Beat in de Boerderij HENFLI UW TUINTJE OP 5-HOOG 11 j Kaartverkoop concert Caroline v. Hemert <S^Bd/hf anno 1820 °ogste* Zeven punten. Weinig bezoekers op balkonbakken- lezing Tientallen vragen. Balkonbakkenwedstrijd. Opzeggen uitsluitend schriftelijk Rente ^1 tot Waarom „De Ketel" niet vlagde Ga naar „Kinderen van onze tijd" op 30 mei in de Rank De overlevenden Zeer mooi programma. Bustochf geheel volgeboekf Wandeling met gids. D E T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL RADIO Temidden van bet on en steen en dikwyls hoog boven de grond maken wij het ons in huis gezellig. Maar vooral 's-zomers komt de wens naar voren BUITEN te willen zijn, temidden van GROEN en BLOEMEN. En dat kan ook dichtbij huis op uw balkonnetje: lekker in de zon zitten tussen wat bloemetjes. Zelfs by hoge flatwoningen valt er nog wel een tamelijk beschut plekje te vinden waar wij enkele bakken kunnen neerzetten of ophangen. En wat denkt u van een klein bakje by uw voordeur met wat felrode geraniums Het kweken van planten in balkonbak- ken is helemaal niet zo moeilijk en zal zeker lukken, als U aan de volgende punten denkt: 1. Koop bakken die voldoende breed en diep zijn (bv. 20 x 20 cm.) en niet te lang (bv. 80 cm.) Zorg voor enkele gaten in de bodem. Koop geen bakken van ongeglazuurd aar- dewerk: deze drogen sterk uit; 2. Schaf goede verse grond aan. bv. een grote verpakking bloemisten- aarde die humens en vochthoudend is en voedsel bevat. Wat potscher- ven onderin doen; 3. Maak de wortelkluit goed nat v66r het planten, dat bevorderd het doorgroeien (dus: even in een em met water tot er geen belletjes meer opstijgen; 4. Zo'n twee weken na het planten beginnen met wekelijks bymesten met bv. kamerplantenmest; 5. Veel water geven, het teveel moet kunnen weglopen door de bodem- gaten; Op woensdag 10 juni a.s. zal in Boer derij Landvreugd een beatavond worden gegeven door de Schiedamse Blues- groep „Pigeon House". Toegangskaar- ten a 2,~ voor deze beatavond zijn verkrijgbaar bij: Suyker, Hargsingel 49; v. d. Schaick, Klaas Katerstraat 53 en de Vries, Boylestraat 30 b en 's-a- vonds aan de zaal. De avond begint om 8 uur. Hoewel er voor de lezing over balkon- beplanting door dhr. de Bruin van de Plantsoenendienst op donderdagavond 14 mei, vooruit al meer dan 100 kaar- ten waren afgehaald by Boerderij Landvreugd, bevolkten tdch maar 50 mensen in totaal de zaal die avond. Waarom zoveel mensen tdch niet kwa- men zal wel een raadsel blijven. Ze zullen er beslist spijt van hebben gehad, want het is een zeer leerzame avond geworden. V66r de pauze be- lichtte dhr. de Bruin een groot aantal facetten waaraan gedacht moet wor den bij het creeeren van een „tuin op 5-hoog", zoals de bak zelf, de grond, de bemesting, de verzorging en ten- slotte de planten zelf. Na de pauze werden vele fraaie dia's getoond, die door dhr. de Bruin van commentaar werden voorzien. Tot slot vuurden de aanwezigen tientallen vra gen op dhr. de Bruin af, die door hem kundig werden beantwoord. Een ver- loting van enkele fraaie prijzen door de bekende balkonbakken-specialist „FREWO" uit de Lange Kerkstraat, die in de zaal een groot aantal uiteen- lopende bakken tentoongesteld had, vormde een plezierig definitief einde van de avond. Een aantal bezoekers van de avond zouden hun practische kennis van planten nog gaan opfrissen op woensdag 20 mei, want ze werden door dhr. de Bruin in de gelegenheid gesteld om een exursie mee te maken die de leden der K.N.M.T.P. die avond zouden brengen aan de gemeente- kwekerij van Schiedam. En laten we nu maar hopen, dat de aanwezigen van de avond het geleerde ook in de praktijk gaan brengen en dat ze hun buren, vrienden en kennis- sen in de wijk zullen injecteren met hun poging om de naam Groenoord - op de balkons althans - een practische ondergrond te geven. We zouden het bijzonder plezierig vinden als Groen oord met de balkonbeplanting dit jaar een nog beter figuur slaat dan vorig jaar. De eerste tekenen hebben we al op vele balkons gezien gelukkig. We gaan dit jaar dan ook weer een balkon bakkenwedstrijd houden en hebben op de avond een aantal medewerkers aan- getrokken die samen met deskundigen van plantsoenendienst en K.N.M.T.P. deze zomer 2 x de balkons in onze wijk zullen keuren om er de mooiste tien uit te zoeken, die dan weer zullen worden beloond met een prijs. Voor diegenen die nog wat tips inzake balkonbeplanting nodig hebben, zullen we in dit nummer nog wat informatie opnemen die hen hopenlijk van nut kan zijn. We maken diegenen die geen prijs meer stellen op het lidmaatschap van de wijkvereniging (hoewel we ons dat haast niet kunnen voorstellen want we doen zo reusachtig veel goeds met Uw geld) erop attent dat ze hun op- zegging uitsluitend schriftelijk dienen in te zenden na afloop van een maand of een kwartaal waarover nog contri- butie betaald is. Die opzegging moet dan naar het contactadres van de wijk vereniging t.w. Boerderij Landvreugd, Sweelincksingel 7. 6. Uitgebloeide bloemen weghalen, dat stimuleert de planten om door te gaan met het maken van bloemen 7. Luizen en andere insekten in de gaten houden en bij erge aantas- ting, spuiten met een middel dat Uw bloemist verkoopt (niet inade- men en niet in de felle zon toepas- sen). Bij het ophangen der bakken moet U er rekening mee houden dat het dik- wijls verboden is de bakken aan de buitenzijde van het balkon te beves- tigen; doet U het dus vooral op grote hoogte, aan de binnenkant, dan ziet U er zelf het meeste van en de bloem en groeien toch wel naar het licht toe en dus over de balkonrand heen. Nog enkele namen en gebruiksmoge- lijkheden: Vrijwel alle gangbare "bak" planten houden van zon, behalve de knolbe- gonia. Belangrijk is dus te weten welke het 66k in de schaduw doen: Agera- tum, Struikbegonia'tje, Geel Pantoffel- plantje, Beleenplant of Fuchsia, Vlij- tig Liesje, Lobelia, Geranium, Primula, Afrikaantje, Viooltje. NIEUWE DISCOKLUB. Op zondag 31 mei zal eveneens om 8 uur in Landvreugd een nieuwe disco- klub een eerste avond houden en wel onder de naam „The House of the Rising Sun". Disk-jockey is H. de Vries. Toegang vanaf 18 jaar. Kom dus in grote drommen naar de boer derij voor een fijne avond met de nieuwste platen! Op ons artikeltje inzake het niet vlag- gen van de winkels in het winkelcen- trum „De Ketel" op bevrijdingsdag, dat werd geplaatst in onze editie van 14 mei, kwam een reactie van e£n der winkeliers. Hij gaf toe dat het veel leuker zou zijn geweest als de winke liers wel gevlagd hadden op die feeste- lijke dag, doch vond dat ons stukje wel wat erg fel was uitgevallen. We hadden beter eerst eens kunnen informeren waarom de vlaggen niet hingen De winkeliers uit „De Ketel" wonen n.l. allemaal nogal uit de buurt van hun winkel; de een in Brielle, de ander in Capelle, enkelen in Schiedam. Daar- om is het moeilijk op zo'n vrije dag naar de winkel te komen om de vlag gen op te hangen. Men zal nu echter zoeken naar een oplossing voor dit soort probleempjes in de toekomst, door 6f bij toerbeurt alle vlaggen (bijna 30) voor het gehele centrum door een winkelier te laten ophangen, 6f - en dat is een suggestie van ons - iemand uit de wijk te vinden (bijv. een 65 plusser) die tegen een vergoeding voor het uitsteken en inhalen der vlag gen zorgt. Misschien zijn er voor zo'n man nog wel meer kleine klusjes in het winkelcentrum op te knappen1 1 Als je aan een singel woont, zoals Uw redakteur, dan zie je ieder voorjaar weer de jonge eendjes ,'erschijnen. Waar ze uitgebroed zijn weet je vaak niet, doch plot- seling is er dan een trotse eende- moeder met zo'n 6 kleintjes. Zo ook dit jaar. Doch wat is het moeilijk voor kleine eenden om die eerste weken door te komen. De overlevenden kunnen met recht trots zijn op die prestatie. Ook nu zag je het aantal met de dag slinken, tot er tenslotte nog maar twee overbleven. Waar ze bleven? Ach, er zijn zoveel gevaren in een singel in een stadswyk die het jonge eendje bedreigen. En natuurlijk zijn er ook wel eens kinderen, die in enthousiasme denken een op de kant lopend eendje te helpen door het mee naar huis te nemen, doch dat loopt dan meestal wel heel slecht af met het diertje. Maar gelukkig zijn er ook nog stille slootjes in de polder waar die eerste moeilijke weken van een eendje makkelyker zijn door te komen dan in een drukke wijk. Zodat we ons over het uitsterven van het eendenras heus geen zor- gen behoeven te maken De voorverkoop voor dit concert is inmiddels aangevangen. Kaarten 6 rai- son van 3.- zijn verkrijgbaar bij fa. Hipke in Winkelcentrum „De Ketel", D. A. Drogisterij „Groenoord" aan de Laan van Bol'Es 31, G. C. Hagenaars, Valeriusstraat 68, H. Pluyn, Borodin- laan 10 en bij het S.G./V.V.V.-kantoor aan de Plantage. Verder zijn natuur lijk op de concertavond vanaf 19.30 uur kaarten verkrijgbaar aan de zaal. We hebben wel tijdens gesprekken met bewoners gemerkt dat de naam Caro line van Hemert, nog lang niet zo ingeburgerd is als de naam Caroline Kaart. Doch nadat Caroline Kaart met de bekende t.v. regisseur Willy van Hemert trouwde stelt zij er prijs op ook bij het concertpubliek onder de naam van haar echtgenoot bekend te worden. Daarom even deze korte uiteenzetting voor diegenen die niet wisten dat Caroline van Hemert en Caroline Kaart een en dezelfde zijn. Het volledige programma van het concert is ons momenteel nog niet be kend; wel staat vast dat Caroline van Hemert een drietal werken van Joh. Sebastiaan Bach zal zingen t.w. „0 du mein Trost und siissen hoffen"; „Bist du bei mir"; „Mein glaubiges Herze" en van Georg Friedrich Handel „Yes, through all my pains". Aad van der Hoeven zal op het goed klinkende orgel o.a. spelen hetConcerto no. 1 van Bach, het vijfde orgelconcert van Handel en verder o.a. werk van Widot etc. U ziet, een bijzonder fijn programma voor de liefhebbers van klassieke mu- ziek en we verwachten dan ook een uitverkochte kerk op 3 juni. Laat U deze unieke kans om een concert van hoog gehalte in Uw eigen wijk te ho- ren, niet voorbij gaan! Wederom is de belangstelling voor de bejaarden bustocht van de wijkvereni ging z6 groot, dat binnen twee weken na de aankondiging de gehele bus (ruim 50 personen) is volgeboekt. En zo zal dan op donderdag 11 juni a.s. om kwart voor acht 's-ochtends bij Boerderij Landvreugd het startsein worden gegeven voor de dagtocht naar Hoge Veluwe en Dolfinarium in Har- derwyk. Als de stemming die dag net zo goed is als vorig jaar, dan belooft het weer een fantastische dag te worden. Op de Hoge Veluwe zal onder leiding van een gids een wandeling gemaakt worden, zodat de mogelijkheid bestaat dat men nog wild te zien zal krijgen. Mocht het weer aan de slechte kant zijn, dan staat de bezichtiging van het St. Hubertus- slot op het programma. Koffie en lunch zullen voor de Groenoorders klaar staan in het restaurant „De Koperen Kop". Om 1 uur 's-middags rijdt de bus het gezelschap naar Harderwijk, waar een bezoek zal worden gebracht aan het beroemde Dolfinarium de show en het onderwaterprogramma. Moe en - naar wij hopen - tevreden zal het ge hele gezelschap dan om ca. 6 uur 's-avonds weer terug zijn bij Boerderij Landvreugd. WAARB0RG VOOKYAKKUNOIGHEID Bij ons g66n hoge reparatiekosten. Lange Kerkstraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reductie Ook 's avonds helpen wij u uit de nood Eigen service-dienst 3 mnd. garantie op rep. Dag en nacht bereikbaar.

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 3