lets over /i^ Groeiioord t r^. 2, 2rugcjeman Wat zeggen de sterren voor U? Kleuterscholen kregen naam Autorijschool GROENOORD anno 1820^ 77 °ogst CKleine akkoordjes Van Selnts slagerijen Postzegelnieuws Roomboter keteltjes 250 gram f 2,25 Kopij FIAT 850 - OPEL KADETT TELEFOON 159752 B.G.G. 159115 Juwelier Boot Deze maand in het «<Stedelijk» EXAMENS E.H.B.O. AFD. KETHEL Rente (^J tot 1 Os /o "Wat valt daar nu over te zeggen" is misschien Uw eerste reactie op de aanhef "lets over Groenoord". Wat er over te vertellen valt, is waarschijnlijk reeds gezegd. De naam "Groenoord" zelf is immers al een sterke verloch- ening van wat we om ons heen zien, de kunstmatig aangelegde groenstrook- jes langs de straten, hier en daar een boompje, alles evenwel overwoekerd door flatgebouwen, de een nog hoger dan de ander. Van tijd tot tijd komt er een nieuw gebouw klaar; de zakelijkheid waar- mee dit van overheidswege geschiedt is ons bekend en vertrouwd geworden. We weten dat er in zo kort mogelijke tijd op een zo klein mogelijk gebied het hoofd moet worden geboden aan overbevolking en woningtekort. We beseffen ook dat wij als mensen mee moeten draaien in deze zakelijke at- mosfeer, willen wij in onze tijd de verzekering hebben van bestaansmoge- lijkheid in een zakelijke maatschappij. De nadelen die ieder persoonlijk onder- vindt van dit woon- en bouwproces worden vaak verschoven naar ons ach- terhoofd in de hoop dat alles straks wel beter wordt, betere woongelegen- heict, dichter gelegen bij ons werk, meer natuurschoon, enfin, U zult zelf wel Uw lijstje met wensen hebben, wensendie varieren van zeer persoon- lijke tot de meer algemeen maatschap- pelijke. Of behoort U tot de geluk- kige groep van mensen die best tevre- den is met Uw lot in Groenoord? Misschien hebt U een prettige flat, goed uitzicht, fijne buren, niet al te ver af van de winkels en de busstop. Kortom, men heeft zo zijn pro's en contra's, al naar gelang geaardheid en omstandigheden. Heel anders is het zodra men spreekt over bepaalde zaken waarvan we niet zeker weten welke invloed of uitwer- king ze zullen hebben, we nemen ze aan als een noodzakelijk iets of als iets dat vanzelfsprekend is, misschien nemen we ze ook aan omdat ze nu eenmaal geburen. Onze eerste reaktie is er een van onverschilligheid. Nu is er in Groenoord veel dat als het ware vanzelfsprekend gebeurd, dat is dan de zakelijkheid waarmee dit gebied wordt uitgebreid tot haar maximale capaciteit aan woongelegen- heid, de gevolgen hiervan zijn ook vanzelfsprekend, de sporadische bus van en naar Groenoord zal nog druk- Voor een lekkere maaltijd met vlees Noordeinc e 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 70 39 Kethel NEDERLAND: 10 maart: Ter gelegen- heid van de Wereldtentoonstelling te Osaka een bijzondere postzegel, zon- der bijslag, van 25 cent. De zegel is ontworpen door W. Crouwel te Am sterdam en toont een gestileerde weer- gave van het Ned. paviljoen op de tentoonstelling. 12 mei: NED. ANTILLEN: een serie van drie bijzondere postzegels zonder toeslag met afbeeldingen van interi- eurs van kerken in de waarden 10 cent, 20 cent en 25 cent. Ontworpen door O. R. Nadal te Willemstad, Curagao. SURINAME: 25 maart: Paasweldadig- heidszegels ontworpen door N. C. Lo- ning te Paramaribo, in de waarden 10 5. 15 8, 20 10, 25 12 en 30 15 cent met symbolen voor de weldaden die de natuur de mensheid biedt. 3 april: twee herdenkingszegels ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het Middelbaar Onderwijs in Suri- name. De waarden zijn 10 cent en 20 cent en de zegels zijn ontworpen door S. Robles de Medina uit Para maribo. ker bezet zijn, zo ook de al even spo radische winkel, enz. enz. Wat niet zo vanzelfsprekend is, is de wijze waarop wij als mensen proberen ons aan te passen bij ons nieuwe leef- klimaat. De een gaat het iets gemak- kelijker af dan de ander, de een doet er ook iets langer over dan de ander, weer een ander lukt het helemaal niet. Het is nu eenmaal zo dat we ons niet zo zakelijk kunnen opstellen als onze omgeving, de flats, de groenstrookjes en bloemperkjes, strak, keurig afgeme- ten en overtuigend in hun beperkte oppervlakte. We zijn nu eenmaal niet van „over- heidswege" zodanig geschapen dat we ons met passer en liniaal een gedaante kunnen laten aanmeten, opdat we vol- ledig in lijn zijn met de situatie waarin we op een bepaald ogenblik in ons leven verkeren. Een heleboel ellende in de wereld komt uiteindelijk voort uit deze dissonantie. Evenmin is het zinvol om hier in onver schilligheid maar over heen te lopen, hopende dat straks alles beter zal zijn of denkende dat het toch allemaal niets te betekenen heeft wat momen- teel met moeite wordt geprobeerd in Groenoord. Wat hier in Groenoord met moeite wordt geprobeerd is om iets op poten te zetten, dat weliswaar niet zakelijk is, maar niettemin belangrijk, en dat is om een leefklimaat te creeren dat niet slechts is gebazeerd op het feit dat we hier nu eenmaal (moeten) wonen, maar dat er op gericht is om die feitelijke aspecten tevens tot plezierige te ma- ken, zowel voor onszelf als ook voor onze buren. We zijn vaak zo onverschillig over het werk dat de Kerk probeert te doen, de activiteiten van de Wijkvereniging of van het blad „Groenoord-Akkoor- den", of het werk van zo veel mensen, die persoonlijk een actieve belangstel- ling aan de dag leggen voor wat er in Groenoord gebeurt. Het is toch maar al te vaak het geval dat we of onverschillig of kritisch zijn wat betreft onze direkte omgeving, wat betreft de pogingen om Groenoord „groen", dat is leefbaar, te maken. Tja, in dit opzicht valt er nog wel het een en ander te zeggen over Groenoord. De naam hoeft geen verlochening te zijn van wat u om u heen ziet. Ds. Bert Koek. BROOD - BANKET - CHOCOLATERIE Uw war me bakker Winkelcentrum „De Ketel" Borodinlaan Groenoord Telefoon 343838 voor het volgende nummer dat op 16 april a.s. verschijnt moet uiterlijk 9 april in ons bezit zijn. Voor de RAM, geboren in de periode van 21 maart tot 20 april. Dit is wel een rustige maand voor de Ram. Niet te sentimenteel worden hoor Ram want er zijn deze maand zeer leuke dingen op komst; o.a. vele ge- sprekken over vakantie. Deze maand brengt een oplossing voor wat aan huiselijk geluk werd geofferd; er ligt zelfs een buitenkansje aan geld op U te wachten. dus wat wilt U nog meer. Al met al blijft het een rustige maand. U bent geneigd tot piekeren maar dat is echt niet nodig.Wees voorzichtig met oversteken; kijk goed uit, de we- gen zijn te druk om in gedachten te lopen want dat familieconflict wordt wel weer bijgelegd. Men kan toch niet achter elke deur kijken en als je lacht dan ben je rijk. Zoek dus afleiding en U zult zien U wint het! Eindelijk zullen de drie Openbare kleu terscholen in Groenoord en Kethel dan een naam krijgen. Jarenlang moesten we spreken over de openbare kleuter- school aan de Peter van Anrooylaan, de Schiedamseweg 65 of de Eduard van Beinumlaan 84 doch nu kunnen we ze binnenkort respectievelijk „De Bi- belebontseberg", „Het Keteltje" en „De Mallemolen" noemen, want die namen zijn door de leidsters, het per- soneel en de oudercommissie uitge- kozen en voorgelegd aan de gemeen- telijke onderwijsinstanties. We hopen dat deze namen snel ingeburgerd zul len raken! Voor een goede veranlwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. en A.N.W.B. gediplomeerd instructeur Lest in R. HAAN - BACHPLEIN 269 - Groenoord - SCHIEDAM y MODEL CLAUDIA Dr. Wibautplein 15 Telefoon 26 69 05 Nog tot 20 april een tentoonstelling van aquarellen, etsen en lithografieen van HISAKO ABE. Eveneens tot 20 april een groepsten- toonstelling van het werk van de algemene fotoclub schiedam en een groepstentoonstelling van het werk van de Schiedamse kunstenaars- vereniging S 45. Onder auspicien van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Kethel werden op donderdagavond 19 maart j.l. de exa- mens afgenomen in de raadszaal in Kethel. Van de 23 cursisten zijn er 21 ge- slaagd. De examens werden afgeno men door Dr. W. F. K. Verhoeff uit Schiedam. Het bestuur kan terug zien op een geslaagd cursusjaar. Hieronder een lijst van de 21 cursisten welke geslaagd zijn. Twee cursisten moesten worden afgewezen. Geslaagd voor het diploma E.H.B.O. Mevr. M. de Boer, Mej. A. W. Brand, Mej. M. Eijsbergen, Mevr. T. Etman, Mej. E. v. d. Heiden.Mevr. T. Jong- bloed-Haanstra, Hr. J. Jansen, Mevr. M. Kelderman, Mevr. J. Kleiss, Mevr. S. J. Kerkhof, Mevr. V. Lourens, Mevr. B. J. v. Lingen, Mej. S. Luijten, Mej. H. M. C. Lansbergen, Mevr. Meinen, Mevr. E. L. Reinders, Mevr. G. van Stra ten, Mej. W. D. Ubink, Mevr. J. D. Vis- ser, Hr. W. T. v. d. Wiel, Mej. T. Oers. Tarief: f 2,50 voor de eerste vijf regels, f 0,60 voor iedere regel meer. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. HULP GEVRAAGD Wie helpt mij 1 ochtend per week met huishoudelijk werk? In april liefst meerdere dagen. Mevr. Postma, W. An- driessenlaan 37, telefoon 26 64 41. COSMETICA Heeft U interesse voor de cosmetica van Moarashira bekend van T.V. Vraag dan inlichtingen Molensingel 57, Kethel Telefoon 26 41 28. AUTORIJSCHOOL AAD VAN LEEUWEN lest met Volkswagen. Uw eigen instruc teur Vamor - gediplomeerd. Prof. Ka- merl. Onneslaan 129, tel. 26 55 78. FRE WO Voor Bloembakken, Kunstnijverheids- geschenken, Rotan artikelen enz. Kom kijken in onze intieme winkel in de Lange Kerkstraat 44. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, telefoon 35 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groenoord

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 5