150000 Reuzen lichfmasten verlichfen subliem Voorjaars- concert van 9lBel-Canto" Verkoopster Modern geloof in perspectief deze week een besparing van tientallen guldens Mannelijhe medewerker Zee van licht. Centrale lichtmast. Verlichting Andriessenlaan. Opgeven als lid. Spreekuur Maatschappelijk werk. N.V. Ned. Pallet Ind. en Handelmij. geroutineerd machinaal houtbewerker vraagt voor de orderadministratie op het kantoor Havenstraat 19 te Schiedam van ca. 18 jaar. De funktie omvat deels boekhoudmachine- bediening. MULO/MAVO-opleiding strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan de Centrale Personeels Afdeling, Stationsplein 2, Schiedam, telefoon (010) 70 66 66. COOP-CENTRUM vraagt een: voor haar afdeling woningtextiel 5-daagse werkweek Met vakantieafspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties Co-op Centrum Koemarkt 1 a, Schiedam, telefoon 26 88 75 Ingezonden Waarmaken. Ongedwongen karakter. ALLE MERKEN AUTOBANDEN NIEUW, COVER EN GEBRUIKT 's-ZATERDAGS TOT 13.00 UUR GEOPEND Goede straatverlichting, vroeger alleen voorbehouden aan de wyken der rijken, is in onze tyd en vooral in nieuwe wyken een vanzelfsprekendheid. Niemand staat er tegenwoordig nog by stil dat straten en pleinen tot in alle hoeken verlicht zijn. En dat de verlichting van onze steden en wegen vooral de laatste jaren byzonder sterk verbeterd is, behoeven we XJ niet te vertellen. Deskundigen van gemeente, ryk, politie, rijkswaterstaat buigen zich dagelyks over de talloze verlichtings- problemen die het hedendaagse verkeer stelt. De invloed van goede verlichting op onze gehele samenleving is van zeer groot belong. De keuze van de verlichting. de plaatsing van de armaturen kan van essentieel belong zijn by de veiligheid op een weg en op de sfeer van een straat. Uw redakteur is op dit terrein beslist niet deskundig genoeg om alle facetten van hedendaagse buitenverlichting volledig te kennen, doch dat het een zeer interessant onderwerp is is duidelyk. Dicht bij huis en in onze wijk vinden we voorbeelden te over van goede moderne straatverlichting en we weten dat men bij ons G.T.B. alle ontwikke- lingen op dit gebied op de voet volgt. U hebt dan ook ongetwijfeld wel de grate lichtmasten gezien die zijn ge- plaatst op het Chopinplein, het Grieg- plein, Schubertplein etc. Ruim 15 me ter hoog torenen ze uit boven de par- keervakken en verlichten het gehele terrein tot in alle hoeken. Het zijn speciale pleinarmaturen, bestemd voor grote oppervlakten. Ieder armatuur bevat 6 lampen van 250 watt HPL. Dat zijn hoge druk kwiklampen. In tegenstelling tot de natrium lampen hebben ze een zeer korte voorontste- kingstijd. Ze branden dus practisch direct op voile toeren. In ieder arma tuur bevinden zich nog 12 spiegels van reinaluminium. Dat is een alumi- niumlegering van 99.9%. De plein armaturen zijn in staat een straaldia- meter van 50 meter volkomen te ver lichten. Om U het vermogen van zo'n armatuur even te schetsen; ze geven evenveel licht als 60 gloeilampen van 100 watt bij U thuis. Aanvankelijk was voor de verlichting van de genoemde pleinen gedacht aan 14 normale armaturen, doch met de nieuwe armaturen kan men met 3 vol- staan. De voordelen zijn vele natuur- lijk. Er blijft meer parkeerruimte be- schikbaar, er is veel minder kabel nodig, de onderhoudskosten (schilder- werk) zijn aanzienlijk minder. Nu kos- ten de pleinarmaturen wel een lieve duit, dat kunnen we U verzekeren. Enkele duizenden guldens inclusief de montage etc. Maar die hoge kosten zijn beslist verantwoord. Er zijn in Groenoord nog pleinen o.a. H. Bosmanplein, C. van Zantenplein, waar een goede pleinverlichtini; nog ontbreekt. Parkerende automobilisren, uitsluitend aangewezen op de omrin- gende galerijverlichting hebben daar- over wel eens geklaagd. Bij het G.T.B. deelde men ons mede dat binnenkort midden op die pleinen ook een grote lichtmast geplaatst zal worden, zodat alle tot nu toe donkere hoeken ver licht zullen worden. Dit zal een grote verbetering worden dachten we. Kortgeleden schreven we in ons blad over de ontoereikende verlichting van de W. Andriessenlaan. Hier is alleen op het trottoir verlichting aanwezig waardoor de rijweg beslist onvoldoen- de verlicht is. Deze tekortkoming cp verlichtingsgebied is ontstaan door de vertraging die is opgetreden in de aanleg van de Churchillweg. Die ver traging is weer een gevolg van het ontbreken van een fors crediet (van enkele miljoenen) voor de aanleg van een nieuwe hoofdriolering. Daar de aanleg van dit riool dus nog wel ge- ruime tijd op zich kan laten wachten (men hoopt op het 3e kwartaal dit jaar) zal het G.T.B. proberen om toch eerder de verlichting op deze donkeie W. Andriessenlaan te verbeteren. Evenals vorig jaar (de Martinuskerk was praktisch vol), geeft het Gem. koor ,,BEL CANTO" een groots concert op donderdag 25 maart a.s. wederom in de St. Martinuskerk. Aan dit concert wordt medewerking verleend door het Gem. koor „St. Michael", uit Schip- luiden, dat onder leiding staat van de Heer C. L. van Beurden. Verdere medewerkenden op deze avond zijn JOKE SCHUITMAN, sopraan: RIEN BERREVOETS, tenor; KOOS VAN BEURDEN, piano. Het geheel staat o.l.v. de Heer Hoogervorst. Het programma zal bestaan uit werken van o.a. Handel, Schubert, Verdi, Strauss, Lehar, e.a. Beide Gem. koren zullen afzonderlijk optreden, maar eveneens tesamen concerteren. Kaarten (tevens programma) zijn ver- krijgbaar bij al onze leden, o.a. bij de voorzitter, de Hr. W. Slobbe, Willem Pijperstraat 46; de penningmeesteresse Mevr. E. Essens, Ed. v. Beinumlaan 26 en bij de secretaresse Mej. C. Dries, Esdoornlaan 18. De prijs per kaart bedraagt 2.50 (incl. programma). Deze zijn ook 's-avonds aan de kerk te verkrijgen, die geopend is om 19.30 u. Aanvang concert 20.00 uur. Houdt U deze avond vrij 111! Tevens willen wij U er nog op wyzen dat er op de achterzijde van de pro- gramma's gelegenheid is om U als lid of donateur op te geven. Het is voor U nu heel eenvoudig gemaakt. Even naam en adres invullen en na afloop van het concert staan wij voor U klaar om het in ontvangst te nemen. Trekt die stoute schoen aan en sluit U bij ons aanU zult er beslist geen spy t van hebben en wie weet zingt U het volgend concert uit voile borst met ons mee. Iedere woensdagmiddag van 2-3 uur kunt U met Uw vragen en problemen op maatschappelijk gebied terecht po het spreekuur van het gemeenschap- pelijk Bureau Maatschappelijk werk, Groenoord en Kethel, dat wordt ge- houden in de Chr. Kleuterschool Bach- plein 581. Schroomt U niet, doch gaat U er rustig heen als u met moeilijke problemen zit. Men zal U graag van dienst zijn 1 Overschieseweg 64, Rotterdam, telefoon (010) 15 27 59 of 15 52 89 vraagt voor direct: Hoog loon, goede sociale voorzieningen. Aanmelden na telefonische afspraak, ook na 18.00 uur. Zoals U wellicht bekend, hebben de bewoners van Groenoord-West een jaar lang moeten wachten op een antwoord van de gemeente Schiedam op hun voorstel tot doortrekking van de P. van Anrooylaan naar de Laan van Bol'Es. (inclusief beveiliging voor overstekers). Indien enkele frakties daarover geen vragen hadden gesteld, was er waarschjjnlijk nooit een ant- woordt op het schrijven van de be woners van Groenoord-W est gekomen. Het vertrouwen van de bewoners in het oude college heeft dan ook een flinke knak gekregen! Het .nieuwe college" is ermee be- gonnen om aan iedere Schiedammer een briefje te zenden, mits de ge meente zijn schriftelyk ingediend pro- bleem in behandeling neemt! Schiedam zal toch nog eens de fat- soensnormen gaan toepassen? Om het vertrouwen van de bewoners van Groenoord-West te herwinnen ook tijdens de verkiezingen, zal het.nieuwe college" zich moeten „waarmaken!" Yvonne Hebing. Het telefoonnummer van de meld en regelkamer Rijnmond is per 1 maart gewijzigd in Op zondag 21 maart. 's-avonds om kwart over zeven, zal in het wijkge- bouw „De Rank" een kerkdienst wor den gehouden. Deze dienst staat in het thema van .modern geloof in pers pectief". Voorganger is Ds. B. A. Koek. remonstrants predikant en voorganger der Nederlandse Protestanten Bond te Schiedam. Deze kerkdienst sluit aan op een spe ciale contactavond, welke op woens- dag 24 maart, 's-avonds om 8 uur, zal worden gehouden in boerderij „Land- vreugd" in Groenoord. Op deze avond, die een ongedwongen en gezellig ka rakter zal dragen, zal wederom de aan- dacht worden gericht op het thema „modern geloof in perspectief", spe- ciaal gericht op de samenwerking der vrijzinnige groeperingen in Kethel/ Groenoord. Korte inleidingen zullen worden gehouden door Ds. H. Weth- mar, doopsgezind predikant te Rotter dam en Ds. B. A. Koek.

Groenoord Akkoorden | 1971 | | pagina 3