akkoorden Bouw vrije huizen geslart Lezing over huidverzorging Snel kaarten halen voor het Wijnfeest WALDO n voV0 bet#* SCHIEDAM r\ Mars Rijnmondband door Groenoord JASMIN" anno 182(r tex Kostbare tijd verloren. BiJL SUPER- ENKABE markt MJvd rijbeivijs SCHIEDAM Rente tot Nog enkele beschikbaar. .V. .y Boerenleenbank Schiedam/Kethel r Ijf Op maandag 5 oktober werd de eerste paal gestagen voor 11 vrije woonhuizen aan de Smetanalaan in Groenoord door het Bouw- en Aannemingsbedrijf H. v. d. Kraan te Schiedam, waarbij van het gemeentebestuur van Schiedam de wethouder van volkshuisvesting en woningdienst, de Heer B. Colle vertegenwoordigd was. De eerste paal werd gestagen door de verloofde van een der kopers, Mejuffrouw de Bruin. DRIJF heeft reeds 16 vrije woonhuizen aan de Smetanalaan gebouwd en deze begin van dit jaar aan de kopers op- geleverd. De thans te bouwen huizen worden geheel gelijk aan de reeds op- geleverde woningen. De ligging is gun- stig met de tuin op het zuiden. Op 25 juni 1969 heeft de aannemer reeds de grond voor deze woningen aangevraagd, zodat hij bij beeindiging van de vorige bouw, zonder tijdverlies, over kon gaan met de nieuwe bouw. Deze vooruitstrevende gedachte van de aannemer om zo efficient en goed- koop mogelijk te kunnen werken is op niets uitgelopen, daar de aanbie- ding van de grond, via het Gemeente bestuur, op 16 maart 1970 plaats vond, en toen nog onder voorbehoud van goedkeuring van hogerhand. Omdat de bouwplannen, die overigens gelijk waren aan de goedgekeurde tekenin- gen van de eerste woningen, gereed waren en dus direkt daarna aan de Gemeente en Rijk konden worden inge- diend, werd verwacht dat de vereiste bouwvergunningen en de premietoe- wijzing snel zijn beslag zou krijgen, zodat nog tijdig en bijna gelijk na het klaarkomen van de eerste serie, met de bouw een aanvang zou kunnen worden gemaakt. Gedacht was aan een tijdstip omstreeks 1 mei 1970. Dit is echter anders gelopen dan van aannemerszijde was gepland. Het ligt niet op de weg van H. van der Kraan's Bouwbedrijf om te oordelen, of de vereiste vergunningen niet eerder hadden kunnen afkomen, maar vast staat wel, dat veel kostbare tijd en gunstige weersomstandigheden verlo ren zijn gegaan. Uiteindelijk is door snel ingrijpen van de nieuwe wethouder van Volkshuisvesting en woningdienst nog langer uitstel voorkomen, en zo- doende kon het heiwerk van dit nieu we complex een aanvang nemen. zie advertetitie A CUTE It PA CliVA Dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O R.en N.B.A. gedipl. en erkend. LEST MET FIAT 850 LESPRIJS f 12,- PER UUR BACHPLEIN 114 - TEL. 353291 - b g g. 262385 of 159596 0 0/ 0 Or 1 Evenals de eerste 16 woningen zijn de thans te bouwen huizen als volgt inge- deeld: hall, eetkamer, woonkamer (sa lon), keuken, tuin met stenen loods en achteruitgang. Op de eerste verdie- ping 3 ruime slaapkamers en grote badkamer en daarboven een zolder toegangkelijk met een vaste trap, waar- op met weinig moeite een slaapkamer kan worden gemaakt. Het pand is voorzien van een gas-centrale ver- warming. Direkt na de toewijzing van de grond werden in de verwachting van een spoedige aanvang der bouw, de eerste huizen verkocht aan de achtergebleven kopers van de eerste serie. Daarna werd de verkoop tijdelijk gestaakt in afwachting van de bouwvergunningen. Op dit moment zijn er nog enkele be schikbaar, zodat U zich voor inlichtin- gen kunt wenden tot DUPONT Make- laardij in Onroerende Goederen N.V., Lange Haven 9 te Schiedam, telefoon 26 81 35 - 26 81 36, welk bureau ook ditmaal met de verkoop van deze hui zen is belast. Het ontwerp van deze woningen is van het Architektenbureau Koldewijn en van Eyk te Rotterdam. Met deze le paal heeft Bouwbedrijf van der Kraan reeds 230 vrije eens- gezinswoningen, in samenwerking met Dupont N.V. als makelaar, gerealiseerd. In ons vorige nummer attendeerden we U op een lezing van Mevr. v. d. Meer, op woensdag 21 oktober in boerderij Landvreugd. We spraken in dat artikel over schoonheidsverzorging, doch moeten dit even corrigeren. Mevr. v. d. Meer zal n.l. een lezing houden over huidverzorgingsproduk- ten op basis van nertsolie en tevens iets meer vertellen over gezinsproduk- ten zoals haarlak, shampoo etc. Dus geen schoonheidsverzorging, doch huidverzorging, een groot verschil. Vooral ook voor wat ouderen onder ons is dit een leerzame avond. De le zing zal worden toegelicht met dia's en er zullen ook enkele demonstraties worden gegeven. De avond begint om 8 uur en de toegang is gratis! Op zaterdagavond 24 oktober, aan vang 8 uur, is er in onze boerderij .Landvreugd" een groots Moezel Wijn feest. Het belooft een gezellig druk bezocht feest te worden met mede- werking van de vermaarde Bauern Bruder Kapel o.l.v. Franzle Grothe. De grote zaal van de boerderij zal sfeervol worden versierd. Verder zal in het begin van de avond uitleg wor den gegeven, door middel van dia's over de herkomst en het gebruik van wijn. Daarna is er tot vroeg in de morgen gelegenheid tot dansen op de muziek van bovengenoemde Kapel. Ook zullen er diverse soorten kaas worden geserveerd. Leden van de Wijk- vereniging hebben op deze avond gratis toegang, met een maximum van 2 kaarten per lidmaatschap. Voor niet- leden zal een toegangsprijs worden geheven van 2,~ per persoon. Het afhalen van toegangsbewijzen kan m.i.v. heden iedere avond vanaf 8 uur aan de bar van Boerderij Landvreugd. Gezien de enorme belangstelling vooraf raden wij U aan kaarten tijdig af te halen. Telefonisch bespreken is NIET mogelijk. Societeits commissie. A TEL. AFD. VERKOOP 26 37 05 3e jaargang no. 61 15 oktober 1970 Orgaan van de wljkver. Groenoord e.o. fe Schiedam. Verschijnt elke 14 dagen. Corr. adres: Boerderij ..Landvreugd", Sweelincksingel 7, Schiedam. Betalingen Wijkver.: t.n.v. Penningmeesfer Wijk ver. Groenoord giro 267585 te Schiedam. Redaktie: B. D. Roza, J. Orelioslngel 91, Schiedam, tel. 15 82 47 Uitgave: ,,DeMagneet" v.o.f., Drukkers-Uitgevers Rotterdamsedijk 279-281 - Schiedam, tel. 26 86 66 - 26 66 70 Advertentie-redaktie: J. J. Levens Jr., Joh. Straussplein 332, Tel. 26 86 66, na 18.00 uur 15 69 67 Zaterdagmiddag 17 oktober zal de Rijnmondband een mars door Groen oord maken. Dit ter ondersteuning van de lotenverkoop voor de grote loterij t.b.v. nieuwe uniformen van de band. De mars zal om twee uur be- ginnen op het plein voor de Martinus- kerk aan de W. Andriessenlaan en zal ongeveer een uur duren. Er zullen ook weer de nodige korte excercitieshows worden gegeven. KOOP DIE LOTEN. Na afloop der mars trekken de leden der band in uniform de wijk in, ver- gezeld door aanhang om te proberen een zo groot mogelijk aantal loten te verkopen. Want het loopt tot nu toe nog niet best met die lotenverkoop. Op het moment dat we dit schrijven had de secretaris van de band dhr. J. J. Ferwerda afrekeningen ontvangen tot een bedrag van 3500,-. En er zijn in totaal 8.000 loten van l.~ per stuk, dus er vailen nog heel wat loten te verkopen. Als dus een Rijn- mondbander aan Uw deur belt zater- dag,. trekt U dan spontaan Uw porte- monnaie en koop een of meer loten. Er zitten aan de loterij geldprijzen vast, die zeer de moeite waard zijn, o.a. een hoofdprijs van 500.-. En het moet toch voor iedere Schiedammer fijn zijn om te weten dat onze onvolprezen Rijnmondband, als de loterij snel slaagt, volgend jaar, misschien al in april, haar nieuwe uniform vol trots zal kunnen showen. Hoe het nieuwe uniform er zal gaan uitzien is in kleine kring al wel bekend, doch men houdt dat liever nog even geheim. Voor Uw Reisdeviezen ea Reisverzekeringen Traveller cheques Zwaluwlaan 101, ielef. 26 53 25 Nieuwlandplein 56, fel 15 8183

Groenoord Akkoorden | 1970 | | pagina 1