Balkonbakken Taxi-praatpalen Jonge Groenoorder leidf bloeiende fanclub van „Shocking Blue" Sporthuis voor eerste maal gekeurd v Prachtig maandblad. Wereldberoemd. Goede gever. REDAKTEUR GROENOORD- AKKOORDEN: Schiedamse primeur nieuwe vorm van diensfverlening Grote voordelen. Hindernissen overwonnen. De naam van de Nederlandse Popgroep Shocking Blue zal vooral by de jongeren uit onze wijk geen onbekende zijn, dock we weten zeker dat er ook veel ouderen zijn, die deze groep, die als een komeet omhoog is geschoten, een byzonder warm hart toe draagt. Vooral hun wereldhit „Venus" moet iedereen wel kennen. De Haagse formatie kwam hiermee zelfs nummer 1 te staan in de Amerikaanse HOT 100. Wat echter weinigen zullen weten is dat er een Groenoordse jongen reus- achtig veel met Shocking Blue te maken heeft. Dat is n.l. Huub Koch, uit de Toon Verheystraat 13. Huub werd zo gegrepen door de sound van Shocking Blue dat hij een fanclub oprichtte. Nu worden en werden er wel meer fanclubs opgericht, maar de manier waarop Huub dat deed, vinden we toch wel zeer bijzonder. Hij schreef een 4 pagina's dikke Shock-Story, waarin hij van het begin van de groep tot op het moment van heden alle denkbare informatie gaf, zowel van de bekendste hits als van de leden der groep. Verder zorgde hij voor een discrografie, waarin alle nummers van Shocking Blue voor- komen. Maar - en dat vinden we nog de grootste prestatie - hij maakte een totaal eigen maandblad van de fanclub dat de naam Pinky kreeg. We hebben van dit 8 pagina's tellende maand blad, dat met vele fraaie foto's is verlucht, nu twee nummers gezien en moeten zeggen dat het beslist vakwerk is. Typografisch en druktechnisch zit Pinky goed in elkaar. Begin augustus verschijnt weer een nieuw nummer, van maar liefst 16 pagina's. Tennis artikelen badpakken en bikini's voor al uw sport en camping artikelen Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Ruime keuze in badpakken en bikini's Huub volgt de verrichtingen van zijn favoriete groep op de voet en dat eist wel wat aandacht, want Shocking Blue is inmiddels zo beroemd, dat ze in alle delen der wereld gevraagd wor den. Ze traden onlangs op in Caracas in Venuzuela en in New York. Optre- dens voor radio en televisie behoren tot de orde van de dag. Momenteel is hun hit ..Never marry a railroad man" alweer met ruim 75.000 ver- kochte platen op weg naar ongekende hoogten. Ook het aantal leden van de Shocking Blue Fanclub stijgt snel. Er zijn nu al ruim 700 fans geregis- treerd, doch Huub Koch verwacht nog stromen aanmeldingen als ieder een maar weet waar de fanclub te vinden is. We schreven het al: Toon verheystraat 13 (telefoon 15 57 20). Je wordt lid van de fanclub als je je abonneert op „Pinky" en dat kost 1,- per blad; f 3,- per kwartaal; 6,- per half jaar en f 12,- per jaar. We zien met belangstelling de nieuwe „Pinky" tegemoet en hopen van Huub spoedig nog eens wat informatie te krijgen over de groei van zijn fanclub. Evenals vorig jaar organiseert wijk- vereniging Groenoord weer een balkon- bakkenwedstryd. Na vele inleidende artikelen in ons blad en de op 14 mei in Landvreugd gehouden voorlichtings- avond mochten we aannemen dat nu wel iedere bewoner weet hoe balkon bakken ingedeeld en verzorgd moe ten worden. Daarom werd op zater- dag 11 juli door een speciale keu- rings-commissie de eerste keuring gedaan. Vooraf had ieder lid der commissie reeds apart een selectie gemaakt uit de aanwezige balkonbakken, zodat de keuring vlugger kon geschieden. Op- vallend was dat het aantal balkon bakken dit jaar zeker twee maal zo groot was als vorig jaar. Ook het aantal mooie en zeer mooie bakken was derhalve veel groter. De keurings- commissie koos er ruim 30 uit die eind augustus voor een tweede maal gekeurd zullen worden om te zien of onderhoud en aanzicht dan nog even goed zijn als nu. Tenslotte zullen er dan 10 prijswin- naars uit de bus komen, die evenals vorig jaar, waardebonnen zullen ont- vangen, te besteden aan planten, aar- de, bakken o.i.d. Het verheugt de wijkvereniging zeer dat een bewoner, die anoniem wenst te blijven, zo enthousiast is over onze balkonbakken- actie, dat hij een bedrag van f 50,- beschikbaar stelde om in de prijzen- pot te doen. In die pot zit al eenzelfde bedrag van de wijkvereniging, bene- vens een bijdrage van de K.N.M.T.P. Medio September zullen we - na de tweede keuring - U uitvoerig verslag doen van de resultaten van onze bal- konbakkenactie, die - zo merken we - sterk aan belangstelling wint. DIT IS UW WIJKVERENIGING. VOORZITTER: Dhr. K. Vlug, Bachplein 194, telefoon 35 13 56. SECRETARESSE: Mej. J. J. ter Borg, B. Zweerspl. 70 telefoon 35 24 29. le PENNINGMEESTER: Dhr. G. de Jager, H. Bosmanplein 125, telefoon 15 10 63. VICE VOORZITTER: Dhr. J. J. Levens Jr. J. Straussplein 332, telefoon 15 69 67. 2e SECRETARESSE: Mevr. J. C. Post-v. d. Broek, Kor. Kuilerstraat 20, tel. 15 98 36. 2e PENNINGMEESTER: Dhr. C. F. P. Ostendorf, J. Strauss plein 331, telefoon 15 7117. Dhr. B. D. Roza, J. Oreliosingel 91 telefoon 15 82 47. LEDEN: Mevr. J. de Graaf-Boelen, Diepen- brockstraat 90, telefoon 26 03 99; Dhr. H. O. Gusman, Bart Verhal- lenplein 80; Dhr. J. A. J. Mertens, Bart Verhallenplein 58; Dhr. J. Dijkstra, Sweelincksingel 8, telef. 26 65 19; Dhr. J. J. L. v. d. Slot, D. Schaferplein 90; Dhr. R. van Weijen, W. Pijperstraat 34; Dhr. D. van Schaick, W. Pijperstr. 71, telefoon 15 96 18; Dhr. B. Kruit- hof-Kremer, Diepenbrockstraat 12. De beide taxistandplaatsen van Eu- rotax in onze wijk n.l. aan de Laan van Bol'Es en op het Joh. Straussplein, zijn sinds kort voorzien van zogenaam- de praatpalen (taxi-foons). Het zijn helgele polyester zuilen, waarop in grote - dag en nacht verlichtte - let ters het woord taxi staat, benevens naam en telejoonnummer van Eurotax. Als U een taxi nodig hebt, hebt U niets anders te doen dan een knop in te drukken. Op een paneel in de mobilofooncentrale van Eurotax ver schijnt dan het nummer van de praat- paal waarvoor U staat. Uw vraag aan de centrale om een taxi wordt dan zo snel mogelijk gehonoreerd, want alle 90 taxi's van Eurotax zijn met mobilofoon uitgerust, zodat men snel een wagen naar U toe kan dirigeren. De voordelen t.o.v. de oude palen met een normaal telefoontoestdl liggen voor de hand. Men behoeft geen nummer meer te draaien, de centrale zal nooit in gesprek zijn, daar meer- dere palen tegehjk kunnen oproepen, telefoonhaken kunnen niet meer van het toestel getrokken worden of ver- keerd opgehangen worden, zodat de gehele centrale in gesprek bleef, en ook al staat er geen taxi op de stand- plaats, via de paal en de mobilofoon wordt de dichtstbijzijnde wagen snel gestuurd. Over deze taxi-praatpalen, waarvan er nu acht in Schiedam staan, schre ven we reeds in ons blad van 13 juni 1968. Toen had de directie van Euro- tax de hoop het unieke plan voor deze praatpalen snel te kunnen verwezen- lijken. Doch het zou nog ruim twee jaar duren voor alle hindernissen over wonnen waren. Die hindernissen waren tal van vergunningen van PTT, Politie, Gemeente e.d. en ook de tech- nische verwezenlijking der praatpalen was niet zo eenvoudig. Maar nu staan de zuilen er dan toch. Werkspoor in Utrecht maakte de mallen en de paal en het technische gedeelte werd ver zorgd door Visser's Telecommunicatie uit den Haag, in samenwerking met Siemens Nederland. De palen zijn een landelijk primeur; kranten en televisie hebben er uitgebreid aandacht aan besteed en andere steden (o.a. Utrecht en Rotterdam) toonden grote belang stelling. Naast reclame voor Eurotax maken de palen ook hierdoor de nodige pro paganda voor Schiedam, waar gelukkig vele bedrijven gevestigd zijn, die met hun activiteiten regelmatig in het lan- delijke nieuws zijn. Hier ziet U een der beide Groen oordse taxi-praatpalen en wel die op het Joh. Straussplein. U ziet dat U die paal beslist niet over het hoofd kunt zien en nu mist U op deze foto nog de felgele kleur, die de paal er werkelijk uit doet springen. hoelang nog Moeten vogels, vissen en planten sterven door ons toedoen Gaan wij door onze wereld te verpesten?Laten wij ons restje kostelijke natuurtoch beschermen. Nu kan het nog...*U7(l* Hoelang nog?

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 7