akkoorden HET DRAAIBOEK VAN WIJKVER. GROENOORD WALDO n.v. SCHIEDAM Zeer geslaagde Kerstzangavond JAS M IN anno Rente f I Torenflats aan de Laan van Bol'Es. BiJL SEPER- ENKABE MiARKT Etc rijbetcijs BACHPLEIN 114 - SCHIEDAM °Ogst£ 2 en 3 kamerflats. Burgemeester zong mee. Boerenleenbanlc Schiedam/Kethel ^aJ>- Alle officiele en onofficiele vrije dagen zitten er weer op; de kerstbomen zijn netjes opgeruimd en verbrand, een nieuw jaar ligt nog voor ons als een open boek. Prachtige gelegenheid voor Uw wijkvereniging om enkele bladzijden van het boek 1969 nog eens met U door te nemen en alvast enkele pagina's van het boek 1970 in te kijken. Maar laten we U en de Uwen eerst nog, mede namens de besturen van alle onder afdelingen een zeer gelukkig en voorspoedig 1970 toewensen Laten we beginnen met onze onder afdelingen eens onder de loep te ne men. De grootste is en blijft de kaart- vereniging, bestaande uit een klaver- jas- en bridge-afdeling. Het afgelopen jaar maakte men een gezonde groei door, die de ge'interesseerde lezer in ieder uitgave van ons blad heeft kunnen volgen. De schaakvereniging marcheert ook uitstekend. De ledenwinst is hier natuurlijk veel geringer doch men kan toch regelmatig nieuwe gezichten be- groeten. Momenteel heeft men 25 spelende leden. Naast een interne competitie speelt men ook in de R.S.B. competitie. De toneelgroep „Groeton floreert ook goed. Men telt ca. 20 ac- tieve leden en had dit jaar een tweetal uitvoeringen in De Rank, t.w. in mei „De Poesekater" en in oktober „De Bemoeial" „De Poesekater" werd te- vens in november in gebouw Irene nog eens opgevoerd voor de Ned. Bond voor Oud-strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis afd. Schiedam. Een nieuw stuk zal worden opgevoerd, wederom in De Rank, onder auspicien van de wijkvereniging op vrijdag 29 mei a.s. De naam van dit stuk is nog niet bekend. Nieuwe leden zijn bij de toneelgroep altijd welkom, vooral heren, want de dames overheersen nog sterk in aantal. De jeugd-postzegelclub is stabiel, doch we verwachten dat nu men in Land- vreugd terecht kan, de animo van nieuwe aspirant-filatelisten wel zal toenemen. Besluiten we met de dames- en heren indoortraining in de gymzaal aan de P. v. Anrooylaan, waarvoor de belangstelling nog steeds bijzonder groot is. Hier wordt nog steeds ge- tracht een extra uur erbij te krijgen, doch dit is gezien de maximale bezet- ting van de gymzaal nog niet gelukt. Over onze andere activiteiten in het EUCQ zie advertentie A CHTEttPA GIA A Dan naar AUTORIJSCHOOL V A.M.O.R.en N.B.A. gedipl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPRIJS 11,- PER UUR TEL. 353291 - b.g g. 262385 of 159596 A k.loon afgelopen jaar hebben we U in onze vorige uitgaven al uitvoerig verteld. We noemen de geslaagde concerten in de Martinuskerk, de bejaarden bus- tocht, de balkonbakkenactie, cursus- sen, bemoeiingen met verkeerspolitie inzake oversteekplaatsen enz. Nu boer- derij „Landvreugd" klaar is, verwach ten we dat er nog de nodige nieuwe activiteiten tot ontwikkeling zullen komen. Het instuifwerk voor de jeugd - op 30 december gestart - samen met de scholen en kerken. is daarvan het bewijs. De kindercreche staat momen teel even stil, zoals U hebt gemerkt. Gespeeld wordt met de gedachte om 5 ochtenden per week gelegenheid te bieden peuters 's ochtends onder te brengen, doch daaraan zijn nog veel moeilijkheden verbonden zoals het vin- den van een gediplomeerde kracht ge zien de financiele mogelijkheden en de hoge kosten verbonden aan de inrich- ting van die creche. In de boerderij Landvreugd is al wel wat de ruimte betreft met de creche rekening gehou- den. Van jong naar oud is maar een stap en het verheugt ons dan ook al te kunnen mededelen dat er weer een bustocht voor bejaarden zal worden georgani- seerd. De reis gaat ditmaal naar de Delta-werken en wel op do. 4 juni Voor die tijd zal de wijkvereniging zich ook nog actief hebben beziggehouden met de viering van Koninginnedag en het 25-jarig bevrijdingsfeest. Met de activiteiten rond de officiele opening van boerderij Landvreugd mee, is er dus werk genoeg aan de winkel zo dachten we. Dat alle genoemde activi teiten de wijkver. veel geld en man- kracht kosten zal U duidelijk zijn. Daarom een aansporing tot al diege- nen die sympathie hebben voor ons werk en nog geen lid zijn, om dat verzuim nu goed te maken en zich per 1 jan. op te geven. Ruim 475 gezin- nen gingen U al voor, doch we willen zo snel mogelijk de 500ste begroeten. Het lidmaatschap bedraagt 1,50 per maand per gezin, voor welk bedrag U van een groot aantal kortingen bij onze activiteiten kunt profiteren. Als grote trekpleister voor nieuwe leden zien we onze soos, die op donderdag-, vrij dag- en zondagavond van 8 tot 12 in boerderij Landvreugd wordt gehouden. Voor het bezoeken van die soosavonden 2e jaargang no. 42 8 januari 1970 is het lidmaatschap van de wijkver eniging verplicht I Mochten er zich onder de bestaande- of nieuwe leden mensen bevinden die de werkzaamheden der wijkvereniging op welke manier dan ook willen steu- nen met daadwerkelijke hulp, dan zien we hun aanmelding met grote belang stelling tegemoet bij een der bestuurs- leden of bij de redaktie van G.A. Tenslotte nog een zakelijke mededeling. We zouden het zo bijzonder op prijs stellen als alle leden die hun contributie over 1969 nog niet betaalden, dit nu per omgaande doen. Onze penning- meester moet zijn boeken afsluiten en wat is het tenslotte maar een kleine moeite, om even het giroboek te pakken en het nog te betalen bedrag op het gironummer 267585 van de wijkvereni ging over te maken. Want wat hebben we tenslotte aan 475 leden als een groot aantal hun lid-zijn niet honoreert met die voor ons zo broodnodige f 1,50 per maand, 4,50 per kwartaal of f 18,00 per jaar. Gelukkig zijn er ook al leden die nu al voor het gehele jaar 1970 betaald hebben. Zij nemen onze penningmeester een heleboel werk uit handen. Mogen we op U rekenen Tot ziens dan in de boerderij bij een der activiteiten of bij de bezich- tiging op 25 januari In de half december gehouden gemeen- teraadsvergadering, heeft de gemeente- raad van Schiedam in beginsel besloten een torenflat van 20 woonlagen op on- derbouw te doen verrijzen aan de Laan van Bol'Es, op het braakliggende stuk grond naast de W. Gehrelsschool. In dit woongebouw zullen in totaal 160 woningwetwoningen komen met twee- en drie kamers. Aanvankelijk was zo'n torenflat, die zal worden ge- bouwd door de Hollandse Betongroep n.v. uit Rijswijk, geplanned in het verlengde van de Mozartlaan, dus in Woudhoek-Zuid, doch de planologische bezwaren voor de bouw op die plaats zijn nog niet opgeheven. Daarom besloot B. en W. het bouw- contingent in de woningwet-sector voor 1969 te redden door met spoed de raad goedkeuring te vragen voor de bouw van eenzelfde woontoren aan de Laan van Bol'Es. Tegen deze plaats bestaan planologisch geen bezwaren. De gevraagde toestemming werd, zoals boven al vermeld, door de raad in ge- ginsel gegeven. Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt ledere veertien dagen hula aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 De door de Wijkver. georganiseerde kerstzangavond die op dinsdag 23 dec. in de Martinuskerk plaats vond, is een eclatant sukses geworden. Ruim 400 bezoekers luisterden naar het 160 leden tellende koor, de schriftlezingen door Burgemeester Roelfsema en Karel Prins, doch zongen ook de bekende kerstlie- deren uit voile borst mee. Ruim een uur voor het kerstconcert begon kwamen de eerste bzeoekers al de kerk binnen. Onder hen tal van be kende Groenoorders en gelukkig ook veel jongeren. De allerjongste was wel de 5-jarige Caroline Giel, het dochtertje van de sopraan Truusje Giel, die haar zeer gewaardeerde medewerking ver- leende aan de kerstzangavond. Caro line kon het allemaal nog niet zo waar- deren, want ze zocht, aan het huilen gebracht door de plechtige sfeer van de avond, troost bij haar vader. Truusje Giel liet zich door haar verdrietig dochtertje gelukkig niet uit het veld slaan. Ze zong o.a. de cantate 147 van J. S. Bach, en de aria uit de Messiah van Handel, aan het orgel begeleid door dhr. G. C. Hagenaars, die ook alle koor- en samenzang begeleidde. Hulde ook aan dhr. P. L. Zoomers, de dirigent van het zo gevarieerde en grote koor, die kans had gezien in zo korte tijd tot een prima resultaat te komen. Leuke noot van de avond was toen burgemeester Roelfsema tussen twee schriftlezingen van Lucas 2 door, zich tussen de baritons van het koor schaar- de en uit voile borst meezong. Het is bekend dat onze burgemeester graag en goed zingt. Hij heeft jaren gezongen in het koor van de Bachvereniging in Naarden. Alle aanwezigen hebben - zo kon uit de reacties worden opge- maakt - bijzonder van deze eerste ge- zamenlijke kerstzangavond genoten en hopen beslist op een herhaling volgend jaar. TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 Spaarbank voor uw salaris en prive-rekening Ruime openstellingsuren Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel. 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 1