Geslaagd concert Caroline van Hemerl HENFLI Bejaarden genolen met voile teugen 11 LAR DA INFANCIA Uit de Autorijschool GROENOORD school geklapt anno 1820 Wegblijvers spijt. Volledig ingespeeld. Onberispelijk orgelspel. D E T V. MONTEUR VOOR GROENOORD E.O. BEL RADIO Hert met jong. Imponerend Dolfinarium. FIAT 850 - OPEL KADETT TELEFOON 159752 B.G.G. 159115 De baby wordt volwassen. Meester in Huwelijksboot. Auto beschadigd. Rente I vogs te Grandioze avonden. Prijswinnaars. In het kader van de door de wijkvereniging georganiseerde concertenreeks trad op zaterdag 6 juni de bekende alt Caroline van Hemert voor het voetlicht in de historische Dorpskerk in Kethel, die zich uitstekend als concertruimte leent. Aan het orgel werd zij begeleid door Aad van der Hoeven, die ook verschillende orgel- soli speelde. Ruim 150 bezoekers woonden het con cert bij; dit teleurstellende aantal was te wijten aan de bijzonder fraaie weers- omstandigheden, waardoor vele Schie- dammers de buitenlucht verkozen, ter- wijl ook de televisie een geduchte con current was met Mies Bouwman's „Een van de acht". Maar de wegblijvers zullen zeker spijt hebben als ze horen welk een prachtig concert ze gemist hebben. Zowel de samenstelling van het programma als de uitvoering ervan waren aanleiding tot groot enthousi- asme bij het publiek, zodat aan het einde van het concert nog een toegift moest volgen. Dit werd het beroemde Agnus Dei van Mozart. Daarvoor had men kunnen luisteren naar werken van o.a. C. Ph. E. Bach, J. W. Franck, J. S. Bach, J. B. Loeillet, W. Boyce en natuurlijk G. F. Handel. De recensent van De Schiedamse Cou- rant, die het concert bijwoonde schrijft in zijn blad: „Het fraaie orgel leent zich goed voor uitvoering van concert- werken, maar ook in de begeleiding van zangsolisten. Aad van der Hoeven zorgde voor een fraaie orgelbegelei- ding, die de kwaliteiten van de zange- res nog beter tot hun recht deed ko- men. Organist en alt maakten de in- druk volledig op elkaar te zijn inge speeld. Vooral in „Mein glaiibiges Herze" van J. S. Bach kwam het tot een perfect samenspel. „De Schiedam- mer schrijft: ..Caroline van Hemert dwong in aria's van J. W. Franck, Bach en Handel een bewondering af, die zich meermalen uitte door een buitengewoon applaus en het was dan ook geen wonder dat een toegift moest volgen. Voor een deel is het de voile, klankrijke en fraai getimbreerde alt- stem van deze zangeres, die alles heeft om een publiek te kunnen boeien, maar het is evenzeer de directe, spontane voordracht, het best uitkomend als zij zonder partij zingt, zoals in „Bist du bei mir" van J. S. Bach, die sterk tot de mensen spreekt. Bovendien toonde Aad van der Hoeven zich een bege- leider van klasse". Ook de orgelsoli van Aad van der Hoe ven worden in de kranten uitbundig geprezen. „De Schiedammer": Het was rustig, het was metrisch onberispelijk en het was wat de registerkeuze betreft bijzonder stijlvol en voor elk werk karakterestiek, zodat er een schoon evenwicht ontstond tussen de sfeer in dit oude gebouw en de klanken die onder de gewelven speelden". Een op- vallend hartelijk applaus kreeg Aad vooral na het meeslepende Presto van Bach's Concerto no. 1. Resumerend kunnen we dus stellen dat ondanks het wat tegenvallende aantal bezoekers, het concert t6ch een ecla- tant sukses is geworden. Ook Caroline van Hemert en Aad van der Hoeven zelf waren bijzonder ingenomen met het enthousiasme van het aandachtige publiek. Caroline van Hemert beloofde graag nog eens terug te komen; ze wil dan eens een concert geven waarbij ze tussen de nummers door een toe- lichtend praatje maakt. We zullen U tijdig laten weten wan- neer dit nieuwe concert van Caroline van Hemert plaats vindt. Bij ons ggen^hoge reparatiekosten. Langs Kerksfraat 86, Tel. 157143-262996. Op vertoon van deze advertentie F 2,50 reducfie Ook 's avonds helpen wij u uit de nooj Eigen service-dienst 3 mnd. garanfie op rep. Dag en nacht bereikbaar f waarborgvoo&akxuhdigheidX Met stralend weer vertrok op donder- dag 11 juni om 8 uur een groep van 53 bejaarden en enkele bestuursleden van de wijkvereniging voor de jaarlijk- se bustocht. Het vertrekpunt was Boer- derij Landvreugd en het doel der tocht de Hoge Veluwe en het Dolfinarium van Harderwijk. Direct na het vertrek zat de stemming er al goed in. Er werd luidkeels ge- zongen, er was een lady-speaker uit het gezelschap geformeerd en er wer- den talloze moppen door de boord- radio wereldkundig gemaakt. Men had weer dezelfde chauffeur van de EVAG als vorig jaar en het plezier om die hernieuwde kennismaking was weder- zijds. Zowel passagiers als chauffeur besloten zelfs nu al voor het volgende jaar weer te boeken. Men dronk koffie in Rest. „De Koperen Kop", waaromheen enkele jonge wilde zwijntjes rondliepen, die ieders verte- dering opwekten. Toen een rondrit met de bus door het park „De Hoge Veluwe", onder leiding van een gids die alles vertelde over flora en fauna. Men had het geluk zelfs een hert met jong te zien, hetgeen volgens de gids zeer weinig voorkwam. Na een heerlijke lunch weer in „De Koperen Kop" vertrok men naar Har derwijk, welk dorp men via allerlei leuke binnenweggetjes bereikte. Een half uur pauze met een heerlijke kop thee en toen naar de voorstelling der dolfijnen in het imponerende Dolfina rium dat het grootste is ter wereld. Ook bracht men nog een bezoek aan het aquarium voordat de bus weer richting Schiedam vertrok. Doordat alles zo gezellig was, liep de tocht nog- al uit, zodat men in plaats van 6 uur pas om kwart over 7 bij Landvreugd terugkwam. Daar kregen alle passa giers tenslotte nog een consumptie aan- geboden door de wijkvereniging. Be- dankjes van enkele deelnemers aan de tocht besloten tenslotte de heerlijke dag die vooral ook door de opperbeste stemming van alle mensen zo'n sukses was geworden. Er zijn van de tocht ook de nodige foto's gemaakt. Deze zullen in Boerderij Landvreugd te zien zijn, netjes opge- plakt op carton. U kunt op elk mo ment daar naar binnen lopen om ze te bekijken en ze te bestellen. Voor een goede veranfwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. en A.N.W.B. gediplomeerd instructeur Lest in R. HAAN - BACHPLEIN 269 - Groenoord - SCHIEDAM Uit BACHPLEIN-NIEUWS nummer 5. Paedagogische en minder paedagogische nieuwtjes voor ouders en belangstellenden van de Dokter van der Kuyschool, Bachplein 582. We moeten de puberteit overslaan I Het kleine dorp wordt plotseling om- ringd door nieuwbouw. Er is geen ge- leidelijke overgang mogelijk. Twee leerjaren in het aflopende cursusjaar - zes in het nieuwe. Gelukkig - de klas- sen blijven (nog?) van een ..werkbare" grootte: niet een van de groepen be- hoeft groter dan 30 te zijn. Houden zo! Het leermiddel-arsenaal moet een uit- breiding van 66% ondergaan. Uitpak- ken geblazen! De meubeltjes zijn be- steld en de kleuterschool heeft straks alle drie de lokalen nodig dus: we moeten eruit! WaarheenEr zullen twee „grote" scholen klaarkomen; de lokalen daar- van (16) zullen door de drie „zuilen" - naar verhouding van het aantal leer- lingen - verdeeld worden. De drie hoof- den van het Bachplein hebben in een gezamenlijke brief aan Gemeentewer- ken verzocht de bestrating dit keer tijdig klaar te maken. Aan ons zal 't niet liggen. We verwachten alle kinderen op 10 au- gustus op het plein van de school naast de in aanbouw zijnde gymnas- tiekzaal. De onaantrekkelijkheid voor onder- wijzers van Rijnmond heeft ons nog geen parten gespeeld. Het Bestuur heeft in de afgelopen maanden be- noemd: mej. C. Visser uit Vaassen en de heren H. Stel en C. L. H. Winkel- man, beiden uit Schiedam. We weten zeker dat ze zich geheel zullen geven om op een verantwoorde, moderne manier onderwijs te geven. De nieu we kinderen zullen zich spoedig ..thuis" voelenl De populaire onderwijzer van de Mgr. Bekkersschool Benno van Rijthoven trad op zaterdag 13 juni in het huwe- lijk met Marijke van Leeuwen. Het feest werd op grootse wijze gevierd met een receptie 's-middags en een bruiloft tot diep in de nacht in Boer derij Landvreugd. Hoewel de wijk vereniging op de receptiedag zelf al aanwezig was willen we Benno en Marijke van Rijthoven toch ook via Groenoord-Akkoorden nog van harte geluk wensen met hun huwehjk dat we graag heel erg lang en zeer voor- spoedig zien duren. Op dinsdag 9 juni hield de openbare school van dhr. Rensink aan de Mozart- laan haar schoolreisje. Juffrouw Jonge- jan, pas 14 dagen in het bezit van een fraaie nieuwe rode Fiat 124, zette die dag haar wagen bij de school op de parkeerplaats. Bij terugkomst echter bleek dat de auto rondom grote kras- sen vertoonde, zo te zien toegebracht doordat er met een steen enkele malen omheen was gelopen. Na de zo ple- zierige schoolreis was dit een bijzonder nare terugkomst voor juffrouw Jonge- jan, die zich afvraagt of er wellicht ook mensen zijn die deze baldadige autobekrassing hebben zien gebeuren. Dan hoort ze het graag om de schade vergoed te kunnen krijgen. Voor de laatste maal vind U in dit blad onder deze kop een artikel van ons. U heeft ons gevolgd tijdens onze diverse akties, en wij hebben U verveeld met diverse malen Uw medewerking te vragen onze akties te steunen. Nu echter kunnen wij U in juichende bewoording onze dank overbeengen. Want ons doel is bereikt. Wij hebben de f 8000,- volgemaakt. Bazar en loterij hebben de uiteindelijke duw over de grens gegeven. Het waren grandioze avonden. Veel publiek tijdens de bazar. Enorme be- langstelling tijdens de trekking. De prijswinnende nummers vind U hier- onder vermeld. Er is heerlijk gegeten bij onze Indische eethoek. Meesterlijke rijsttafels werden er geserveerd en heerlijke sate's en loempia's lagen er klaar. De fleurige bloemenstand en de leuke stands droegen bij tot een fees- telijke bazar. Rest ons aan degene die bewust en onbewust hun medewerking aan deze bazar hebben gegeven te bedanken. Heel hartelijk dank voor al wat U gegeven heeft financieel of in natura. Alles is en wordt voor 100% gebruikt voor het doel waarvoor U het heeft afgestaan. De kinderen van Lar Da Infancis zeggen U, via ons, DANK Ul De winnende nummers zijn de hier- volgende. Eventuele prijzen zijn af te halen bij M. A. Rosinga, Iepenlaan 34, telefoon 26 26 57. lste 5-daagse reis Londe 0572 2de vouwfiets 0937 3de rondvlucht boven R'dam 1154 4de diner Euromast 2493 5de pannenset 2653 6de theeketel 0330 7de botervloot (verz.) 0077 8ste parfumerie art. 2496 9de kaasstolp 2491 lOde handdoekenset 2443 llde bonbonniere 0700 12de lampje 2563 13de Oranjeboomset 0049 14de shaving form 1227 15de sherry 2101 16de cakeschaal 2694 17de cakeschaal 0714 18de autokussen 0065 19de autokussen 2391 20ste boek Toon Hermans 0507 21ste boek Toon Hermans 1397 22ste boek Griekenland 2196 23ste vulpen 1210 24ste kop en schotel 1090 25ste kurketrekker 2699 26ste sleuteletui 0634 27ste pannelappen 0024 28ste cakeschaal 0878 Nogmaals, veel dank en groeten, Aktiegroep T.D.V.

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 3