Speelgelegenheid in Groenoord. fSi Boerenleenbank Toonkunstkoor heefi VERZEKERINGEN voor uw reizen, Reisdeviezen JAS MIN 4e jaargang no. 79 24 juni 1971 Uitgave en advertentie-exploitatie. Bezorgklachten. J. F. Kamp, Telefoon 26 66 04. Wijkvereniging wil meer gecoordineerde opzet van: BiJL SUPER- ENKABE MARKT Om te komen tot een meer gecoordineerde opzet van de speel gelegenheid in Groenoord heeft het bestuur van de wijkvereni ging Groenoord contact gezocht met de gemeente Schiedam. Dit resulteerde reeds spoedig tot een gesprek met enkele ambte- V6rst6rkinQ flOCliG. naren van de plantsoenendienst en algemene zaken. Voor dit gesprek was een vergadering voorafgegaan met de hoofden, oudercomite's e.d. van de scholen in Groenoord met de wijk vereniging, om ook de daar naar voren gebrachte wensen en ge- dachten betreffende speelgelegenheden en het groen met de onze samen te brengen. Kleuter komt tekort. Brief aan B. W. Doornstruiken weg. Schiedams onvolprezen toon kunstkoor, dat onder leiding staat van Aad van der Hoeven, U wel bekend, kan best nog de nodige sopranen, alten en vooral tenoren en bassen ge- bruiken. BELANGRIJK BERICHT INZAKE INLEVEREN VAN KOPIJ. Door vakantie van onze re- dakteur dhr. B. D. Roza in de periode van 26 juni tot 19 juli dient U alle kopij in die periode te zen- den aan dhr. J. van Scha verbeke, Bachplein 189, tel. 70 35 18. Bij afwezig- heid van dhr. v. Schaver beke kunt U ook terecht bij Drukkerij - Uitgeverij De Magneet, Rotterd.dijk 279-281, tel. 26 86 66, 26 66 70 (na 18.00 uur) 70 69 67). Grootse plannen. de bank voor iedereen Schiedam Kethel Posikantoor wordt verplaatst. Het postkantoor aan de de Biestraat in Kehel zal worden verplaatst naar het J. Urlus- plein in Groenoord. Die ver- plaatsing, waarvan het publiek geen enkele hinder zal onder- vinden zal plaats vinden in het weekend van 3 tot 5 juli a.s. Gebouw verrollen. MJtv rifbewijs BACHPLEIN 114 - SCHIEDAM GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corr. adres Wijkver. Groenoord: B. Zweersplein 70, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 per kwartaal; 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. - Giro 26 75 85, Schiedam. Redaktie: B. D. Roza, Griegplein 193, Tel. 70 82 47. J. van Schaverbeke, Bachplein 189, Telefoon 70 35 18. „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse- dijk 279 - 281, Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 70. Na 18.00 uur J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Telefoon 70 69 67. si# advertentie ACHTBRPAGIAA Door ons wordt ten zeerste benadrukt dat vooral de kleuter in Groenoord tekort komt. De bestaande zandbakken staan meestal op winderige plaatsen, zijn klein, weinig in aantal en gemak- kelijk bevuilbaar. Benadrukt wordt dat de moeder haar kleuter in het oog wil houden, kan zij dit niet dan wordt het kind in de flat gehouden. Met alle gevolgen van dien, die door allerlei onderzoekingen en publicaties genoeg- zaam bekend zijn. Hier is het cardinale punt. Wij weten hoe funest de uitwer- king op het kind is van het wonen in de veelal gehorige flats, door remmin- gen van moeder, buren en de indeling. De gemeente Schiedam bouwde zich een nieuwe wijk, vrij ruim van opzet ten Zuiden van de Laan van Bol'Es, schrikkend van de kosten echter steeds meer op elkaar tot de samenstelling van het Bachplein, met de wetenschap dat in deze wijk veel jonge gezinnen zouden komen wonen. Een wijk dus met veel jonge kinderen, een wijk met slechts flats. En wat is er nu gedaan voor de speelgelegenheid. Een enkel iel zandbakje, veel trapveldjes, een zeer goede speelplaats boven het Bachplein, later een mooie speelgelegenheid bij de Z-flats. Dus doet de gemeente Schiedam er wel wat aan. (Adv*rf«ntl«) Auto-verzekering Nieuwe stijl. Reeds vanaf f 100,- per jaar is uw auto W.A. verzekerd. No-claim korting tot 40 10 aanvangs no-claim voor hen die pas gaan rijden. H.H. ambtenaren speciaal tarief. Elders verdiende no-claim wordt direct overgenomen. Tevens verzorgen wij voor U persoonlijke leningen. 2e hypo- theken en auto-financieringen. Uw auto-premie is per maand betaalbaar. Assurantie-kantoor S. J. Kuipers N.V. Sibeliusplein 172 Schiedam Tel. 710824 Echter naar onze mening zeker niet genoeg. En daarom onze vergadering met bovengenoemde ambtenaren, daar om onze brief aan B. 8t W. Schiedam, welke binnenkort zal volgen. Onze wensen zijn: a) bij elke flat een kleu- terspeelplaats; b) op enkele geschikte plaatsen geconcentreerde speelplaatsen voor de grotere jeugd. a) Hier denken wij niet aan zand- bakjes, maar aan zandruimten om- geven door houten paaltjes, met enige speelwerktuigen in het mid den. Zodanig gesitueerd, dat moe- ders uit zoveel mogelijk flats hun kind in het oog kunnen houden. Geen harde ondergrond, maar zand. b) De grotere jeugd kan en mag zich onttrekken aan moeder en trekken dan wel naar goede speelplaatsen die wat verder van huis liggen. Dichter bij huis zijn dan nog de trapveldjes. Ideaal zou zijn een bouwspeelplaats. De wijkvereniging zou graag een bouwspeelplaats zien bij de boerderij Landvreugd, i.v.m. eventueel toezicht, etc. Maar de gemeente denkt zich bij de boerderij schooltuintjes. Wij hebben een bouwspeelplaats bezocht te Rotter dam aan de Maetelinckweg. Van oud materiaal hadden de jongens daar hele bouwsels gemaakt, van hutten tot hele forten. Een door de gemeente Rotterdam betaalde kracht hield toezicht en kon tevens een les geven in boetseren, figuurzagen etc. Verder brachten wij nog vele andere zaken naar voren als vlonders in het water van de Jozef Oreliosingel en voor de S en Z-flats, het verwijderen van de doornstruiken bij de scholen, meer banken bij het winkelcentrumpje, zgn. hondentoiletten, de prikkeldraad- versperringen op het Bachplein. een snelle beslissing over de uiteindelijke bestemming van de Jozef Oreliosingel, etc. etc. Met de ambtenaren gingen wij plein voor plein de speelgelegenheid na, welke wij zeer zeker onvoldoende vonden. Aarzelend brachten wij nog de kinderboerderij „de Kooi" in Rotter- dam-Zuid ter sprake. Wij hebben deze boerderij bezichtigd en waren onder (zie vervolg op pag. 3). 1 Dit vooral in verband met de toe- komstplannen van het koor. Aad van der Hoeven denkt er n.l. zeer serieus over om Schiedam weer een eigen uit- voering van Bach's Mattheus-Passion te geven. Men wil van deze Schiedamse uitvoering dan een tweejaarlijkse tra- ditie maken. Voor het concert van volgend jaar heeft het Toonkunstkoor de Messa Solemnelle van Ch. Gounod reeds in studie genomen. Een bijzonder imposant koorwerk, dat heel wat zang- ervaring vereist. Geinteresseerden die wel wat voelen om zich in de Toonkunst-rijen te scha- ren kunnen dat doen door contact op te nemen met de secretaresse van het koor Mevr. M. van Haselen-Vlugter, Nieuwstraat 119 a, telefoon 26 82 70. Zwaluwlaan 111 - Tel. 70 5155 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 De verplaatsing van het Postkantoor is noodzakelijk i.v.m. de voorbereidende werkzaamheden voor het op die plaats komende grote winkelcentrum. Wat de definitieve plaats van het kantoor zal worden staat nog niet vast, doch voor- lopig zal het nog wel enkele jaren op het J. Urlusplein staan. Ook is het best mogelijk dat het op die plaats zal blijven staan. De verplaatsing wordt een zeer spec- taculair karwei. Direct na de sluiting van het postkantoor op vrijdag 2 juli zal het gebouw worden ontruimd en vervolgens worden opgevijzeld. Een of meer bokken zullen het dan op een grote wagen tillen en dan begint de langzame rit naar het J. Urlusplein. Het werk zal worden uitgevoerd door Constructiebedrijf Chrispijn uit Baren- drecht en door H. Rottger n.v. Bouw- en Aannemingsbedrijf uit Rotterdam. Het gehele karwei zal onder supervisie staan van de centrale afdeling gebou- wen van de P.T.T. Als alles volgens plan verloopt (en de deskundigheid van de uitvoerenden staat daar wel borg voor) dan staat het postkantoor op maandagochtend 9.00 uur voor het publiek open op zijn nieuwe plaats op het J. Urlusplein, alsof het nooit er- gens anders gestaan had. Dan naar AUTORIJSCHOOL V.A.M.O.R .en N.B.A. gedipl. en erkend. LEST MET FIAT 850 TEL. 706756 - b.g.g. 709373

Groenoord Akkoorden | 1971 | | pagina 1