UIT DE SCHOOL GEKLAPT Autorijschool GROENOORD Groenoord gevaarlijk voor automobilisten? anno 182(r JDameskapsalon JLalm Dr. v. d. Kuy gal naam aan school Stuwende arbeid Waar laten we de kinderen Stenen voor zand Kijkavond W. Gehrelsschool kreeg schoolkrant Sexuele voorlichting Schoolvlag Rente pp tot Openbare kleuterschool Schiedamseweg 65 Oudercommissie wil school naar burgemeesler vernoemen Uitzondering een nette VERK00PSTER 16-19 jaar J. Hipke jr. tel. 13 69 94 - 24 7210 GARAGE LANDMAN PRUIKENDEMONSTRATIE Voor een goede verantwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. en A.N.W.B. gediplomeerd instructeur Lest in Fiat 850 - Opel Kadett Fast Back - Opel Rekord R. HAAN - BACHPLEIN 269 - Groenoord - SCHIEDAM Teleloon 15 9115 - 15 97 52 De Christelijke school voor basisonder- wijs aan het Bachplein met als hoofd dhr. A. Donkers had nog geen naam, doch in de vergadering van 5 februari heeft het bestuur van de Ver. Chr. V olksonderw'ys besloten, de nieuwe school aan het Bachplein te noemen naar de huidige voorzitter dokter van der Kuy. Zo is er een parallel te trekken met de dokter Sauerschool die is genoemd naar de voorganger van dokter v. d. Kuy als arts te Kethel en als vooritter van de schoolvereniging. Het bestuur heeft nu dokter v. d. Kuy willen eren voor zijn jarenlange stuwende arbeid voor het onderwijs en voor de hele ge- meenschap in Kethel en Groenoord. Men hoopt dat de school niet alleen de naam van ,de Dokter" mag dragen, maar ook iets van zijn energie en voort- varendheid mag uitstralenl Dit vragen we ons wel eens af, als we de - naar onze lekenmening - veel te traae vorderingen van de scholenbouw zien. De Z-flats beginnen langzamer- hand bewoond te raken, terwijl de Dr. Sauerschool in haar voegen begint te kraken. Het Bachplein moet volgens plan in augustus volledig „draaien". Zijn we te pessimistisch als we stellen dat ook hier ..Schiedam" weer eens achter de feiten aanholt? Wat hebben we er aan dat de klassen kleiner mogen worden, als er geen lokalen zijn? Zowaar! Het heeft lang geduurd. Maar eindelijk is er iets dat op een speel- plaats lijkt. De vraag is alleen wie nu eigenlijk een ..bespeelbare" ruimte heb ben gemaakt: de vaklieden of de jon- gens van klas 2 (waarschijnlijk heb ben de laatsten er relatief harder voor gesjouwd en geschept I Evenwel we kunnen nu bij gun- stig weer tenminste iets aan lichame- lijke vorming doen. De eerstvolgende ..kijkavond" voor ouders van de Dokter v. d. Kuyschool is op woensdag 25 februari a.s. Om voor ieder zoveel mogelijk gespreks- tijd en zo weinig mogelijk wachttijd te verkrijgen, is voor ieder ouderpaar een aparte tijd vastgesteld. Met het instellen van een oudercommissie wil het bestuur der school wachten tot de school is gegroeid tot een volledige school, zodat de mogelijkheid en moei- lijkheden van de situatie wat duide- lijker zijn. Doch voor op-of aanmerkingen en sug- gesties op de huidige situatie houdt het hoofd der school zich warm aanbevolen. De Willem Gehrelsschool aan de P. van Anrooylaan heeft zijn eigen school krant gekregen, die er keurig verzorgd uit ziet. Het eerste nr. van februari is verzorgd door de ouders, onderwijzers en kinderen, doch men zoekt nu nog ie- mand die als redakteur wil optreden. Voor de technische uitvoering van de schoolkrant heeft men dhr. Wasman bereid gevonden, zodat dit gedeelte geen zorgen meer geeft. Het blad begint met een opsomming der activiteiten van de school der af- gelopen drie maanden door de voor- zitster der oudercommissie Mevr. N. van Hoist Pellekaan-v. d. Zwalm. Vervolgens memoreren wij een OU- DERAVOND over de SEXUELE OPVOE- DING en VOORLICHTING, die de oudercommissie op woensdag 25 febr. zal houden in Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel. Op die avond, die om 8 uur begint zullen ook de dia's vertoond worden die men de kinderen van de 4e, 5e en 6e klas wil laten zien. De oudercommissie heeft gemeend de kinderen van de 3e klas nog geen sys- tematische sexuele voorlichting te moe- ten geven, al zal dit onderwerp inci- denteel wel eens ter sprake komen. De oudercommissie rekent op een mas- sale opkomst op 25 februari. Nu de W. Gehrelsschool is gegroeid tot de op een na grootste openbare lagere school in Schiedam (momenteel heeft men 265 leerlingen verdeeld over 8 klassen wil dhr. J. Schreudering van de 3e klas graag een eigen schoolvlag hebben en hij stelt de ouders en kinde ren van zijn school voor eens een ont- werp voor een eigen schoolvlag in de kleuren groen en wit te maken. Deze schoolvlag zou dan gebruikt kunnen worden bij bijv. sport-evenementen, wandeltochten e.d. Eveneens wordt de kinderen van de school gevraagd een ontwerp te maken voor de omslag van de schoolkrant. Aan deze ontwerpwedstrijd voor het omslag is een kleine prijsvraag ver- bonden. De W. Gehrels schoolkrant besluit met een opwekking om oude kranten te bewaren om ze daarna op zaterdag 28 februari van 10 tot 12 uur bij de school in te leveren. Ieder kind dat een flink stapeltje kranten brengt (zo ongeveer 30 cm. hoog) krijgt een lootje. Op maandagochtend 2 maart worden dan 25 prijsjes uitgeloot. We zien met be- langstelling de tweede uitgave van deze schoolkrant tegemoet. Dinsdag 24 februari om 8 uur wordt in het schoolgebouw de jaarlijkse Ouderavond gehouden. Op deze avond kan het werk van de kinderen worden bekeken en zullen enkele huishoude- lijke zaken worden behandeld. Daarna al de hoofdleidster Mevr. F. I. Zandbergen- van der Wel vertellen over: „Het materiaal waarmee we werken in de kleuterschool". Ter illustratie zal een aantal dia's wor den vertoond, die de leidsters de afge- lopen weken hebben genomen. Het Stadsblad weet te melden dat de oudercommissie van de Openbare La gere school, gevestigd aan de Mozart- laan, het plan heeft om de school te noemen naar onze huidige burgemees- ter dhr. H. R.oelfsema. Men wil die naam bij het begin van het nieuwe schoolfaar, als de nieuwe permanente school op het Bachplein gereed is, invoeren. Een verzoek om die naam aan de school te geven is inmiddels al ingediend. Een beslissing inzake die naam zal komen te liggen bij de Gemeenteraad, die altijd de namen der scholen goedkeu- ren moet. Het Stadsblad memoreert dat het een uitzondering is als een school wordt genoemd naar een nog in funktie zijnde burgemeester en dat het meestal zo is, dat straten, pleinen of scholen ver- noemd worden naar vooraanstaande personen die uit hun funktie zijn ge- treden of zijn overleden. Hoe burgemeester Roelfsema zelf op deze naamgeving zal reageren is niet bekend. Het blad stelt dat hij een ui- terst bescheiden man is, die deze naam hoogstwaarschijnlijk niet op prijs zal stellen. De Oudercommissie is evenwel van mening dat burgemeester Roelfsema nu al reeds in de annalen van de Schie- damse geschiedenis mag voorkomen en dus via deze tenaamstelling een blijk van waardering krijgt. Bij deze mening sluiten wij ons volkomen aan, zodat we met belangstelling de beslissing van de burgemeester en de Gemeente raad tegemoet zien! Kort geleden botste er een auto met een bewoonster van de Joz. Orelio- singel voor haar eigen flat tegen een andere auto op de Peter van Anrooy laan. Gevolg: zware hersenschudding en ziekenhuisopname, auto total loss. Dat met een snelheid van niet veel meer dan 30 km. De oorzaak? Bouw- vakkers van de Z-flats in aanbouw zetten hun auto's maar raak neer waardoor het uitzicht belemmerd wordt bij de uitritten van de pleinen naar de van Anrooylaan. De politie heeft er nadien goed op gelet dat de auto's van het grasveld voor de flat verdwenen - alsof een speelveld ook al parkeerterrein is - en dat er waarschuwingen werden uit- gedeeld. Hulde aan het snelle reageren. Maar wie er op let zal het opvallen dat er nog steeds heel slecht gepar- keerd wordt. De vijf meter die men van hoeken van straten of uitritten verwijderd moet zijn, worden vaak niet in acht genomen waardoor het uit zicht belemmerd wordt. Bovendien meent elke vreemdeling in het ingewikkelde stratenplan van Groenoord dat hij op de drie hoofd- wegen, de Willem Andriessenlaan, de Ed. van Beinumlaan en de Peter van Anrooylaan altijd voorrang heeft. Dat- zelfde geldt voor de Laan van Bol'es dat een belangrijke verbindingsweg wordt met Vlaardingen. Herhaaldelijk gebeurt het dat deze weg als voor- rangsweg wordt beschouwd. Vooral in de wintermaanden levert dit ge- vaarlijke situaties op. Van de zijde van de politie vernamen wij dat de volgende maatregelen over- wogen worden: alle toegangen van de pleinen naar de doorgaande wegen worden als uitritten aangegeven. Dan heeft dus niemand die van de pleinen komt meer voorrang. op de Peter van Anrooylaan, die bin- nenkort 30 centimeter wordt afge- graven omdat de weg niet zo gezakt is als men verwacht had bij Gemeen- tewerken, zullen parkeerhavens ko men waarbuiten niet meer gepar- keerd mag worden. het toezicht op onjuist geparkeerde auto's zal worden verscherpt. Vooral als de Z-flats gaan vollopen - dat betekent zo'n 700 auto's erbij - zal de politie nog de handen vol krij- gen met het drukke verkeer dat dan in Groenoord gaat ontstaan. De tijd dat Groenoord slapend per auto bereden kon worden, is al voorbij. Ik geloof dat het goed is als elke auto- bezitter zijn eigen geweten nog eens onderzoekt op het punt van parkeren, voorrang geven, snelheid en nodeloos getoeter. Ik heb het zelf ook gedaan en mijn conclusies getrokken. H. J. Willemsen. NASCHR1FT REDAKTIE: Gevraagd voor onze nieuwe winkel welke wordt gevestigd aan de Borodinlaan 68 te Schiedam-Groenoord. voor de verkoop van huishoudelijke luxe artikelen en speelgoed. 5 daagse werkweek, goed salaris. Sollicitaties na telef. afspraak aan Daf en Peugeot dealer voor Schiedam Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 - 265607 We w'yzen de briefschryver erop, dat in't eerste punt wat noemt hij n.l. het plaatsen van bordjes UITR1T op de pleinuitgangen, waardoor alle wegge- bruikers op de drie genoemde hoofd- wegen voorrang zullen krijgen, inmid dels al bij bijna alle pleinuitgangen voorzien is. Tevens zijn de trottoirs daar over de pleinuitgang doorgetrok- ken, zodat ook aan voetgangers voor rang moet worden verleend door het van de pleinen komende verkeer. Loan van Bol 'Es 23 geeft een demonstrate van de CARMEN CURVYBIRD PRUIKEN op donderdag 5 maart in Boerderij Landvreugd. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. CARMEN CURVYBIRD 0 De pruik zonder zorgen 0 Hoeft niet gewatergolfd te worden 0 Blijvende krul, ook na het wassen Prijs van af f 59.-

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 3