Loods werd warenhuis. Plaag der pluggen. c.v. S.7% Jeugd nam bezit van boerderij In de boerderij Nabeschouwing anno 1820 CKlctne J/h °ogs te* akkoordjes Sobere opzet. Duur boorgereedschap Lezing N.C.V.B. Opening Boerderij Landvreugd door de Voorzitter. Rente (ilj tot Verslag dinsdag 23 december 1969 Een half jaar geleden vestigde het Cash and Carrybedrijf van Joop Salari, dat al naam had gemaakt in de van Deventerstraat, zich in een leegstaande loods aan de Kerklaan in Kethel. Het begin was simpel; wat eenvoudige rek- ken met levensmiddelen, veel opge- stapelde goederen, doch wie nu de ruimte aan de Kerklaan binnen gaat, wrijft zich de ogen uit. Niet dat de pracht en praal U tegemoet straalt; integendeel, de opzet van alle Cash and Carry-bedrijven is ook hier aangehouden. Dus zonder franje en onnodige opsmuk het brengen van een groot en voordelig assortiment levens middelen. De ene koper zal dit prettig vinden, de ander winkelt liever in een goed verwarmde en smaakvol aange- klede winkelruimte, met zachte muziek en betegelde muren. Nee, de verande- ring bij Salari ligt meer in een veel efficienter gebruik van de bestaande ruimte en een vergroting van die ruim te door het aanbrengen van een „ver- dieping' in het pand. In eigen beheer werden door Salari een groot aantal stellingen gemaakt, die het bestaande oppervl. op de begane grond een maxi- male bruikbaarheid gaven. Daarnaast werd in de loods een tweede verkoop- ruimte geschapen door een „verdie- ping" in te bouwen. Een stalen raam- werk, steunend op de begane grond kreeg een hardhouten vloer. Deze etage, bereikbaar met een brede trap vanuit het midden der zaak, herbergt een groot aantal artikelen die buiten de levensmiddelensector liggen, zoals textiel, woningtextiel, radio- en tele- visietoestellen, wasmachines, haarden, electrische- huishoudelijke apparaten, grammofoonplaten, speelgoed, heren- kleding enz. enz. Een warenhuis in het klein dus, waarvan de meeste artikelen nog niet in Groenoord of Kethel te koop waren. Bedrijfsleider Hoogendijk heeft tijdens deze ingrijpende verbouwingen, die gebeuren moesten terwijl de verkoop normaal door ging,het hoofd gelukkig koel gehouden, hoewel dat niet altijd meeviel. Want vooral in de december- maand was de drukte bij Salari bijzon- der groot. Het bedrijf verkocht in die periode ook nog meer dan 2.000 kerst- bomen in alle maten, tegen een een- heidsprijs van 1,95 en ook over deze bomenverkoop had dhr. Hoogendijk de supervisie. De uitbreiding van de ruim te en het aantal artikelen maakten ook personeelsuitbreiding noodzakelijk. Zo moest er o.a. een technische dienst ko- men voor installatie -en onderhouds- werkzaamheden van o.a. t.v. toestellen, wasmachines, radio's enz. En dit alles in een zo kort tijdsbestek van nog geen half jaarZowaar, een prestatie die hulde verdient. De vrije dagen tussen Kerst en Nieuw- jaar waren prachtig geschikt voor het opknappen van wat kleine klusfes in huis. Gordijnrails los, schroef ergens uit, schilderijtje of lampje verhangen, noem maar op. Maar vooral by alle karweitjes aan de muur wordt je dan nog eens geconfronteerd met de bij- zonder slechte samenstelling van die muren in de moderne huizen. Voor het kleinste voorwerp dat aan de muur moet hangen, moet een gat worden geboord met een electrische boor en ging dat nu nog maar makke- lijk, dan was er geen reden tot klagen. Maar je komt er vaak met geen moge- lijkheid in keiharde kiezels in de dra- gende muren zijn onneembare hinder- nissen. Andere muren hebben een kalk- laag die zo ontzettend zacht is, dat een punaise of een klein spijkertje soms een gat zo groot als een rijksdaal- der maken. De muren in onze kinder- kamers vertonen een groot aantal gaten en diepe plekken die er echt niet in- geslagen zijn, doch er in kwamen door stoten van speelgoed e.d. Mijn jongste zoon demonstreerde de slechte toestand van de muur nog eens ongewild. Hij plakte 's avonds een stukje kauwgom tegen de muur en toen ik dat er de In ons blad van 27 november 1.1. werd U een uiteenzetting in het vooruitzicht gesteld inzake de verwarmingskosten van het stookseizoen 1968-1969. Bij informatie onzerzijds bij de Ge- meentelijke Woningdienst is ons geble- ken, dat deze kwestie nog niet geheel is opgelost. Intussen zijn in alle ver- warmingsruimten de expansie-vaten ge- wijzigd. Hierdoor zal worden bereikt, dat de installatie beter zal gaan func- tioneren. Naar men ons mededeelde, zal door het opvoeren van de temperatuur van het water - wat nu bij kouder weer nodig is - lucht van het water worden afge- scheiden. Het zal op sommige plaatsen waarschijnlijk wel nodig zijn de radia- toren te ontluchten. Indien U merkt, dat een radiator in een van Uw ver- trekken niet voldoende warm wordt, waarschuwt U dan Uw huismeester; deze is in staat om dit euvel te verhel- pen of laten te verhelpen. Op woensdag 14 januari a.s. zal in „De Rank" aan de Schiedamseweg de Ned. Christen Vrouwen Bond een lezing -ge- ven met dia-vertoning over Zuidvruch- ten. Na afloop is er een gezellig samen- zijn, waarop het eigen zangkoortje zich zal laten horen. Hoewel boerderij Landvreugd nog qua accomodate by lange na niet gereed was voor het instuifwerk, had de in- stuifcommissie tdch gemeend in de Kerstvakantie al iets te doen. Zodoende ging de deur van de boerderij dus op dinsdag 30 december al voor de jeugd van Groenoord open. Meer dan 185 kinderen stonden om v66r 10 uur al te trappelen van onge- duld om binnen te komen. Eenmaal binnen was er genoeg te doen; tekenen, knippen, plakken, kleilen, tafeltennis etc. Het was een hele opgave voor de leiding om zoveel kinderen goed op te vangen. Op vrijdag 2 januari werd er voor de jeugd van 10-12 jaar een film- voorstelling gegeven. Ook hier weer een bijzonder grote belangstelling. De zaterdag daarop, op 3 januari dus werd wederom van 10-12 uur de instuif gehouden, die zich eveneens in een grote belangstelling mocht verheugen. Ma. 20.00 uur Toneelgroep Groeton Ma. 20.00 uur Kaartver. Groenoord Di. 20.00 uur Schaakver. Groenoord Za. 10.00 uur Instuif voor de jeugd Za. 19.30 uur Jeugdsoos <G. Boerderij Landvreugd, het nieuwe punt van samenkomst van alle activiteiten der wijkvereniging en nog een groot aantal andere verenigingen van veler- lei aard, is al sinds 23 dec. onofficieel en provisorisch in gebruik. Doch na- tuurVjk komt er ook een officiele ope ning met allerlei festiviteiten die daar zo bij horen. Die officiele ingebruikneming zal ge- schieden door burgemeester Roelfsema op zaterdag 24 januari a.s. Uit het bestuur der wijkvereniging is een werk- commissie gevormd, die de activiteiten verbonden aan de officiele opening van Landvreugd zullen gaan voorbe- reiden. In ons volgende nummer, dat op 22 januari a.s. verschijnt, zult U een uitvoerig schema van die feeste- lijke opening aantreffen. Vermeld kan nog worden, dat de dag na de officiele opening, dus op zondag 25 januari, er 's middags een „open house" zal zijn, waar alle bewoners van onze wijk een kijkje kunnen nemen in het nieuwe wijkcentrum. volgende morgen afhaalde, trok ik een heel plakaat behang met kalk mee. Tijdens mijn geharrewar met de muren dacht ik terug aan de jaarlijkse bijeen- komst van de Stichting Propaganda Woninginrichting in april vorig jaar. Daar gaf Dr. Ir. H. Priemus, weten- schappelijk medewerker van de Tech nische Hogeschool in Delft, de hieron- der aangehaalde rake definitie van de moderne muren; Een groot deel van de nieuwe woningen heeft dragende wanden die te hard zijn en niet dragende wanden die te zacht zijn om er iets zinnigs mee te begin- nen. Wanden moeten op zijn minst spijkerbaar en spiikervast zijn, zonder de plaag der pluggen en zonder dat men daar peperduur boorgereedschap voor nodig heeft. Dagelijks komen er woningen aan de markt die in afwer- king en detallering gonzen van de fou- ten. De meeste architecten voelen zich te groot voor deze kleine problemen. Dat verraad dat ze te klein zijn voor deze grote problemen." Laten we hopen dat toekomstige hui- zenontwerpers deze woorden van Dr. Ir. Primus ter harte zullen nemen, zo- dat het geharrewar met boren en plug gen bij kleine karweitjes tot het ver- leden zal behoren. Bij de aanvang van het nieuwe jaar vindt ik het een goede gewoonte, in een korte terugblik het oude jaar nog eens door te nemen. Wel, dat mag wat ons schakers betreft zeker met het jaar 1969 gebeuren. 1969 was immers voor ons het jaar, waarin wij overduidelijk onze plaats in de wijk Groenoord hebben ingenomen. Als een bewijs mag ik b.v. aanvoeren, dat wij nog juist op de valreep van het oude jaar ons 25ste lid hebben kunnen inschrijven, n.l. de heer v.d. Kruk van het Bachplein. Dat is voor onze nog zo jonge schaakvereniging toch wel een plezierige gebeurtenis. In 1969 hebben we een lange periode gekend, waarin ik U steeds opnieuw beloofde, binnen drie of vier weken ons nieuwe clubgebouw de boerderij „Land- vreugd" te kunnen betrekken. Bijna een half jaar moest ik dit (ook niet beter wetend) volhouden en het pleit voor U, dat ik het nieuwe jaar zonder rotte tomaten heb gehaald. Dit is waar schijnlijk mede te danken aan het feit, dat we eindelijk, op 23 december j.l. voor de eerste maal van onze nieuwe lokaliteit gebruik konden maken. Aan de hand van Uw reacties heb ik kunnen vaststellen, dat een mogelijk gegroeide wrange smaak reeds direct na het be- treden van de „Blauwe Zaal" werd weggespoeld. Ja, we mogen ons geluk kig prijzen over een dergelijke speel- gelegenheid te kunnen beschikken, waar bezoekende verenigingen ons ze ker om zullen benijden. 1969 was ook het jaar waarin meer dan ooit tevoren driftig en enthousiast werd gespeeld om een goede plaats in de interne competitie. Dit acht ik zeker een sukses voor de heer Meeder, die deze competitie bezielend leidde. De heer Zwart kwam als het grote sukses- nummer(clubkampioen) te voorschijn. In 1969 nam de heer v.d. Spek noodge- dwongen het secretariaat over van de vertrekkende heer Harms. Hoewel ik weet, dat hij er niet zo op gesteld is in het zonnetje te worden gezet, meen ik de heer v.d. Spek wel te moeten be- danken voor de wijze waarop hij o.a. onze copy in G.A. weet te verzorgen. Geen enkele maal uitgezonderd brengt hij steeds opnieuw een plezierig verslag van ons wel en wee. waarvan ik de progagandistische waarde zeker onder- ken. Misschien is het niet goed alleen deze mensen eruit te lichten, omdat ik besef, dat U alien verantwoordelijk bent voor het tot nu toe bereikte .Niet al leen de heren Bakker en Zondag, die door hun geestige uitsmijters voor de vrolijke noten zorgen, maar ook men- sen als Van Soest, Kruidenier en Was- sink, om er slechts enkelen te noemen maken door hun enthousiasme de sfeer. Mag ik tenslotte de wens uitspreken, dat het voor al onze leden en belang- stellenden een op alle fronten geze- gend en voorspoedig 1970 zal zijn. Voor onze vereniging hoef ik dan ook vast geen zorgen te hebben. J. F. Schoonderwoerd Voorzitter S. V. Groenoord Om onze entree in boerderij „Land- vreugd" wat luister bij te zetten was voor deze avond voor de leden een snelschaak-competitie georganiseerd. Negentien deelnemers meldden zich, waarna om acht uur het startsein werd gegeven voor de dubbele competitie, onderverdeeld in drie poulles, met een maximale speelduur van een kwartier per wedstrijd. De feestelijke stemming werd nog verhoogd door een drietal te behalen prijzen welwillend ter be- schikking gesteld door de wijkvereni ging. Tevens werden de leden. gebrui- kelijk voor deze tijd van het jaar, op oliebollen getracteerd. Het werd een mieterse avond, en aangezien er prac- tisch ieder kwartier gewisseld werd ook een bedrijvige avond. De tempera tuur in de goed verwarmde „Blauwe Zaal" steeg door die bedrijvigheid en enerverende partijen soms tot onge- kende hoogte. Uiteindelijk bleven er zes kandidaten over die alles op alles zetten om een der prijzen te bemach- tigen met de volgende verrassende uitslag, 1. A. J. de Groot. 2. G. M. Henkelman. 3. D. N. Boogaard. 4. J. Zwart. 5. H. v.d. Heuvel. 6. H. J. Zondag. Tarlef: f 2,50 voor de eerste vljf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelUk en telefonlsch worden opgegeven bij de redaktie. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc- teur. Vamor - gediplomeerd. Prof. Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. DRUKWERK Voor huwelijks-, verlovings-, visite- en geboortekaarten, prive briefpapier en enveloppen naar Drukkerij - Uigeverij „De Magneet" Rotterdamsedijk 279 - 281, Schiedam, Telefoon 26 86 66, - 26 66 70. VERLOREN op 19 dec. 1969. om 20.45 uur: gouden dameshorloge. Gaande van Dr. Saver-Kleuterschool naar Bart Verhallenplein 119. Moeder zeer gedupeerd. Gaarne opgave onder telefoonnummer 26 08 18. Welke handige, krasse A.O.W.er gaat zo nu en dan met mij mee om kantoren schoon te maken. Geen buitenwerk. Prima loon en vervoer. Tel. 35 10 92. Garage of gedeelte van garage te huur gevraagd voor opel Kadet. Omgeving Bachplein. Tel. 35 10 92. Gevraagd, dames voor onderhoud kan toren, ochtends middags of avonduren. Ervaring vereist. Prima loon en vervoer. Telefoon 34 10 92.

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 5