HENFLI ZIMMEHMAN Contributie Geluidshinder Overpeinzing Huish. voorlichiing in nieuw pand. Groenoord kreeg Postzegelautomaten REAKTIES VAN LEZERS Autorijschool GROENOORD D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL nm RADIO aa 4. aa a5 aa aa ee g* Uitbreiding mogelijk. Schoonheidsspecialiste Pedicure Ver. Gezond- heidszorg Kethel e.o. Dankbaar werk Voor de Kcrstdagen Textielmagazijn Eddy's autoshop PHILIPS EEN AUTO-RADIO WAARBORG VOOfcVAKKUHDIGHEID Bij ons geen hoge reparatlekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar. Hoewel zeer velen aan ons ver- zoek hebben voldaan, hebben nog niet alle leden hun contributie van de wykvereniging tot en met december 1969 betaald. Het is beslist noodzakelyk dat v66r 1 januari a.s. alle contributiegelden binnen zijn, om het jaar te kun- nen afsluiten. We verzoeken U daarom ndgmaals vriendelyk om Uu> contributie als U die nog niet betaald hebt, v66r 1 janari uiter- lijk, te willen voldoen. Het giro- nummer der wykvereniging is 267585, de bankrelatie is de Boe- renleenbank, Zwaluwlaan. .f M De Stichting Huishoudelijke- en Ge- zinsvoorlichting, die jarenlang veel te klein was gehuisvest in de Nieuw- straat zal gaan verhuizen naar een veel ruimer pand op de Korte Dam 5. Dit pand is het kantoor geweest van de fa. Kappelhof &c Hovingh en het ligt aan- zienlijk gunstiger dan het oude pand, dat voor vele dames nogal moeilyk te vinden was. Gelijk met de hervatting der cursussen na de Kerstvakantie n.l. op 12 januari zal men in het nieuwe gebouw gaan beginnen. De Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich- ting, waarvan na het vertrek van mej. de Haas, nu mevr. v. Mansum de leid- ster is, heeft nu de beschikking over 2 lokalen die als naailokalen worden ingericht. Een kleiner lokaal is er dat kan worden gebruikt voor de kursus- sen. Daarachter is een uimte voor de konsumenten-informatie. Verder is er een mooie keuken waar men kleine demonstraties kan geven en natuurlijk ook koffie en thee kan zetten voor de cursisten. Ook komt er in het ge bouw nog een kantoor voor mevr. v. Mansum. Over het geheel loopt nog een zolder met volop bergruimte. Van mev. v. Mansum hoorden we dat men momenteel 22 kursussen per week geeft. Dit zijn naaikursussen (waarvan er o.a. 3 in het Trefcentrum van de Martinuskerk worden gegeven) en kur sussen Gast- en Gastvrouw.geschenken maken, bloemschikken, uiterlijke ver- zorging en koken. In het nieuwe pand kan het aantal kursussen nog flink worden uitgebreid. Wilt U dus aan een kursus meedoen, dan kunt U zich opgeven. Ook kunt U natuurlijk eerst uitvoerige informatie vragen over werk en doelstellingen der Stichting Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting. Ook mariicuren, epileren, peeling. Behandeling uitsluitend volgens afspraak (event, s avonds). Mevr. D. Vlak, m.l.v. 21 nov. 1969 verhuisd naar Chopinlaan 210, Groenoord Lid Anbos Wel een actueel onderwerp voor onze wijk en terecht, dat zijn we allemaal met elkaar eens. Maar de hinderlijke geluiden waar wij graag iets over wil len zeggen is, menen wij, nog nooit behandeld. Wij doen alles om onze wijk bewoon- baar te maken. De jeugd, waar wij zo- veel voor over hebben, moet echter wel heel vast slapen willen zij door alle galerijgeluiden heen kunnen slapen. Daarom vooral een beroep op de dames (heel vaak moedeijs) om 's avonds of 's nachts IN HUIS afscheid te nemen. De heren volgen vanzelf het goede voorbeeld. Juist als het zo stil is klin- ken de stemmen en voetstappen zover door. Let U er eens op? Dan zijn onze kinderen verzekerd van hun hoogno- dige nachtrust. Op een drietal punten in Groenoord zijn door de PTT postzegelautomaten geplaatst n.l. in de Laan van Bol 'Es (bij de COOP), in de Eduard v. Beinum- laan (kruising J. Oreliosingel) en op het J. Straussplein. Bij deze automaten zijn uitsluitend postzegelboekjes ver- krijgbaar. Bij inworp van 1 gulden ontvangt men naar keuze 4 postzegels van 25 cent of acht postzegels van 12 cent en 4 van 1 cent. We zijn erg blij met deze service van PTT waarom we al verschillende keren in ons blad ge- vraagd hebben. lammer vinden we het dat er ook niet enkele briefkaarten- automaten van af konden, want korte berichten aan familie en relaties laten zich zo gemakkelijk op een briefkaart zetten en die heb je niet altijd in huis. Zoals V uit vorige artikelen in G. A. hebt kunnen lezen zal de Ver. voor Gezondheidszorg Kethel e.o. die tot stand kwam na de fusie tussen Het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis, per 1 januari officieel van start gaan. In die nieuwe vereniging zullen vooral de gezinsverzorging en de bejaarden- hulp een zeer belangryke plaats in- nemen. Wat de taak is van een gezinsverzorg- ster-gezinshelpster, behoeft, dachten we, niet meer te worden omschreven. Prijs U gelukkig als U tot heden nog niet in de noodzaak vekeerde om een beroep te doen op deze belangrijke hulpdienst. De leiding van de gezins verzorging zit echter met een groot probleem. Door de samenvoeging van de beide kruisverenigingen en de enorme groei van Groenoord is uit breiding van het aantal gezinsverzorg- sters dringend noodzakelijk. De be- hoefte gaat uit naar GEDIPLOMEERDE gezinsverzorgsters alsmede naar enige gezinshelpsters. Voor de laatste cate- gorie komen in aanmerking meisjes van ca. 17 jaar, die een opleiding wil len volgen voor gediplomeerd gezins- verzorgster. Men verdient in dit mooie beroep een goed salaris, dat zeer snel omhoog gaat na het verwerven van het diploma. Kom meisjes van 17 jaar en ouder, denk hier eens ernstig over na en zet je mede in voor de zieke huis- moeder die haar gezin niet meer kan verzorgen. Je doet dan belangrijk en dankbaar werk en wordt direkt opge- nomen in een gezellige club van dames die vreugde vinden in dit werk en die je komst met grote belangstelling tege- moet zien. Maak eens een afspraak met mev. L. Jongste-Quartel, Schie- damseweg 7, tel. 26 58 51 (tussen 8.30 en 9.30 uur.) Zoals U bemerkt hebt met het halen in november van de Staatsloten, was mijn kantoor moeilyk bereikbaar door de opgebroken straten, zeker per auto. Mijn hartlijke dank voor de moeite die U zich getroost hebt, om toen Uw loten te halen. Langs deze weg wil ik er op wyzen, dat U het beste vanaf het kruispunt Burgemeester van Haarenlaan - Park- weg via de Klaas Katerstraat kunt rij- den resp. lopen. U hoeft dan vanaf de Klaas Katerstraat waar U dus weer in kunt rijden, hoog- stens nong 20 meter te lopen. Gaarne verwacht ik U voor de inwisse- ling van Uw prijsloten en voor een nieuwe bestelling voor de verkoop van 5 januari a.s. Dit laatste kunt U ook telefonisch doen op telefoonnnummer 26 47 73 en per giro op nummer 510973 v66r 5 januari storten, U krijgt dan Uw bestelling op verzoek per post door my toegezonden. Hoogachtend, en bij voorbaat dank, W. Vaz Dias - Noach Henri Polakstraat 120 Bij de redaktie kwam binnen een in- gezonden stuk van een anonieme lezer over de verhoging der servicekosten. Dit n.a.v. ons artikel hierover in de vorige G. A. Daar we echter geen brie- ven publiceren van lezers die anoniem wensen te blijven, kunnen we bovenge- noemde brief niet publiceren en er ook geen antwoord op geven. Als de brief schrijver zijn naam alsnog bekend maakt, zullen wij hem pesoonlijk ant woord geven, zodat hij zich niet voor de gehele wijk bekend behoeft te maken als hij dat niet wil. Voor een goede verantwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. en A.N.W.B. gediplomeerd insfructeur Lest in Fiat 850 - Opel Kadett Fast Back - Opel Rekord R. HAAN - BACHPLEIN 269 - Groenoord - SCHIEDAM Telefoon 15 9115 - 15 97 52 Ik kijk door mijn kamerraam en zie in de verte de lichtjes schijnen. Dan zucht ik diep, want helaas zullen ze gauw verdwijnen. Want kranen rijden af en aan, de werklieden sjouwen. Want zij helpen mee om woningen te bouwen. Waar is gebleven de landelijk rust, de paarden en de koeien. Nu hoort men alleen de kranen gaan, en de schaft-sirene loeien. Dan schrik ik wakker uit mijn gepeins en kijk ik naar het avondrood. Dan zeg ik heel tevree: Door zo te bouwen wordt Schiedam groot. C, van Gerven-Meijs Bachplein 224 DAGELIJKS BESTUUR WiJKVERENIQING Voorzitter Dhr K. Vlug, Bachplein 194, tel. 35 13 56 Secretariaat (tijdelijk) Mej. J. J. Ter Borg, B. Zweersplein 70, tel. 352420 Financien Mevr. A. v. Spek, Obrechtstraat 86, tel. 15 95 38 Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmanplein 125, tel. 15 10 63 Vice-voorzitter Dhr J. J. Levens, Joh. Straussplein 332, tel. 15 69 67 Ontbijtlakens wit, gekleurd, ook met servetten of vingerdoekjes. In kado verpakking. Kerstloper 45 x 160 cm f 7,95 Kersttafelkleed met 6 vingerdoekjes 140 x 175 cm f 23,90 Dusters - Jumpers - Vesten - Twin-sets van Bonnie Bit, in een zeer grote collectie. Fantasie Panty Nylons vanaf f 4,95 Mgr. Nolenslaan 610 Schiedam Telefoon 26 3142 Gustoweg 55 - Rotterdam Bij Sintmaartensdijk reeds vanaf f 79, PHILIPS Auto-radio's reeds vanaf f MOO,- V 1SOO HOP 9QO 7QO S40 ,X 1 - zoo aao 3oo «oo sse

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 7