LARD A IAFAMCIA HENFLI Hoeveel knik- kers droeg Autorijschool GROENOORD Aad v.d. Hoeven geeft «open house»in Dorpskerk MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. RADIO Jacob de Uil? Prachtige prijzen. Gratis toegang. Laat oud-papier acties niet uit de hand lopen Touwtje erom. Gecostumeerd bal. Naam Snackcar blijlt nog even vraagteken Veel vertraging. Geef es wat aan de soos Indische eethoek. Van Selms slagerijen Ingezonden stuk Teleurstelling D. Dijhshoorn FIAT 850 - OPEL KADETT TELEFOON 159752 B.G.G. 159115 Deze naam bent U waarschijnlijk al eens meer in het een of andere wijk-, kerk- of dagblad tegengekomen. Daar is onverbrekelijk ook de naam van de ..Aktie- groep TOV" aan verbonden. Deze groep van jongeren van 18 - 24 jaar organiseert allerhande akties om geld bijeen te krijgen voor het Braziliaanse kinaertehuis LARDA INFANCIA. Daarom vragen we nu opnieuw Uw aandacht en medewerking aan twee nieuwe grote gebeurtenissen. WAARBORG VOO&AKKURDIGHUD Bij ons geen hoge reparatiekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar. In de etalage van de firma Hipke, huishoudelijke- luxe artikelen en speelgoed in het nieuwe winkelcentrum „De Ketel" stond tot en met 28 maart een papieren Jacob de Uil, die een grote zak knikkers torstte, Aan de kinderen werd nu gevraagd te raden hoeveel knikkers er precies in die zak zaten. Een reusacktig groot aantal van meer dan 1800 inzendingen was het gevolg. De tellingen liepen uiteen van enkele honderden knikkers tot meer dan 4000, doch het waren er precies 1729, zo telde de jury, bestaande uit de heren G. Horman, van Bouw- en Aan- nemingsbedrijf Baron, J. Groeneveld van het Nieuwe Stadsblad, B. D. Roza van „Groenoord-Akkoorden" en J. B. Hipke. Het dichtst bij het juiste aantal was Aad Bezemer, J. Straussplein 144. Aad, 8 jaar oud, kreeg een fraaie opblaasbare boot, compleet met ped- dels, ter waarde van ca. 80.-. Omdat er twee kinderen waren die er 4 knik kers „naast" zaten n.l. de 9-jarige A. Wolvenkamp, Grieksestraat 78, Rot terdam en de 8-jarige Rudie Jeysman, Smetanalaan 59 met resp. 1733 en 1725 knikkers, besloot dhr. Hipke 2 tweede prijzen te geven. A. Wolven kamp kreeg een spreekpop en Rudie Jeysman kreeg een trein, beide prij zen t.w. van 40.- elk. Naast de drie hoofdprijzen stelde dhr. Hipke ook nog 25 fraaie troostprijzen beschikbaar. Ter compensatie van het niet door gaan van het op 25 april geplande concert in De Dorpskerk in Kethel hebben we gezocht naar tdch nog een muzikale activiteit in deze maand. We vonden de bekende organist Aad van der Hoeven bereid om voor ons een ..apart" concert te verzorgen en wel op maandag 27 april a.s. Aad van der Hoeven zal die avond n.l. spelen, vertellen en improviseren op en over het byzonder goed klinkende orgel der Dorpskerk. We hebben gemeend om deze infor- mele orgelavond eens in te lassen om te zien hoeveel bewoners van Groen- oord en Kethel nu wel belangstelling hebben voor orgelmuziek. We noemen de avond met opzet geen concert, om dat we iedereen in de gelegenheid stel- len om geheei gratis te komen luiste- ren en zonodig vragen te stellen. U kunt improvisaties opgeven aan Aad van der Hoeven, die bewezen heeft op dit terrein bijzonder bekwaam te zijn. Mocht U halverwege de avond t6ch spijt krijgen van Uw gratis gang We memoreren in ons blad regelmatig de inzamelacties van oude kranten der verschillede scholen. Deze acties zijn voor de scholen van groot belong omdat uit de forse opbrengsten van het oude papier allerlei nuttige attri- buten voor de school kunnen worden aangeschaft. Regelmatig echter krijgen wij en de scholen klachten van bewoners die zich vreselijk ergeren aan het vele pa pier dat niet in de container terecht komt, doch gaat waaien door Groen- oord. Recent deed zich zo'n geval voor: in de omgeving van het B. Verhallen- plein en in de E. v. Beinumlaan dwar- relden honderden kranten over straat en in de struiken. Vooral in het week end is dit natuurlijk een bijzonder irri tant gezicht. We hebben al eens eerder de ouders van kinderen die papier naar school meenemen, het advies gegeven niet teveel mee te geven. Bindt U een touwtje om het pak kran ten, zodat er niets kan afvallen of weg- waaien. En hebt U veel kranten, bege- leidt U de kinderen dan even naar de school of brengt U het papier met de auto. En laat de kinderen niet al een uur voordat de container open is van huis gaan want dan gaan ze spelen en is de kans op wegwaaien van de kran ten natuurlijk groot. Laten we met z'n alien zorgen dat de zo lucratieve kran- tenacties niet een vervuiling van onze wijk in de hand werken! naar de bijzonder fraaie kerk (de kerk alleen is al een bezoekje waard) dan kunt U rustig weggaan, als U zachtjes de kerk verlaat en de anderen niet stoort. Vandaar de kopregel „OPEN HOUSE" boven dit artikel. Om die avond echter niet helemaal ongeorganiseerd te laten verlopen, is er wel een basisprogramma samenge- steld. Dit is als volgt: 1: Trumpet Tune van Henrey Purcell; 2: drie Ko- raalvoorspelen van J. S. Bach; 3: Ko- raalpartita „Jesu meine Freude" van J. G. Walther; 4: PrHude, air en ga votte van S. Wesley; 5: Suite Gotique van L. Boehlmann. Hierna improvi saties op door het publiek op te geven thema's. Tussen alle werken door ver- telt Aad van der Hoeven bijzonder- heden over de werken en is er gelegen heid vragen erover te stellen. Daar deze orgelavond voor iedereen geheei gratis toegankelijk is zullen we wel ter dekking van de onvermijdelijke onkosten zoals kerkhuur, program- ma's, honorarium etc. een vrijwillige bijdrage aan de bezoekers vragen. We hopen dat Uw bijdrage ons in staat stelt om al deze kosten te dekken. De eerste is het grote gecostumeerde BAL op 24 april a.s. om 8 uur in ge- bouw „de Rank" o.l.v. dhr v. d. Brink en m.m.v. „DE BOERENKAPEL" uit Schipluiden. Er zijn vier mooie prijzen beschikbaar gesteld voor degene die per groep, duo, dame of heer het mooiste voor de dag komt. In de jury zullen een aantal prominenten van wijk en stad zitting nemen o.a. Mej. Terborg (Wijkvereniging Groenoord) en Mieke (Stadsblad). Komt U ook. De entreeprijs bedraagt 3.- p.p. en Uw kaartjes liggen ge- reed bij de adressen op de affiches vermeld of voor Groenoord bij W. A. van den Giessen, Bachplein 268. J. van Herwijnen, Bern. Zweersplein 56. Onze oproep in het vorige nummer om een naam te verzinnen voor de snack car van dhr. Zuidema, heeft een la- wine van readies opgeleverd. Vele honderden inzendingen kwamen bin- nen, met vaak byzonder originele en leuke namen. Gezien deze grote hoe- veelheid namen moet U de winnende naam nog even tegoed houden, want de jury moet alle tijd hebben om een keus te maken. Vele Groenoorders vroegen zich onge- duldig af wanneer de patatkraam nu zou open gaan. Op het moment dat we dit schrijven staat de wagen er pre cies 4 weken. Door allerlei tegensla- gen en vertragingen kon de opening in die tijd nog niet plaats vinden, doch dhr. Z. heeft alle hoop dat medio april alles toch in kannen en kruiken zal zijn. Dan kan hij eindelijk zijn hartige waren aan de man gaan bren- gen. Tegen die tijd hoopt de jury dan ook de naam voor de wagen te hebben gekozen, zodat we dan weten waar- over we praten. We hebben zo het idee, dat er naast de uitgeloofde leren weekendtas ook nog wel wat extra prijzen in de vorm van etenswaren, door dhr. Zuidema zullen worden uit- geloofd! De societeitsruimte en de bar van Landvreugd zijn best gezellig, doch we zouden het zo leuk vinden de aan- kleding van bar en muren nog meer te vervolmaken. Het leukst is dat met oude voorwerpen die betrekking hebben op het boerenleven, zoals bijv. een melkjuk, botervaatjes, huishoudelijke voorwerpen o.i.d., doch alle andere oude voorwerpen die een aparte sfeer scheppen zijn eigenlijk leuk. Kijkt U eens of U thuis nog iets hebt wat U zoudt kunnen afstaan, of misschien komt U onderweg nog eens iets tegen op een rommelmarkt dat voor een kleinigheid te koop is. Laten we onze soos met z'n alien tot de meest gezellige ruimte maken die er in de wijdse omgeving te vinden is! De tweede aktie waarvoor we Uw bijdrage vragen is de grootse bazar die op 22 en 23 mei in „de Rank" ge- houden wordt. Buiten de gebruikelijke aktiviteiten welke men op een bazar verwacht, vindt U daar een voor Kethel en Groenoord unieke eetgele- genheid. Een „Warung Makan" een Indische eethoek; hier zullen door Indische keukenprinsessen en prinsen heerlijke gerechten worden klaarge- maakt tegen zeer gunstige prijzen. Heeft U bepaalde wensen? Laat het ons eens weten. Dhr K. Prins, Toon Verheystraat 15, tel. 15 92 80 verneemt het graag van U. Heeft U iets dat U wilt afstaan voor de bazar, handwerk, breiwerk, levensmiddelen etc., dan kunt U hiervoor altijd terecht gij bovengenoemde adressen. Bij voor- baat dank. Aktiegroep TOV. Voor een lekkere maaltijd met vlees Noordeinde 3 (Dorp) tel. 268140 lepenlaan 74 (Tuindorp) tel. 26 7039 Kethel (Buiten verantwoording der redactie). De kandidatenlijst van de K.V.P. voor de Gemeenteraadsverkiezing is gepu- bliceerd. Hieruit blijkt, dat wij in Kethel en Groenoord zonder verte- genwoordiger in deze raad komen. Onze vertegenwoordiger voor de K.V.P. fractie is door de advies-commissie op een niet verkiesbare plaats gezet. Voor ons is dit een zeer kwalijke zaak. Het motief om meer jeugdige personen in deze fractie te brengen, is voor ons, Kethel en Groenoord bewoners, niet aanvaardbaar. De Heer C. LANSBERGEN, die jaren- lang de belangen van Kethel en de wijk Groenoord behartigd heeft - en daardoor met alle instanties en de wegen daartoe bekend is - en boven- dien met veel succes de vele grond- kwesties voor zijn medebewoners van deze grote woonwijk heeft verdedigd, laat men zo maar vallen. Teneinde de belangen van Kethel en Groenoord in de persoon van de Heer Landsbergen te waarborgen, heeft zich een actiecomite gevormd om bij de aanstaande Raadverkiezing, door voor- keurstemmen op de Heer C. Lands bergen zijn plaats in de fractie te behouden. Kethel is voorheen altijd maar een buitenbeentje voor Schiedam geweest, maar nu Kethel/Groenoord ongeveer 1/3 van Schiedam uitmaakt, willen wij in het bestuur van Schiedam ook ons woordje meespreken! Voor het comitfe actie Raadverkiezingen: Brillen Hoorbrillen Hoortoeslellen Specialist Mr. Optielftn St. Liduinastraat 1, Schiedam, Telefoon 26 76 49 Vierambachtstraat 73, Rotterdam, Telefoon 23 31 55 Voor een goede verantwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. en A.N.W.B. gediplomeerd insiructeur Lest In R. HAAN - BACHPLEIN 269 - Groenoord - SCHIEDAM

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 3