Oranjebal in Landvreugd „DE FAVORIET" Watersporters actiel in Groenoord Sporthuis Ritmun GROENOORD Bejaardensoos 't Praethuys" M. DAMME ZONEN Telefoon 70 41 22 Borodinlaan 69 Groenoord - Schiedam Dames- en Herenrijwielen v.a. 132,50 Jongens- en meisjes- rijwielen v.a. 123,50 Kinderrijwielen v.a. 62,50 Autopeds v.a. 7,95 Driewielers v.a. 19,75 Skelter 62,50, 69,50 Grote sortering rolschaatsen v.a. 2,95 Goede kwaliteit tuinstoelen v.a. 19,95 Wandelwagens inklap- baar 29,50 - 36,50 Gereedschap Verpakte ijzerwaren Pluggen Boren Camping-Gaz art. enz. enz. GROENOORD Persoonlijke leningen en financieringen in 66n dag BEL 700647 BEL 700647 Spreekuur Maafschappelijk werk Problemen Wanner U ,,zit" met een probleem, waar U alleen niet uitkomt, Dan kan een maatschappelijk werk(st)er U misschien hel- pen, een uitweg te vinden door: Waarmee kan het Maat schappelijk werk U helpen Rubberbotenvloot. Voetbal Zaalsporten voor ai uw sportartikelen Badminton Hocky SCHAAKVERENIGING R.S.B.-Competitie. Kloksimultaan. Groenoord- Competitie. Oude bekenden. Agenda S.V. Groenoord. Od vrijdagavond 30 april zal er in Boerderij „Landvreugd" een groots Oranjebal worden gehouden. Dit wordt georganiseerd door de V.N.F.G. in samenwerking met de wijkvereniging. De muziek zal die avond worden ver- zorgd door een gezellige combo. De aanvang van de avond is 8 uur en de toegang is voor iedereen gratis. ii Zoals U ziet heeft de bejaardensoos, onderafdeling van de Wijkvereniging „Groenoord" een naam gekregen. De naam is gekozen uit een aantal door de leden zelf opgebrachte suggesties. De naam is bedacht door Mevr. Rinsma die hiervoor een kleine attentie kreeg. De doop vond plaats op 5 april j.l., een soosmiddag, die een beetje in Paassfeer werd doorgebracht. Na het inmiddels traditionele kegelspel, waar momenteel Mevr. Boas aan de top staat, werd er nu eens niet gekaart of gesjoeld, maar bingo gespeeld. Het materiaal was welwillend door de Wijkvereniging ter beschikking gesteld, waarvoor onze hartelijke dank. Er waren enkele leuke „Paas"-prijzen te winnen en gezien de reacties kun- nen we op een geslaagde middag terug- zien. Op 19 april a.s. hoop ik U alien weer te zien. Mevr. G. v. d. Spek. VEflHALLENPLEIN SCHIEDAM AUTOVERZEKERINGEN W.A. v.a. 80.- of 8.50 per maand. All-Risks v.a. f 210.- of 20.- per mnd. No-Claim tot 50 in yier jaar. BROMFIETSVERZ. W.A. 28.- - All-Risks v.a. f 30.- ook zonder eigen risico. BRANDVERZEKERING Voor verloofden en pasgehuwden, le jaar gratis. GLASVERZEKERING Bijv. 4-kamerflat 12.50; met thermophane 40.- T.V. REPARATIEVERZ. 13.- per kw. - Kleur: 40.- per kw. ZIEKTEKOSTENVERZEKERING Bijv. echtpaar v.a. f 225.- per jaar. Spreekuur iedere woensdagmiddag van 14.00- 15.00 uur, in de Dr. v. d. Kuyschool, Bachplein 581. Ga eens praten Misschien vindt u samen met de maat- schappelijk werk(st)er een oplossing: twee weten meer dan eta Voor spreekuren in Groenoord - Kethel: zie boven. bijvoorbeeld: - in het gezin of bij het werk; - over de kinderen; - als gevolg van ziekte, invaliditeit of ouderdom; - door verlies van man of vrouw, familie of vrienden; - in verband met geld; - met u te bekijken, wat er aan de hand is; - of er misschien meer mogelijkhe- den voor u zijn dan u zelf denkt; - u eventueel de weg te wijzen (of te banen) naar andere hulpbronnen - te voorkomen, dat u van het kastje naar de muur wordt ge- stuurd; - samen met u de voor uw situatie meest geschikte oplossing te zoeken. De instellingen voor maatschappelijk werk te Schiedam hebben elke woens dagmiddag een gezamenlijk spreekuur in Groenoord-Kethel, zie boven. Ieder, die eens wil praten, is daar welkom. Er zijn geen kosten aan ver- bonden en u mag rekenen op volledige geheimhouding van wat u met de maatschapoeliik werk(st)er bespreekt. Naar het spreekuur van de dokter gaan en naar dat van het maatschap pelijk werk lijkt wel wat op elkaar: - in allebei de gevallen hebt u hinder van iets en hoopt u, eraf te worden geholpen; - in allebei de gevallen moet u daar zelf uw medewerking aan geven. Maar dan komen de verschillen; in heteerste gaval schrijft de arts het geneesmiddel voor; in het tweede schrijft u a.h.w. uw eigen recept In een gesprek met een maatschappe lijk werk(st)er begint u met samen de verschillende kanten van uw probleem te bekijken. Dus niet alleen: hoe zijn de feiten Maar ook; wat vindt u van die feiten En hoe worden ze beinvloed door de houding van uw familie en kennissen Wanneer u zover bent, dat u dat duidelijk ziet fen daar kan wel eens veel tijd voor nodig zijn) bent u al op weg naar de oplossing. Ook als aan de „feiten" niet veel te veranderen mocht zijn, is het misschien toch mogelijk, er met nieuwe moed mee te leven.. De instellingen voor maatschappelijk werk in Schiedam houden elke woens dagmiddag een gezamenlijk spreekuur in Groenoord-Kethel - zie boven. De medewerkers, vier in totaal, zijn daar bij toerbeurt aanwezig. Ook als het u alleen maar gaat om een informatie, bent u daar welkom; kosten zijn er niet aan verbonden. Een nogal intrigerend kopje boven dit artikeltje. Want wie denkt er nu aan water- sportgenoegens als hy het over Groenoord heeft? Maar we bedoelen met water- sport ook niet het levendige beeld van varende zeil- en motorjachten. De water- sport in Groenoord die we bedoelen is van veel kleiner formaat en ze telt alleen de jeugd onder haar beoefenaars. Want de jeugd heeft met groot enthou- siasme de onlangs gereed gekomen vijver bij het Griegplein in gebruik genomen als vaargebied voor haar rubbervlotten en kano's. Door het grote oppervlak van| die triangelvormige vijver (kunnen we hem niet ineens de Triangelvijver noemen, past ook nog goed in onze muzikale buurt) leent deze zich uitstekend voor het varen met rubberbootjes, al is ie toch voor de kleintjes wel van een gevaar- lijke diepte. Vanuit de vijver kun je door een singel verder varen tot in de brede sloot die langs de toekomstige Rijksweg loopt. Zo is er een forse actieradius, die de kinderen tot kleine ontdekkingsreizen inspireert tussen de machtig hoge flatblokken. In de Paas- vakantie zag je, na een aarzelende be ginner, dan ook de rubberbotenvloot steeds in aantal toenemen. Wie niet zo gelukkig was zelf een boot te bezitten mocht wel eens met een vriendje of vriendinnetje meevaren, al kostte het wel eens een nat pak bij het in- of uitstappen. De ..Triangelvijver" en haar omgeving zijn nu nog kaal en met modderige taluds, doch over enige tijd, als er gras zal groeien en de al geplantte heesters en bomen voor de nodige natuurlijke entourage zullen zorgen, zal het n6g fijner varen zijn. Ook de hengelaars zullen dan de vijver en de omliggende singels wel ontdekt hebben. Voor minder valide hepgelaars, voor wie het onmogelijk is om aan schuine singelkanten te zitten, vooral met wagentjes is er misschien een kans dat de plantsoenendienst aan de ..Triangelvijver" een zogenaamd vis- plankier zal plaatsen, zo hoorden we van een woordvoerder van die dienst. Dit wordt nog bekeken, zo deelde men ons mede. Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Ma mhfl fel Dinsdag 6 april j.l. speelde Groenoord I zijn laatste wedstrijd in de R.S.B.- competitie. SHAH MATA 4 uit Rotter dam 12 kwam op bezoek, niet bepaald onze sterkste tegenstander in de com- petitie. Het resultaat loog er niet om, de Rotterdammers gingen met een nederlaag van 5-3 huiswaarts. Ondanks deze overtuigende zege hebben we in totaal net niet voldoende puntjes ver- gaard om kampioen in onze klasse te worden, die eer moest aan Overschie worden gelaten. De standenlijst van deze competitie hoop ik U in een vol- gende G.A. te kunnen tonen. Dinsdag 30 maart hadden we de heer van Baarle, momenteel spelend voor het persoonlijk Nederlands-Kampioen- schap, uitgenodigd voor een klok simultaan tegen Groenoord. Eta en twintig van onze leden durfden de strijd tegen deze crack aan en toen rond acht uur, na een inleidend woord van onze voorzitter het startsein werd gegeven, kromde men de ruggen en begon de heer van Baarle aan z'n 21 partijen. De klokken stonden ook voor de heer van Baarle op 1% uur voor de eerste 35 zetten, wat hem dus slechts een bedenktijd gaf van ruim 8 seconden per zet, tenminste, als zijn tegenstanders het zolang uithielden; voor de meesten was dit niet het geval, zodat van Baarle aan geen enkel bord in tijdnood kwam. De score voor onze sterke tegenstander werd uiteindelijk 93% (19% uit 21). Aan tan bord, dat van Eenhuizen ging hij door de knieen, terwijl Boogaard er een remise uit- sleepte, het was een gebeuren, dat in de toekomst beslist herhaald moet worden. Door beide boven genoemde aktivi- teiten is er in de Groenoord-competitie in beide weken vrijwel niet gespeeld, zodat het weinig zin heeft de standen lijst te plaatsen. Het einde van deze competitie is trouwens al in zicht, maar de kampioenen en degradanten zijn nog niet bekend. Sinds enkele weken heeft de S.V. Groenoord weer een van zijn oude leden in de boeken kunnen opnemen, n.l. de heer Harms oud-secretaris van onze vereniging. Hij is indertijd ver- huisd naar het noorden van het land, is inmiddels weer teruggekomen, woont thans in Ommoord, wat hem er niet van weerhoud bij ons te komen scha- ken. Vanaf deze plaats, nogmaals van harte welkom. Ook de heer Zeilstra, die zoals U weet ernstig ziek is ge- weest, ontdekte ik dinsdag 6 april weer in ons midden; we zijn blij dat hij er weer is. Speelavond elke dinsdagavond om 19.30 uur, in Boerderij „Landvreugd", Sweelincksingel 7. Seer.: A. v. d. Spek, Obrechtstraat 86, Schiedam, telefoon (010) 70 95 38.

Groenoord Akkoorden | 1971 | | pagina 9