HENFLI Uit de school geklapt Kaartver. GROENOORD V 77 CKleine nsEoa DE SCHOOL VAN MORGEN SCHOOL ZOEKT NOG NAAM anno 182(r 4°oqs te< akkoordjes D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL RADIO Meester UIT en IN dienst Discussieforum. Tentoonstelling. Enquette Bekkersschool Graag suggesties. In het museum Rente ^Jtot Afd. Bridge. WAARBORGVOO^VAKKUKDIGHEID Bij ons geen hoge reparatlekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel.157143-262996. Op verfoon van deze advertentie F 2,50 reducfie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaao De W. Gehrelsschool die er gezien het leerlingenaantal (265) recht op had een achtste leerkracht aan de school te verbinden, is daar tenslotte in ge- slaagd. Men had reeds enige tijd een onderwijzer op het oog, doch deze was in dienst en alle pogingen van Ge- meentebestuur en school om hem uit dienst te krijgen waren aanvankelijk tevergeefs. Er werd een handteken- ingenactie op touw gezet door de school. Deze actie leverde 120 handtekeningen op. Onderwijl behielp de school zich door wisselend verschil- lende klassen een ochtend of middag vrij te geven. Doch toen kwam het verlossende be- richt dat het Ministerie van Defensie alsnog vrijstelling van dienst voor de Gehrelschool zo hard nodige leraar had gegeven. En zodoende komt dhr. W.Broere de staf der school versterken. Vanaf maan- dag 2 maart staat hij voor de 5e klas en daarmede zijn dan alle tijdelijke vrije ochtenden en middagen weer van de baan. Over „de school van morgen" zal Dr. J. H. N. Grandia, adj. dir. van het wetenschappelijk bureau van de af- deling onderwijs der gemeente Rot terdam een inleiding houden op een verenigingsavond van de Ver. voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) afd. Ke- thel en Groenoord op dinsdag 17 mrt a.s. in „De Rank" aan de Schiedam- seweg. Dr. Grandia houdt zich in het bijzon- der met bovengenoemd onderwerp be- zig en sprak er ook reeds over op de televisie. De onderwijsvernieuwing is dan ook een onderwerp dat momenteel in het middelpunt van de belangstel- ling staat bij onderwijsinstanties, leer- krachten en belangstellende ouders. Daarom zal er na de inleiding van Dr. Grandia een discussie worden gehou- den. Hiervoor is speciaal een discus sieforum gevormd waarin naast de consulent van het onderwijs in Schie dam dhr. A. J. Tigges ondermeer di verse leerkrachten van kleuter- en la- gere scholen zitting hebben. Uiteraard krijgt ook U als ouders alle gelegenheid om Uw mening aan die van anderen te toetsen. Op de verenigingsavond zal tevens een tentoonstelling worden gehouden van de door de leerlingen van alle openbare scholen in Groenoord en Kethel vervaardigden wandkleden. Per klas is door de leerlingen van een oud beddelaken een mooie „go- belin" gemaakt. Gezien de suksessen van vorige jaren, toen ook van on- gewone materialen leuke werkstukken werden vervaardigd, kan ook nu weer op iets bijzonders worden gerekend. Hoewel alle ouders van leerlingen der openbare scholen via hun kind (eren) een uitnodiging voor deze in- teressante avond hebben ontvangen, doet V.O.O. hierbij toch een beroep op de ouders om indien ook maar enigszins mogelijk aanwezig te zijn in „De Rank" op 17 maart. Van de speelavonden 26 januari en 2 februari 1970 werd geen verslag in G.A. opgenomen, omdat die wedstrijden van geen importantie waren wat betreft de competitie. Op EEN wedstrijd na is de competitie ten einde, waarna een nieuwe wordt ingezet. Maar juist van die laatste wedstrijd mocht kennelijk maar steeds niets komen. Telkenmale zijn enige spelers riiet aanwezig, zodat 6f de paren 6f de viertallen niet volledig zijn. De Hongkong-griep krijgt op alle fronten verwjten te verwerken en daarbij kan de onze gevoegd worden. De laatste wedstrijd ja, daar gaat het erom Naar aanleiding van toezeggingen ge- daan op de laatst gehouden jaarverga- dering van de Mgr. Bekkersschool is door het hoofd der school, de leer krachten alsmede het bestuur der ou- dervereniging een enqueteformulier sa- mengesteld dat aan alle ouders is toe- gezonden. Op dit enqueteformulier komen 24 bijzonder interessante vra- gen voor inzake schooltijden, contact met de leerkracht, godsdienstige en sexuele opvoeding, sport, muziek, rap- porten, straffen enz. enz. De enquete- formulieren moesten voor maandag 2 maart zijn ingeleverd. We zijn erg be- nieuwd naar de uitslag, die we graag dan ook in ons blad willen publiceren. In aansluiting op ons bericht inzake het vernoemen van de Openbare La- gere school, tijdelijk gevestigd aan de Mozartlaan, doch definitief komend op het Bachplein, naar Burgemeester Roelfsema, vernemen wij van de ouder- commissie van deze school dat men inmiddels een antwoord op het ver- zoek heeft ontvangen van de wethou- der van onderwijs mevr. G.D.Verwey- v.d.Graaf. In dit antwoord staat dat het niet ge- bruikelijk is om een in funktie zijnde burgemeester te vernoemen. Het ver- zoek van de school is door de wet- houdster met burgemeester Roelfsema doorgenomen en men verzoekt de ou- dercommissie eventueel in overleg met het hoofd der school, de heer J. Ren- sink en/of de consulent van het onder wijs de heer A.J.Tigges een andere naam te vinden. Voorgesteld wordt bijv. een pedagoog. Er werden door de wethoudster echter geen namen genoemd. De oudercom- missie der school houdt zich dan ook aanbevolen voor suggesties van ouders en belangstellenden. U kunt Uw naam- suggesties indienen bij het hoofd der school. Van 6-16 maart een tentoonstelling van ingezonden werken in het kader van Jeugd Expressie Schiedam J.E.S. '70. Van 8-16 maart een fototentoonstel- ling van ALPHONS MINEUR. Van 8 maart tot 6 april een tentoon stelling van speelobjekten van ROB FIGEE. Nog tot 16 maart, twee projekten van STANLEY BROWN. Het museum is geopend: Maandag t/m zaterdag van 10.00- 17.00 uur. Zondag van 12.00-17.00 uur. Toegangsprijs: kinderen tot 14 iaar 0.10; 14 jaar en ouder 0.25. Vrijdagavond van 20.00-22.00uur gratis toegang. Voor velen onzer bridgers gaat het dan om het to be or not to be, n.l. om de- gradatie of promotie. Een viertal van de A-groep verdwijnt naar de B-groep en vier paren van de B-groep mogen de volgende competitie hun kunnen laten zien in de A-groep. In de A-groep is het van het grootste belang hoe de resultaten zullen zijn, omdat drie vier tallen in de gevaren-z6ne verkeren, terwijl in de B-groep verscheidene pa ren, door het behalen van een hoge score, zich krek in die laatste wedstrijd in de A-groep kunnen spelen. Het is deswege zeer belangrijk, dat de vier tallen en paren volledig zijn. Op 2 februari hebben wij parenwed- strijden gehouden, de A-spelers en B- spelers door elkaar. Dit gebeurde ook de week daarvoor, maar toen waren de resultaten niet om over te schrijven. Op de eerstgenoemde dag waren er echter een paar uitschieters, die wel gememoreerd mogen worden. Het zijn de verrichtingen van de heren Th. de Veth en H. J. Hageman (69,84%), net echtpaar Hoffenaar (63,49%) en de heren W. Seip en F. J. F. Vledder (59,52%). Helaas voor hen heeft dit geen enkele invloed op de stand in de competitie, maar het geeft wel goede perspectieven voor de beslissende strijd. 9 februari 1970: Het was verheugend voor de eerste maal als definitieve medespeelsters, die, eigenlijk nog veel te kort, geruime tijd de bridgelessen hebben gevolgd, gegeven door een twee- tal actieve bridgers van de wijkver- eniging Groenoord, te ontmoeten. Da mes van Emden, van Eulum, Verhart en Vliegenthart, ook langs deze weg nog een hartelijk welkom. Wij hopen, dat Uw namen niet alleen deze keer als introductie in ons veel gelezen blad zullen voorkomen, doch, misschien wel binnen korte tijd, om Uw bridgedaden Groenoord-kundig te maken. Deze avond werden de zeer belangrij- ke, reeds vele weken uitgestelde, vier- tallenwedstrijden gehouden. Wij meen- den, dat thans de teerling zou worden geworpen en de degradanten bekend zouden zijn. Drie van de vier viertallen waren in degradatiegevaar. Op het ein de van de avond zou blijken, dat 6en van de drie viertallen het genoemde gevaar van zich had afgewenteld. Een beslissingswedstrijd zal nog moeten worden gespeeld tussen de heren Ja- nisch-v.d. Kraan Jr., Hageman en de Veth en de heren Vermande, de Wolf, Seip Jr. en Vledder. Mogen de besten overwinnen I Glorieuze winnaars zijn de reeds vele malen in het nieuws gebrachte heren van Harten, Spiekman, Bergvelt en van Ewijk. Van de zes competitiewedstrij- den werden er vijf in een overwinning omgezet, waarvan drie met het hoogst- bereikbare aantal punten, en slechts Sen gelijk spel. Mijne heren, het bestuur brengt U bij deze hulde. Wij zijn er- van overtuigd, dat het spelen tegen verloren wedstrijd zal worden geboekt, U niet louter betekent, dat er weer een maar, veel meer dat Uw tegenstanders zich met hand en tand trachten te ver- zetten om de stroom van zegetochten te doorbreken. Dat is nog niemand, althans in de viertallen, gelukt. En toch is het een genoegen tegen U te spelen. Men ontmoet niet alleen de bridgespelers in U, doch ook leden, die de gezelligheid voorstaan, en goede witzen weten te brengen en van an deren waarderen. Wij hopen, dat U nog vele wedstrijden met ons zult spelen. Het B-team speelde een parenwed- strijd. Een goed resultaat bereikte het echtpaar Hoffenaar. Het behaalde 68 punten, waarop het tweede paar volg- de met 54 punten. Een mooi succes! De heer v. d. Vlist, de bar-houder van boerderij Landvreugd, verraste ons met twee rollades, beschikbaar te stel- len aan diegenen, die het hoogste aan tal punten zouden vergaren. Het echt paar Hoffenaar is winnaar, en, na loting bleek de heer J. Bergvelt de gelukkige te zijn in de andere groep. Heer v. d. Vlist, onze dank. 16 februari 1970. De viertallen, die de beslissende strijd moeten leveren, zijn voltallig. Wie zullen in de volgende competitie in het A-deel blijven en wie zullen moeten trachten weer in de A-groep terug te keren? Het werd een verwoede strijd. Nauwelijks een lachje te bespeuren. Na de eerste speelhelft stonden de heren Seip en Vledder op een stevige voorsprong. Maar dat zegt nog niets. Het zou de eerste keer niet zijn, dat een flinke uitloop in de twee de speeltijd volkomen teniet werd ge- daan en zelfs nog verlies opleverde. Dit keer mochten genoemde heren echter het genoegen smaken de voor sprong te behouden, zodat zij in de A-groep blijven. Spijtig voor onze ge- waardeerde tegenstanders. Het zijn stuk voor stuk goede spelers. Er kan dus redelijkerwijze wel van worden uitgegaan, dat zij aan het einde van de volgende competitie hun terugkeer in de A-groep zullen vieren. Ze zouden het bestuur wel teleurstellen, als zij die prestatie niet leverden. Nu nog de beslissing in de B-groep. Hopelijk kan die op 23 februari a.s. vallen. Op de genoemde viertallen na werden er parenwedstrijden gespeeld: A-spelers en B-spelers door elkaar. Een zeer hoge score bereikten Mw. Haas en dhr. F. Bergvelt (75%), terwijl wij gaame berichten, dat onze pas- bridgende dames van Emden en Verhart een keurige derde plaats voor zich op- eisten. In de andere lijn gingen, hoe kan het anders, de heren van Harten en Spiekman met de meeste punten strijken. Tweede werden het gelegen- heidspaar Mw. Hoffenaar en dhr. Schoots. 23 februari 1970: De strijd is gestre- den. Nu is aan alle kanten bekend, wat er in de volgende competitie gaat ge- beuren en wie in welke klasse zal wor den ingedeeld. Het ging erom in de B-groep. Dat er met inzicht gespeeld werd, kon men zien aan de behaalde punten. Uitschieters waren er dit keer niet bij. Men hield elkaar nagenoeg in evenwicht. Maar dit impliceert ook, dat diegenen, die nog een kansje op promotie hadden, niet de gelegenheid hebben gekregen dat te effecteren. De paren, die de vorige keer de grootste kansen hadden naar de A-groep te promoveren, hebben hun positie ge- consolideerd. De promoverenden zijn de heren Bish-Snackey (gemiddelde uit alle wedstrijden 54.64%), Haas-Dirk- zwager (gem. 52,94%), Brouwer- Schoots (gem. 50,44%) en Seip Sr.- van Gulick (gem. 50,35%). Proficiat, heren, en maak U waar in de A-groep 1 Voordat bekend kon worden gemaakt wie degradeerden en wie promoveer- den is veel te veel tijd verstreken, doordat competitiewedstrijden niet konden doorgaan door afwezigheid van spelers. Op verzoek van een aantal spelers zal een andere regeling worden getroffen, wat tot gevolg zal hebben, dat veel sneller de competitie geheel zal zijn afgerond. Hoe dit zal worden verwezenlijkt hoort U op een der vol gende bridgeavonden. Tarlef: f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonlsch worden opgegeven bij de redaktie. AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc- teur. Vamor - gediplomeera. Prof. Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 5