akkoorden bo^v Gezamenlijk Kunstwerk Bachplein Kaartverkoop concert Caroline v. Hemert WALDO n.v. .volfl SCHIEDAM V 77 Bejaarden op stap naar Veluwe en Dolfinarium anno 1820 «JASMIN» >V0lA to** °Ogsle J V* „GROENOORD AKKOORDEN" SUGGEREERT: Artistieke vuist Ideale combinafie Voorverkoopadressen Haarshow van kapsalon Zalm in Landvreugd Discoclub lfSLOOPY" Toegangsprijs all-in Uu> rijbetvijs BACHPLEIN 114 - SCHIEDAM Rente tot Os /o Nog aantal kaarten voor lezing voorradig Leden voorrang BIJL SUPER- ENKABE markt Boerenleenbank Schiedam/Kethel Q'U>£4*t>4>Ad- Nu de bouw van de scholen op het Bachplein gestaag vordert vragen we ons af: Hoe zal t.z.t. de artistieke verfraaiing der scholen volgens de ,,1 regeling" eruit gaan zien? Gaat elke school zijn eigen kunstwerkje aan de gevel of op het school- plein krijgen, of is er wellicht een mogelijkheid dat de schoolbesturen de handen ineen slaan en gezamenlijk een groots kunstwerk of speelplastiek laten plaatsen? We zouden met klem voor het laatste willen pleiten. Want hoeveel waarde- ring we ook hebben voor het kleine plastiekje aan gevel of op schoolplein, een gezamelijk kunstwerk zou zowel voor de scholen zelf als voor de omring- ende flats van een veel groter artistiek en functioneel belang zijn. Er kan dan een artistieke vuist gemaakt worden, die Groenoord zo hard nodig heeft. We hebben in andere plaatsen van ons land talloze voorbeelden gezien van moderne, fleurige speelplastieken, die naast artistieke waarde, een grote functie vervullen voor het jonge, spe- lende kind. Zou zo'n grote speelplastiek centraal opgesteld kunnen worden, dan zou dat reeds van veraf aantonen dat Groenoords schoolbesturen begrepen hebben dat het veel belangrijker is iets te doen in het belang van de hele wijk dan in het belang van de eigen school. We hopen vurig dat onze sugestie bij de schoolbesuren zal aanslaan; indien nodig willen we graag de helpende hand of bemiddelende hand toesteken in een eventueel overleg inzake het te plaatsen kunstwerk I In het kader van onze suggestie is het ook belangrijk te kunnen vertellen dat de speelgelegenheid rondom de Bachpleinscholen door onze plansoe- nendienst met grote aandacht wordt omgeven. Ingebed in veel groen zijn een groot aantal speelattributen ge- planned, die het grote tekort dat er op dat gebied in Groenoord is voor een groot deel te kunnen opheffen. We mogen U alle details nog niet ver- klappen, omdat de kredietaanvrage voor het gehele groenproject nog niet rond is, doch het wordt echt leuk. Er komen o.a. schakelbanken, kleurige polyester speelplastieken, kruipbuizen, wigwams en een open speelhut, wand- touw, stapelelementen en wellicht een uitkijktoren. Daarom zou een centraal kunstwerk voor alle scholen ideaal geplaatst kun nen worden in die gordel van speel- mogelijkheden en er een extra accent aan geven. De belangstelling voor het door ons aangekondigde concert dat op zater- dag 6 juni a.s. in de Dorpskerk te Kethel zal worden gegeven door de bekende alt Caroline van Hemert en de al even bekende organist Aad van der Hoeven, blijkt al bijzonder groot te zijn. Z6 groot zelfs, dat al verschillende mensen om kaarten kwa- men vragen, toen die er nog niet waren. Maar nu kunt U voor dit unieke con cert Uw kaarten h f 3.00 gaan halen bij de volgende adressen: fa. Elipke, huish.-luxe artikelen en speelgoed in het winkelcentrum „De Ketel", D.A. Drogisterij „Groenoord", G.W.L. Slots, Laan van Bol'Es 31, G. C. Hagenaars, Valeriusstraat 68, H. Pluym, Borodin- laan 10 en bij het S.G./V.V.V. kantoor, Plantage. Ook zullen, voor zover nog voorradig, 's-avonds vanaf 19.30 uur kaarten verkrijgbaar zijn aan de kerk. In ons volgende nummer zullen we over Caroline van Hemert en Aad van der Hoeven's programma meer ver tellen. Discoclub Sloopy laat op zaterdag 16 mei de tophits van nu en van mor- gen weer door de soosruimte van Boer derij Landvreugd schallen. Zorg dat je er bij bent als je de leeftijd van 16 jaar te boven bent en hou je 1.50 entree- geld vast klaar als je om half acht naar binnen komt. Als iedereen zijn beste humeur meebrengt, wordt het weer een daverende avondl Dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R.en N.B.A. gedlpl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPRIJS 11,- PER UUR TEL. 353291 b.g.g. 262385 of 159596 A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 03 2e jaargang no. 51 14 mei 1970 Op het moment dat we dit blad afslui- ten zijn van de 130 beschikbare gratis toegangsbewijzen voor de lezing met dia's over balkonbakken, die door dhr. A. de Bruin op donderdag 14 mei in Landvreugd zal worden gehouden 70 kaarten weg. Er is dus alle kans dat diegenen die nog geen kaart haalden, doch wel van plan waren te komen, op de avond zelf dus nog terecht kun nen. Doch zekerheid valt natuurlijk niet te geven. Voor zover de voorraad donderdagavond strekt, zijn dus nog kaarten beschikbaar. De avond begint om precies 8 uur. Orgaan van de wijkver. Groenoord e.e. fe Schiedam, p.o. Boerderij Landvreugd Sweelincksingel 7. Verschljnt iedere veertien dagen huis aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Oreliosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens jr., ioh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Het overweldigende sukses van de prui- kendemonstratie die begin maart in Boerderij Landvreugd werd gehouden, heeft Kapsalon Zalm doen besluiten om nogmaals een avond te organiseren. Ditmaal zal de nieuwe Engelse haar- lijn, de z.g. „Soft Look" worden ge- demonstreerd en zullen na de pauze weer de „Curvey-Bird" pruiken aan bod komen. Gezien het eclatante sukses van vorig jaar, heeft wykvereniging Groenoord besloten ook dit jaar weer een dag- tocht voor bejaarden te organiseren. Die tocht zal zijn op donderdag 11 juni en zal tot doel hebben de Hoge Veluwe en het Dolfinarium te Harderwyk. Alle bejaarden uit onze wijk, ouder dan 65 jaar, komen in aanmerking voor deze tocht, doch wel is besloten diegenen die lid zijn van de wijkver- eniging voorrang te verlenen. Voor hen bedragen de kosten voor deze dag 7.50 per persoon, terwijl voor niet- leden der wijkvereniging 15.00 per persoon in rekening wordt gebracht. In deze kosten is alles inbegrepen, zoals een lunch en het entree voor het dolfinarium. Alle leden die in aan merking komen hebben persoonlijk be- richt gehad. Ze kunnen v66r uiterlijk 22 mei met een strookje hun deelname aan de tocht kenbaar maken. De strookjes moeten worden ingeleverd bij Boerderij Landvreugd of bij Mevr. v. d. Spek, Obrechtstraat 86. Ook kan men telefonisch zich bij Mevr. v. d. Spek aanme.lden. Haar telefoonnum- mer is 15 95 38. Ook op de bejaarden- soos op 19 mei is aanmelden nog mogelijk. Deze voor Groenoord unieke haarshow zal worden gehouden op woensdag 27 mei om 8 uur, wederom in Boerderij Landvreugd. Om een te grote toeloop van belangstellenden te voorkomen zullen er voor deze avond kaarten beschikbaar zijn tegen de prijs van 3.50. In deze toegangsprijs is inbe grepen een koffie-complet en een ape- ratief. Een lady-speaker zal de avond plezierig aan elkaar praten; de kap- sels zullen worden gedemonstreerd door een asntal medewerksters van de beide kapsalons van Zalm in Kethel en Groenoord. U kunt de kaarten kopen bij de kapsalons resp. aan de Schiedamseweg en aan de Laan van Bol'Es en voor zover voorradig 's-a- vonds aan de zaal. tie advertentie ACUTE HE* AGM A A Spaarbank voor uw salaris en privi-rekening Ruime opensiellingsuren Zwaluwlaan 101, felef. 26 5325 Nieuwlandplein 56, fel 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 1