HENFLI Hun wensen voor 1970 UIT DE SCHOOL GEKLAPT Autorijschool GROENOORD D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL RADIO Hans Paalman Dir. Sted. Museum Schiedam HO DDT Hill LID VAIV DE WIJKVERENIGING Mevr. G. O. Bervoets- Schaberg „Actie Moeders voor Moeders Kerstboom snel versierd Engelse Humor Apres-Kerst vun een huisbroutv WAARBORG VOCttfVAKKUHDIGHEID Bij ons geen hoge reparatiekosfen. Lange Kerkstraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reducfie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar- We vroegen een aantal prominenten uit onze stad wat zij Groenoord en zijn be woners toewensen in het_pas begonnen nieuwe jaar. We kozen daartoe prominen ten met een zo gwot mogelijke variatie van funkties, om daarmede ook hun wensen een optimale varieteit te geven. Niet alle aangeschrevenen hadden helaas tijd in de drukte van de jaarwisseling om hun wens op papier te zetten, doch onderstaand vind U toch een aantal uitspraken die van harte gemeend zijn. DE Burgemeester van Schiedam, H. Roelfsema. Gaarne wil ik voldoen aan Uw verzoek om mijn wennsen voor het pas ingetre- den jaar op papier te zetten. Ik wens De bewoners van de wijk Groenoordveel geluk en voorspoed voor hen persoonlijk, voor hun gezin- nen en voor het welslagen van de taak, waaraan zij zich dagelijks wijden; een goede gezondheid, opdat met energie kan worden gewerkt; de wijk, waarin men woont en leeft: een goede, voor- spoedige ontwikkeling; een groot ge- voel voor saamhorigheid, waardoor het leefklimaat verbeterd zal worden; aan de wijkvereniging voor Groenoord vruchtbare initiatieven, ook op het culturele vlak, die de wijk en haar be woners ten goede zullen komen; aan de redaktie van Groenoord Akkoorden: de kracht en de lust om op de door haar ingeslagen weg voort te gaan. U alienveel heil en zegen in het nieuwe jaar. P. J. DRENTH Gem. Sociaal Contact Ambtenaar Groenoord is een wijk met grote moge- lijkheden. Niet alleen in ruimtelijke zin, als een grote, nieuwe en moderne stadswijk, maar ook in de intermense- lijke sfeer voor het betrachten van een goede gemeenschapsbeoefening. Uw wijkvereniging heeft „als motor" reeds een belangrijke bijdrage geleverd aan de totstandkoming van „Land- vreugd" als wijkcentrum. Ik hoop dat U in de gelegenheid zult zijn dit werk met kracht voort te zetten. U zult hierin zeker slagen, als U de in 1962 door H.M. de Koningin gesproken woorden tot de Uwe maakt„Doen kunnen we alles, maar dan ook alleen alien samen" Met vriendelijke groeten en mijn beste wensen voor U alien. Gaarne spreek ik de wens uit, dat in 1970 mijn medewerkers en ik U in „Landvreugd" zo euthousiast maken voor het jnuseum en haar activiteiten, dat wij in 1970 een rekord aantal be- zoekers halen dank zij het bezoek van alle groenoordbewoners. Ook hoop ik, dat Uw wijk op ludieke wijze ver- sierd zal worden door plaatsing van beelden, waar U wat mee kunt doen. In kan zitten, of lekker in- en omheen kan lopen. AAD VAN DER HOEVEN Organist-Dir. De wens die ik U alien graag zou willen meegeven, is slechts dat U in de kako- fonie van deze tijd rust zult vinden om te beseffen wat wij elkaar „toewensen" en dat heeft dan als ondertoon dat datgene niet altijd het beste is. Muzikaal gezegd: „de juiste harmonie te vinden in de polytonaliteit van het leven". Vanuit dit gezichtspunt wens ik de muziek- en propagandacommissie van de Wijkvereniging Groenoord heel veel muzikale wijsheid en enthousias- me toe, opdat vanuit deze geestdrift de bewoners van Groenoord en Kethel mogen genieten van de nooit weg te cijferen muzikale beleving voortkomen- de vanuit deze activiteiten. Blijft er natuurlijk heel veel te wensen over betreffende accomodatie, waar dit alles te realiseren. Ik denk aan gebouwen, kerken en instrumenten in Groenoord en U weet het, dit alles is nog nihil, dit is een grove fout bij de planning van een nieuwe wijk, die al bijna niet meer ongedaan kan worden gemaakt. Maar daarover een andere keer. Ik wens U alien in solistentaal gezegd een toi, toi voor 1970. Mr. W. M. Th. ADRIAANSENS. Lid der Rijnmondraad. Voor Groenoord en haar bewoners wens ik bovenal een versneld voortgaande verbetering van de milieuhygiene in de ruimste zin van het woord: een beter leefklimaat, meer groen en frisse lucht en minder lawaai. Dat Groennoord en Kethel voorts ook meer gelntegreerd mogen worden in 't Schiedamse leven, doch met een eigen karakter; beter busverbinding is hier noodzaak Moge in 1970 een begin worden ge maakt met deze verbeteringen Het lidmaatschap bedraagt slechts f 1,50 per maand. De Wijkvereniging biedt U o.a. toneel, schaken, klaverjassen en bridgen, indoortrainen, postzegel- ruilbeurs, instuif voor de jeugd, societeit voor volwassenen, con- certen, cursussen en nog vele an dere incidentele activiteiten. Schrijf een brief of kaart met Uw adres aan het correspondentie- adres der wijkvereniging t. w. BOERDERIJ LANDVREUGD, SWEELINCKSINGEL 7 SCHIEDAM en U krijgt bezoek van onze leden- administratie. Onze school heeft nog geen naam, maar velen van u zijn reeds op de hoogte van het bestaan hiervan aan de Eduard van Beinumlaan. Voorlopig is zij nog gevestigd in het noodgebouw, maar in de loop van het nieuwe schooljaar hopelijk in het nieuwe gebouw aan het Bachplein. Bijzonder Ieuk was het idee van dhr. J. Rensink, hoofd der school, om de kin- deren, met kerstmis iets persoonlijks mee te geven in de vorm van een kaars en een kerstkaart met handtekening, waaronder die van de onderwijzeres, mej. Jongejan. Het is ons streven, (met uw hulp) deze school te maken tot een begrip in Groenoord. Hiervoor is echter een goede communi- catie nodig tussen ouders en school. Heeft u derhalve originele ideeen, of weet u een passende naam voor onze nieuwe school, aarzel dan niet deze naar voren te brengen. In deze tijd van inspraak en openheid op allerlei gebied, mag een school zeker niet achterblijven. Wij vertrouwen daarom op uw mede- werking en zien uw reacties gaarne tegemoet. Ouder-commissie. Mag ik beginnen met alle lezers van Groenoord Akkoorden een goed en voorspoedig 1970 te wensen. Wat 1970 ons zal brengen weten wij niet, toch is er zeker een grote wens dat is de vrede in alle landen en tussen de verschil- lende rassen. Er zullen in 1970 weer vele jonge gezinnen zich in Groenoord vestigen, blij met hun nieuwe woning. Graag zou ik daarom nog eens Uw tan- dacht willen vestigen op de actie „Moeders voor Moeders". Bij velen zal er gezinsuitbreiding komen, maar er zijn er, die helaas nog steeds vergeefs wachten. Aanstaande moeders U kunt ze misschien helpen .Indien U het ver- moeden hebt in verwachting te zijn, belt U 353407 voor een afspraak, of komt U eens langs Bachplein 486. Geef het aan anderen ook door, zodat wij vele donors in Groenoord en Kethel in kunnen schrijven. De duizendste in- schrijving in 1969 is een inwoonster van Groenoord. Hoeveel zullen het zijn in 1970 Het zal U zijn opgevallen dat in de hal van verschillende flatgebouwen in onze wijk tijdens de kerstdagen een kerst boom stond. Die waren er door de be woners en/of huismeesters geplaatst. In de flat van Uw redakteur ging het plaatsen van die kerstboom bijzonder leuk en snel in zijn werk. Een tweetal actieve bewoonsters haalden in een bliksemactie's middags een bedrag van /0,50 per bewoner op. Daarvan wer- den diezelfde middag nog een boom (van Cash en Carry) lichtjes, ballen en slingers gekocht en met behulp van de huismeester prijkte die boom al dezelf- de avond in voile luister in de hal. Tot na de kerstdagen gaf de boom een fijne kerstsfeer aan de hal. Via daze weg dank aan deze en alle andere ac tieve bewoonsters en huismeesters die zich zoveel moeite getroostten om de kerstsfeer al in de hal van de flats te laten beginnen. Klant„Ober, er ligt een dode vlieg in mijn thee". Ober„Ik zie het mijnheer, het koken- de water zal hem gedood heb- ben". Voor een goede verantwoorde opieiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. en A.N.W.B. gediplomeerd insfructeur Lest In Fiat 850 - Opel Kadett Fast Back - Opel Rekord R. HAAN - BACHPLEIN 269 - Groenoord - SCHIEDAM Teleloon 15 9115 - 15 97 52 De domper op de vreugde van de fees- telijke kerstdagen vind ik altijd weer de vreselijke rommel die er over blijft als het feest voorbij is. Dit keer hadden we er heel veel werk van gemaakt. In de woonkamer een grote kerstboom, gloriues prijkend voor het raam en vele takken aan de muren. De beide glazen deuren hadden we, naar de mode van deze tijd, met rood lint in ..Charles- Dickens vensters omgetoverd. Een bus spuitsneeuw had, met kwistige hand gehanteerd, een echt winters effect aan deze oubollige ramen gegeven. Dat er bij dit ondersneeuwen ook het nodige op plafond, gordijnen en op de muren terecht kwam, deerde me in mijn enthousiaste ..versierbui" voor de kerstdagen niet. Ook onze hall, waar we de eethoek hebben sinds gezinsuit breiding onze eetkamer tot slaapkamer promoveerde, was met vele takken en ook weer met kunstsneeuw, tot een winters bostafreel omgetoverd. Zo brachten we de feestelijke dagen tussen het besneeuwde groen door. Doch eens moest alles weer weg en na de eerste maandag na de kerst leek me daarvoor een prima dag. De kinderen naar buiten gestuurd met hun schaatsen om van de twecde vorstperiode le genieten en mijn man, die wat vrije dagen opsou- peerde, gecharterd als hulpje, toog ik aan het werk. Hoe voorzichtig we ook te werk gingen, de ontluistering van ons kerstbos veranderde ons huis in een complete chaos. Enfin, U hebt dat zelf ook bij de hand gehad. ledere tak die je beetpakte liet met een vreselijk gerit- sel al zijn naalden vallen want de centrale verwarming had voor een vol- ledige uitdroging gezorgd. De neerge- legde kranten gaven geen soelaas; op en tussen alle meubelen krioelde het van naalden. De vaste nylon vloerbe- bedekking zoog nijver honderden naal den op die er met de stofzuiger bijna stuk voor stuk moesten worden uitge- haald. De fraaie kunstsneeuw bleek van geen wijken te weten en kleefde hardnekkig overal aan vast. Wat wel los liet verspreide zich als een wit te wade over alles heen. Midden in deze vreselijke troep verscheen een argeloze buurvrouw op de koffie, doch ze maakte rechtsomkeert want er was geen plek om te zitten tussen alle afgehaalde kerstballen, klokken en snoeren van de boomverlichting. En toen kregen de kinderen er lucht van dat moeder druk bezig was en ze begonnen om beurt te bellen en te zeuren. Schaatsen vast- en los maken, brood voor de eendjes, een dubbeltje om te snoepen, kouwe handen en verloren handschoenen, ,,mam we hebben zo'n honger" terwijl ik zelf smachte naar een kop kofie. Maar de weg naar de keuken, waar nog de afwas hoog opgestapeld stond, was versperd door de stoelen uit de kamer, de dozen met kerstspullen en wat al niet meer. Tussen het geloop van de eigen kinde ren door, stond de bel niet stil: ,,mevr„ mogen we Uw kerstboom?" „Hebt U oude kranten?' De kaasman, de melk- man, de bakker, de aardappelman, ie- dereen was weer met frisse moed be gonnen en kwam dat aan de deur laten merken, maar ik schoot maar niet op. De rinkelende telefoon, die enkele ma- len het geluid van mijn stofzuiger pro- beerde te overstemmen, heb ik maar gelaten voor wat hij was. Doodmoe zakte ik tenslotte diep in de middag in de schone stoelkussens van mijn naaldvrije kamer en dronk mijn eerste kop koffie. En mijn boze gedach- ten van die morgen, toen ik tegen de rommel aan stond te kijken als tegen een berg, en dacht „Dit was de laatste keer", vervaagden met elke slok hete koffie. Ik zat zowaar alweer plannen te maken voor volgende kerstmis. Groenoordse. Demonstr. huish. apparuten Onder auspicien van de Ver. Ned. Kath. Vrouwen (V.N.K.V.) afd. Groenoord, zal door Philips N.V. Nederland op dins- dag, 13 jan. a.s. des avonds om 20.00 uur een demonstratie-avond gegeven worden in het Trefcentrum van de St. Martinuskerk, W. Andriessenlaan 65. Er zal worden gedemonstreerd met mixers, koffiezet-apparaten, strijkijzers, stofzuigers, wasautomaten, centrifuges en artikelen voor persoonlijke verzor- ging. Aan het slot wordt een luistertest (quiz) gehouden, waarvoor Philips-ar- tikelen als prijs beschikbaar zijn ge- steld. In de pauze wordt koffie aange- boden. DE TOEGANG IS GEHEEL VRIJ I Alle dames uit Groenoord zijn heel welkom I DAGELIJKS BESTUUR WIJKVERENIGING Voorzitter Dhr K. Vlug, Bachplein 194, tel. 35 13 56 Secretariaat (tijdelijk) Mej. J. J. Ter Borg, B. Zweersplein 70, tel. 352429 Financien Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmanplein 125, tel. 15 10 63 Vice-voorzitter Dhr J. J. Levens, Joh. Straussplein 332, tel. 15 69 67

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 3