'illi\ck Qfo«%i voormeubelen OuUIl PARKWEG 201-SCHIEDAM Henfli helpl U uil de nood! ZESTIENHOVEN NEE! Minimale belangsfelling voor lezing CKlcine akkoordjes Groenoords Bloemenkiosk Enkele tips voor uw balkonbak Opbrengst Simavi collecte Aandachtige lezers van de ad- vertenties in ons blad zullen de naam van Radio Henfli uit de Lange Kerkstraat 86 de laatste jaren vaak zijn tegen- gekomen. Boven vele van die advertenties stond dan in vette letters: „De T.V. MONTEUR VOOR GROENOORD" en verder: ,,Ook 's-avonds hel- pen wij U uit de nood want wij zijn dag en nacht bereik- baar!" Op vertoon van een uitgeknipte advertentie werd aan klanten een korting van 2,50 op de (lage) reparatie- kosten aangeboden. Raadsel opgelost. Toch balkon wedstrijd. Nu alle dagen van de week Juwelier Boot Besteedt veel zorg aan het plant- materiaal en de kleurencombi- natie. Zet niet teveel verschillende soorten planten in een bak. Laat de kleur van Uw bloembak zo wei- nig mogelijk domineren; de plan- ten zijn de hoofdpefsonen. Zwart doet het prima! Wees kieskeurig bii het kopen van Uw grond. Let op of de grond onder contrdle staat van een proefstation. Dit moet op de zak staan. U dient de grond beslist ieder jaar te vernieu- wen! Denk aan de gaatjes onder in Uw bak, want lucht is een on- ontbeerlijk attribuut en zonder dat kunnen Uw planten evenmin leven als U. Op de gaatjes in de bak een potscherf tegen het dicht- slibben. Staan Uw planten op een winderig balkon, steun dan de planten met een stokje en behoedt ze zo voor breken of omvallen. Hang Uw bak aan de binnenzijde van het balkon. Stel U eens voor dat hij van zevenhoog naar bene- den valtl En als U Uw planten goed verzorgd is het aanzicht van een aan de binnenzijde van het balkon geplaatste bak even fraai, zowel voor U zelf als voor de voorbijgangers. Verzorg Uw planten zeker 1 uur per week, buiten het dagelijkse water geven. Giet dit water op de aarde, niet op de plant. Zorg er- voor dat de aarde goed vochtig blijft. Verwijder oud blad en bloe- men. Ook als het regent, t6ch gie- ten want de bladeren vormen een dak, waardoor ook bij langdurige regenval de aarde vaak nog droog blijft. Zorg dat Uw planten regelmatig wat kunstmest krijgen, opgelost in het gietwater. Die kunstmest is overal te koop. Bestrijdt ook de ziektes die Uw planten kunnen vernielen. Spuitbussen ter bestrij- ding van de meest voorkomende plantenziektes zijn overal te koop. En last but not least, zorg ervoor dat Uw planten als U met vakan- tie gaat niet aan hun lot worden overgelaten, doch zoek een goede buur die net zoveel liefde voor planten heeft als U zelf. Dit waren maar enkele punten die we noteerden uit de mond van dhr. de Bruin tijdens zijn causerie in „Landvreugd" zodat de vele wegblijvers van die avond wellicht toch ook nog wat meenemen. Van het Schiedamse SIMAVI comite vernamen we dat de recent gehouden collecte in Schiedam 10.522,00 be- droeg. Van dit bedrag was 1626,00 afkomstig uit Groenoord. Nieuwsgierig geworden hoe een in het centrum van de stad gevestigde radio- en t.v. zaak ook 's-nachts voor zijn zo ver weg wonende klanten klaar kan staan, namen we eens een kijkje bij Henfli. In de met talloze radio's, t.v.'s en vele soorten electrische apparaten volledig gevulde winkel troffen we de eigenaar dhr. P. H. van Dijk en toen was het raadsel van de „Groenoordse t.v.-monteur bij nacht" snel opgelost. Dhr. van Dijk woont n.l. zelf op het C. van Zantenplein 28 en hij kan van daaruit in heel Groenoord bijzonder snel ter plaatse zijn als er storingen worden gemeld. Zou hij vanuit de stad moeten komen, dan zou dat veel teveel geld en tijd gaan kosten. Dhr. v. Dijk heeft dan ook zeer veel klanten in Groenoord en kent de mogelijkheden en moeilijkheden van de verschillende typen woningen en de daarop geplaat ste antennes op zijn duimpje. Mocht U dan ook eens in nood zitten met Uw radio of t.v. in de avonduren en beslist nog direct geholpen willen wor den, belt u dan gerust 70 7143. Dhr van Dijk zal U niet in de steek laten I Binnen enkele maanden zal de Gemeen- teraad van Rotterdam zich gaan bezig- houden met het vliegveld Zestienhoven Een spannende tijd wacht ons. Het Centraal Comite Anti-Bulderbaan heeft niets nagelaten aan te tonen dat uitbreiding van dit vliegveld een ab- surde zaak is. Om nu het Centraal Comite een morele steun te geven zal op zaterdag 22 mei a.s. met een actie worden gestart, welke ten doel heeft U mee te laten protesteren tegen deze uitbreiding. Deze actie zal bestaan uit het in grote getale verspreiden van welsprekende affiches. Leden van het actie-Comitfe zullen U voor een bedrag van 1.00 een affiche aanbieden welke U op Uw raam kunt aanbrengen. De bedoeling is dat deze affiches drie weken blijven hangen zodat het een ieder duidelijk zal zijn dat U alien achter het actie-comite staat. In alle randgemeenten zal deze actie worden gevoerd. In Berkel-Rodenrijs, waar deze actie reeds is gevoerd, hangt huis aan huis deze affiche zodat hier van een groot succes sprake is. U weet inmiddels wat het zou beteke- nen als Zeztienhoven uitgebreid zou worden. Welnu breng door middel van een affiche Uw stem uit zodat deze actie in ons Kethel een groot succes wordt. Wij als actie-comite Schiedam rekenen op Uw aller medewerking. Actie-Comite Anti-Bulderbaan Seer.: A. Koning, Koekoekslaan 44 Schiedam - Telefoon 70 29 41. De lezing met dia's over balkonbakken die de wijkvereniging op vrijdag 14 mei j.l. hield in Boerdery ,,Landvreugd" is qua opkomst een grote flop geworden. Hadden we vorig jaar nog een redelyk aantal van ca. 40 belangstellenden, dit keer hadden slechts 9 (negen) men- sen de moeite genomen de zeer inte- ressante en vlot gebrachtte causerie van dhr. A. de Bruin, chef van de Ge- meentelijke Plantsoenendienst te ko men beluisteren. Jammer zowel voor de organiserende wijkvereniging als voor dhr. de Bruin I Ondanks deze minimale belangstelling zetten we ook dit jaar echter de bal- konbakkenwedstrijd weer door omdat we nu al zien dat heel veel mensen veel aandacht aan hun balkonbeplan- ting besteden. Laten we hopen dat al deze mensen allemaal precies weten hoe ze hun balkonbakken moeten ver- zorgen, zodat ze de vakkundige ad- viezen van dhr. de Bruin inderdaad niet nodig hadden, hoewel we dat sterk betwijfelen, want er valt altijd nog wel iets te leren voor een gelnteresseerde. We zullen dit keer de Groenoordse balkons keuren op de zaterdagen 26 juni en 28 augustus. De jury zal weer bestaan uit leden van de wijk vereniging, enkele gelnteresseerde wijk- bewoners en bestuursleden van de Kon. Ned. Mij voor Plant- en Tuin- bouwkunde (K.N.M.T.P.) onder aan- voering van dhr. de Bruin. Enkele belangrijke punten waarop U moet letten bij het versieren van Uw balkon met bloemen zullen we U nog geven. Er zal ook dit jaar zowel door de wijkvereniging als door de K.N.M.T.P. een bedrag beschikbaar worden gesteld dat over een aantal kleine geldprijzen zal worden verdeeld. Tarlef: Ieder woord of leesteken 6 f 0,10 Het maximum aantal regelt la bepaald op 15. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telcfcnlsch worden opgegeven bij de redaktle. Tevens bij fa. J. Hipke, huishoudelijke- luxe art. en speelgoed in winkelcenfrum DE KETEL ZOEKT U BESCHAAFDE OPPAS Noteert U dan dit nummer 70 34 08. Grote sortering TUINMEUBELEN. Decor en modellen 1971. Gratis thuisbezorgd, Telef. 70 40 76 HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" COSMETIC A. Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SHIRA, bekend van T.V. Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57 Kethel, Telefoon 70 41 28. OP VAKANTIE? Voor zomer speelgoed eerst naar HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" FRE WO Voor Bloembakken, Kunstnyverhelds- geschenken, Rotan artikelen enz. Kom kijken in onze intieme winkel in de Lange Kerkstraat 44. PEDICURE-MANICURE SCHOONHEIDSSPECIALISTE Mej. M. Maliepaard, telefoon 70 24 10 Bachplein 444 - Schiedam-Groeaoord Ter overname Belami aluminium jaloe- zie; breed 145; hoog 204 cm., als nieuw voor halve prijs. - Chubertplein 175. FAMILIE DRUKWERK. Snelle service ruime sortering. Als U 26 86 66 belt komen wij graag even langs. U kunt ook zelf naar Drukkery „De Magneet" komen Rotterdamsedijk 279, Schiedam van 's-morgens 8.30 -'s-avonds 9 uur. EEN KREET VANUIT HET BEATRIXPARK. Vanachter schuchtere berkenbomen brandt het nijver Essovuur, peppels ruisen zwaneliederen, kattenmiauw langs het glas, het staal, „de Muur" Ik wend my weer naar het oude, de grijze luchten nog vol onontplooide gloring daar waar wind en water stijgen. O Kethel met je vaarten en je dreven hoe heb ik lief het steunen op jouw roos, het warm toeven in jouw kruidenhof, jij bent de raaklijn van mijn hart 1 O Kethel jij bent een duizend- voudig voelen doch: ik kan mij niet meer aan jouw frisse winden koelen, het nieuwe verdryft met stank jouw geur, geen kikker hoort men nog kwaken. 0 Kethel ging de chemie hun storten maar staken Peter Hebing. in de Laan van Bol'es tegenover Otto Jansen behalve dinsdag, maar dan kunf u ons vinden op de mark! op het Johann Strausspleln J. Krabbendam (Corona) Hoogstraat 75 - Schiedam - Tel.26 6118 MODEL CLAUDIA Dr. Wlbaufplein 15 Telefoon 70 69 05

Groenoord Akkoorden | 1971 | | pagina 5