In de boerderij van Dag tot Dag INDOORTRAINING Sporthuis ISilimm kascheque ierechl Kaartver. GROENOORD 11 Noodhreet Meer over Groe ton's „kinderzegen GIRO 267585 GROENOORD anno 1820 7 Rente (#Jtot °Ogste R.S.B, competitie Groenoord- competitie Verschillende handelingen. Alle girobetalingen aan de wijkvereniging uit- sluitend aan penning- meester wijkvereniging „Groenoord" e.o. Verenigingen enz. Aanvang Zaal 2 april Geref. Jongensclub 18.30 uur Hobbyruimte Societeit wijkvereniging 20.00 uur Societeit 3 april Societeit wijkvereniging 20.00 uur Societeit 4 rpril Voor de kinderen Instuif 10.00 uur Societeit Discoclub Sloopy 20.00 uur Societeit Societeit wijkvereniging Toneelclub „Groeton" 22.30 uur Societeit 6 april 20.00 uur Hobbyruimte 6 april Klaverjas- en Bridgeclub 20.00 uur 7 april Geref. Meisjesclub 18.30 uur Hobbyruimte Schaakver. Groenoord 19.30 uur Societeit 9 april Geref. Jongensclub 18.30 uur Hobbyruimte Societeit Wijkvereniging 20.00 uur Societeit 10 april Societeit-gezelligheid 20.00 uur Societeit 11 april Voor de kinderen: Instuif 10.00 uur 11 april De Troep 20.00 uur Societeit Societeit Wijkver. na 22.00 uUr 22.30 uur Societeit 12 april Societeit Wijkvzreniging 14.00 uur Societeit idem 20.00 uur Societeit 13 april Toneelclub ..Groeton" 20.00 uur Hobbyruimte 13 april Klaverjas- en bridgeclub 20.00 uur Blauwe zaal soos 14 april Geref. Meisjesclub 18.30 uur Hobbyruimte 14 april Schaakver. Groenoord 19.30 uur Societeit 16 april Societeit 20.00 uur 16 april Geref. Damesver. 20.00 uur Blauwe zaal 17 april Societeit Wijkvereniging 20.00 uur Societeit 18 april Voor de kinderen: Instuif 10.00 uur Hobbyruimte 18 april Discoclub „Sloopy" 20.00 uur Societeit Naast activiteiten in boerderij Landvreugd is er ook nog wekelijks indoortrainen voor dames en voor heren in de Gymnastiekzaal aan de P. van Anrooylaan. Voor de dames donderdagsavonds van 9.30 -10.30 uur en voor de heren vrijdagsavonds van 9.15 -10.30 uur. Tennis artikelen badpakken en bikini's voor a! uw fennis en camping artikelen Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Ruime keuze in badpakken en bikini's Zaterdag 30 mei zal in de Rank, Schie- damseweg, de uitvoering plaatsvinden van het blijspel "Kinderzegen" waarmee de toneelgroep "Groeton" nu druk doende is.Iedere keer weer vraag je je als insider en/of buitenstaander af of alles op tijd klaarkomt, als je merkt dat er nog ontzettend veel bij- geschaafd moet worden aanalles! Natuurlijk is iedere tonelist hyperner- veus, vooral als de regisseur steeds opnieuw bepaalde scenes laat overdoen net zo lang het 99% goed is. Die ene procent moet de tonelist zelf bijschaven en er thuis hard op studeren, Ook dit blijspel, vol voetangels voor wat betreft mise-en-scenes, schept voor regisseur en spelers de nodige proble- men. Maar die zijn er om overwonnen te worden. Het geeft hen de nodige spiritl "We schieten niet op!" is een welbekende klank, en het geeft alleen maar weer, hoe gespannen men is en hoe graag men het stuk zo goed mo- gelijk wil doen uitvoerenl In dit blijspel komen verschillende handelingen voor, die van essentieel belang zijn en die iedereen thuis ver- richt. Op het toneel moeten ze iets anders uitgebeeld worden. Daarbij gaan de gedachten uit naar het eten, borrelen en roken, die veelvuldig in dit stuk voorkomen. Het mag natuur lijk niet voorkomen, dat een voorstel- ling wordt opgehouden, doordat vlak v66r het spreken van de tekst nog eerst de mond moet worden leegge- maakt. Zo is het ook van heel erg veel belang, dat de nodige atributen steeds aanwezig zijn, waarvoor een speciaal persoon is aangewezen. Zo kan een niet functionerende aanste- ker de nodige paniek 6p en achter het toneel veroorzaken. Het is daarom ook dat de regisseur het op en afgaan via de trap zo in- tensief instudeert, evenals de dans- scene van oudste dochter Audrey met vriend. "Louise, ik heb je beloofd, dat ik je DE MENAGERIE zou laten zien, en daar is ie dan!" Met deze woorden maakt Stella (Mieke Meyer) de zuster van moeder Clare, haar entree op het toneel. Inderdaad is het juist op het moment, dat zij met haar gezelschapsdame, een franse hit- tepetit (Joke Leeuwangh) arriveert, een geweldige herrie op het toneel. De twee zusjes vechten een heerlijk meningsverschil uit, flink aangemoe- digd door hun broer, maar tot grote wanhoop van moeder Clare. Met tante Stella keert de rust terug in huize Lawrence, integenstelling tot het eerste bedrijf, waar een ieder staat te schre- wen, de telefoon doorlopend rinkelt, de radio keihard aanstaat en Pearson, het sloofje (Loes Tertolen) overal en nergens erbij geroepen wordt. Maar met de rust komen ook de verrukkelijke misverstandjes tussen Audrey, haar vriend (Paul Segaar) en tante Stella. Deze vrouw van de wereld, die vier echtgenoten heeft „overleefd" temt de kinderen, zodat deze waarachtig toch nog een zegen kunnen zijn voor moeder Clare. Het slot van dit blijspel is, dat tante Stellaja, dat verklappen we niet Komt U maar naar de Rank op 30 mei! De per abuis door iemand meegenomen kascheque uit het postkantoor in Ke- thel, waarover wij in onze vorige editie schreven, is terecht. Een dankbare heer D. Peeman van dit postkantoor belde ons zeer verheugd op om ons het grote nieuws mede te delen. De strop van 500.- die hem dus boven het hoofd hing, werd hem met het terugbrengen van de cheque gelukkig bespaard. Alle hulde voor de eerlijke terugbrenger, die zo spontaan op de oproep reageerde. Is een aantal van 40 werkende leden voor een bridgevereniging niet genoeg? a, als we rekening houden met de nog zeer jonge leeftijd van de loot, die de bridgevereniging vormt aan de stam van de goed groeiende en bloeiende boom, die Wijkvereniging Groenoord e.o. heet. Neen, als wij het organisatorische aspect ervan beschouwen. Wij, als bestuur, zouden zo graag een zodanig aantal leden tellen, dat 6f alien 6f althans het grootste gedeelte op dezelfde avond viertallen- wedstrijden kunnen (kan) spelen. Kunt U ons helpen? Komt U ook eens? moesten slikken van de heren van Harten - Spiekman - Bergvelt en van Wte wil nou met eens echt een avond- Ewijk De heren v d St_San. je eruit zijn!! Een van de mogelijkhe: stra - Linschoten en v. d. Giessen won- den daartoe is zo spoedig mogelijk lid te worden van onze springlevende bridgevereniging. Komt U ons eens be- zoeken op onze speelavond? Elke maandagavond kunt U ons treffen in de boerderij „Landvreugd". Is het voor U wellicht van belang te weten welke maanden er niet wordt gebridged en geklaverjast in verband met het rege- len van Uw vacantie? De maanden juni, juli en augustus zijn de maanden, die wij vrij houden en waarin U Uw andere genoegens kunt botvieren. De eerste maandag in September beginnen dan weer de competitiewedstrijden, die wij ook nu voor de tweede maal in dit seizoen zijn gestart. 16 MAART 1970: Een deel van onze B-mensen speelde een parenwedstrijd, de levande competitiestrijd, gesteund door een aantaj A-spelers (zie de reden daarvan boven). Als de uitslag van de A-spelers buiten beschouwing wordt gehouden, dan eindigden de dames v. Eulum en Vliegenthart als eersten met een score van 53,75 Waarlijk een mooi resultaat voor beginnelingen in dit edele spel. De eerste klap is een daalder waard! Zo maar doorgaan, dames!! De heer Janisch, die met ons nieuwe lid, de heer Schilten speelde, eiste de tweede plaats op (51,25 terwijl Mw. Cijs en de heer Ligthart precies de helft van het aantal te behalen punten verzamelden (50 Viertallen werden gepleegd door de he ren Seip Jr. - Vledder, Vermande en de Wolf, die weer een 6-0 nederlaag nen met 4-2 van de echtparen Brusse en Hoffenaar, en de heren F. Bergvelt - Dirkzwager - Brouwer en Schoots moesten hun meerderen erkennen in de heren van Gulick - Seip Sr - Bish en Snackey (6-0). 23 MAART 1970. Wedstrijden om zo- veel mogelijk eieren te winnen. Begrij- pelijk, dat dit gebeurde in verband met het a.s. Paasfeest. Alle bridgers meld- de zich. Helaas kon dat niet gezegd worden van de klaverjassers. Er waren er 36. Het is bekend, dat er veel meer klaverjassende leden zijn. Zonder me- dedeling hunnerzijds hebben zij verstek laten gaan. Waarom, dames en heren? U weet toch, dat het halen en brengen van en naar huis geen beletsel behoeft te zijn weg te blijven? Als U even een berichtje zendt of een keer de moeite wordt genomen de telefoon ter hand te nemen om Uw moeilijkheid kenbaar te maken, dan zult U zien, dat er een regeling getroffen wordt. En er is alle reden om juist nu zo spoedig mogelijk te komen. Er wordt met ingang van 6 april a.s. begonnen met een geheel ander soort competitie dan waaraan U tot nog toe gewend was. Hierdoor zal veel meer het wedstrijdelement naar voren komen. Wij, de heren Holler, Seip en Vledder zullen U graag ervan in kennnis stellen. Zij zullen alles doen om U te benaderen. Van Uw kant ver- wachten wij echter toch ook toenade- ring. Komt U (weer) of schrijft U of belt U even? F.V Door de grote overwinning van Schie- broek-2 op Europoort-7 en wel met 10-0 is de stand aan de kop van Klas- se III-C van de R.S.B.-competitie wel iets gewijzigd: Schiebroek-2 34y2-15% Groenoord-1 3iy2-18y2 SIO-1 28-22 Elk heeft nog een wedstrijd voor de boeg en het wordt moeilijk voor ons Schiebroek nog bij te benen, laat staan te passeren, maar niets is on- mogelijk en och, uiteindelijk is een tweede plaats ook leuk! In de eerste plaats mijn verontschul- diging voor de onjuiste mededeling, die ik in de vorige aflevering van Groenoord-Akkoorden plaatste, n.l. dat de heer van Soest promoveerde naar een hogere groep. Weliswaar staat hij momenteel op de tweede plaats, maar aangezien hij nog een wedstrijd moet spelen tegen de bezetter van de derde plaats, de heer Zeilstra en het pun- tenverschil tussen beiden slechts 66n is, kunnen zij nog alle kanten op. Bij groep „A" zijn de volgende wijzi- gingen gekomen: 1 J. Zwart 16-liy2 2 D. N. Boogaard 15-11 3 G. M. Henkelman 17-10% 4 A. v. d. Spek 15- 8% 5 J. J. Henkelman 13- 8 6 J. F. Schoonderwoerd 15- 6 15- 5% 15- 5% 16- 5% 7 W. C. van Evert 8 B. Wassink 9 J. H. J. Meeder 10 A. Meyer De enige wijziging in Groep „B" is de stand van de heer Schell, dit moet namelijk zijn 16-9. De twee vriendschappelijke wedstrij den die onze Groep „B" op 17 en 24 maart j.j. speelden, respectievelijk tegen Spijkenisse-2 en Schiebroek-4 zijn beide in het voordeel van de bezoekende clubs geeindigd. De eerste wedstrijd werd verloren met 6%-4waarbij onze punten gescoord werden door Zeilstra-1, Zondag-1, Helsinger-1 en Soest, Schilten en Kruk elk Tegen Schiebroek moesten we met een ne derlaag van 6y2-3y2 genoegen nemen waarbij de bordpunten kwamen van Bakker-1, van Soest-1 en een halve punt voor Zwart, Kruidenier en Zeil stra. Het waren beide gezellige avon- den, waarop we tevens de speelsterkte van onze tweede groep tegenover an dere clubs eens konden testen. De noodkreet van Uw redakteur in een vorig nummer werd wel door zeer velen gelezen, zo merkten we aan de reacties, doch er was nog niemand die ons de helpende hand toestak. Tijdge- brek of „niet kunnen schrijven" waren de argumenten der lezers die we hoor- den tijdens gesprekken. Maar mis- schien is er ergens tdch nog wel ie mand die kan en wil helpen, doch ver- zuimde contact met ons op te nemen. Doe het dan alsnogl Tel. 15 82 47.

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 7