Wat gebeurt er met onze huur? Nieuws uit „De Sistl" HENFLI Inhabe 'VO Groenoords Bloemenkiosk Gesloten T.V. circuit. Openingstijden. DISCOCLUB „SL00Pr Deel IN De vaststelling van de huren. Doel van de jaarlijkse huurverhoging. Vooraf opgeven. D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. RADIO Nooteboom's Automobielbedrijf 50 jarig i,Bel Canto" geeft jubileum- concert Opera en Operette. Bloeiende vereniging. Nu alle dagen van de week (vervolg van voorpagina) mers met een stand en Sporthuis Rit- man uit Schiedam met een keur van artikelen op sport- en campinggebied. De herenmode vindt U op de stand van Janse Herenmode, de damesmode wordt getoond door Modehuis Rembrandt. Dan zijn er nog verschillende stand- werkers, die voor de nodige attractie zullen zorgen. Vanuit een studio in de hal zelf wordt iedere dag een compleet televisiepro- gramma verzorgd, bevattende nieuws, commentaren, actualiteiten, mode- shows, huishoudvoorlichting, sport, spel, muziek, teveel om op te noemen. Al deze attracties worden door een gesloten circuit uitgezonden, zodat alle bezoekers het kunnen volgen. Door beroeps mannequins verzorgd vindt U er iedere avond, maar ook 's-middags shows, welke gebracht wor den door Modehuis Rembrandt voor de damesmode. Het laatste op mode- gebied wordt U daar getoond. Sport huis Ritman brengt de laatste snufjes op het gebied van badpakken en biki ni's. maar ook vrijetijdskleding zal in deze show niet ontbreken. Bovenstaande gegevens zijn uit eigen bron, aangezien de organisatoren van de Inhabe niet de moeite namen om ook Groenoord-Akkoorden in te lich- ten van hetgeen er in de sporthal te gebeuren staat. Jammer, want ons blad is toch een spreekbuis voor ge- heel Groenoord en Kethell We hebben nu met eigen middelen onderzocht en gevonden wat de Inhab6 straks gaat brengen en we vertrouwen dat veel wijkgenoten een bezoek aan de beurs zullen brengen. Vorig jaar waren er 17.000 bezoekers, nu zullen het er wel aanzienlijk meer zijn! De beurs is dagelijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur en 's-avonds van 19.00 tot 23.00 uur. De zondagen is de beurs alleen 's-middags geopend van 13.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 1.25 per persoon. Kinde- ren betalen 0.50. Bezoekers boven de 65 jaar hebben 's-middags toegang tegen een gereduceerd tarief van f 0.75. A O MARKET Hi/ diende V 2 jaar trouw, U kon hem echt niet missen. hy was de uitkomst voor de vrouw Zy kon zich vergewissen, van een bediening, vlot en goed en standplaats vaste tyden! Voor kind'en is het 10 cent zoet, in de winkel die kan r'yden. Men wil daar nu een einde aan, komt dat soms door „de Ketel"? Hy mag niet op z'n standplaats staan, men wipt hem uit z'n zetel. Niemand die vraagt: wilt U hem kwijt niet aan Strauss- of Bachplein mens en. dan wordt het nu toch echt wel t yd dat wy die market wensen. Moeten kind'ren voor een duppie snoep. Zo'n tien minuten lopen? terwijl ze normaal by de stoep, hun lekkers kunnen kopen. Geef A en O z'n standplaats weer, niet alleen voor vaste klanten want missen willen wy hem niet meer, hy heeft teveel goede kanten. Want hogerhand beslist voor U, iets, wat ons zorgen baart. Protesteer, maar doe het nu, neem ook zo'n klanten kaart. GERVIN Zaterdag 4 april is het zover, dan kun nen alle discotheekstampers uit Groen oord en Omstreken volop aan hun trekken komen. Discoclub „Sloopy" or- ganiseert dan een disco-dansavond in Boerderij ..Landvreugd". De D.J.'s zullen de allernieuwste hitschijven en stipnoteringen door de sfeervolle ruim- te van de boerderij laten schallen. Gezien de grote belangstelling, die voor deze avond bestaat, is het nood- zakelijk om tijdig aanwezig te zijn. De staldeur gaat om 19.30 uur open, terwijl de D.J.'s om 20.00 uur aan het woord komen. Iedereen is weer van harte welkom. De toegangsprijs bedraagt nog steeds slechts 1,50. (vervolg van G.A. 16-3-70) De huren zijn gebaseerd op de uit komst van de jaarlijkse exploitatie. De opzet van deze exploitatie is door het Ministerie bepaald en bevat de volgende posten: a. rente en aflossing van de stich- tingskosten (rente is gebaseerd op 4 in plaats van de marktrente); b) onderhoud (hiervoor wordt jaar- lijks een bedrag opgevoerd, dat is vastgesteld door het Ministerie); c) administratiekosten (ook hiervoor wordt jaarlijks een bedrag opge voerd, dat is vastgesteld door het Ministerie); d) belastingen w.o. straat- en grond- belasting); e) premie brandverzekering. Het totaal van alle kosten wordt ver- minderd met de onder punt 2 bedoel- de Rijksbijdrage. Hetgeen overblijft wordt aan de huurders in rekening ge bracht in de vorm van huur. Hierbij wordt onderscheid gemaakt naar grootte en ligging van de woning. In geld uitgedrukt komt de tweeledige subsidie bij de aanvang van de verhu- ring neer op 105.-- tot 120.- per maand per woning. Zoals U bekend is, worden de huren van woningwetwoningen jaarlijks ver- hoogd. De opbrengst van deze verho- gingen dient om de jaarlijkse kosten- stijgingen te kunnen betalen en om tot delging van de subsidie te komen. Het Rijk bepaalt, waaraan de meerdere op brengst moet worden besteed. De meer dere opbrengsten worden aangewend voor: a) verlaging van de subsidie; b) de verhoging van de belastingen; c) de verhoging van de kosten voor onderhoud; Als dit geschreven wordt heeft „de St al" ruim een week elke morgen de deuren geopend voor peuters uit Groenoord. We startten met een kijk- dag, waarvoor veel belangstelling be- stond. Veel moeders kwamen met hun kinderen kijken hoe de kreche er uitzag of hun kinderen er wel wilden spelen en om kennis te maken met de leid- ster, juffrouw llse zoals mevrouw de Held door de kinderen wordt genoemd. Op dinsdag, woensdag en donderdag komen er al meer dan 10 kinderen. Als u op deze dagen uw dochtertje of zoontje zou willen brengen, kunt u dit beter van te voren even opgeven. Dan weet u zeker dat u niet teleur- d) de verhoging van de kosten voor administratie. Het komt er op neer, dat door de jaar lijkse huurverhogingen de subsidie van het Rijk steeds minder wordt. Het is de bedoeling van het Ministerie de jaarlijkse bijdrage in ongeveer 10 a 12 jaar tot nihil terug te brengen. Hiervoor ie reeds enige malen gespro- ken van de kosten van onderhoud. Het Rijk bepaalt hoeveel jaarlijks op de ex ploitatie mag worden opgevoerd. In 1969 was dit 210.- per woning. Met dit bedrag moet niet alleen het nor- male kleine onderhoud betaald worden, doch tevens dient hiermede het meer- jarig onderhoud betaald te worden. Jaarlijks moet derhalve van deze /210.- per woning gereserveerd worden om te zijner tijd bijv. het dure schilder- werk te kunnen betalen. Gelet op de hoge kosten, welke aan het onderhoud van de woningen verbonden zijn, doet de Gemeentelijke Woningdienst een beroep op U - als huurder - de wonin gen en de daarbij behorende toegangs- ruimten in een goede staat te behouden. Tot zover de tot nu toe gebouwde woningwetwoningen in Groenoord. Een deel van de thans in aanbouw zijnde woningwetwoningen valt ook onder de hierboven uiteengezette sub- sidie-regeling. Een gedeelte van de thans in aanbouw zijnde woningwet woningen worden gesubsidieerd vol- gens de regeling, die per 1 januari 1968 van kracht geworden is. Deze nieuwe regeling kent slechts de jaarlijkse bij drage van het Rijk. Het Rijk kent wel een lening toe aan de Gemeente ech- ter tegen een aanzienlijk hogere rente. In de jaarlijkse bijdrage van het Rijk is daarom mede rekening gehouden, zodat het effect van de nieuwe rege ling op de huur vrijwel het zelfde is als van de hierboven toegelichte regeling. De bij het begin van de verhuring berekende huren zijn gebaseerd op de geraamde bouwkosten. Zodra de af- rekening van de bouw gereed is moet de Gemeente van alle gemaakte kosten bij het Ministerie indienen. Aldaar wor den deze cijfers gecontroleerd en de definitieve huur bepaald. gesteld zult worden. Op maandag en donderdag is dit risiko niet zo groot, tenminste nu nog niet. Ons advies: neem het zekere voor het onzekere en geef van te voren op wanneer uw kind zal komen. Een ander belangrijk punt is de vrijwil- ligsters. Op dit moment zijn er vol- doende, maar in geval van ziekte e.d. hebben wij graag adressen achter de hand. U kunt inlichtingen krijgen en zich opgeven bij mevr. de Held, 's-mor- gens in de kreche, of bij mevr. J. de Graaf - Boelen, Diepenbrockstraat 90, tel. 26 03 99 of mej. J. J. ter Borg, Bern. Zweersplein 70, tel. 35 24 29. Er worden plannen gemaakt om buiten speelgelegenheid te maken. Suggesties van harte welkom! WAARBORGVOOKttKKUNDIGHEID HH'IH\m.\ Bij ons g&en hoge reparatiekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood. Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar. Schiedamseweg 33 Kethel Tel. 26 83 28 Aral Benzinestation geopend van 6.30 uur TOT 22.00 uur Zaterdags van 7.00 uur - 18.00 uur Het op 13 februari j.l. 20 jaar gewor den R.K. gemengd koor „Bel Canto" zal haar 4e lustrum op grootse wijze vie- ren met een jubileumconcert te geven op vrijdag 10 april 1970 in de Marti- nuskerk. Aan dit concert zullen mede- werken de sopraan Trudi Koeleman, de bas Robert Holl en de pianiste Fransje Dorst. Het concert zal onder leiding staan van Joop Hogervorst. Het programma van dit concert, dat om 20.00 uur begint vermeldt een zes- tal opera- en operettewerken o.a. van G. F. Handel, Fr. Schubert, G. Verdi, Fr. Smetana, W. A. Mozart en P. Mas- cagni. De kerk is die avond om 19.30 uur open. Toegangskaarten h f 2.50 zijn verkrijgbaar bij alle leden en in- dien voorradig 's-avonds aan de kerk. Tevens zal het koor op zondag 5 april de H. Mis in de Martinuskerk verzor- gen. Tijdens deze mis, die om 10.45 uur begint, zullen de Missa Solemnis en het Te Deum van W. A. Mozart gezongen worden. De orgelbegeleiding R.K. GEMENGD KOOR W I I III M I'I'I I li 11 van deze H. Mis is in handen van Tiny v. d. Meijden. Na de H. Mis zullen de leden van het koor met hun dames en heren gezellig in het Trefcentrum (hun repetitielokaal) dit kerkelijk ge deelte besluiten. Bel Canto heeft zich in haar 20-jarig bestaan ontplooid tot een zeer bloei- end zangkoor. Momenteel telt men 42 leden, verdeeld over 30 dames en 12 heren. Het behoort tot de mooiste koren van Schiedam. Men heeft vele concerten gegeven en vele eerste prij- zen in de wacht gesleept op verschil lende concoursen. De laatste jaren heeft het koor vooral naam gemaakt met de kerstconcerten in de Martinus kerk. Ook met de R.K. Muziekvereni- ging St. Radboud uit Kethel trad het koor verschillende malen voor het voetlicht. We wensen Bel Canto een succesvol en muzikaal volgend lustrum toe en hopen dat het jubileumconcert een waardige afsluiting zaj zijn van het verstreken lustrum. in de Laan van Bol es tegenover Otto Jansen behalve dinsdag, maar dan kunf u ons vlnden op de mark! op het Johann Straussplein J. Krabbendam (Corona) Hoogstraat 75 - Schiedam - Tel. 266118

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 3