Rondrit 150000 Natmirsteen RIJNMOND bij meer dan de moeile waard! Lalen we een einde maken aan de (ietsenwanorde bij bad Groenoord SPAARBANK ANNO 1820 Nijvere wachters kerkbouw Groenoords Bloemenkiosk Schoonheidsspecialiste Pedicure Nare gewoonte afleren. Deskundige toelichting. Steppenlandschap. Woensdag en zondag. in de Laan van Bol es tegenover Ofto Jansen Nu alle dagen van de week HYPOTHEKEN en persoonlijke leningen via de BONDSSPAARBANK Wie de nieuwbouw van het Gereformeerde Centrum aan de Zwaluwlaan passeert nadat de bouwvakkers hun werk heb- ben neergelegd, zal daar steeds een zeer oplettende bewaking vinden. magneet drukwerk trekt tel.: 26 86 66 - 26 61 78 VRIJ ENTREE rechtstreehs van de steenhouwer Bezoek onze showroom - Kethelweg 58-60 - Vlaardingen Wist U Steenhouwerij en Marmerwerken Vlaardingen - Kethelweg 58-60 - Tel. 010 - 34 24 32 Behandeling uitsluitend volgens afspraak (event, 's-avonds) na 14.00 uur. Mevr. D. VLAK, Chopinplein 210, Groenoord Lid Anbos Tel. 70 64 30 Hoewel er in de directe omgeving van Bad Groenoord een verbod is voor het plaatsen van jietsen, duidelyk aange- geven door borden en er naast de ingang een bewaakte rijwielstailing is waar men voor slechts 15 cent per dag z'n fiets kwijt kan is het op hoogtij- dagen rond de ingang van het bad een ware fietsenbende. In hopen op de grond, tegen de bomen, i\issen de struiken tegen lantaarnpalen, ja zelfs tegen ingangshekken van het bad staan, liggen en hangen honder- den fietsen en bromfietsen in de grootst denkbare wanorde. Hoewel de politie, zo hoorden we, tegen de groot- ste zondaars zo af en toe wel eens is opgetreden, kan ze tegen deze fietsen- wanorde weinig of niets uitrichten. Zou men alle in overtreding zijnde rijwielen en bromfietsen naar het politiebureau moeten afvoeren dan zou dat volkomen onmogelijk zijn qua vervoer en ruimte. Laten we echter in dit geval van de onmacht van de politie geen misbruik maken, doch zelf er aan meewerken dat er aan deze ontsiering van de omgeving van ons fraaie bad een einde komt. Want de wanorde buiten het bad is in lijnrechte tegenstelling tot de schoonheid en verzorging binnen de hekken. En denkt U ook eens aan alle bescha- digingen aan de neergesmeten fietsen en de kans op diefstal. Rij daarom de volgende keer eens door naar de naast het bad gelegen stalling waar Uw ver- voermiddel deskundig en zonder kans op beschadiging of diefstal wordt beheerd P.S. Van dhr. Van Buren, de bewaker van de fietsen- en autostalling hoorden we dat hij op zijn terrein ruimte heeft voor bijna 2.000 fietsen en brommers. Zelfs op de drukste dagen is er altijd nog volop ruimte geweest, zo zei hij. Auto's kan hij niet zoveel stallen (ongeveer 50) doch daarvoor is op de wegen rondom Bad Groenoord altijd wel plaats. En auto's worden nu een- maal niet op en tegen elkaar aan ge- smeten zoals de fietsen en brommers. En over de baldadigheid van de lieve jeugd met de fietsen en brommers kan dhr. v. B. een flink woordje meespre- ken. Grootste lol is het om een hele rij fietsen in 1 keer om te gooien of er de ventieltjes uit te trekken. En de ..gedupeerden" komen dan bij dhr. Van Buren om hulpDaarom dus ndgmaals een pleidooi om voor die 15 cent per dag voor een fiets en 25 cent voor een brommer niet de kans te lopen op beschadiging of dief stal. Geeft U Uw kinderen dit kleine bedrag mee en overtuig hen ervan dat het stallen van hun fiets of brom mer onder bewaking voor een klein beetje meer moeite een heleboel erger- nis kan besparen Gigantisch en bruisend van energie. Boeiend en vol afwisseling. Dat zijn de voornaamste indrukken die men mee naar huis neemt na een bezoek aan Rotterdams uitgestrete haven- en industriegebied. Ook deze zomer orga- niseert de RET weer haar, langzamer- hand traditioneel geworden Euro- poortrit. Via het Kleinpolderplein, waar het ingewikkeldste verkeersknooppunt in de ruit rond Rotterdam zijn voltooiing nadert, brengt de bus u door de Bene- luxtunnel naar het Botlek- en Euro- poortgebied. Naast de havens, waarin 's werelds grootste schepen afmeren, vindt men hier imposante olieraffina- derijen. Twintig minuten lang rijdt onze bus u over de terreinen van Shell, waar u de enorme installaties van zeer nabij kunt bewonderen. De chauffeur zorgt daarbij voor een deskundige toe lichting. Een aantrekkelijk deel van de Europoortrit is het bezoek aan „Eur-o- rama", misschien wel het meest afge- legen restaurant van Nederland, waar in het voorlichtingscentrum de bezich- tiging van de interessante expositie over de Rotterdamse havenuitbreidin- gen en de vertoning van een havenfilm in de ritprijs zijn inbegrepen. Waar nu de Maasvlakte ligt, golfde nog niet zo lang geleden het zeewater. Onze bus voert u kilometers ver door dit steppenlandschap, dat is voorbe- stemd een kolossaal industriegebied te worden. Een schril contrast met al dit nieuwe vormt het landelijke gebied rond Oostvoorne en het historische stadje Brielle, waar u gelegenheid krijgt voor het maken van een wande- ling door de oude straatjes en langs de schilderachtige wallen. En kunt u zich een zinvoller slot van de Euro poortrit voorstellen dan een rit per metro langs de Maashaven en de Rijn- haven? En dat alles is inbegrepen in de toch wel zeer lage ritprijs van 7,- (kinderen f 5,-). Waarom zou u zo'n Europoortrit niet eens maken? u zult enthousiast terugkeren. Onze passa- giers van de afgelopen jaren kunnen u dat bevestigen. De Europoortritten worden dit jaar gehouden elke woensdag en zondag tot en met de maand September. Ver- trekpunt is ook nu weer de centrale post van de RET op het Stationsplein, waar de bussen op woensdag om half tien en op zondag om elf uur starten. De rit duurt ongeveer vijf uur, maar er zijn twee onderbrekingen van een uur, te weten bij „Eur-o-rama" en in Den Briel. U maakt de Europoortrit voor 7,- per persoon. Kinderen tot en met 14 jaar betalen 5,-. Bij deze prijs zijn inbegrepen de toegang tot de expositie en de filmvertoning in het voorlichtingscentrum „Eur-o-rama" op de Maasvlakte en een rit per metro van het station Slinge naar het Cen- traal Station. Bovendien ontvangt u tijdens de rit een prachtig gedetail- leerde routekaart met de daarbij be- horende documentatie. Kaarten zijn uitsluitend verkrijgbaar bij de chauffeur in de bus aan het begin van de rit. behalve dinsdag, maar dan kunt u ons vlnden op de markt op het Johann Strausspleln J. Krabbendam (Corona) Hoogstraat 75 - Schiedam - Tel.266118 Hebt U last van luchtverontreiniging of kunnen Uw trommelvliezen de herrie van fabrieken of vliegtuigen niet meer verdragen, bel dan VOOR IEDEREEN! BROERSVEST 54 SCHIEDAM Die bewaking is gerekruteerd uit een aantal mannen van het belendende Bejaardencentrum „De Harg". Bij toer- beurt houden zij een goed oogje in het zeil opdat de lieve jeugd niets van het zo kostbare bouwwerk vernielt. Want elke steen, elke bouwspant is en wordt door de gereformeerden met grote offerzin bijeengebracht in vele acties waarvan U in ons blad hebt kunnen lezen. Daarom mag niets van het bouwmateriaal of het bouwwerk ver- nield worden. Hulde aan de nijvere wachters uit ,,De Harg" dus, die uit eigen initiatief tot deze bouwwacht besloten. Overigens is het bouwfonds voor de kerk inmiddels reeds gestegen tot ruim 275.000.-. Voorwaar een machtig voorbeeld van een totale inzet van alien die zo graag een eigen gere- formeerd centrum zonder een cent schuld willen verwezenlijken I Salontafels met prachtige ONYX en MARMEREN tafelbladen in diverse afmetingen, waarbij naar keuze: ruime sortering onder- stellen o.a. cbroom - brons - koper. dat wij tevens leveren en aanbrengen: Schoorsteenmantels - open haarden vensterbanken - vloer/wandbekledingen - traptreden - grafzerken enz Keus uit vele natuursteensoorten.

Groenoord Akkoorden | 1971 | | pagina 7