\<0&h4)4>. akkoorden Verstijfd Nederland moel Irimmen past op WALDO n.v. volg &ixoW SCHIEDAM In hel stedelijk museum Muziek JASMIN» anno 182Cr Rente ^ptot "ogsle K0PY BiJL ENKABE markt Zitten, Rijden, Eten. Verstijfd Nederland. voor een Kerk Utv rijbewijs BACHPLEIN 114 - SCHIEDAM U kunt rustig weggaan want Lage contributie. Nieuwe aanwinsten. SUPER- Boerenleenbank Schiedam/Kethel Afgezien van dat handjevol voetballers, zwemsters, wielrenners, volleybalsters en andere actievelingen - waar we zo graag naar kijken als ze op de buis zijn, want we zyn gek op topsport - vormen wj een roerloos volkje. We bewegen ons niet meer. We zyn hard op weg massaal te verstyven. „]a, maar" protesteert U gepikeerd, ,,ik beweeg me de hele dag. Thuis, van huis naar de zaak, van afdeling naar afdeling Alles by elkaar loop ik kilometers per dag!" Dat is waar. Maar om dat soort beweging gaat het nu niet, al is het natuurlijk beter dan helemaal niet bewegen. Want als U zo door Uw dagelijkse bezigheden wandelt, gebruikt U maar een fractie van uw spieren en bovendien mist U de buitenlucht. Nee, we kunnen er niet onderuit: we zitten te veel. We laten ons rijden of we rijden zelf. We zakken 's-avonds in de luie T.V.-stoel. Drie straten verder een boodschap doen, noemen we al een hele wandeling. En om de narigheid vol te maken, eten we dan ook nog te veel en te vet. De gevolgen blijven niet uit. Temidden van onze welvaart voelen we ons moe en futloos. Vraag het maar eens aan uw huisarts: bijna de helft van de patienten die tegenwoordig op zijn spreekuur komen, klaagt over moe- heid, gebrek aan energie, hoofdpijn, slapeloosheid of heeft hartklachten. De Hartstichting spreekt zelfs over „een zorgwekkende toestand". Vijftig procent van alle overlijdensgevallen in Nederland komt voor rekening van de hart- en vaatziekten. En U weet dat een tekort aan lichaamsbeweging een van de oorzaken is van een hartinfarct. Wij willen U niet bang maken. We kweken geen angstpsychose. We willen er alleen mee zeggen: bewegen is geen aardigheidje, het is gewoon bikkel- harde noodzaak in onze mechanische, geautomatiseerde maatschappij. We moeten simpelweg opnieuw leren onze spieren te gebruiken. En dat kan heel goed plezierig zijn, natuurlijkl U moet het niet zien als een corvee. Wei als een fijn stuk gezonde ontspan- ning waar je „wat van meeneemt". In Scandinavie hebben ze dat begrepen. De Noren zijn ermee begonnen, de Zweden, de Denen en de Finnen heb ben het overgenomen en nu is ook Nederland warm aan het lopen voor de actie: TRIM U FIT. (Trimmen is het Noorse woord voor „bijschaven, bijsturen"). Samen met de organisaties van leraren lichamelijke opvoeding en ambtenaren sportzaken, probeert de Nederlandse Sport Federatie het verstijfde Neder land weer in beweging te krijgen. Bij organiseren denkt U misschien aan clubs en verenigingen. Maar U hoeft nergens lid van te worden, als U dat niet wilt. Het gaat er maar om dat U in actie komt. Thuis of buiten: fietsen, wandelen, hardlopen, zwemmen, alleen of met uw gezin (uw kinderen komen ook beweging tekort, juist zij!) of met een stel vrienden, kennissen of colle- ga's. Prestaties zijn van geen belang, niemand verwacht van U dat U de 100 meter loopt in wereldrecordtijd. Als U maar beweegt. Iedere dag, liefst drie maanden aan een stuk. Het is de regelmaat die wonderen verricht aan lichaam en geest. U zult het ervaren: na een tijdje TRIMMEN voelt U zich niet alleen lijfelijk een stuk fit ter, U kunt er ook psychisch beter tegen. U leeft langer dan de onbe- weeglijken en wat wel zo belangrijk is: U leeft plezierigerl (overgenomen uit „Van Nelle Nieuws Dit is de naam voor een zojuist in Schiedam verschenen en opgeno- men langspeelplaat (Stereo 30 cm.) De medewerkenden zyn o.a. Mu- ziekvereniging. Kerkkoor, Kinder- koor, Meisjeskoor, Solozang en Gemeentezang. De pr'ys kan be- slist geen bezwaar zijn, n.l. f 12,75 en de opbrengst is voor de te bou- wen Gereformeerde Kerk in Groenoord-Kethel. V kunt de plaat bestellen bij A. Winkel, Obrechtstraat 88 of by de koster van de Magnolia Deikerk, Albar- dastraat 67, telefoon 26 68 73. Dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R.en N.B.A. gedipl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPRIJS I 12,- PER UUR TEL. 353291 b.g.g. 262385 of 159596 A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 3e jaargang no. 53 25 juni 1970 Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam, p.o. Boerderij Landvreugd Sweelincksingel 7. Verschljnt iedere veertien dagen huls aan huis in Groenoord en Kethel. Redaktie: B. D. Roza, J. Orelioslngel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 u.v.v. De Unie van Vrouwelyke Vrijwilligers, die haar hoofdkantoor heeft op de Oostzeedyk 60 in Rotterdam is be gonnen met een oppasdienst in Groen oord en Kethel. Zij doet dat in het besef hiermede in een dringende be- hoefte te voorzien. Want maar al te vaak komt het voor dat ouders met kleine kinderen een avondje uit moeten afzeggen omdat er geen oppas is. De U.V.V. nu beschikt over een corps geselecteerde oppashulpen, die zelfs vaak ook een gehele dag of een week end beschikbaar zijn. Men kan over deze oppashulpen beschikken door lid te worden van het U.V.V. De contri butie is momenteel nog belachelijk laag, n.l. 3,- per jaar, doch dit zal per 1 januari 1971 worden verhoogd tot 6.- per jaar. Men betaalt dan per oppasuur een bedrag van 1.-. Voor bijzondere oppassen tot zeer laat of voor gehele dagen of weekends is een speciale regeling. Hoewel de U.V.V. momenteel aan alle aanvragen voor oppas, mits redelijk op tijd aange- vraagd, kan voldoen met het huidige aantal oppashulpen, wil men voor uit- breiding toch nog wel nieuwe hulpen hebben. Vooral een wijk als Groenoord lijkt een werkterrein waar de aktie snel zal aanslaan waardoor meer hul pen nodig zijn. Meisjes vanaf 16 jaar of dames, die ervoor voelen om oppas- hulp van U.V.V. te worden kunnen zich in verbinding stellen met Mevr. Th. de With-Don, Breitnerstraat 64 c, Rotterdam-(2), telefoon 25 43 65. Bij Mevr. de With kunt U zich ook voor oppashulp melden. Voor ons volgende nummer, dat op 9 juli verschijnt, dient de copy (bij voorkeur geschreven) uiterlyk 2 juli in het bezit te zijn der redaktie. IN HET STEDELIJK MUSEUM. Tot 6 juni een tentoonstelling van het werk van Mary Schoonheyt. Objekten van trappen en schaduwtrappen. Tot 13 juli kunt U gaan kijken naar in beeld gebrachte dichtregels van Leo Dooper. U weet het, het museum is geopend maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang voor kinderen tot 14 jaar (onder geleide) is slechts 0.10. Boven de 14 jaar betaalt U zegge en schrijven een kwartje. Groe- pen hebben eveneens toegang voor slechts een dubbeltje. En als klap op de vuurpijl kunt U iedere vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur de Schiedamse kunstverzameling geheel gratis be- wonderen. In de eerste maanden van dit jaar werden door het museum enige werken aangekocht en wel een schilderij „Drie schilders in landschap" van Hans Landsaat uit Amsterdam en „Willem Hussum op de fiets", een schilderij van de Haagse schilder Rinus v. d. Bosch. Op de expositie van de Haar- lemse beeldhouwer Jan Mulder werd een gepolijst bronzen sculptuur aan gekocht en op de expositie van speel- objekten van Rob Figee werd 66n van deze speelobjekten aangekocht. Op de expositie van S-'45 tenslotte werd een gouache van Goof Smit aangekocht en door een anonieme schenker aan het museum geschonken. ELI CO tie advertentie A CUTE HP A GIN A Voor Uw Reisdeviezen en Reisverzekeringen Traveller cheques Zwaluwlaan 101, telef. 26S32S Nieuwlandplein 56, tel 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 1