KERKDIENSTEN Morgen zal het Kerstmis zijn Martinuskerk Gereformeerd Ned. Prot. Bond Ned. Hervormd Ned. Hervormd UIT DE SCHOOL GEKLAPT Kerstpakketten Kerstfeest padvinders Kerstfeest Zondagschool Rooms-Katholiek Willem Andriessenlaan 65 Zwaluwlaan Dorp Kethel Kersfnacht-Voettocht 1969 SCHIEDAM Zalm Coiffures Schiedamseweg 41a Kerstmis 1969 in de St. Martinuskerk We vieren dit jaar vier nachtmissen, elk met een eigen karakter. Op wo. 24 dec. de eerste nachtmis om 20.30 bestemd voor ouders met kinderen der hogere klassen. De zang wordt vezorgd door ons TIENERKOOR. De tweede nachtmis is om 22.00 met Nederlandse zang (St. Agnesmis) door ons groot gemengd koor. De derde nachtmis is te middernacht om 00.00. Ons groot gemengd koor begeleidt deze volledig Latijnse Mis met de Missa Choralis van Anton Bruckner en keur van kerstliederen. De vierde nachtmis vie ren we op 25 dec. om 8.15. Deze Mis is afgestemd op ouders met jonge kin deren en wordt verzorgd door ons JEUGDKOOR. Om 9.30 is de dienst der Hervormde Kerk. De laatste Mis op Kerstmis is om 11.00 en wordt omkransd met kerstmuziek via onze geluidsinstallatie. 's Middags om 13.00 is het gebruikelijke ..Kindje Wiegen" voor onze kleuters. Tijdens alle Missen zijn de plaatsen vrij. lste Kerstdag 9.00 uur: Ds. J. C. van Veen. 10.30 uur: Ds. J. C. van Veen. 17.00 uur: Ds. de Moor Jr. A1 deze diensten in de Ark, Zwaluwlaan Verder Kerstkonsert op 19 december a.s. in de Ark; toegang vrij. Kerstnachtdienst op 24 december in de Oude Kerk; voorg. Ds. Gerbrandy. 21 dec., 18.30 uur kerkdienst in wijkge- bouw „De Rank" voorg. Ds. B. A. Koek. 24 dec., 23.00 uur kerstnachtdienst in de kerk aan de Westvest, 90, Schiedam voorganger Ds. B. A. Koek. 25 dec., 10.30 kerstdienst in de kerk aan Westvest 90, Schiedam voorganger Ds. A. D. Klaassen. In de St. Martinuskerk Zondag 21 december, 9.30 uurdrs. E. Verwaal. Opvoering Kerstspel door jongeren. Zondag 21 december 15.00 u. Viering Kerstfeest van de Prins Willem Alexanderzondagsschool. Do. 25 dec. lste Kerstdag. 9.30 uur: Kerstdienst, drs. E. Verwaal, m.m.v. Kerkkoor Groenoord o.l.v. F. van Rijn. Jeugdkoor Groenoord o.l.v. G, C, Hagenaars. Zondag, 28 december 9.30 uur: Kerk dienst, drs. E. Verwaal. Doopdienst. Woensdag, 31 december 19.00 uur: Oecumenische Oudejaarsdienst, voor- gangers: pastoor Wuister, en drs. E. Verwaal, m.m.v. Teenerkoor. In gebouw De Rank Schiedamseweg: Woensdag, 24 december 22.30 uur: Kerstnachtdienst voor jongeren. Opvoering Kerstspel. 24 dec. 22.30 uur: Oecumenische Kerst nachtdienst m.m.v. Kerkkoor. 25 dec. 10 uur Ds. S. Gerbrandy m.m.v. mevrouw Giel. 26 dec. 16.30 uur: Kerstfeestviering zondagsschool. 31 dec. 19.30 uur Oecumenische Oude jaarsdienst met Jacobusparochie. De vredesgroep Kethel en de Jan van Hoofstam organiseren onder auspicien van Pax Christi en het Interkerkelijke Vredesberaad Kerstnacht-voettocht op 24 dec. in Schiedam. Om denken en praten te bevorderen is er een folder met ge- sprekstof: kort en krachtig geformu- leerd. Op de folder staan vier onder- werpen, genoeg om een hele tijd mee bezig te zijn. Kerstmis-nieuwscentrum, Nieuwstraat 12, Schiedam, geopend: 24, 25 (14-17 uur), 26 (14-21 u. en 27 dec. (10-20 u.). Waar kan men ferechf? 20.00 u. Kerstmis-nieuwscentrum open 21.00 u. startplaats open (de preciese plaats wordt via de kranten bekend gemaakt). Ds. Groenewegen geeft het startsein. 21.30 u. Begin voettocht. De deelne- mers worden verzocht transistorradio's mee te nemen. Denk ook aan goede wandelkleding. Men loopt in groepjes van acht. 23.30-24.00 u.: Einde voettocht met koffie, erwtensoep, muziek en bespre- king van resultaten. DE WINTER De bomen zijn kaal, de lucht is grijs. Het gras is vaal, en er ligt ook nog ijs. De mensen zijn koud, de huizen zijn warm, De winter is gekomen. Rebecca v. Wieringen Gehrelsschool HET KERSTFEEST Het is kerstfeest zoals je het in de krant leest, De kerstboom staat al klaar, want het is bijna Nieuwjaar. Alle moedes bakken oliebollen en dan gaan ze ze in de suiker rollen. Het sneeuwt buiten, tegen de ruiten en er ligt ijs op de sloten en de druppels druppen langs de goten. Het is zo gezellig. Bijna gaan de klokken luiden om het nieuwjaar aan te duiden. Ellen Merk Gehrelsschool KERSTMIS Als het eenmaal Kerstmis is, en de groene boom er is, dan gaan de lichtjes aan en dan zingen we saam: De Kerstmis is gekomen, er zijn allemaal groene bomen Marieke Gehrelsschool Hoe lang loopt ze nu al te dwalen over straten en pleinen? Hoe lang zoekt ze al naar gemoedsrust en probeert ze haar wilde denken stop te zetten? Ze weet het niet meer. De sneeuw geeft haar geen antwoord, doch ont- vangt alleen haar voetafdrukken. Op iedere weg is de sneeuw hetzelfde en de pleinen zijn net zo leeg als zij zich voelt. Misschien kan ik bet er van deze we- reld vol ellende vertrekken"denkt ze. ,.Er is geen mens die zich bezig houdt met het verdriet van een ander, een- zaam mens. Allen moeteti zo nodig feestvieren, een boom in hun kamer hebben, veel eten en met uitgestreken gezichten Stille Nacht, Heilige Nacht zingen. Tsjonge, wat zijn wij mensen toch sociaal gevoelig!" Wanhopig en opstandig gaat ze op de wit besneeuw- de bank zitten en huilt van radeloos- heid. Ze voelt de sneeuw niet op haar hoofd en handen vallen. Plots ziet ze in de donk're avond een even donk're gestalte het plein op ko- men en in haar richting lopen. Ze is te moe om vlug op te staan en wacht af. ..Goedenavond", hoort ze dan; 't is een oude man, hij draagt een warme jas en steunt zich op een stok. Goe denavond", zegt hij nogmaals. „E h, j a, goedenavond", zegt ook zij. „Als u voortaan iets zachter zou huilen, zou- den de bewoners van deze flats ten- minste niet het idee hebben dat er een sirene loeide." De man probeerde humoristisch te zijn, macCr dat zij het niet waarderen kan, voelde hij goed. „Sorry"is zijn antwoord en vervol- gens: „Mag ik misschien naast u op de bank komen zitten?" Ze vraagt zich af wat een oude man 's avonds zo alleen op straat zoekt en watJe hebt verdriet", verbreekt hij haar gepeins. „En je voelt je eenzaam en verlaten". Ze knikte. „Anders zou je hier niet zo alleen zitten", vervolgde hij. ,,En u dan?" was haar antwoord. „lk, wel ik geniet er van om zo alleen de avond voor Kerstmis te wandelen. Ik maak een optelsom van mijn leven van de afgelopen maanden. Daar moet ik vaak een hoop van aftrekken, maar wat overblijft is altijd de moeite waard om te blijven leven. Zo'n wandeling is voor mij een soort bezinning. En ik ben ge lukkig met dit leven. Maar ik heb zo het idee dat jij dit leven liep te vervloe- ken, omdat je het antwoord op de alles omvattende vraag waarom, niet kunt vinden". Ze knikte weer en wilde ant woord geven. Doch voor er een woord over haar lippen komt, zegt hij: ,,Nee, je hoeft me niets te vertellen. Ik be- grijp heel veel. Jij hebt zo te zien een hoeveelheid verdriet in je leven moeten verwerken, maar dat heb ik ook, heel veel zelfs. Maar je mag je nooit neer- leggen by je verdriet: zoek iets wat je leven waardevol maakt. Mensen kun- nen hard zijn, dat weet ik, vaak zelfs harder dan ze zelf beseffen. Met Kerst mis, dat is nu eenmaal een gewoonte, stoppen veel mensen zich vol met lekkere dingen en maken veel plezier; maar er zijn er ook die hun balans opmaken van hun gedrag, die mensen leven bewust. Ik ben oud, maar ik voel me niet te oud om straks een nieuw jaar te gaan beginnen. Ik ben benieuwd wat het volgend jaar me zal gaan brengen en hoe ik de eventuele moei- lijkheden op kan lossen. Kijk", zegt hij, en haalt een aansteker uit zijn zak, ,,kijk, hier heb je een heel klein lichtje. Jij denkt dat de wereld altijd zwart blijft, maar dat is echt niet zo. Al zou je het hele leven maar zo'n klein licht je voor je uit zien, dan is het de moeite waard om dat licht te blijven volgen en't nooit meer te verliezen. Zo'n klein vlammetje geeft warmte en dat zal jouw levenslicht ook doen". Plots zingt hij: Stille Nacht, Heilige Nacht en zij sluit zich by hem aan. De oude man begint te huilen: ze schrikt en vraagt waar hij aan denkt. „Och"zegt hij, „ik huil niet van ver driet, maar van geluk!" Als hij merkt dat ze hem verbaasd aan kijkt, vervolgt hij: ,,Ja, ik ben gelukkig, omdat ik, zo'n oude man, jou inderdaad het licht heb laten zien, want anders had je niet zo spontaan meegezongen" De oude man ontroert haar; j a, hij heeft gelijk. Ze voelt zich alsof ze weer herboren is en andere ogen heeft ge- kregen. ,,Kom", zegt hij, „ik ga naar huis". „lk, ik moet u heel erg bedan- ken", stamelt ze. „lk kan niet vertellen hoe u me heeft geholpen, maar u zult het wel begrijpen". ,,Ja, ik voel en be- grijp het heel goed. E misschien zien we elkaar volgend jaar weer op deze plaats en geven we het licht aan een andere eenzame door". Langzaam lopen ze uit elkaar, de afstand wordt steeds groter. Dan keert hij zich langzaam om en roept. Morgen zal't Kerstmis zjjn!" H. G. Bakker. (voorheen Maison Sary) Telefoon 26 72 51 Voor Uw algehele haarverzorging!! Onze kapsels zijn houdbaar Prijzen: modieus Wassen- Watergolven f 4,35 kleedzaam Permanent reeds compl. v.a. f 20,— Steeds tot Uw dienst, Z. Zalm sr. Met het oog op de drukte rond de feest- dagen, adviseren wij U tijdig te komen KERSTMIS Kestmis komt ons weer tegemoet, en iedereen zet op zijn hoge hoed. De sneeuw ligt op de daken, kinderen gooien en raken. En als het zover is •gaan we naar de Nachtmis. We zingen zo van het geboren kind, dat iedereen het prachtig vindt. Op het grote marktplein staat een kerstboom, o zo fijn. En als het's avonds donker is branden kaarsjes, omdat't Kerstmis is. Cora Bruns en Sylvia de Pater Mgr. Bekkersschool. klas 6 Evenals vorig jaar zullen een aantal bejaarden boven 65 jaar, die lid zijn van de wijkvereniging, een kerstpakket aangeboden krijgen. Deze pakketten zulen door dames van de wijkvereniging persoonlijk worden aangeboden. De padvinders van de Burg. v. Haareit groep, die hun home hebben in 't Raadhuis aan de Schiedamseweg in Bijdorp, vieren het kerstfeest op zater- dag 20 december. 's Middags om 17.00 uur is er in het groepshuis een kerst- maaltijd en 's avonds om 19.00 uur is de gehele groep aanwezig in de „Opstandingskerk" aan de Burg. Hon- nelage Gretelaan in Nieuwland, waar 'n padvinders kerkdienst wordt gehouden van de 4 padvinder-organisaties ge- zamenlijk, t.w. Ned. Gidsen, Ned. Padv. Gilde, Kath. Verk. en N.P.V. Deze dienst duurt tot ca. 20.00 uur. Op donderdag 1 januari geeft de v. Haaren-groep een Nieuwjaars-receptie in het Groepshuis, van 13.00 tot 14.00 uur, waar iedereen van harte welkom is om elkaar een gelukkig Nieuwjaar te wensen. Op zondagmiddag 21 dec. om 3 uur zal de Prins Alexander Zondagschool in de Sint Martinuskerk in Groenoord haar kerstfeest vieren. Tijdens dit kerstfeest zullen de oudste kinderen een kerstspel opvoeren. Er worden ook vele prachtige kerstliederen gezongen. Komt U alien dit kerstfeest meevieren met Uw kin deren. U zult er beslist geen spijt van hebben. De Heere Jezus, de zoon van God, is geboren voor ons allemaal om ons gelukkig te maken. Hij werd gebo ren in een stal, maar voor ons allemaal. Het gezamenlijke personeel der zon dagschool verwacht U dus allemaal die zondagmiddag om de geboorte van Jezus Christus te vieren.

Groenoord Akkoorden | 1969 | | pagina 8