In de Boerderij van Dag tot Dag INDOORTRAINING Ga eens gezellig naar de soos! societeit ,,SLOOPY" Sporthuis H Autorijschool GROENOORD Disco-Club Ontwinkelings- avond V.N.K.V. GROENOORD Personele belas- ting 69-70 Waar blijft de hobby club? Voor al Uw sportartikelen wintersportkleding verkoop en verhuur ski's en skischoenen Carnavalsbal Groot sukses Bandje oprichten Meewerken SCHAAKVERENIGING Interne competitie R.S.B. competitie Donderdag 5 februari. Vrijdag 6 februari: Zaterdag 7 februari: Zondag Maandag Dinsdag Donderdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag 8 februari: 9 februari: 10 februari: 12 februari: 12 februari: 13 februari: 14 februari: 15 februari: 16 februari: Dinsdag 17 februari: Societeit Wijkvereniging 20.00-24.00 uur Societeit Wijkvereniging 20.00-24.00 uur Instuif v. d. Jeugd 10.00-12.00 uur, Jeugdpostzegelclub Wijkvereniging 11.00 uur, Societeit „De Troep" Car- navalsfeest 20.00 uur Societeit Wijkver. 14.00-18.00 en 20.00-24.00 uur Kaartclub Wijkvereniging 20.00 uur, Toneelgroep Groe- ton, Wijkvereniging 20.00 uur Schaakvereniging Wijkver. 20.00 uur Spreekuur verloskundige 14.00 - 16.00 uur Societeit Wijkvereniging 20.00-24.00 uur Societeit Wijkvereniging 20.00-24.00 uur Instuif v. d. Jeugd 10.00-12.00 uur, Discoclub „SIoopy" 20.00 uur Societeit Wijkver. 14.00-18.00 uur en 20.00-24.00 uur Bejaardensoos Wijkvereniging 14.00-16.00 uur Kaartclub Wijkvereniging 20.00 uur Toneelgroep „Groeton", Wijkver. 20.00 uur Schaakvereniging Wijkver. 20.00 uur. Naast activiteiten in boerderij Landvreugd is er ook nog wekelijks indoortrainen voor dames en voor heren in de Gym. zaal aan de P. v. Anrooylaan. Voor de dames donderdagsavonds van 9.30-10.30 uur en voor de heren vrijdagsavonds van 9.15-10.30 uur. Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Na de opening der boerderij merkten we aan vele reacties van bewoners dat ze niet wisten wanneer ze nu eigenlijk in de soos terecht kunnen. Wei, op donderdag, vrijdag- en zondagavond benevens op zondagmiddag van 2 - 6 u. kunnen alle leden der wijkvereniging on vertoon van hun contributiekaart van 8 tot 12 uur gezellig komen rela- xen onder het genot van een biertje een borreltje, een sherry of wat dies meer zij. En een hongerige maag kan gevuld worden door een bal gehakt, een portie sate of leverworst. We hopen dat deze soos-avonden de groen- oorders dichter bij elkaar zullen bren- gen en dat er contacten zullen ont- staa die het leven in de wijk op soci- aal en/of cultureel gebied zullen ver- rijken. ZATERDAGS DE JEUGD. Volledigheidshalve vermelden we nog even dat op de zaterdagavonden de soos uitsluitend voor de jeugd bestemd is. De ene week is er de societeit „De Troep" voor de jeugd van 13 t/m 16 jaar en de andere week bezet de disco- club „Sloopy" de boerderij. Bij „Sloo- py" kunnen de jongeren terecht van 17 jaar en ouder. Deze jeugdsoosen zijn geheel zelfstandig en staan los van de wijkvereniging. U vindt hun mede- delingen voortaan regelmatig in G.A. Voor een goede veranfwoo>de opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. en A.N.W.B. gediplomeerd instrucfeur Lest in Fiat 850 - Opel Kadett Fast Back - Opel Rekord R. HAAN - BACHPLEIN 269 - Groenoord - SCHIEDAM Telefoon 15 9115 - 15 97 52 Organiseert om de 14 dagen avonden in boerderij "Landvreugd" aanvang: 19.30 u. Prijs: 0,50 voor de groenoordse jeugd van 13 -16 jaar. Eventuele reacties kunnen in de ideeenbus worden gedeponeerd, deze is alle avonden aanwezig. Op zaterdag 7 februari is er de Boer derij "Landvreugd" een Carnavalsbal. De entreeprijs is als gewoonlijk 50 cent en de aanvang ook weer 19.30 uur. Waarschijnlijk zal prins Carnaval ook nog langs komen, maar het is in ieder geval verplicht verkleed te komen. Alaafl Zaterdagavond 24 januari was dan de tweede soos. In het begin dachten we dat er weinig mensen zouden komen, maar toen het tegen een uur of 8 liep, begon het echt gezellig vol te worden. Er waren allerlei spelen, maar de drukst bezette waren toch; Het bil- jart, het tafeltennissen, de sjoelbakken en de voetbalspelen. Ook werden aan de bar droge kelen doorgesmeerd, ter- wijl een swingend muziekje speelde. Het werd het al 'n gezellige avond. Dus als je iets gezelligs wil. stuif es even binnenl Onze societeit zoekt enkele jongelui die in het bezit zijn van een gitaar, drumstel of ander instrument, om een bandje op te richten. Aanmeldingen kunnen in de ideeenbus worden gedeponeerd. Groot succes! Wie heeft zin om mee te werken aan de organisatie van onze societeit? Aanmeldingen in de ideeenbus. Jongeren boven de 16 jaar van Groen oord en omstreken kunnen zaterdag 14 februari weer volop aan hun trekken komen. Dan draait n.l. voor de tweede maal de gloednieuwe disco - club „Sloopy" in boerderij Landvreugd. Aanvang 20.00 uur. De verbouwde boerderij Landvreugd is omgevormd tot een gezellig tref- centrum en bezit een zeer intieme sfeer De toegangsprijs bedraagt slechts 1,50 De muziek is in handen van bekwame d. j.'s, die de allernieuwste platen door de loutspeakers zullen laten suizen. Het lidmaatschap kost 2,-. Even 2 pasfoto's meenemen en het lid worden kan geschieden aan de zaal. Het beloofd weer oergezellig te worden. Tot ziens in Sloopy's farm. Op dinsdag 10 februari a.s. 's avonds om 20.00 uur zal door de Vereniging van Ned. Kath. Vrouwen. afdeling Schiedam-Groenoord, een ontwikke- lingsavond gegeven worden in het TREFCENTRUM v. d. St. Martinuskerk Willem Andriessenlaan 65. Wej. I van Mansum, verbonden aan het voorlichtingscen- trum voor Ouders en Opvoeders te Rotterdam, zal spreken over: "Het kind vanaf de geboorte tot volwassenheid" Achtereenvolgens zullen behandeld worden: baby- en kleuterjaren, pre- puberteit, puberteit en adolescentie. Het verdient aanbeveling om notitie- materiaal mede te brengen. Ofschoon deze avond bedoeld is voor de leden van de vereniging, zijn can- didaat-leden ook van harte welkom. Op BROOD van VLUG .komt men TERUG." Vlug's Bakkerijen Broersvest 45 - Telefoon 26 06 25 Bezorglng door de gehele stad. Hoewel de schakers reeds enkele weken eerder de Blauwe Zaal van Boerderij Landvreugd in gebruik hadden genomen is de officiele opening van dit wijkcen- trum op zaterdag 24 januari j.l. ook door hen met vreugde begroet. De kof- fie en frisdranken die schakers zo hard nodig kunnen hebben moest immers tot dan toe op een of andere wijze door hen zelf worden georganiseerd, wat de broodnodige concentratie uiteraard on- gunstig beinvloedde. Maar nu de Heer v. d. Vlist zijn plaats achter „de zeer gezellige bar" heeft ingenomen worden zij „grootmeesterlijk" bediend. Rond de vele borden (schaakborden voor de minder begrijpende lezer) kan men nu naast overvolle asbakken ook een schuimend tapbiertje aantreffen, of, bij de ..toppers" verfrissende ups. Dat deze ups niet altijd voldoende ver- kwikking geven is echter de laatste weken wel gebleken. Voor de interne competitie bleek leider Zwart een com- fortabele remisestelling tegen runner- up Boogaard niet correct te hebben be handeld, wat door zijn tegenstander na uren zwoegen bekwaam werd afge- straft. Henkelman jr., eveneens kandi- daat voor de leidersplaats zag zijn op- mars geblokkeerd door een sterk spe- lende Wassink. Deze toonde duidelijk aan dat zijn huidige plaats op de rang- lijst een lachertje is. Na zijn tegen stander tot het nemen van een „gif- tige" pion te hebben uitgenodigd straf- te hij hem middels een sterke combi- natie genadeloos af. V. D. HEUVEL STERK! In de andere groep blijft v. d. Heuvel zijn aspiraties als eerste te eindigen duidelijk gestalte geven. In de elf door hem gespeelde partijen liep hij slechts een verliespunt op. Schilten en Zeilstra waren zijn laatste slachtoffers. De afgebroken partij tussen de Heer Drielvis van SIO en Schoonderwoerd is inmiddels uitgespeeld en, zoals onze eerste bordspeler De Groot reeds had voorspeld in remise geeindigd. Hier- door werd de 2e overwinning (in 3 wed- strijden) van ons 10-tal een feit. Eind- uitslag Groenoord I - Sio I: 5y2-4y2. Voorwaar geen slecht debuut. De aanslagen in de personele belas- ting over het belastingjaar 1969/70 zullen hoger zijn dan die over vroe- gere jaren, zoals sommigen reeds heb ben kunnen constateren. Deze verhoging vloeit voort uit de vaststelling door de Gemeenteraad van een nieuwe verordening op de heffing van (een hoger aantal) opcen- ten op de hoofdsom van deze belas- ting ten behoeve van de Gemeente Schiedam. Nu boerderij Landvreugd klaar is, wachten we met spanning af welke activiteiten er door de bewoners nu zelf nog zullen worden ontwikkeld. Die activiteiten kunnen dan al dan niet onder auspicie'en der wijkvereniging plaats vinden. INITIATIEF VAN U Er is ruimte om bijv. te tafeltennissen, te vergaderen, muziek te maken, lezin- gen te houden, te knutselen enz. Waar is de hobbyclub der wijkvereniging ge- bleven, die na een zo kort bestaan we- gens gebrek aan werkruimte moest worden opgeheven? Nu die ruimte er wel is, verwachten we toch heel gauw weer een wederoprichting. Men kan dan direct al in de boerderij vele nog nodige karweitjes opknappen of nieuwe voorzieningen creeren, die het vertoe- ven in de boerderij nog prettiger zul len maken. Laten de oprichters of leden van des- tijds de koppen weer eens bij elkaar steken en contact met ons opnemenl En laat alle andere bewoners, die genoemde activiteiten belangstelling voor een der bovengenoemde of niet hebben, eveneens iets van zich laten horen. Schrijf een briefje aan de wijk- verenigingp/a Boerderij Landvreugd, Sweelinksingel 7 of bel een der be- stuursleden of de redaktie van G.A. We hopen U spoedig een groot aantal activiteiten te kunnen melden, doch de initiatieven moeten van U komen! I

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 7