Congres Jehovah's geluigen inSporthal r Autorijschool GROENOORD Aanvangstijd openbare scholen verschoven Juwelier Boot FIAT 850 - OPEL KADETT TELEFOON 159752 B.G.G. 159115 REDAKTEUR GROENOORD- AKKOORDEN: VJ Onder het motto .Mensen van Goede wil" belegt het Wachttorengenootschap deze zomer in ons land een vijftal congressen. Deze congressen, waarop in totaal tussen de 22.000 en 25.000 belangstellenden worden verwacht, worden gehouden in Groningen, Breda, Eindhoven, Schiedam en Hiversum. De afgevaardigden uit deze omgeving zullen naar de Sporthal Margriet reizen, waar het congres van 20 tot 23 augustus a.s. gehouden zal worden. Er worden hier 5000 afgevaardigden verwacht. Omdat deze vergaderingen tijdens het vakantie-hoogseizoen zullen worden gehouden en de Hotel- en pensionruimte zeer beperkt zal zijn, zijn de getuigen van Jehovah' die woonachtig zijn in de congressteden reeds druk doende met een huis-aan-huis-actie ten einde een beroep te doen op particulieren om hun logeerkamers voor 3 a 4 dagen tegen een eventuele vergoeding ter beschik- king te stellen. De heer M. de Roode, opziener van de plaatselijke gemeente van Jehovah's ge tuigen, vertelde onder meer dat uit deze omgeving reeds 250 personen het plan hebben opgevat naar de Sporthal Margriet te Schiedam te gaan. De opmerkelijke Groei van Jehovah's ge tuigen in de afgelopen jaren heeft de aandacht van veel mensen getrokken, doch veler kennis blijft beperkt tot het regelmatig huisbezoek van de getuigen. Om deze reden stelden wij de woord- voerder van Jehovah's getuigen enke- le vragen. Vraag: Welk standpunt nemen Jeho vah's getuigen in deze tijd, nu de houding ten opzichte van de bijbel verandert, ten opzichte van de bij bel in? Antwoord: Jehovah's getuigen geloven dat de bijbel het geinspireerde woord van God is, Gods openbaring aan de mensheid. Zij zijn ervan overtuigd dat de bijbel authentiek en betrouwbaar is en dat hij de enige gids is die tot eeuwig leven leidt. De bijbel is hun leerboek. Vraag: Wat is het fundamentele ver- schil tussen Jehovah's getuigen en andere religies? Antwoord: Jehovah's getuigen geloven werkelijk wat de bijbel zegt en zij doen hun uiterste best overeenkom- stig de beginselen ervan te leven. Anderen zeggen misschien dat zij Gods Woord geloven, doch dit blijkt vaak niet uit hun levenswijze. Omdat Jehovah's getuigen de bijbel geloven, geloven zij ook dat het einde van dit goddeloze samenstel van dingen zeer nabij is, en daarom houden zij zich er druk mee bezig de mensen hiervoor te waarschuwen Bovendien zien zij uit naar een he- mels bestuur hier op deze aarde waarop paradijstoestanden hersteld zullen nijn. Vraag: Geloven Jahovah.s getuigen dat zij de enige ware religie hebben? Antwoord: Ja. Jehovah's getuigen ge loven niet dat er meer dan een ma- nier bestaat waardoor men redding kan ontvangen, of dat de meeste mensen aan de strikte vereisten van het ware geloof voldoen. Jezus Chris- tus toonde aan dat slechts een min- derheid de juiste weg zou bewan- delen. De geschiedenis toont aan dat Jezus en zijn discipelen in hun tijd de enige waren die de ware religie beoefenden. Een studie van de bijbel zal het zelfde aantonen met betrekking tot Jehovah's ge tuigen in deze tijd. Vraag: Waarom weigeren Jehovah's ge tuigen zich in de politiek te mengen? Antwoord: Jehovah's getuigen gelo ven dat regeringen noodzakelijk zijn. Zij aanvaarden de bijbelse leer dat aardse regeringen het recht bezitten wetten te ontwerpen die ten doel hebben de moraal te regelen, per sonen en eigendommen te bescher- men, belasting te innen en de open- bare orde te handhaven. Jehovah's getuigen zijn echter Gods hemelse regering, het Koninkrijk van God, van ganser harte toegewijd. Loyali- teit aan deze regering weerhoudt hen er derhalve van zich in de poli tiek van deze wereld te mengen. „Zij zijn geen deel van de wereld, evenals ik geen deel van de wereld ben", zei Jezus Christus. Vraag: Wat doen Jehovah's getuigen om de toestanden in de maatschappij te verbeteren? Antwoord: De bijbel maakt personen tot de beste mensen in de wereld. En dit is nu juist wat Jehovah's ge tuigen door middel van hun bijbelse opvoedkundige werk doen. Dat dit een goede uitwerking heeft blijkt wel uit de eenheid en de vrede die onder de toenemende aantallen van Jehovah's getuigen bestaan. Op hun congressen wordt dit duidelijk ge- demonstreerd. Vraag: Waarom houden Jehovah's ge tuigen congressen, zoals het komen- de congres in Schiedam? Antwoord: Ten einde de bijbel, het voornaamste leerboek van Jehovah's getuigen te onderwijzen. Dit onder- wijs zal een heel afwisselend en uniek karakter dragen. Inspirerende lezingen zullen afgewisseld worden door aanschouwelijke voorstellingen en een bijbels toneelstuk gebaseerd op de historische bijbelse figuur van Esther in de dagen van het Perzi- sche Rijk. Het hoogtepunt zal op Zondag vallen om 3 uur in de Sporthal Margriet, met de openbare toespraak „Het mensengeslacht red den - door het Koninkrijk." Een ieder verwacht dan ook in eenheid met zijn geloofsgenoten in Neder- land opgebouwd te worden en op toekomstig predikingswerk te wor den voorbereid. Het aantal Jeho vah's getuigen is in Nederland in het afgelopen jaar uitgebreid met ongeveer duizend, zodat er thans een aantal van ruim achttiendui- zend is. Dr. Wlbautplein 15 Telefoon 26 69 05 hoelang Moeten planten.vogels en vissen sterven door ons toedoen? Gaan wij door onze wereld te verpesten? Laten wij ons restje kostelijke natuur tochbeschermen. Nu kan het nog... yin Hoelangnog? -\y Voor een goede verantwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. en A.N.W.B. gediplomeerd instructeur Lest in R. HAAN - BACHPLE1N 269 - Groenoord - SCHIEDAM DIT IS UW WIJKVERENIGING. VOORZITTER: Dhr. K. Vlug, Bachplein 194, telefoon 35 13 56. SECRETARESSE: Mej. J. J. ter Borg, B. Zweerspl. 70 telefoon 35 24 29. le PENNINGMEESTER: Dhr. G. de Jager, H. Bosmanplein 125, telefoon 15 10 63. VICE VOORZITTER: Dhr. J. J. Levens Jr. J. Straussplein 332, telefoon 15 69 67. 2e SECRETARESSE: Mevr. J. C. Post-v. d. Broek, Kor. Kuilerstraat 20, tel. 15 98 36. 2e PENNINGMEESTER: Dhr. C. F. P. Ostendorf, J. Strauss plein 331, telefoon 15 7117. Dhr. B. D. Roza, J. Oreliosingel 91 telefoon 15 82 47. LEDEN: Mevr. J. de Graaf-Boelen, Diepen- brockstraat 90, telefoon 26 03 99; Dhr. H. O. Gusman, Bart Verhal- lenplein 80; Dhr. J. A. J. Mertens, Bart Verhallenplein 58; Dhr. J. Dijkstra, Sweelincksingel 8, telef. 26 65 19; Dhr. J. J. L. v. d. Slot, D. Schaferplein 90; Dhr. R. van Weijen, W. Pijperstraat 34; Dhr. D. van Schaick, W. Pijperstr. 71, telefoon 15 96 18; Dhr. B. Kruit- hof-Kremer, Diepenbrockstraat 12. Ruim 95% van de ouders van leer- lingen van de OPENBARE lagere- en kleuterscholen in Groenoord en de kleuterschool Het Keteltje aan de Schiedamseweg, wenst dat de och- tendschooltijd in verband met het drukke verkeer in het spitsuur later aanvangt dan 8.30 uur. Met ingang van het nieuwe schooljaar zullen voor de Willem Gehrelsschool, P. van Anrooylaan 1; Kleuterschool de Bibelebontseberg, P. van Anrooylaan 5; De Ouverture, Bachplein, (naam nog niet officieel); Kleuterschool De Mallemolen, Bachplein; Kleuterschool Het Keteltje, Schiedamseweg 65; de volgende schooltijden gelden: kleuteronderwijs ochtend middag 8.45-11.45 13.30-15.30 le 2e klas basisonderwijs (ma, di, do, vr) 8.45-10.45 13.30-16.00 hogere klassen basisonderwijs (ma, di, do, vr) 8.45-12.00 13.30-16.00 alle klassen basisonderwijs (wo) 8.45-12.10

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 3