In de Boerderij van Dag tot Dag Sporthuis R Autorijschool GROENOORD GROENOORD Lichten uitscliijnwerpers aan lialen maar Nogmaals de ledenvergadering Vergadering met onderafdelingen Moeders voor moeders Societeit nu voor iedereen afVr L-tirT; R.S.B. competitie Jeugdige tegenstander. Vrouwen wereldgebedsdag Copy Groenoord-competitie. ,,Lichten uit!" Tweede avond? Zal je kind maar weze Voor al Uw sportarfikelen winfersportkleding verkoop en verhuur ski's en skischoenen SCHAAKVERENIGING C Woensdag 4 maart Donderdag 5 maart Vrijdag 6 maart Zaterdag 7 maart Zondag 8 maart Maandag 9 maart Dinsdag. 10 maart Woensdag 11 maart Donderdag 12 maart Vrijdag 13 maart Zaterdag 14 maart Zondag 15 maart Maandag 16 maart Dinsdag 17 maart Lezing Vrouwenvereniging. Spreekuur verloskundige 14.00-16.00 uur. Pruikendemonstratie Kapsalon Zalm 20.00 uur. Societeit 20.00-24.00 uur. Bijeenkomst Geref. Jongeren 20.00 uur. Alg. Ledenvergadering Wijkver. Groenoord 20.00 uur. Jeugdpostzegelclub 11 uur. Jeugdinstuif 10-12 uur. Jeugdsoos „De Troep" 19.30-22.00 uur. Na 22.00 uur gelegenheid gezellig pilsje te drinken. Societeit 14.00-18.00 uur. Kaartclub en Toneelclub Wijkver. 20.00 uur. Schaakclub Wijkver. 19.45 uur. Bijeenkqmst B.T.A. 20.00 uur. Bijeenkomst Geref. Meisjes 20.00 uur. Bijeenkomst Hoofdbestuur Wijkver. 20.00 uur. T.ezing Vrouwenvereniging 20.00 uur. Spreekuur Verloskundige 14.00-16.00 uur. Vergadering Wijkvereniging 20.00 uur. Societeit 20.00-24.00 uur. Bijeenkomst Geref. Vrouwen 20.00 uur. Societeit 20.00 24.00 uur. Jeugdinstuif 10.00-12.00 uur. Discoclub Sloopy 19.30 uur. Societeit 14.00-18.00 uur. Kaartclub en Toneelclub Wijkver. 20.00 uur. Schaakclub Wijkver. 20.00 uur. Bijeenkomst Geref. Meisjes 20.00 uur. Voor een goede veranfwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. en A.N.W.B. gediplomeerd instrucfeur Lest in Fiat 850 - Opel Kadet* Fas* Back - Opel Rekord R. HAAN - BACHPLEIN 269 - Groenoord - SCHIEDAM Telefoon 15 9115 - 15 97 52 In ons vorige nummer kondigden we U de jaarlijkse algemene ledenverga dering van de wijkvereniging aan. Hoewel jaarvergaderingen nooit uit- munten door een frivole stemming, hopen we toch dat zoveel mogelijk le- den de avond zullen bijwonen. We wil- len dat zoveel mogelijk mensen zich zullen gaan interesseren voor ons werk, zich zullen gaan inzetten als dat nodig is. Daarom hopen we niet dat een vol- tallig bestuur voor een handjevol be- langstellende verantwoording afgelegt over het afgelopen jaar en de plannen voor dit jaar bekend maakt, doch dat de societeitsruimte van boerderij Landvreugd op vrijdag 6 maart tot de laatste plaats bezet is. De avond begint om 8 uur en na afloop is er altijd nog wel gelegenheid voor een praatje en een drankje aan de bar. Vrijdag 20 februari vergaderde in Landvreugd het hoofdbestuur van de wijkvereniging met de besturen van haar onderafdelingen. Aanwezig waren vertegenwoordigers van toneelclub, kaartclub, schaakclub, postzegelclub, indoortraining en van de afd. sport. De avond werd gevuld met een groot aantal onderwerpen betreffende de gang van zaken in de onderafdelingen, die alle een positieve oplossing kregen. Een volgende vergadering tussen H.B. en onderafdelingen werd vastgesteld op 9 april a.s. Door een vergissing van Organon-Oss werd in een advertentie van „Moeders voor Moeders" in onze vorige editie het centraal kontaktadres voor Rotter dam vermeld i.p.v. dat van Schiedam. Hoewel we mogen aannemen dat haar naam nu zo langzamerhand bekend genoeg is, noemen we t6ch nog even Mevr. Zr. G. A. Bervoets-Schaberg, Bachplein 486, tel. 35 34 07 als enige contactpersoon in Schiedam in de Moeders voor Moeders-actie, Waren de societeitsavonden (donder- dag-vrijdag en zondag) benevens de zondagmiddag aanvankelijk uitsluitend voor leden der wijkvereniging, door het hoofdbestuur der wijkvereniging is op haar laatste vergadering besloten om die societeit voor iedereen open te stellen. Vanaf heden behoeft U dus geen lid van de wijkvereniging te zijn om op bovengenoemde dagen een uurtje ge zellig te komen praten onder het genot van een cola, biertje of iets anders. Barkeeper v. d. Vlist zal U graag be- groeten! Het gaat spannen in onze klasse (3C) van de R.S.B.-Competitie. De uitslag van de wedstryd tussen de beide kop- lopers, Schiebroek-2 en SlO-1, is uiter- mate belangryk voor ons, wint SlO-1 nl. en deze kans was volgens insiders zeker aanwezig, dan zouden we gedrieen de eerste plaats bezetten. Met nog twee wedstrijden in het vooruitzicht voor- waar geen ongunstige positie. Laten we niet op de zaken vooruitlopen en afwachten. Vrijdagavond 13 februari was het om 19.15 uur verzamelen geblazen bij boer derij "Landvreugd" voor onze vierde competitie-wedstrijd in de R.S.B. tegen "Europoort"-7. Het was een uitwed- strijd, gehouden in de kantine van de N.V. Hersberger in Rotterdam-Z. Sneeuw en ijs trotserend arriveerden we daar om ongeveer 20.00 uur, vecht- lustig en vast van plan de zo brood- nodige "grootste helft" van de tien punten in de wacht te slepen. De sfeer bij Europoort was gemoedelijk en men verzocht ons nog even geduld te heb- ben, daar nog niet alle spelers van onze tegenstanders aanwezig waren. Dit was na een kwartier nog niet het geval en werden hier en daar uit het grote assortiment spelers van Euro poort wat spelers voor de ontbrekende plaatsen aangewezen. Tegenover ons nam een vrij jeugdig tiental plaats. De strijd begon zoals gebruikelijk bij jeugdige spelers met overmoedige snel- heid en het kon dan ook niet uitblij- ven dat na twintig minuten ons eerste puntje een feit was.gescoord door de Op een dag van het jaar, sinds kort op de eerste vrijdag in maart komen miljoenen vrouwen over de gehele we reld bijeen. Dan bidden zij, elk in haar eigen taal, bezelfde gebeden. Op die dag ervaren zij een eenheid, die alle ver- deeldheid, ook van de kerkelijke grenzen te boven gaat. Dit jaar is dus de Vrouwen Wereldgebedsdag op vrij dag 6 maart. Aan de lithurgische vormgeving voor deze dienst hebben dit jaar vijf vrouwen uit verschillende delen van de wereld meegewerkt. Het thema is: HOUD MOED, met als cen- trale teksten Jesaja 41:6 en Johannes 16:33. De dienst wordt in Kethel- Groenoord gehouden in de Dorpskerk aan het Noordeinde, muzikale mede- werking verlenen Mevr. de Ruiter, alt en de heer Dubbeld organist. In Schie dam is de dienst in de Grote Kerk. Daar zingt het Schiedams Vrouwenkoor. De diensten vangen aan om 8 uur 's-avonds Co"" voor het volgend nummer moet UITERLIJK 11 MAART in het bezit zijn van de redaktie. heer B.Wassink aan bord 7. Na 0-2, 1-2, 1-3, 1-4 en 2-4 werd het uitein- delijk 2-8, een score die er mag zijn. Bij de voorlaatste wedstrijd, aan dord 3, waar Henkelman jr. onze kleuren verdedigde, zij het met een achterstand van twee pionnen, plaatste de Groot tegen de omstanders onder het weg- wandelen de opmerking: "Die Henkel man heeft vaak zo'n mazzel, 't zal me niets verbazen als 'ie nog wint". De volgende zet verspeelde zijn tegenstan der de dame en gaf op. Hieonder volgt nog even de standen- lijst in onze competitie zoals deze op 24 februari werd genoteerd: GROEP "A" 1 G.M.Henkelman 14-9% 2 J.Zwart 14-9% 3 D.N.Boogaard 12-8% 4 J.J.Henkelman 11-7% 5 A.v.d.Spek 14-7% 6 J.H.J.Meeder 13-5% 7 J.F.Schoonderwoerd 14-5% 8 W.C.van Evert 12-5 9 G.Wassink 13-4% 10 A.Meyer 9-1 GROEP "B" 1 M.G.van Soest 18-14 2 H.Zeilstra 17-13 3 H.v.d.Heuvel 15-12% 4 A.Schilten 18-10 5 A.Schell 15- 7% 6 A.L.Kruidenier 16- 7% 7 H.J.Zondag 16- 5% 8 D.L.Bakker 18- 5% 9 J.B.Renskers 15- 2% 10 C.Kloet 14- 2 Termen die voor tonelisten geen vragen meer opwerpen! Binnenkort zijn deze kreten weer hoorbaar in De Rank, in de laatste week van mei 1970. Dan krijgt U weer, naar wij hopen, een gezellig avondje voorgeschoteld! U zult echter met ons eens zijn, dat er altijd enorm veel aan vooraf gaat! Sinds maandag, 5 anuari 1970 zijn de repetities van het nieuwe toneelstuk begonnen. Het is een blyspel geworden, in drie bedryven en in een bezetting van 7 dames en 3 heren. Die maandag zal in de annalen van de toneelgroep met rode inkt worden bij- geschreven: voor het eerst repeteerden wij in de „hobbyruimte" van de boer derij, waar het licht meteen uitviel, de verwarming het vertikte, maar dat geheel werd vergoed door de verruk- kelijke traktatie van het Hoofdbestuur bij de koffie. Nog meer valt er echter te vermelden: de toneelgroep heeft een nieuwe regisseur, terwijl bovendien 3 nieuwe herenleden zich aanmelden. Wat het laatste betreft: hadden we dit eerder geweten, dan was de keuze van het stuk ook anders verlopen. Maar ja, voorlopig zullen zij langs de muur de verrichtingen van hun col- legaas moeten bekijken! Maar het is altijd prettig om met nieuwe mensen in zee te gaan en voor wat betreft nieuwe regie-opvattingen: het werkt verfrissend! Aangezien weer niet alle leden kun- nen meedoen, zijn er weer stemmen opgegaan om te komen tot een tweede avond, waarop de niet-spelers hun krachten kunnen geven aan een „stu- die-stuk" (eenakter). De moeilijkheid is en blijft: een goede leidende figuur hiervoor! Het bestuur zal zich hier- over nog eens beraden, want zij is er zich terdege van bewust dat ook het pad van het moderne toneel opgegaan moet worden. Nu heeft men echter nog haar handen vol aan de repetities van dit nieuwe stuk. Toneeltechnisch valt er nog een hoop te verzetten. Daarom is de hulp van ALLE leden daarbij nood- zakelijk! In samenwerking met regis seur en spelers worden de vele mise- en-scenes uitgeprobeerd. Met veel en- thousiasme wordt er gespeeld; ver schillende bedrijven worden nu reeds op een allercharmantste manier ge- bracht, maar een tonelist moet altijd ontevreden blijven en ernstig proberen het uiterste uit haar/zijn rol te halen. Het zijn de kinderen uit het gezin La wrence die de rode draad vormen in het gehele stuk. De moeder (Ric van der Slot: ..Wanneer komt nu die pa- tatkraam?") wordt overal voor gespan- nen of het nu om de liefdesmoeilijk- heden van oudste dochter (Martha Segaar), jongste zoon (Karel Prins) gaat of de theaterkansen van de jong ste dochter (Inge Noordijk), steeds is zij de centrale figuur die wel raad weet. De bom barst echter, als oudste zoon (Roon Pluym) getrouwd met een lady, die nogal raad weet met het geld (Loes Bonneur: „Ik wou, dat de men- sen met honden de kinderspeelplaats bij het Straussplein niet zo bevuilen!") ook met zijn financiele moeilijkheden bij moeder Clare komt. Het zal ons niet verbazen, els menig moeder op de uitvoering de zucht zal slaken: „Het zal je kind maar weze!" Toch heet het blijspel: „Kinderzegen" en er zijn inderdaad momenten van tere aanhankelijkheid wederzijds en dan IS het een zegen zulke kinderen te hebben. Een volgende keer meer over de inhoud van het stuk. Nu eerst iets anders. In de vorige „Groenoord-Ak- koorden" is de oproep gedaan tot het (weder)oprichten van een Hobbyclub. Het is er nog steeds niet. Waarom??? Waarschijnlijk door het ontbreken van enig doel? De Toneelgroep kan U een doel geven: het medewerken aan de bouw van het decor voor ons toneel stuk. Toneeltechnisch komt er wel het e.e.a. aan te pas en daarbij zijn han- dige hamerslagers en verfkwasten (vergeef ons de dubbelzinnige betekenis van de woorden!) van harte welkom. Helpt U mee aan het tweeledige doel? Tenslotte: „Benne we op de wereld om mekaar te hellepe, niewaar?" Nadere inlichtingen: Mevr. M. Meyer, Sem Dresdenplein 70, tel. 353956; de heer L. K. Prins, Toon Verheystr. 15, telefoon 159280. Oranjestraai 15 Schiedam Telefoon 26 7513

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 7