HENFLI Wat gebeurt er met onze huur? Breng eens een zonnetje CKleine akkoordjes D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL RADIO PARKEREN GEEFT OVERLAST Insteek te kort. AKTIE - BULDER COMITE Mef grote blijdschap geven wij kennis Deel II Woningwetwoningen. Van Selms slagerijen P.T.T. beambte 1 gedupeerd Juwelier Boot Waaruit bestaat de financiele medewerking van het Rijk. BEJAARDENSOOS WAARBORGVOO^VAKKUMDIGHEID nnTHi:H:LMl Bij ons geen hoge reparatlekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel.157143-262996. Op vertoon van deze adverfentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar. De door onze vroegere secretaresse mevr. Luyckx opgezette en door de dames Vis en den Uyl voortgezette actie om zieken, invaliden en bejaarden te bezoeken en met een kleine attentie te vereren, loopt bijzonder goed. Momenteel staan er al meer dan 30 adressen genoteerd in de agenda's van beide dames en het aantal groeit nog steeds. Dat deze bezoekdienst van de wijkvereniging bijzonder op prijs wordt gesteld behoeft geen betoog.Mevr. Vis en mevr. den Uyl stuiten steeds weer op reusachtig dankbare mensen voor wie het bezoek elke keer weer een heerlijke belevenis is. Men teert erop en ziet ernaar uit. We hopen dan ook dat de beide dames nog lang met hun zo dankbare en belangeloos gedane werk willen en kunnen doorgaan. Voor hen die het nog niet wisten hier nog eens de adressen van de beide be- zoeksters: Mevr. H. Vis, J. Oreliosingel 21, tel. 15 24 72 en Mevr. den Uyl, J. Oreliosingel 67. Weet U nog iemand die langdurig ziek, bejaard of invalide is en een bezoekje op prijs zou stellen, schroomt U dan niet contact op te nemenl! Het is al herhaaldelyk voorgekomen, dat diverse autobezitters hun garage niet in kunnen, omdat in de tegenover liggende parkeerkom auto's gepar- keerd staan. Deze situatie doet zich voornamelijk voor aan de achterzijde van de laagbouw flats aan de Ed. van Beinumlaan, Willem Andriessenlaan en Pieter van Anroo'ylaan- De gemeen- te is n.l. zo goed geweest, om achter deze flats in de lengterichting langs de plantsoenen een parkeerkom te maken door een witte lijn op de straat te zetten zodat men daarin mag par- keren. Nu doet zich het feit voor, dat als de parkeerkommen aan de voorzijde van deze flats vol zijn, en dat gebeurt veelal in de weekends, dat niet-flat- bewoners hun auto aan de achterzijde van deze flats parkeren. Het gevolg is dan, dat de garagehuurders die avon- den hun auto niet in hun eigen garage kunnen zetten, daar de insteek dan te kort is en men de afgebakende par- keerruimte echt wel nodig heeft om met een auto in de garage te komen. Bij het ontwerpen van de plantsoenen is daar schijnbaar geen rekening mee gehouden, of bij het uitlijnen van de parkeerkolom is niet opgemerkt, dat als daar wagens geparkeerd staan, er dan geen auto's hun draai kunnen ma ken. Diverse malen is er door bewo- ners al met de politie over dit probleem gepraat, maar deze staat toch ook machteloos, omdat een wachtverbods- bord wel aanwezig is, maar een bordje met de tekst „behalve parkeerhavens" natuurlijk alle recht op parkeren al- daar verstrekt. Toegegeven, de par- keerruimte in Groenoord hebben we echt nodig en ook de plantsoenen, maar was het niet mogelijk om een meter plantsoen er af te halen en deze bij de parkeerhaven te voegen, zodat nu vele mensen een hoop ellende wordt bespaard en ook de auto's in hun eigen garage gezet kunnen worden en niet buiten hoeven te staan. Mar. Een tydlang heeft U niets van het bulderbaan actiecomite gehoord en er bereikten ons vragen hoe het er nu mee zit. Wel, we ontvingen juist eind febru- ari wat documentatie van het Centrale comite „Anti-Bulderbaan"In dit comity hebben zoals U wellicht weet zitting vertegenwoordigers van de ac- tiecomite's van de ons omringende plaatsen zoals Berkel-Rodenrys, Schie- broek, Overschie, Bergschenhoek. De documentatie betrof een copie van een brief aan de raad van de Gemeen- te Rotterdam d.d. 16 februari om in- vloed uit te oefenen op de beslissing van de raad inzake een opdracht tot onderzoek van de te verwachten ge- luidshinder ten gevolge van een even- tuele uitbreiding van Zestienhoven. Uit deze vergadering van de Gemeen- teraad van Rotterdam is inmiddels bekend geworden, dat de N.V. Naco uit den Haag opdracht van de Ge- meente Rotterdam heeft gekregen om een onderzoek naar de geluidshinder door vliegtuigen in te stellen. Tenslotte zond men ons een overzicht van een aantal punten inzake het vliegen met de grote vliegtuigen van de toekomst, die in een NOS t.v. do cumentatie van 8 februari j.l. aan de orde kwamen. We ontvingen een tweetal geboorte- kaartjes, die de geboorte van 2 nieuwe Groenoordertjes melden. Het zijn Danielle Gusman, Bart Verhallen- plein 80, dochter van ons hoofdbe- stuurslid en Henjo van Alphen, Mo- zartlaan 83. Beide ouderparen wen- sen we van harte geluk met hun nieuwe spruiten, die naar wij hopen in goede gezondheid mogen opgroeien in Groen oord. We wijzen er nogmaals op, dat de wijkvereniging het bijzonder op prijs stelt als U haar van nieuwe geboorten op de hoogte stelt. We vermelden dit dan in Groenoord Akkoorden en zenden U een kleine attentie. We kunnen dit echter alleen doen voor hen die lid zijn van de wijk vereniging, anders worden de finan- ciele consequenties voor ons te groot. in Groenoord- Akkoorden" van 27 november 1969 werd het eerste ar- tikel van deze rubriek opgenomen. Dit artikel ging over de verhoging van de vergoeding voor service-kosten per 1/1 - 1970. In het tweede artikel zouden wij U voorlichten over de rekening van uw kosten van de cen trale verwarming. Hiermede wil de Gemeentelyke Woningdiens t nog even wachten om te kunnen nagaan of deaangebrachte verbeteringen vol- doen aan de verwachtingen. In dit artikel zullen wij trachten U enig inzicht te geven in de wyze, Waarop het door U te betalen bedrag aan huur tot stand is gekomen. U wordt er op gewezen, dat het hierna vol- gende geldt voor de door de Ge- meente gebouwde woningen. De meeste van de na de oorlog ge- bouwde woningen in Groenoord zijn woningwetwoningen. Woningwetwo ningen zijnwoningen gebouwd met subsidie van het Rijk. De subsidie dient om ondanks de hoge kosten van de verkrijgen. Het gevolg van deze sub- nieuwbouw, niet te hoge huren te sidie van het Rijk is namelijk, dat de huur bijaanvang van de verhuring la ger is, dan volgens de kosten nodig zou zijn. Aangezien gebleken is, dat vele huur- ders dit niet weten, willen wij trach ten, meer inzicht in deze zaak te ver- schaffen. Wanneer men woningwetwoningen wil bouwen worden alle gegevens, die op het plan betrekking hebben, bij het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening ingediend. Gaat het Ministerie met de opzet en de ge- raamde kosten akkoord, dan wordt de Gemeente gemachtigd met de bouw te Voor een lekkere maalfijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel l|_ Wie heeft donderdag 12 maart tussen 11 en 12 uur op het M postkantoor te Kethel een Giro M kas-cheque van 500.— gelnd en daarna per abuis weer mee- genomen. Hierdoor is de loket- M tist erg gedupeerd, want hij M wordt voor dit voile bedrag aansprakelijk gesteld. Gelieve g U in verbinding te stellen met g§ bovengenoemd postkantoor. g MODEL FRANCIS MODEL CLAUDIA Dr. Wibautplein 15 Talefoon 26 69 05 beginnen. Tevens wordt dan financiele medewerking toegezegd. Deze finan ciele medewerking is gebaseerd op door het Rijk vastgestelde regelingen. Aangezien deze regelingen nogal eens wijzigen, is hierna de regeling uiteen- gezet, die van kracht is geweest voor de tot nu toe in Groenoord door de Gemeente gebouwde woningwetwo ningen. De financiele medewerking van het Rijk is tweeledig. 1). Het Rijk verstrekt de Gemeente een geldlening om de stichtings- kosten te kunnen betalen. Onder stichtingskosten worden verstaan: a. de grondkosten (aankoop en bouwrijp maken van de grond); b. de bouwkosten (in hoofdzaak de aan de aannemers te betalen kosten); c. de kosten van de installaties centrale verwarming e.d.). Elk jaar moet de Gemeente een deel van deze lening aflossen, ter- wijl ook een rente-vergoeding be- taald moet worden. Wanneer een particulier in de jaren 1966-1967- 1969 (de jaren van de bouw van thans bedoelde woningen) een geld lening had afgesloten, zou hij jaar- lijks ongeveer 6i/2 rente hebben moeten betalen. Het Rijk verstrekte de lening voor de bouw van woning wetwoningen echter tegen slechts 4 rente. 2). Naast de goedkope geldlening kent het Rijk ook een jaarlijkse bijdrage toe. Deze bijdrage, die gebaseerd is op vaste normen aantal ver- blijfseenheden), wordt in minde- ring gebracht van de jaarlijkse ex- ploitatie-kosten. Door het verstrek- ken van een goedkope geldlening (4 en het geven van een jaar lijkse bijdrage worden de huren belangrijk lager. Vervolg in ons volgende nummer. Voor de tweede maal werd, op maan- dag 2 maart j.l. de bejaarden soos van de Wijkvereniging gehouden. Was de toeloop de eerste keer niet overweldi- gend, toen kwamen er acht belangstel- lenden, deze keer waren er dertien; we zijn dus in stijgende lijn, Om de spieren wat los te maken hadden we deze middag mevrouw Nesse uitgeno- digd onder wiens vakkundige leiding we als proef de bejaardengym. intro- duceerden. Iedereen was na afloop zeer enthousiast, voldoende reden dus om er mee door te gaan. Intussen had mevrouw v. d. Emden koffie gezet, die er na deze gym best inwilde. Toen hierna aan alle tafeltjes verschillende spelletjes werden begonnen, begrijpt U wel, dat de tijd al spoedig vergeten werd en voor men erg in had was de tijd van gaan dan ook weer aangebro- ken. Al met al is het een gezellige mid dag geweest en we verheugen ons weer op een volgende ontmoeting, met naar we hopen weer wat meer belang- stellenden. Tarlef: f 2,50 voor de eerste vljf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels Is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schrlftelijk en telefonlsch worden opgegeven bij de redaktie. AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc- teur. Vamor - gediplomeerd. Prof. Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, telefoon 35 2410 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord VERLOREN een double horloge met doudle bandje waaraan een wit gou- den verlovingsring met brillant en inscriptie. Tegen beloning terug te bezorgen J. Straussplein 93, na 19.00 u

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 5