t. akkoorden EEN CABARETAVOND OM NIET TE MISSEN WALDO nv. SCHIEDAM 77 Alle Borodin winkels nu uitgegeven. vohj i/h. f anno 182(T Rijnmondband zet opening muzikale luister bij. Sprankeland Cabaret. Gereformeerde tenen. l iv rijbetvijs JAS MIN SCHIEDAM Rente |^p tot Os /o 00ste T Euca BIJL SIPER- ENKABE MARKT Talrijke genodigden. Boerenleenbank Schiedam/Kethel Naar wij vernemen zyn thans alle be- schikbare winkelruimten in het winkel- centrum aan de Borodinlaan uitgege ven. In de laatste drie nog resterende winkelruimten komen een brood en banketzaak. een slyterij en een zaak in huishoudelijke artikelen annex speel- goed. De brood-banketzaak zal worden be- zet door de firma J. B. Bruggeman, Hoogstraat 59 in Vlaardingen. Even- eens uit Vlaardingen komt de slijterij van G. W. C. de Lange uit de van De maandelijkse concertenserie die de wijkvereniging geeft in d Martinuskrk zal voor een keer worden onderbroken voor eencabaretavond. Op deze avond, die zal worden gehouden op zaterdag 31 januari in gebouw "De Rank" zal optreden het Jeugd-cabaret "Polygonum Hydropiper" uit Schiedam o.l.v. Victor Maria. De avond begint om 20.00 uur; na afloop om ca. 22.45 uur, zal er nog gelegenheid zyn voor een gezellig samenzyn en een dansje. De wijkvereniging is er trots op het zo suksesvolle jonge cabaretgezelschap Polygonum Hydropiper uit onze eigen stad bereid te hebben gevonden een avondvullend optreden te verzor- gen. Hun sukses de afgelopen tijd heeft hen tot een veelgevraagd gezel- schap gemaakt en het optreden in „De Rank" zal dan ook voorlopig echt het laatste met het huidige programma zijn in Schiedam. Voor diegenen die de enthousiaste cabaretgroep tot nog toe nog niet zagen, is dit dus de kans dit gemis goed te maken.En een gemis is het zeker, want Polygonum Hydro piper biedt een programma dat fris en sprankelend is en van hoog gehalte. De kritieken die het jonge cabaretge zelschap in zijn korte bestaan in vele kranten kreeg, waren dan ook zonder meer alle bijzonder lovend. U zult dus een onvergetelijke avond beleven, die een vergelijking met de grote hoeveel- heid amusement die de t.v. U dagelijks voorschotelt, met glans kan doorstaan. Wie gaan er eigenlijk schuil achter de zotte en opvallende naam van Polygo num Hydropiper? Wei, een 16-tal en thousiaste en talentvolle Schiedamse jongeren, voortgekomen uit de Gere formeerde societeit „Ons Home" van de Hoogstraat. Men wilde iets creatiefs gaan doen; meer doen dan alleen maar gezellig bijeen zijn. Het werd cabaret en men koos voor een persiflerende cabaretvorm, die voornamclijk het pro- testante volksdeel tot onderwerp had. Doch men prikt niet alleen in gerefor meerde lange tenen; ook algemene he- dendaagse onderwerpen worden het onderwerp van goedmoedige of wat scherpere spot. Gestart met 30 mede- werkers werd dit aantal snel uitge- selecteerd tot ca 15 en deze groep is zonder wijziging al vanaf het begin als een zeer homogene troep bij elkaar. Na een aarzelend begin, nu 3 jaar ge- leden, is de groep steeds meer op el kaar ingespeeld geraakt en na ieder optreden groeide het zelfvertrouwen nu na ruim 40 optredens in iy2 jaar (het duurde iy2 jaar voor men zich voor het eerst aan het publiek durfde vcrtonenjmoet er heel wat gebeuren om dit zelfvertrouwen nog een deuk te geven. Het laatste grote wapen- feit van Polygonum Hydropiper was een speciaal en zelf geschreven Kerst- cabaret.dat op 2e Kerstdag werd op- gevoerd in „De Doelen" voor de Ned- erl. Protestands Christelijke Schippers- bond. Ruim 3.000 schippers en hun ge- zinnen vierden die dag hun kerstfeest (zie vervolg pagina 3) Hier ziet U het Jeugd - cabaret Polygonum Hydropiper in een van hun suksesnummers n.l. de "Pastorale Tango". Dit nummer zal ook in "De Rank ten beste worden gegeven. Dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R.en N.B.A. gedipl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPRIJS f 11.- PER UUR BACHPLEIN 114 - TEL. 353291 - b.g g. 262385 of 159596 A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 2e jaargang no. 43 22 januari 1970 Bearlestraat 101. De laatste in de rij der winkeliers die een ruimte van het M.B.O. namen is de fa. J.Hipke, Jonker Fransstraat 26 in Rotterdam met huis houdelijke artikelen en speelgoed. Resumerend kunt U dus over enige tijd de volgende branches aan de Bo rodinlaan treffen: Een Supermarkt van Bijl, Rijwielen en Bromfietren van De Favoriet, Groenten en fruit van Simons, Vlees en Vleeswaren van W.v.d. Meer, Tabak en lektuur van J.S. de Bot, Vrijetijdskleding van Windsor House, Bloemen - planten van G. Krabbendam Drogisterij- en parfumerieartikelen van J. Coops, plus de bovengenoemde drie winkeliers. Omtrent de opening van het winkel- centrum kan ten gevolge van de door de vorstperiode ontstane stagnatie momenteel nog geen definitieve datum worden genoemd. Aanvankelijk was de streefdatum donderdag 19 maart, maar momenteel wordt aan de haal- baarheid ervan getwijfeld. Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. e Schiedam. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 zie advertentie ACHTEltPA GIXA Zoals in onze vorige uitgave al werd medegedeeld, zal de officiele opening van Boerderij Landvreugd plaats vin- den op zaterdag 24 januari a.s. Die opening zal geschieden door burge- meester H. Roelfsema om 14.15 uur. Vooraf zal deze opening muzikale luis ter worden bijgezet door onze onvol- prezen Rynmqndband, die haar beken- de shows ten beste zal geven. Een zeer groot aantal genodigden is voor deze langverwachte opening van Landvreugd uitgenodigd. Daaronder zijn gemeente-funktionnarissen, pasto- res, schoolhoofden, besturen van wijk- verenigingen etc. Zij zullen getuige zijn van de opening van het nieuwe wijk- centrum op zeer originele wijze, die afwijkt van de traditionele openingen zoals doorknippen van een lint e.d. Na de opening zullen de gebruikelijke toespraken - o.a. door de burgemeester en de voorzitter der wijkvereniging dhr. K. Vlug - volgen. Een receptie zal hierna de openingsmiddag besluiten. De volgende dag, zondag 25 januari zal er 's-middags voor het publiek gelegen heid zijn Landvreugd te bekijken. We hopen dat veel mensen van die gelegen heid tot bezichtiging gebruik zullen maken want Landvreugd moet door alle bewoners van Groenoord volledig geaccepteerd en gewaardeerd worden. We hopen dat van de zijde der bewo ners na de opening een groot aantal initiatieven voor een zo effectief en intensief mogelijk gebruik zullen komen. Spaarbank voor/uw salaris en prive-rekening Ruime opensfellingsuren Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, iel. 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 1