opa met. 7 L g Sporthuis Ritman Geef me Ifever wat om handen! anno 182(T GROENOORD Animo Oppasdienst. Jaarl. Leden verg. Animo" JEUGD-POST- ZEGEL CLUB Kopij G.A. staat open voor iedereen. GIRO 267585 GYMNASTIEK °0qfste^ Van harte beterschap hr. Meijer! Plantsoenendienst vraagt Uw medewerking. Geen instuif zaterdag 24 januari. Vlaggen uit voor de boerderij. voor a.s. moeders. Rente tot j SCHAAKVERENIGING Eersfe nederlaag. Huidige stand. Voor al Uw sportartikelen wintersportkleding verkoop en verhuur ski's en skischoenen Bridge- en klaverjasvereniging Groenoord e.o. Afd. BRIDGE Vcel bejaai'den willen werken. Kunnen werken. Vraag ze per annonce. En gebruik ditvignet: Postzegelnieuws. Alle girobetalingen aan de wijkvereniging uit sluitend aan penning- meester wijkvereniging „Groenoord" e.o. F-f O/ Q) 1 T~L DINSDAG 13 JANUARI. Onder grote belangstelling van onze leden votid op deze avond de ontmoe- ting plaats tussen de schaakvereniging Schiebroek 2 en Groenoord. Onze te- genstander kwam met dertien mensen, heel wat anders dan onze vorige tegen- stander, weet u nog? Er werd aan de tien borden met voile inzet gestreden, maar dit nam niet weg, dat de eerste punt bij de tegen- partij terecht kwam. Hierna volgden enkele remises en bij een stand van 4-5 (in het voordeel dus van Schiebroek) was het de partij tussen de heren Zwart en v. d. Kamp die de beslissing moest brengen. De stand op het bord was ech- ter van dien aard, dat er zonder blun der van de heer v. d. Kamp voor ons bepaald geen winst in zat. Na enig heen en weer gepraat tussen de wedstrijdlei- ders werd tot een gelijkspel besloten, onze eerste nederlaag in de R.S.B.-Com- petitie al was het dan slechts met 5y2-4i/2. Enfin, 6en verloren is nog niet al verloren. De uitslag van onze vorige wedstrijd tegen het Rotterdamse S.I.O. 1 kunnen we U helaas nog niet mededelen, daar er nog een afgebroken partij openstaat van de heer Schoonderwoerd. De partij van de heer de Groot is in remise ge- eindigd zodat de stand in deze partij momenteel 5-4 in ons voordeel is en we in het ongunstigste geval remise spe- len. Wat betreft de Groenoord-Compe- tie geven we U de stand in beide groe- pen zoals die op de 13e dezer stond genoteerd: GROEP „A" 1 J. Zwart IO-71/2 2 J. J. Henkelman 9-61/2 3 G. M. Henkelman 9-61/2 4 W. C. van Evert 10-5 5 J. H. J. Meeder 10-5 6 A. v. d. Spek 9-41/2 7 J. F. Schoonderwoerd IO-31/2 8 D. N. Boogaard 5-3 9 B. Wassirik 9-21/2 10 A. Meyer 9-1 GROEP „B" 1 H. Zeilstra 2 A. Schilten 3 H. v. d. Heuvel 4 M. G. van Soest 5 A. Schell 6 D. L. Bakker 7 A. L. Kruidenier 8 H. Zondag 9 J. B. Renskers 10 C. Kloet 12-8 14-9 9-8 12-8 12-71/2 14-5% 11-5 13-41/2 H-21/2 9-1 Achter het bord missen we al enige tijd de heer A. Meyer, die helaas om gezondheidsredenen verstek moest laten gaan. We wensen hem vanaf deze plaats van harte beterschap toe en ho- pen hem spoedig weer in ons midden te zien. Oranjesfraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 5-1-1970 De eerste bridge- en klaver- jaswedstrijden in het door de Beheers- commissie voorbeeldig ingerichte on- derkomen, boerderij Landvreugd, daar- bij volledig rekening houdend met de beperkte geldmiddelen, waarover de commissie kon beschikken. Helaas zijn er kinderziekten te bespeuren, waar- aan genoemde commissie of wie dan 00k part noch deel hebben. Het was dan 00k bijzonder jammer, dat het eerste entree werd versomberd door een defect aan de warmtevoorziening en als een vervelende bijkomstigheid 00k de lichtvoorziening het liet af- weten. Het pleit echter voor de soli- dariteit van onze spelers, dat het over- grote deel zich niet liet ontmoedigen doch man- en vrouw-moedig hun kaar- ten ter hand namen, om, wat de brid- gers betreft, buiten competitieverband de avond toch zo prettig mogelijk door te brengen. 12-1-70 Opnieuw liet de kachel ons in de steek. Toch weer de flinke op- komst, waardoor de competitie-wed- strijden wel doorgang konden vinden. De A-bridgers konden hun ziel en za- ligheid leggen in „viertallen". Het viertal Seip - Vledder - Vermande - de Wolf moesten de meerderheid er- kennen in het kunnen van de heren Spiekman - van Harten - Bergvelt - Ewijk (1-5) terwijl de viertallen Ja- nisch - v. d. Kraan - de Veth - Hage- man contra echtpaar Elderhorst - Bo- venkerk - Grevelink broederlijk (resp. zusterlijk) de punten deelden (3-3). De B-spelers speelden een paren-wed- strijd. Niet minder dan 3 koppels ein- digden met dezelfde aantal punten (57), t.w. de heren Bish - Snackey - Dirkzwager - Haas en v. d. Kraan Jr. - Sanstra. De volgende keer zal opnieuw precies worden weergegeven, hoe de ranglijst er uitziet. F.V. Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Idecle Reclame Sil De Jeugd-afdeling van de Chr. Gymnas- tiek Vereniging „ANIMO" -heeft een op pasdienst in het leven geroepen. De op- brengsten uit deze oppasdienst zullen een nog nader te bepalen actie van de jeugdige Animoleden financieel gaan steunen. Men past doordeweeks op tot ca. 23.00 uur; zaterdags kunt U langer wegblijven als U op visite moet. Men rekent van maandagavond tot zater- dagavond 23.00 uur 1.50 per uur, zaterdagavond na 23.00 uur en zondag- avond tot 23.00 uur wordt 2.50 bere- kend. U kunt Animo oppasdienst bel- len tussen 17.00 en 19.00 uur. Voor Groenoord: Marja van Gameren telefoon 26.76.81. Voor Kethel: Corrie Soeters, telefoon 26.89.26. De Chr. Gymn. Ver. Animo te Kethel zal op donderdag 29 januari a.s. haar jaarlijkse algemene ledenvergadering houden in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg. Aanvang van deze avond, waarop alle Animoleden ver- wacht worden, is om 20.00 uur. Na afloop van de vergadering is er nog even een gezellig samenzijn met een praatje en een plaatje. De plantsoenendienst constateerde in een der nieuwe banken bij het Bejaar- dentehuis „Spaland" een forse breuk. Die is er echt niet in gekomen door er alleen op te gaan zitten, zodat de vernielzucht wel de oorzaak van die breuk moet zijn. De plantsoenendienst vraagt dan 00k nogmaals vriendelijk of vooral de jeugd de door de dienst met zoveel moeite en kosten aange- brachte banken, doch 00k bomen, struiken en andere voorzieningen met zoveel mogelijk zorg wil omringen. En ziet U als volwassene moedwillige vernielingen aanbrengen, aarzel dan niet de plantsoenendienst even te bel- len, opdat de belhamels in de kraag gegrepen kunnen worden. Op zaterdag 3 januari is de Jeugd- postzegelclub voor het eerst in 1970 weer bijeen geweest en nu - eindelijk - in de boerderij Landvreugd, waar we sinds de oprichting van de club in oktober 1968 al van „gedroomd heb ben. De opkomst was weer groot en we mochten zelfs weer drie nieuwe leden verwelkomen. We zien elkaar weer terug op zater- dagmorgen 7 februari om 11.00 uur in boerderij Landvreugd. JdG. NEDERLAND: 15 december: een bij- zondere postzegel in de waarde van 25 cent ter gelegenheid van het tot stand komen van het Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden in 1954 naar een ontwerp van P. Brat- tinga te Amsterdam. Deze postzegels zijn 00k uitgegeven in SURINAME en de NEDERLANDSE ANTILLEN. voor het volgende nummer, dat 5 februari 1970 verschijnt, moet uiterlijk 29 januari binnen zijn. De lezer van ons blad komt regelmatig berichtjes tegen van, verenigingen, clubs, kerken etc. die hun domicilie bijeenkomsten, acties, vergaderingen hebben in Groenoord of Kethel over etc. We plaatsen die berichtjes bij zonder graag, doch weten dat we toch nog heel wat missen omdat de contactmensen of secretarissen der verenigingen verzuimen ons in te lich- ten. Jammer, want het is voor iedere vereniging toch van groot belang om middels een goed gelezen weekblad, dat huis aan huis wordt bezorgd in heel Groenoord en Kethel op de eigen activiteiten te kunnen wijzen. Daarom verenigings-, school- en kerkbestuur- ders, denk bij alles wat U gaat onder- nemen 00k aan een artikeltje in Groen- oord-Akkoorden. Het kost U niets, de enige voorwaarden die we stellen is dat de artikeltjes beknopt zijn, en uiterlijk een week voor het verschijnen in ons bezit zijn. En uitsluitend ge- typte copy wordt geaccepteerd want het is ondoenlijk voor de 1-mans re- daktie om onduidelijk of slordig ge- schreven artikelen over te typen. Laat de brievenbus op J. Oreliosingel 91 klepperen!!! Liefst niet bellen als U het zelf komt brengen, tenzij toe- lichting beslist nodig is. Zij die niet aan een vereniging verbon- dnen zijn en zich geroepen voelen om hun mening te geven over wat voor onderwerp dan 00k dat betrekking heeft op het leven en werken in Groen oord, verzoeken we 00k van hun hart geen moordkuil te maken en hun me ning op papier te zetten. Opdat de com- municatie tussen ons intensiever wordt! Ook voor hen geldt echter: ge- typte copy, een week voor 't verschij nen van ons blad. In verband met de officiele opening van boerderij Landvreugd zal er op zaterdag 24 januari a.s. 's ochtends geen jeugdinstuif zijn. De jeugdsoos 's-avonds gaat gewoon door. De beheerscommissie van Boerderij Landvreugd zou het bijzonder plezierig vinden als t.g.v. de officiele opening der boerderij op zaterdag 24 januari a.s. om 14.00 uur zoveel mogelijk bewo- ners de vlag willen uitsteken, zodat Groenoord een feestelijke aanblik biedt die dag. Laat U de vele officiele geno- digden door een groot aantal vlaggen duidelijk merken, dat de opening van boerderij Landvreugd alle bewoners van Groenoord verheugt!! Het verheugt ons te kunnen mededelen, dat de vereniging voor gezondheids- zorg Kethel en omsteken start met een gymnastiekcursus voor aanstaan- de moeders. Door de vele enthousiaste verhalen, die moeders over de resul- taten van deze gymnastieklessen heb ben, geloven wij, dat in Kethel-Groen- oord een dergelijke cursus zeker op zijn nlaats zal zijn. De cursus wordt gegeven door Mej. Vergouwen, collega-medewerkster van de heer Koerts, physiotherapeut in Groennoord en start op vrijdag 6 febr. 1970 om half vier n.m. in het Wijkge- bouw, Kerkweg 8 te Kethel. U kunt zich hiervoor opgeven bij Mevr. E. M. Helwig-Kuipers, telefoon 26 08 92

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 7