f. \CjttvD4, akkoorden Burgemeester opende boerderij 77 WALDO n.v. SCHIEDAM Lezing N.C.V.B. vcbj Oud papier voor het zwerfdier Bejaarden- soos anno 1820 «JASMIN» I Rente ^1 tot j TV %ste< Grote hilariteit Boerderij gespaard Druk Open House t/w rijhetvijs BACHPLEIN 114 - SCHIEDAM BBJL SUPER- ENKABE MARKT )Vtba Actie uitbreiden V- Nieuw initiatief van Wijkvereniging Orientatiemiddag Boerenleenbank Schiedam/Kethel Luid knorrend vluchten op zoterdag 24 januari een drietal varkens door de hoofd- ingang van boerderij Landvreugdnaar buiten. Achter hen aan, met een bezem- steel jagend, onze burgemeester, die met het uitdrijven van deze varkens de officiele openingvan boerderij "Landvreugd" voltooide De varkens symboliseerden a.h.w. het ophouden van Landvreugd als agrarisch bedrijf. De ruim 150 genodigden die daarna bezit namen van de boerderij bena- drukten daarmede de nieuwe functie n.l. die van communicatiecentrum en trefpunt voor vele activiteiten in onze wijk. De Rijnmondband had de opening van Landvreugd nog eens muzikaal onder- streept door een lange mars door de wijk te maken. Tientallen kinderen en ook ouderen waren achter de band meegelopen en stonden nieuwsgierig te wachten wat er op het erf der boer derij zou gebeuren. De veletientallen genodigden stroomden ondertussen de boerderij in, waar een gezellige sfeer heerste in afwachting van het zo lang verbeide moment van de officiele open ing. Na een welkomstwoord van de voorzitter der beheerscommisie dhr. K. Vlug, begaf iedereen zich op zijn verzoek naar buiten. Alleen burgemees ter Roelfsema bleef binnen. Aan hem was de taak om de in de boerderij aanwezige varkens door de hoofdin- gang naar buiten te jagen. Dat deze zeer originele wijze van ingebruik ne- men bij alle omstanders grote hila riteit verwekte laat zich denken. Na- dat de verdreven varkens weer waren ondergebracht in de veewagen, liet de Rijnmondband een machtige fanfare weerklinken en terwijl de genodigden weer langzaam naar binnen gingen weerklonk nog menige pittige mars van de onvolprezen band. Toen iedereen binnen was in de ge zellige societiet memoreerde burge meester Roelfsema in een geestige toe- spraak het verleden van boerderij Land-vreugd, waar generaties Zonne- veld het boerenbedrijf uitoefenden in de landelijke omgeving, met de stad Schiedam op verre afstand. Toen door bevolkingsaanwas en bevolkingconglo- meratie die stad steeds verder moest uitbreiden en via de wijk nieuwland tot rond de boerderij naderde zag het er even naar uit dat ook landvreugd het lot zou treffen van zoveel boerde- rijen in uitbreidingsplannen n.l. dat van de sloper. Doch gelukkig zag de gemeente Schiedam kans de boerderij te handhaven aan de uiterste rand van Groenoord en op zeer korte afstand begrensd door de rijksweg naar Vlaar- dingen. Daar het uitoefenenvan het boerenbedrijf door boer Zonneveld natuurlijk onmogelijk was geworden, werd de stal van de boerderij in de opbouwperiode van Groenoord door de katholieken ingericht als noodkerk. Toen de Martinuskerk klaar was, was Landvreugd noodkerk af en enkele jaren stond de stal leeg, wachtend op een nieuwe bestemming als trefpunt van activiteiten. Doch geldgebrek hield de plannen voor de verbouw lange tijd op. Daarom was de langverbeidde opening op 24 januari een reden te meer voor een uitbundige feeststem- ming bij de beheerscommissie en de van boerderij gebruik makende ver- enigingen. Nadat de voorzitter der beheerscom missie dhr. K. Vlug een dankwoord had uitgesproken, volgde er een ge zellige receptie, waarop vele contac- ten werden gelegd en hernieuwd tus- sen de talloze genodigden die vele cul- turele, kerkelijke en sociale richtingen vertegenwoordigden. Onder het genot van sherry, port, vemouth en jus d'o- range ontsponnen zich heel wat pret- tige gesprekken, zodat de communica- tiemogelijkheid van Landvreugd di rect en duidelijk gedemonstreerd werd. De dag na de opening, op zondag dus, was er 's middags gelegenheid voor de bewoners van Groenoord en Kethel om de nieuwe ruimte te bezichtigen. Ondanks het feit dat Aard Schenk en consorten via de beeldbuis bijna heel het land in hun ban hadden, maakten toch heel wat mensen gebruik van de mogelijkheid tot bezichtiging. Velen streken daarna ook nog even neer in de soos om daar een verfrissing te gebruiken onder het genot van een zacht achtergrondmuziekje. Dan naar AUTORIJSCHOOL V A.M.O.R.en NLB.A. gedipl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPRIJS F 11.- PER UUR TEL. 353291 - b g g. 262385 of 159596 Op donderdag 5 februari spreekt Ds Mackaay uit Oegstgeest voor de leden van de Nederl. Christen Vrouwenbond afd. Schiedam-Kethel in gebouw „De Rank" over: ..Afrikaanse Christenen tussen verleden en toekomst". De avond begint om 19.45 uur. Zowel le den als belangstellenden zijn van harte welkom! zie advertentie ACHTEHPAGIAA A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 2e jaargang no. 44 5 februari 1970 Er wordt door talrijke verenigingen, scholen en kerken al oud papier opge- haald en het lijkt onbegonnen werk om nog een nieuwe oud papieractie te gaan propageren. Doch we wagen het er op omdat het doel waarvoor die actie wordt gevoerd ons alter sympa- thie heeft.En wie weet zijn er toch nog wel een aantal mensen bij wie de oude kranten en tijdschriften nog niet door een der bovengenoemde acties wordt opgehaald. De actie die we op het oog hebben is die van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren afd. Schiedam ter verbetering van het lot der zwerf- dieren. Genoemde actie loopt al enige tijd bijzonder suksesvol en de pro- pagandacommissie van de afd. Schie dam is daarvoor dankbaar, doch ze zou de actie toch nog heel graag willen uit breiden. Daarom wordt een beroep gedaan op de Groenoordse en Kethelse dierenvrienden om oud papier, oude materialen en lompen beschikbaar te stellen voor de actie "Zwerfdier". Men kan hiervoor opbellen naar een drie tal telefoonnummers n.l. 35 23 83, 35 36 36 of 26 62 66, dan wordt Uw papier of ander materiaal zo spoedig mogelijk afgehaald. U kunt het na tuurlijk, als U in de gelegenheid bent, ook brengen bij het asiel in de Sint Annazusterstraat. Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: „De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Met het ingebruikstellen van boerderij "Landvreugd" op 24 januari j.l. heeft de wijk Groenoord er een mooie recre- atieruimte bij gekregen, die we in de nabije toekomst ook ten dienste gaan stellen van de bejaarden uit deze wijk. Het ligt namelijk in de bedoeling om bij voldoende interesse voor deze groep bewoners een "Bejaardensoos te orga- niseren. Van verschillende zijden is ons geble- ken, dat er bij de bejaarden in onze wijk, dikwijls alleenwonenden, een vraag is naar contacten met leeftijd- genoten.Om deze contacten te bevor- deren heeft de wijkvereniging^ "Groen oord" gedacht om voorlopig 's maan- dags, eenmaal in de veertien dagen van 14.00 -16.00 uur n.m. een "Bejaarden soos" te houden. Buiten het leggen van contacten en een gezellig praatje onder een kopje koffie, bestaan er diverse mogelijkheden om zich te ontspannen door middel van schaken, dammen, kaarten en voor de actieveren onder U sjoelen en in de toekomst waar- schijnlijk biljarten. Ook kunnen, al naar de belangstelling diamiddagen, lezing en en dergelijke georganiseerd worden. Om deze middagen te bezoe- ken, moet men echter wel lid zijn van de Wijkvereniging, hoe U dit wordt staat elders in dit blad vermeld. Na tuurlijk bestaat de mogelijkheid zich op een van deze middagen als lid te laten inschrijven. De eerste "Bejaar densoos", welke zal worden gehouden op maandag 16 februari a.s., zal voor- namelijk een orientatiemiddag zijn, waarop naar de interessen van de be- zoekers gevraagd wordt en waar onder gemeenschappelijk overleg getracht wordt te komen tot een zo gezellig mogelijk samenzijn. Tot ziens in de "BEJAARDENSOOS" Contactadres: Mevr. G. J. v.d. Spek, Telefoon 15 95 38. Spaarbank voor uw salaris en prive-rekening Ruime openstellingsuren Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, te! 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 1