akkoorden Tii isiieren op 5-lioog mogelijk? vok) °ogslv* Demonstrate Ponyclub De Spalandruiters WALDO n.v. GIRO 267585 Zing mee met lfBel-Canto'f! SCHIEDAM Wat U weten moet. Bakken worden gevuld. anno 182(r 7°/ Jt> %*l/o g? SM Nog geen hoefslag. Uw rijbetvijs JASMIN" SCHIEDAM I Leuk programma. Alle girobetalingen aan de wijkvereniging uit- sluitend aan penning- meester wijkvereniging „Groenoord" e.o. Euca BUL SUPER- ENKABE UARKT Boerenleenbank Schiedam/Kethel Moor het anttvoord in Landvreugd" op dontlerdag 14 mei! Steeds meer flats. Ze schieten als paddestoelen uit de grond. 0 ja, we wonen er geriefelyk. En toch missen we iets: een tuin. Een stukje grond, waar we onze gang kunnen gaan met bloemen, planten, bollen en struiken. Dus hoogbouw- bewoners kunnen niet tuinieren? Mis! Een flat heeft een balkon. En op dat balkon kunnen we verbazend fyne dingen doen met 1, 2, 3 of meer bloembakken. Het mes snydt dan aan twee kanten. Wij hebben een prachtig uitzicht. En vrolijke kleuren verlevendigen de toch altyd wat saaie flatgevel. Een leuk gezicht vanaf de straat Natuurlijk moet U wat doen om straks van Uw „tuintje" te kunnen genieten. Daarom komt U natuurlijk ook op donderdag 14 mei a.s., om 8 uur, naar Boerderij Landvreugd, waar de wijk- vereniging een avond organiseert waar- op U alles over het verfraaien van Uw balkon met bloemen en planten te weten kunt komen. Want we vonden dhr. A. de Bruin, chef van de gemeen- tekwekerij bereid om U - aan de hand van fraaie dia's - alles te vertellen over het tuinieren op 5, 7 of 10-hoog. Op die avond zullen we ook de nodige folders kunnen geven, over vele soor- ten van balkonplanten en tevens een zeer handige vouwfolder van de Voor- lichting Bloemen en Planten, waarin 10 punten die U weten moet als U op 5-hoog gaat tuinieren. Tevens zal de bekende bloembakken- specialist Frewo, uit de Lange Kerk- straat een aantal balkonbakken, sier- vazen e.d. tonen. En we hebben het idee dat Frewo die avond ook nog wel enkele leuke prijzen zal verloten onder de aanwezigen. En Frewo ken- nende zullen dat heus wel prijzen zijn die de moeite meer dan waard zijn! Als er voldoende bloemen- en planten- materiaal zal zijn (want de natuur loopt door het slechte voorjaar weken achter) zullen er ook verschillende bakken door leerlingen van de Tuin- bouwschool uit Rotterdam ter plaatse worden gevuld om U de praktische kant van het tuinieren op het balkon nog eens duidelijk te demonstreren. Alles bij elkaar, een zeer interessante avond, doch zoals we in onze vorige uitgave reeds zeiden, er is maar een beperkt aantal zitplaatsen in de boer derij (ca. 120). U kunt vanaf heden per gezin twee gratis toegangsbewijzen afhalen in Boerderij Landvreugd, Swee- lincksingel 7. (De boerderij is - op woensdag na - iedere avond open en ook overdag kunt U er praktisch steeds terecht). Tenzij nog niet alle kaarten zijn afgehaald, zal er op de avond zelf geen toegang meer zijn voor hen die geen kaarten haalden. Weest U er dus vlug bij H Hier ziet U een voorbeeld van een fleurige- en goed verzorgde balkonversiering. Niet in Croenoord, als U mocht gaan puzzelen waar dit dan wel is! Overigens wordt wel aangeraden de balkonbakken aan de binnenzyde van Uw balkon te hangen, omdat door Woningdienst en Woningbouwverenigingen dit wordt voor- geschreven. De in korte tyd byzonder populair geworden Ponyclub ,,De Spalandrui ters" zullen op bevrijdingsdag 5 mei een demonstrate geven op het terrein langs de Zwaluwlaan dat hen als tydelyke hoefslag dient. Alle pogingen bij de gemeente om een plaats voor een definitieve hoefslag te krijgen zijn tot nu toe op niets uitgelopen. We hopen met het bestuur van de Spalandruiters dat nu toch zeer Dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R.en N.B.A. gedipl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPRIJS 11.- PER UUR BACHPLEIN 114 - TEL. 353291 - b.g.g. 262385 of 159596 A spoedig een oplossing voor dit zo nijpende probleem zal worden gevon- den, want de paardesport is - vooral voor kinderen - toch een vorm van recreatie geworden die steeds groter vormen gaat aannemen. Het programma op 5 mei is als volgt: 09.30 uur Keuring van alle pony's (ca. 25 in totaal) en het kiezen van het best verzorgde dier door een jury bestaande uit dhr. J. Vlugman en dhr. J. Huisman. 10.00 uur Stoelendans. 10.45 uur Zaklopen, met pony aan de teugel. Ringsteken op pony (zoals vroeger gebruikelijk op Koninginnedag) 13.00 uur Prijsuitreiking. Aan de spelen zullen een kleiner aan tal pony's meedoen dan aan de keu ring, aangezien er momenteel 2 merries een veulen verzorgen en er nog 5 mer ries een veulen verwachten. Alle deelnemertjes aan de wedstrijden zullen een herinneringsmedaille krij gen; verder zijn er prijzen voor de beste resultaten in de verschillende cate- gorieen. We hopen dat goed weer en een grote belangstelling van het publiek deze leuke pony wedstrijden tot een groot sukses zullen maken. 2e jaargang no. 50 30 april 1970 Orgaan van de wijkver. Groenoord e. te Schiedam, p.o. Boerderij Landvreugd Sweelincksingel 7. Verschijnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: „DeMagneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Het R.K. Gemengd koor Bel Canto, waarover we in onze uitgave van 2 april nog uitvoerig vertelden heeft de jubileumperiode met groot sukses af- gesloten. Het concert op vrijdag 10 april in de Martinuskerk trok bijna een voile zaal en het opera- en operette- programma werd door alle aanwezi gen met grote aandacht aangehoord. GELIJK MEEDOEN. Men gaat nu aan een geheel nieuw pro gramma beginnen; een mooie gelegen- heid dus voor iedereen die graag in een koor zou zingen om zich op te geven als lid. Men kan dan gelijk met dit nieuwe programma gaan meedoen. Bel Canto repeteert iedere maandag- avond om 19.45 uur in het Trefcen- trum van de Martinuskerk. Gaat U er dus eens heen om kennis te maken. Ook kunt U zich in verbinding stellen met de secretaresse Mej. C. Dries, Esdoornlaan 18, tel. 26 02 36. De enige restrictie die men stelt is dat de leden ouder zijn dan 15 jaar. zxe advertentie ACUTE HP A GIIVA TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 Spaarbank voor uw salaris en priv6-rekening Ruime opensfellingsuren Zwaluwlaan 101, ielef. 26 53 25 Nleuwlandplein 56, tel 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 1