akkoorden Apost. Genoolschap bouwl in Kelhel WALDO n vol0 SCHIEDAM Hengelcon- cours in vijvers Beatrixpark Bevolkings- onderzoek in Groenoord" ZELFWERKZAAMHEID VELE ACTIVITEITEN tJw rijbetvijs JASMIN" SCHIEDAM Breng Uw kind naar school! .V. .yllK* euco BiJL SVPER- ENKABE markt IEDEREEN KAN MEEDOEN Papierbakken in „De Ketel" IEDEREEN MEEDOEN! Nieuwe Dokter in Kethel Boerenleenbank Schiedam/Kethel Op de hoek van Lindeijerstraat en Laan van Spaland in Kethel is een aanvang gemaakt met de bouw van een nieuwe plaats van samenkomst van het Apostolisch Genootschap in Schiedam. Dit gebouw. waarvan de voorbereiding bijna 9 jaar geduurd heeft, komt in de plaats van de huidige plaats van samenkomst aan de Stadhouderslaan, die veel te klein werd om de groeiende activiteiten te kunnen herbergen. De aanvang van de werkzaamheden der nieuwe kerk komt voor de meeste bewoners nogal onverwachts, want alle voorbereidingen hebben in stilte plaats gevonden. Doch er is door de leden van het Genootschap ontzettend veel gedaan om het geld voor het gebouw bijeen te krijgen. Allerlei ac- ties, bazars, e.d. waren daarvoor nodig. Men kan echt stellen dat de kerk er gekomen is uit pure liefde voor de doelstellingen van het Apostolisch Ge nootschap. En die liefde uit zich ook nog tijdens de bouw der kerk in con crete vorm, want iedereen die kan draagt nog zijn steentje bij door aller lei karweitjes op te knappen op de bouwplaats en later bij de inrichting der kerk. Daarmee beperkt men de kosten nog zoveel mogelijk. Zo waren er toen we de bouwplaats bezochten, een tiental vrijwilligers druk doende de bouwkeet te schilderen en verder af te werken. Het schoonmaken zou door de vrouwen gebeuren, zodat de bouwers na de bouwvakvakantie direkt aan de gang kunnen gaan. Voor de amateur bouwvakkers draagt het werk aan de nieuwe kerk veel bij tot een n6g nauwer onderling contact wat zich nadien zal uiten in een optimaal saamhorigheidsgevoel, tijdens de dien- sten en de andere activiteiten die in de kerk zullen plaats vinden. Het ge bouw zal later ook in eigen beheer steeds schoongemaakt worden. De eerste paal voor de nieuwe plaats van samenkomst zal naar alle waar- schijnlijkheid worden geslagen op don- derdag 13 augustus door dhr. Slok, hoofdbestuurder van het Apostolisch Genootschap. Zekerheid inzake die da tum kan pas verkregen worden na een nog te houden bouwvergadering. De samenkomstplaats bestaat uit een kerkzaal van ongeveer 400 personen, met daarbij nog verschillende neven- ruimten zoals een kinder-creche, Dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R.en N.B.A. gedipl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPR1JS 12,- PER UUR BACHPLEIN 114 - TEL. 353291 - b.g.g. 262385 ol 159596 hobby- en rekreatieruimten voor jeugd- werk etc. De ruim 300 leden van het Genootschap in Schiedam zullen er dus al hun aktiviteiten kunnen doen plaats vinden. Dat de kerk nu nog wat excentrisch ligt is beslist geen bezwaar want in de toekomst zullen de wijken Groenoord, Woudhoek en Spaland ruim 40.000 inwoners tellen, dus bijna de helft der Schiedamse bevolking. De bouwtijd van de kerk wordt ge- raamd op ongeveer een jaar. Het ge bouw werd ontworpen door Archi- tectenbureau T. C. Bos n.v. arch. H.B.O.-B.N.A. te Rotterdam en het wordt gebouwd door n.v. Aannemings- bedrijf Woudenberg te Ameide. Voor de C.V. installatie zorgt n.v. Aqua- therm uit Haarlem en het schilder- werk zal worden uitgevoerd door Gebr. v. d. Nat uit Leiden. We zullen binnenkort nog uitvoeriger op deze nieuwe kerkbouw en op de activiteiten van Het Apostolisch Ge nootschap terugkomen. Nogmaals willen we erop wijzen dat - gezien de huidige verkeersfrekwentie en daaraan verbonden verkeersonvei- ligheid - het het beste is als U Uw kind tot 8 jaar naar school brengt en weer haalt, zo zegt ook de politie. Het zal heus niet altijd practisch uit- voerbaar zijn i.v.m. andere kinderen uit het gezin en Uw bezigheden thuis, maar probeert U het toch zoveel moge lijk. Maar doet U het dan niet zo als die moeder die we met haar brom- fiets vanaf het Straussplein tot halver- wege de van Beinumlaan over de stoep met haar kind achterop zagen zigzag- gen tussen de op het trottoir lopende kleuters. Zij gaf overduidelijk het voorbeeld hoe het NIET moet. Een stevige bekeuring hadden we haar beslist wel toege- wenstl A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 3e jaargang no. 56 6 augustus 1970 zie advertentie A CHTEttPAGIXA Even als vorige jaren zal er ook dit jaar in de vijvers van het Beatrixpark een groots hengelconcours worden ge- houdeti. Het visfestijn (voor de henge- laars uiteraard want de vissen zullen er anders over denken) zal plaats vin den op zaterdag 8 augustus 's-morgens 8 uur tot 11 uur vissen de deelnemers die ouder zijn dan 15 jaar en 's-mid- dags van 2 uur tot 4 uur is de jeugd aan de beurt. Iedereen kan aan dit visconcours dat wordt georganiseerd door de Hengel- spoctvereniging Schiedam e.o., mee doen. Als prijzen worden waardebon- nen beschikbaar gesteld. Om aan dit concours te kunnen mee doen moeten volwassenen 1,- inschrijfgeld betalen. Personen boven 65 en onder 15 jaar betalen 0,50. Inschrijving is moge lijk tot 6 augustus bij o.a. de V.V.V. aan de Plantage, en de plaatselijke hengelsportzaken. De deelnemers moe ten een half uur voor de aanvang aan- wezig zijn bij het paviljoen „De Kethel" in het Beatrixpark waar ze hun stek- nummers zullen ontvangen. Nadien vindt hier ook de prijsuitreiking plaats. Gezien de rijke visstand van de vijvers in het park mogen de deelnemers op een goede vangst rekenen. Het is te hopen dat ook de weergoden zich van hun goede kant zullen laten zien. In onze uitgave van 9 juli schreven we onder het kopje „Opgeruimd staat netjes" over het ontbreken van papier bakken in het winkelcentrum „De Ketel". De dagen na de verschijning van ons blad keken we met argusogen of onze kreet was gehoord door de gemeente. En jawel hoor, er versche- nen na ruim een week drie fel geel gekleurde bakken aan de lichtmasten. Ook in „De Ketel" kunt U dus nu Uw papier op de juiste wijze kwijtl en we kunnen dus nu zeggen: „Opgeruimd staat netjes, 6ok in „De Ketel". N Orgaan van de wijkver. Groenoord e.o. 1 te Schiedam. Corr. adres: Boerderij „Landvreugd", Sweelincksingel 7, Schiedam. Betalingen Wijkver.: t.n.v. Penningmeester Wijkver. Groenoord giro 267585 te Schiedam. Redaktie: B. D. Roza, J. Orellosingel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,De Magneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktle: J. J. Levens Jr., Job. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Het tweejaarlijks bevolkingsonderzoek op tuberculose en andere ziekten der borstorganen door de Stichting Tube- rova zal dit jaar in Schiedam in Groenoord beginnen en wel in het Trefcentrum der Martinuskerk aan de W. Andriessenlaan. Alle personen vanaf 15 jaar komen in aanmerking voor dit onderzoek. Ze zullen een persoonlijke oproep ont vangen waarop datum en tijd waarop men voor het onderzoek wordt ver- wacht zijn aangegeven. Als iedereen zich nu aan de vermelde tijd houdt, zal het onderzoek vlot kunnen ver- lopen en zullen er geen of slechts korte wachttijden optreden. Hoewel het Tuberovaonderzoek geheel gratis is, wordt als tegemoetkoming in de kosten van het publiek een vrijwillige bijdrage van 1.50 gevraagd, welke voldaan kunnen worden bij het onder zoek. Diegenen die dit bedrag echter niet willen of kunnen betalen worden vanzelfsprekend toch onderzocht. De Stichting Tuberova vraagt ieder een zich aan het onderzoek te willen onderwerpen. Kan men om bepaalde redenen niet, dan wordt gevraagd de oproep aan het bureau terug te zen- den onder vermelding van de reden waarom men van het onderzoek afziet. De praktijk van de onlangs overleden Dokter v.d. Kuy uit Kethel is per 1 augustus overgenomen door Dokter R. v. d. Veer. Het adres blijft Noord- einde 5, tel. 26 52 82 en ook de spreek- uren - 8-9 uur en 1-2 uur - blijven ongewijzigd. Voor Uw Reisdeviezen en Reisverzekeringen Traveller cheques Zwaluwlaan 101, ielef. 26 5325 Nieuwlandpleln 56, tel 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 1