Wie verzint een naam voor snackcar >,.71 Autorijschool GROENOORD anno 1820^ °og ste^ Grootse plannen. Baklucht gezuiverd. E.H.B.O. afd. Kethel St. Liduina Nogmaals Animo oppasdienst "GRQENTJE"" Dodencijfer steeg 60% Gewoonterijders. Riskante manoeuvres. Rente (^p tot Kopij De door velen zo lang verwachtte en door verschillende bewoners verguisde snackcar (Patatkraam is zo'n eng woord) staat nu al bijna twee weken op zijn plaats op de v. Beinumlaan, by de Oreliosingel. Wanneer de wagen in gebruik zal worden genomen is op het moment dat we dit schryven nog niet bekend, dat is nog afhankelyk van de werkzaamheden aan gas, licht, water, bestratingen etc. die nog moeten gebeuren. Dock de eigenaar dhr. F. Zuidema, hoopt toch met Pasen te draaien. Dhr. Zuidema is erg enthousiast over zijn nieuwe verkooppunt in Groen- oord. Hij popelt van verlangen om te beginnen en heeft grootse plannen om aan ieders smaak te kunnen voldoen. Naast de gebruikelijke snacks, zoals patat, kroketten, fricandellen, loempia's kroepia's etc. zal er ook sate te koop zijn.En belegde broodjes, hamburgers, soep, koffie en frisdranken. Alles keu- rig en hygienisch in een gekoelde toon- bank bewaard. Dhr. Zuidema komt ook met heerlijk Italiaans schepijs en dit zal zeker voor de ijsliefhebbers in Groenoord een plezierig bericht zijn. Zeer zeker zal dhr. Zuidema de open ing van zijn wagen vergezellen van de nodige attractieve openingsreclames De waeen zelf, gebouwd van Oregon pine delen ziet er bijzonder fris en modern uit. Hij lijkt kleiner dan de 7 meter die hij lang is. Er is een groot verkoopluik, dat aan weerszijden met verklapbare schotten is uitgerust. Ver- der is er een kleine consumptieruimte, waar men binnen gezeten wat kan nuttigen. Voor diegenen die vrezen imnimn W/vVff. Op vrijdag 27 februari werd in het Schepphuis aan de Dorpsstraat in Kethel door Dr. van Toledo uit Al- blasserdam het E.H.B.O.-examen afge- nomen. Hiervoor slaagden de dames: M. C. de Jong, M. J. A. Overdevest- Wijnen, A. C. Brockling, Th. v. d. Staay, M. Rodenburg, D. M. Heijnsbroek, W. J. v. Waasdijk en M. v. Vloten alsmede de heren: H. Brouwer, E. v. d. Graaf, B. P. Overdevest, D. N. v. Tiel, P. Schuitemaker, D. Bouw, W. Wijnen, J. H. Jansen, J. J. Weber, J. Hoogwerf, L. C. Paerels en A. de Vette. Twee can- didaten werden helaas afgewezen. Op vrijdag 13 februari j.l. werd door een team van bovengenoemde vereni- ging (t.w. Mej. Th. Fransen en de heren T. A. de Veth en A. Kester) deel- genomen aan de rayon-wedstrijd in Delft. De St. Liduinavertegenwoordi- gers behaalden de le prijs. Proficiat! In onze uitgave van 22 januari j.l. ver- meldden we een nieuw initiatief van de jeugdafdeling van deChr. Gymnas- tiekver. „ANIMO" n.l. een oppasdienst. Uit de opbrengsten van deze oppas dienst zullen voor een deel de kosten worden bestreden van het Animo Pinksterkamp. Want lang niet alle jeugdleden van Animo kunnen het kampgeld uit eigen zak betalen. De Animo Oppasdienst is voor U be- schikbaar doordeweeks tot ca. 23.00 uur; zaterdags kunt U langer wegblij- ven als U uit moet. Men rekent van maandagavond tot zaterdagavond 23.00 uur 1.25 per uur, zaterdag avond na 23.00 uur en zondagavond wordt 2.-- berekend. U kunt de Ani mo Oppasdienst bellen tussen 17.00 en 19.00 uur. Voor Groenoord: Marja van Gameren, telefoon 26 76 81. Voor Kethel: Corrie Soeters, telefoon 26 89 26. Corresp. adres Wijkvereniging We wijzen alle organisaties en instan- ties die regelmatig of onregelmatig contact hebben met de wijkvereniging erop dat zij hun correspondentie het best kunnen richten aan: WIJKVERENI GING GROENOORD, p/a BOERDERIJ LANDVREUGD, SWEELINCKSINGEL 7, SCHIEDAM. Dit omdat tussentijds ver- Bndering van secretariaat zou kunnen voorkomen, waardoor correspondentie nodeloos aan het zwerven gaat. Voor een goede verantwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. en A.N.W.B. gediplomeerd Instrucleur Lest In Fiat 850 - Ope! Kadett Fast Back - Opel Rekord R. HAAN - BACHPLEIN 269 - Groenoord - SCHIEDAM Telefoon 15 9115 - 15 97 52 dat de baklucht hinderlijk zal zijn, kunnen we vermelden dat dhr. Zuidema op verzoek van de hinderwet.een spe- ciale apparatuur heeft, die de baklucht zodanig zuivert, dat buiten practisch niets te ruiken is. Deze apparatuur heeft dhr. Zuidema speciaal in Duits- land gekocht. Wat eventuele papier- overlast betreft: er komen verschillede papierbakken en dhr. Zuidema zal er op toezien dat de omgeving van zijn wagen vrij blijft van rommel. Hij wil wat bloembakken neerzetten, die voor een fleurige noot zullen zorgen. Ook hoopt hij dat het mogelijk zal zijn wat beplanting rondom de wagen aan te brengen, waardoor het zicht vanuit de omringende flats op de wagen wat plezieriger wordt en de clienten wat beschutting vinden op de nog al kale grasvlakte. Mogelijk zou er ook nog wat parkeerruimte kunnen komen, want eventueel levert het stoppen voor de kraam verkeerstechnisch ge- zien nog problemen op. Tenslotte hoopt dhr. Zuidema dat er uit de groenoordse bevolking een leuke en passende naam voor zijn snackcar zal komen. Hij wil de bedenker van de winnende naam dan belonen met verschillende van zijn producten. Bovenstaand bord heeft U ongetwyfeld zien staan by de overweg aan de Nwe Damlaan, tussen Nieuwland en Groen oord waar we allemaal vele keren per dag passeren, op weg naar werk, school of naar de stad voor bood- schappen. Zelfde borden staan by alle overwegen in ons land. H6, neem geen risico is het nieuwe kernthema van het Verbond voor Veilig Verkeer, in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen. Ook hebt U vast en zeker de zeer realistische t.v.-spot wel gezien, waarop een auto door een trein ver- pletterd wordt. We geven U hieronder de informatie door die we van het Verbond voor Veilig Verkeer ontvingen over deze zo be- langwekkende actie, die het behoud van talloze onnodig verspilde mensenlevens voorstaat. Terwijl blijkens voorlopige cijfers van het C.B.S. het afgelopen jaar een lichte daling van het dodencijfer in het weg- verkeer te verwachten is, steeg het aantal doden op spoorwegovergangen tot 80, hetgeen vergeleken met 1968 (50 doden) een stijging betekent met niet minder dan 60 Dit trieste re cord is voor het Verbond voor Veilig Verkeer aanleiding komende weken een grote overwegactie te houden, die het motto „H6 geen risico" op het hart wil binden van de steeds groter wordende groep roekelozen en argelo- zen onder de weggebruikers. Als fefen van de oorzaken van de gro- tere onveiligheid op overwegen komt naar voren, dat meer en meer auto- mobilisten, bromfietsers, fietsers en ook voetgangers het als een uitdaging be- schouwen nog net op tijd (of te laat) door het rode knipperlicht van een spoorwegovergang te glippen, dan wel het geduld en de zelfbeheersing niet opbrengen te wachten. Hoeveel bijna-ongelukken door deze risiconemers hebben plaatsgevonden brachten recente metingen aan het licht: bij halve spoorwegbomen (ahob's) wagen per maand gemiddeld 300 weg gebruikers hun leven door zigzaggend over de gesloten spoorwegovergangen te rijden. Ook bij overwegen met automatische knipperlichten en waarschuwingsbel (aki's) kan hetzelfde verschijnsel van waaghalzerij worden gesignaleerd: bij tellingen in September 1967 deden zich 1026 van dergelijke gevallen voor en bij tellingen in april van het jaar daar- op 1142; tot de overtreders van deze laatste gevallen behoorden 498 auto- mobilisten, 236 bromfietsers, 260 fiet sers, 102 voetgangers en 46 anderen zoals tractorbestuurders. Richt de actie van het Verbond zich enerzijds tot deze risico-nemers, een tweede groep die een toenemend ge- vaar betekent op overwegen zijn de zg. gewoonterijders. Uit waarnemingen blijkt dat deze laatste categorie zich onvoldoende bewust is van gevaar door met een zeker automatisme over een overweg te rijden. Het betreft hier weggebruikers die en de plaatselijke situatie fen de dienstregeling op hun duimpje kennen, maar zich niet reali- seren dat de dienstregeling wel eens in de war kan zijn. „H6 geen risico" is de drin- gende waarschuwing waarmee het Ver bond zich richt tot de risico- en ge woonterijders. Op vijf punten legt het Verbond in zijn voorlichting aan het publiek extra de nadruk: Stop, kijk en luister bij alle niet- beveiligde overwegen; maak er een gewoonte van Uw autoraampje open te draaien. Wees dubbel op Uw hoede als U de treinenloop uit Uw hoofd kent. Zorg dat U bij fileverkeer nooit op een overweg hoeft te stoppen; steek de overweg pas over als aan de over- zijde van de spoorlijn voldoende plaats is. Als U de verleiding voelt opkomen zigzaggend over een gesloten ahob te rijden, bedenk dan dat een aan- stormende trein een remweg heeft van minstens 800 meter; bedenk ook dat U niet alleen Uw eigen leven, maar ook dat van de machinist en honderden treinreizigers in de waag- schaal stelt. Wacht onder alle omstandigheden tot het rode licht op de overweg gedoofd is; er kan een tweede en soms nog een derde trein voorbij- komen. Haal nooit in op overwegen. Een nog niet genoemd aspect van de onveiligheid op overwegen dat naar de mening van het Verbond onder de aandacht van de betrokken instanties dient te worden gebracht is de nieuwe zomerdienstregeling van NS, waarvan bekend is dat de frequentie en snelhe- den van het treinverkeer aanzienlijk zullen worden opgevoerd. Waar de in- werkingtreding van deze maatregelen samenvalt met een verhoogde inten- siteit van het wegverkeer (weekend-, recreatie- en vakantieverkeer) dreigt het gevaar van irritaties en riskante manoeuvres bij spoorwegovergangen groter te worden naarmate spoorbomen nog langer en nog veelvuldiger dan thans het geval is gesloten zijn. Van deze vertragingen kan men zich een beeld vormen door de situatie bij de spoorwegovergangen in Uitgeest, waar de bomen thans gemiddeld 30 minuten per uur gesloten zijn en met ingang van de nieuwe dienstregeling: 46 minuten per uurl Waar deze situatie ook elders in het land zullen gaan voorkomen, zal het Verbond zich binnenkort met een nota tot NS wenden, waarin het veilig- heidsaspect van overwegen in relatie tot het wegverkeer aan de orde wordt gesteld. Voor het volgende nummer dat op 2 april a.s. verschynt moet uiterlijk 26 maart in ons bezit zyn.

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 3