I akkoorden Kindercreche wordt heropend 4^% 7 L WALDO n.v. vol(J SCHIEDAM annol82(r *°ogs te** bcKtf' JASMIN" f o"e* Bedenk een naam Pruikendemonstratie Nogmaals de Sweelincksingel OUDPA PI tJu) rijbetvijs BACHPLEIN 114 - SCHIEDAM Rente FS tot G.S. Laatste woord E R A K T I E jVl'10 Alg. ledenvergadering wijkvereniging Wie helpf mei het buikjestoernooi? BIJL SUPEit- ENKABE miarkt Debuut beatgroep Boerenleenbank Schiedam/Kethel Reeds enkele malen werd in Groenoord-Akkoor den de heropening van de kinder- crtche in het vooruitzicht gesteld. Door alierlei omstandigheden moest die opening worden opgsschoven, dock over een maand is het dan zover. Op dinsdag 17 maart a.s. zal denieuwe kindercreche zijn deuren openen in Boerderij Landvreugd. ledere werkdag zullen de Groenoordse peuters van ca. 2 tot 4 jaar van's ochtends 8 uur tot s middags 2 uur in de nieuwe creche kunnen worden opgevangen Ze zullen dan in de goede zorgen zijn van een gediplomeerde kinderverzorg- ster, die zal worden bijgestaan door een aantal vrijwilligsters. Gezien het grote aantal vragen dat ons bereikte over de kindercreche, verwachten we dat deze beslist in een grote behoefte zal voor- zien. Ze biedt werkende moeders en moeders die eens een ochtend onge- hinderd boodschappen willen doen of naar de kapper willen, de gelegenheid om huin peuter op verantwoorde wijze onder te brengen in gezelschap van leeftijdsgenootjes. En ook zonder dat U werkt of weg moet ,kan het soms wel eens goed zijn als Uw kleintje met andere kinderen kan spelen in een an- dere omgeving. Over de prijzen der creche en verdere bijzonderheden zult U in onze volgende uitgave nader geinformeerd worden. U kunt wel alvast contact opnemen met mevr. J. de Graaf-Boelen, Diepenbrockstraat 90, telefoon 26 03 99, of mej. J. ter Borg, B. Zweersplein 70, tel. 35 24 29. Zij kunnen U dan vast noteren als geinte- resseerde. En denkt U ook eens na over een leuke naam voor onze creche. We zullen de origineelste naam belo- met een prijsje. Op donderdag 5 maart a.s. zal dhr. Zalm van de gelijknamige kapsalon aan de Laan van Bol 'Es in boerderij Landvreugd het een en ander vertellen en laten zien over pruiken. Er zal ge legenheid zijn om die avond verschil- lende pruiken zelf te passen. Kapsalon Zalm heeft de laatste tijd reusachtig veel sukses met de Carmen-Curvybird pruiken, die bijzonder voordelig in prijs zijn. Deze interessante pruikenavond begint om 8 uur en de toegang is gratis; we rekenen dan ook op een massale op- komst van dames, die ook best hun echtgenoot mogen meebrengen, want het bier aan de bar smaakt best Zaterdagmorgen 21 fedr. van 9.30 u. tot 11.30 uur oudpapieraktie Mgr. Bek- Dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R.en N.B.A. gedipl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPRIJS f 11,- PER UUR TEL. 353291 - b.g.g. 262385 of 159596 Ons artikel in de vorige uitgave over de vieze sloot langs de Sweelincksingel heeft kennelijk zijn uitwerking niet gemist. In de Schiedamsche Courant van 10 februari j.l. staat n.l. vermeld dat de Dienst van Gemeentewerken op korte termijn een krediet gaat aan- vragen voor de aanleg van vyverpar- tijen aan de voor- en achterkant van Boerderij Landvreugd aan de Swee lincksingel. Men stelt in het blad dat Gemeente werken hoopt nog dit jaar met het werk te kunnen beginnen, al hangt e.e.a. natuurlijk af van het beschikbaar zijn van het geld voor dit toch vrij kost- bare werk. Het blad besluit niet al te optimistisch, want het stelt dat m6ch- ten het college van B W en de ge- meenteraad akkoord kunnen gaan met de kredietaanvrage, dan Gedeputeerde Staten toch nog het laatste woord heb- ben. En gezien het aantal kredietaan- vragen dat daar de laatste tijd is ge- strand, durft de Schiedamsche Cou rant haast niet optimistisch te zijn. Nu we het toch over sloten hebben willen we een klacht van een bewoner van de Valeriusstraat nog even memo- - reren over de diepe greppel (een sloot willen we het nu niet noemen) langs die straat die veel mensen ergert. Want ook in die greppel wordt alierlei afval neergegooid waardoor het uitzicht der bewoners nu niet bepaald wordt ver- fraaid. Ook hier zal natuurlijk in de toekomst wel een reconstructie komen als de geplande huishoudschool er is, doch we zouden Gemeentewerken wil len vragen om te bekijken of in de be- staande situatie niet alvast wat te verbeteren valt. kerschool en Bachpleinschool, doel Vastenaktie, bouw een klas in Alagoas Doe je best er hangt alles van aflll A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 2e jaargang no. 45 19 februari 1970 Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. e Schiedam. Verschijnt iedere veertien dagen huls aan huis In Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,DeMagneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Op vrijdag 6 maart zal in Boerderij Landvreugd de jaarlijkse algemene le denvergadering van de Wijkvereniging Groenoord e.o. gehouden worden. Aan- vang van deze avond is 8 uur. Op deze jaarvergadering zullen o.m. worden behandeld; a. jaarverslag van de sec- retaresse over het voorgaande jaar, b. rekening en verantwoording door de penningmeester over het afgelopen jaar. c. benoeming kascommissie. d. verkiezing bestuursleden. e. vaststelling van de contributie en de begroting voor het nieuwe verenigingsjaar. Daar de ledenvergadering alleen toe- gankelijk is voor hen die kunnen aan- tonen lid te zijn van de wijkvereniging, verzoeken we alle bezoekers hun lid- maatschapskaart mee te brengen omdat we hen anders de toegang moeten wei- geren. We wijzen onze Ieden er tevens op, dat - aangezien de vergadering wordt ge houden in de grote societeitsruimte, ER DTE AVOND GEEN SOCIETEIT ZAL ZIJN. Het vorige jaar met zoveel sukses ge houden veteranen voetbaltoernooi, het zogenaamde ..Buikjestoernooi", zal ie- dereen zich nog wel herinneren. De sportcommissie van de wijkvereniging is momenteel druk bezig met de voor- bereidingen voor een nieuw buikjes toernooi. dat geplanned is in de maand mei. HAND- EN SPANDIENSTEN. De sportcommissie, bestaande uit 4 enthousiaste mensen (die evenwel door hun werk sterk in hun vrije tijd beknot zijn) heeft echter voor dit buikjestoer nooi nog veel hulp nodig. Daar zeer waarschijnlijk maar 1 veld aan de Vale riusstraat gebruikt zal kunnen worden zal het toernooi langer duren dan ver- leden jaar. Dit langer duren van het toernooi houdt in dat een dubbel aan tal avonden in verhouding tot vorig jaar gespeeld zal moeten worden, met daaraan automatisch verbonden een veelheid van werkzaamheden. En die werkzaamheden kunnen beslist niet door de sportcommissie alleen gedaan worden. Het gaat om bijv. het ophan- gengen en afhalen van de doelnetten, het ophangen en afhalen der vlaggen cn hoekvlaggen, het zetten van drang- hekken, het handhatfen der orde op het terrein enz. Geen zwaar werk, doch de EiUCO zie advertentie ACHTEHPAGWA boel moet iedere avond gesmeerd lo- pen, zodat we minstens een 30 mensen moeten hebben om bij toerbeurt dienst te doen. PERFECT DRAAIBOEK. Als we kunnen komen tot een perfect draaiboek, waarin iedereen zijn plaats heeft (en zich daaraan ook houdt) dan zal het komende buikjestoernooi een nog groter sukses worden dan vorig jaar. Wc roepen hierbij dan ook ieder een die zich voor 1 of meerdere avon den beschikbaar wil stellen op om zich zo spoedig mogelijk aan te melden. We denken hierbij vooral aan de heren van de indoortraining, maar meer nog aan de spelers der deelnemende elftallen. Als we het nu zo kunnen regelen dat de spelers van de ene avond de helpers van de andere avond kunnen zijn, dan zijn we er en kunnen we echt stellen dat het toernooi door de inspanning van iedere deelnemer een sukses is geworden. Dus iedereen die een handje kan uit- steken meldt zich aan bij de Sport commissie van de wijkvereniging p/a dhr. J. H. Brugman, D. Schaferplein 92 tel. 35.18.43. Ook is aanmelden moge lijk in de societeit bij dhr. v. d. Vlist of bij een der bestuursleden der wijkver eniging als U hen toevallig tegen het lijf loopt. Op donderdag 19 februari a.s. zal in Boerderij Landvreugd de Schiedamse beatgroep „The Candle Lights" haar debuut voor het publiek maken. Alle belangstellenden zijn van harte wel- kom, de toegang is geheel gratis en de consumpties aan de bar zijn bijzonder redelijk! Spaarbank voor uw salaris en prive-rekening Ruime opensfellingsuren Zwaluwlaan 101, telef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, tel 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 1