) het sluitingsuur bepaald op 9 uur. Op 2e Kerstdag 's middags om 3 uur geeft het Gemengd Koor ,,Bel Canto" weer zijn traditionele Kerstconcert met samenzang in de St. Martinuskerk. Nu niet met de Muziekver. St. Radboud, die wegens haar nieuwe instrumenten voorlopig niet kan optreden, doch met een drietal andere koren en een sopraan. De koren zijn het Gem. Koor „Arti et Caritate" uit Overschie, het Gem. Koor „Juliana" uit Krimpen a/d IJssel en het Jeugdkoor „Euridice" uit Overschie. Als soliste treedt op de sopraan mevr. Klijnsmit, terwijl dhr. Ruud Stolk voor de orgelbegeleiding zorgt. De algehele leiding van dit concert heeft dhr. J. Hoogervorst. De toegangsprijs voor dit concert be- draagt 1,- voor volwassenen. Kinderen onder geleide hebben gratis toegang. De zaal gaat open om 2.30 uur. U kunt kaarten voor dit concert verkrijgen bij dhr. W. Slobbe, Willem Pijperstraat 46 en dhr. H. Dries, Esdoornlaan 18, of op de concertdag aan de kerk. zie advertentie ACUTE It I*.A GUV A Op maandag 22 december zal in De Rank aan de Schiedamseweg een Kerst- avond worden gehouden van de Ned. Christen Vrouwen Bond en de Chr. Bond van Plattelandsvrouwen. Dit is de eerste keer dat beide vrouwenorga- nisaties in Kethel een gezamenlijke avond organiseren. De avond, die om 19.45 uur begint zal worden gevuld met declamatie, zang, samenzang en pia- nospel. Alle leden mogen een gast meebrengen, echtgenoot, buurvrouw of familielid. De beide organiserende verenigingen hopen op een goede op- komst die avond. Dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R.en N.B.A. gedlpl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPRIJS I 11,- PER UUR TEL. 353291 b.g g. 262385 of 159596 Er zullen maar weinig mensen zijn in Kethel/Groenoord die de Ark niet kennen. Het kleine gebouw staat nu al ruim 10 jaar aan de Zwaluwlaan op de grote zandvlakte tussen Tuindorp- Oud Kethel en Groenoord. In de intieme ruimte van de kerkzaal, waarin overigens een bizonder aardig pijporgel staat, zal vrijdag 19 dec. a.s. een kerstkonsert worden gegeven. Medewerkers zijn Truusje Giel, sopraan en Henk de Buck, bas. Het orgel wordt bespeeld door C. Dubbeld, de kantor- organist van deze kerk. Verder zal er community singing zijn van een aantal bekende kerstliederen. Door de spontane medewerking van de kunstenaars zijn de kosten van dit konsert beperkt gebleven, zodat geen toegangsprijs wordt gevraagd. Het is daarom wel te verwachten, dat de uit- voerenden beloond zullen worden met een voile zaal. Het is overbodig te zeggen dat iedere muziekminnaar har- telijk welkom is. A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 2e Jaargang no. 41 18 december 1969 Orgaan van de wljkver. Groenoord e. te Schiedam. Verschijnt iedere veertien dagen huls aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, 1. Orelloslngel 91, Schiedam. tel. 15 82 47 Uitgave: ,,DeMagneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 88 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. i. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Onze stad telt een afdeling van het Leger des Heils. Daar het gebouw van waaruit de activiteiten bedreven wor den aan de Lange Haven staat, merken we in onze wijk vaak heel weinig van het Leger. Toch is ze in Groenoord wel actief. Reeds verscheidene keren moch- ten de zangbrigade en het muziekkorps een muziek en/of zanguitvoering ge- ven in „Spaland". Daarnaast heeft het Leger des Heils sinds twee jaar een zondagschool voor kinderen van 4 tot 13 jaar in het houten noodschooltje aan de v. Beinumlaan. Elke zondagmiddag van 13.30 tot 11.45 wordt daar op moderne- en frisse wijze het Evangelie gebracht en er nog plaats voor meerdere kinderen. Het Leger des Heils richt zich in zijn activiteiten op de gehele stad. Zo zal er met de a.s. kerstdagen een groot kerstfeest voor de bejaarden in het Shell sportpark in Vlaardingen zijn. Ook bejaarden uit onze wijk vieren dit mee. De heilsoldaten zijn met de deur- collecte bij U geweest. Mocht U ze ge- mist hebben dan kunt U een bijdrage in de kerstpot doen, die dit jaar voor het eerst in Groenoord zal staan en wel op vijdag 19 december voor de COOP-winkel in de Laan van Bol 'Es. Er is veel geld nodig om 800 bejaarden een kerstfeest te geven en een pakket; U kunt helpen I Op eerste kerstmorgen vindt er om 6 uur in het Passage Theater een kerst- stonde plaats waar U alien van harte welkom bent. Op tweede Kerstdag zullen de kinderen van de zondagschool in Groenoord hun kerstfeest in het Legergebouw vieren. Voor 1970 hoopt het Leger in onze wijk enige activiteiten voor jongeren en ouderen te gaan houden. U hoort hier nog wel meer van Spaarbank voor uw saiaris en priv6-rekening Ruime openstellingsuren Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 1