GEZONDHEIDS- ZORG IN KETHEL Matnnrsteen RIJNMOND Sporthuis Epiloog op 50-jaar Alle inwoners van Kethel- Groenoord hebben, dank zij het blad Groenoord-Akkoor- den, kennis kunnen nemen van de aktiviteiten, die rondom de viering van dit jubileum heb ben plaats gehad. Bergen werk. Gezellige receptie. Ongedwongen sfeer. Later eindbalans. D. Dijkshoorn Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Controleer uw stempel(s). 1971 GOUD VOOR ZILVEREN UNICEF VRIJ ENTREE rechtstreehs van de StCCVlhotlWCV Bezoek onze showroom - Kethelweg 58-60 - Vlaardingen Wist U Steenhouwerij en Marmerwerken Vlaardingen - Kethelweg 58-60 - Tel. 010 - 34 24 32 EEN FILOSO- FIETJE OVER BUS 53 Allereerst de Algemene vergadering met een klein aantal (trouwe) leden, dat, na het aanhoren van de financiele verslagen tot de ontdekking moet zijn gekomen, dat de penningmeesters ber- gen werk hebben moeten verzetten om tot dit resultaat te komen. Wanneer U aanwezig was geweest had U kunnen horen, dat met ons werk tonnen ge- moeid zijn. 't Klinkt ongelofelijk, maar 't is heus waar De aftredende bestuursleden werden vervangen door 5 nieuwe, die vanaf heden hun schouders zullen zetten onder het werk, dat voortgang moet hebben. Het bejaardenkoor uit Maassluis en Willy aan het electronisch orgel hebben voor een goed verzorgde BEJAARDEN- MIDDAG gezorgd. Jammer, dat die dag vele bejaarden een dagtocht maakten, zodat het bezoek veel groter had kunnen ziin. De Receptie had een bijzonder gezellig verloop en droeg een bijzon der karakter, doordat van de afgetre- den bestuursleden door de voorzitters van de Provinciale Vereniging Het Groene Kruis en van de Zuidhollandse Bond Het Wit-Gele Kruis op hartelijke wijze afscheid werd genomen, waarbij aan de Heer Korpel, die inmiddels was benoemd tot erelid, de zilveren legpenning werd overhandigd. Verschillende bloemstukken gaven aan de zaal een feestelijke aanblik. Wist U, dat onze vereniging meer dan 80 medewerkers heeft? Wie dat alle- maal zijn? Een willekeurige opsom- ming: bejaardenhelpsters, gezinsver- zorgsters, wijkverpleegsters, medisch- adviseurs, consultatiebureau-artsen en hun assistenten, de verzorgers van de gebouwen en het magazijn. Zij alien hebben met het bestuur een gezellige avond beleefd, waarop St. Radboud (hoe kan het anders?) een serenade bracht, Willy en Peter met nog enkele andere artiesten mede- werking verleenden en waarop op har- teijlke wijze afscheid werd genomen van diegenen, die zovele jaren hun beste krachten aan het werk van de Gezondheidszorg gaven. De goede wen- sen ging ook vergezeld van geschenken o.a. van de bejaardenhelpsters en de gezinsverzorgsters. Mevrouw Van der Kuy haalde her- inneringen op aan die „goeie oude tijd" en ten slotte sprak een van de oprich- ters van 50 jaar geleden, de Heer C. Ruijs de aanwezigen toe. Wij hebben de wens uitgesproken, dat wij met elkaar een prettige avond zouden beleven. Die wens is volledig vervuld. Het was een goed sluitstuk van de jubileumviering: bestuur en medewerkers bij elkaar ongedwongen en gewoon gezellig I De eindbalans maken we later op, want U weet het; de viering had ten doel propaganda te maken voor het werk van de Gezondheidszorg in Kethel-Groenoord. Laten de aanmeldingen maar binnen- stromen, wij hopen U spoedig in te schrijven als nieuw lid. ADRESSEN; Huismeesters van de diverse flats. Contact-adres: Dhr. De Rijke, Chopin- plein 44; Dhr. Th. van Deurzen, Spoor- baanstraat 9, telefoon 70 9411 of Dhr. C. Dubbeld (seer.), Kerkweg 12, telefoon 70 53 78. Brillen Hoorbrillen Hoortoesiellen Specialist Mr. Opticiin St. Llduinastraat 1, Schiedam, Telefoon 26 76 49 Vlerambachtstraaf 73, Rotterdam, Telefoon 23 31 55 Qranjeitraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminlon Hockey In trams en bussen met zelfbediening is de passagier verantwoordelijk voor het afstempelen van zijn rittenkaart in de ontwaardingsautomaat. Omdat het meer dan eens gebeurt dat reizigers te goeder trouw hun kaart niet juist afstempelen, heeft de RET dezer dagen op alle stempelautomaten een sticker geplakt met het advies .Controleer uw stempel(s)". De fouten worden door de passagiers vooral gemaakt bij het insteken van de rittenkaart in de gleuf van de auto- maat. Wanneer de kaart niet ver ge- noeg naar binnen wordt geduwd, stempelt de automaat niet af. Wan neer men meer dan e£n keer wil af stempelen, moet de kaart na de eerste afstempeling even worden terugge- trokken en dan weer naar binnen worden geduwd. Bij controle in de wagens blijkt de reiziger er dikwijls van overtuigd te zijn tweemaal te hebben afgestempeld, terwijl de kaart slechts een stempel- afdruk vertoont. Om te voorkomen dat een verhoogd tarief moet worden opgelegd, advi- seert de RET zijn passagiers nu drin- gend, onmiddellijk na afstempeling in de automaat te controleren of op de rittenkaart inderdaad het verlangde aantal stempels is afgedrukt. Is dat niet het geval, dan dient men de kaart opnieuw in de automaat te steken. Mankeert er iets aan de stempel-af- drukken, dan wende men zich tot de bestuurder of chauffeur die de passa giers in zo'n geval gaarne van dienst zal zijn. Bij de RET betekent zelfbe diening beslist geen vermindering van service. Integendeel. De RET staat zijn klanten graag met raad en daad ter zijde. Het advies ..Controleer uw stempel(s)" moet dan ook in dit licht worden gezien. 1946 m GIRO 7515 Salontafels met prachtige ONYX en MARMEREN tafelbladen in diverse afmetingen, waarbij naar keuze: ruime sortering onder- stellen o.a. chroom - brons - koper. dot wij tevens leveren en aanbrengen: Schoorsteenmantels - open haarden vensterbanken - vloer/wandbekledingen - trapfreden - grofzerken enz Keus uit vele notuursteensoorten. VOOR IEDEREEN! BROERSVEST 14 SCHIEDAM Toen ik op een morgen het winde- rige plein overstak en in mijn wat overjarige auto stapte teneinde de gebruikelijke handelingen te ver- richten om 'm aan de praat te krijgen, wist ik eigenlijk al dat't niet zou lukken. Want verder dan wat amechtig gehijg kreeg ik er niet uit. En zelfs dat vage teken van leven hield even later op en zei het heilige beest „Doe het zelf maar". Nu ben ik niet zo'n heel goede doe-het-zelver en heb ik vroeger op de knapenvereniging het niet verder gebracht dan een derde prijs figuurzagen. We waren maar met z'n drieen, dus kunt U nagaan! En daar sta je dan, redde- loos en vervoerloos in een ver Schiedams buitenwijk dat met de alleszins fraaie naam „Groenoord" is getooid. Daar ik als een goed in het pak zittende loonslaaf toch bij m'n baas moest gaan zwoegen, greep ik dus terug op een aloud vervoer- middel, de RET. U weet wel, als je daar eens mee mee gaat, dan zeggen de buren van je „Waar doet 'ie het van". Ik spoedde me dus naar de dichtstbijzijnde halte- plaats. Op het kruispunt stonden m'n medeslaven op elkaar geplakt onder een ijzer afdakje de bui en de bus af te wachten. Af en toe deinde de kudde wat achteruit als 'n passerende auto sjagrijnig modderwater spatte op het piep- kleine trottoirtje. Ik wist met moeite een plaatsje te vinden naast een wel zeer uit de kluiten gewassen figuur, die grote rookwolken produceerde uit de als een trompet gerolde shag- sigaar, alsof 'ie ook wel's aan de luchtvervuiling mee wilde doen. „Of 'ie nooit komp", zei de man tegen me, terwijl 'ie z'n kunst- gebit een salto mortale liet ma ken. Ik liet me ontvallen dat ik anders nooit met „53" meeging en ontlokte toen een complete bus- encyclopaedie, want hij bleek d'r alles van te weten. Hij vertelde me op zo'n meewarige toon, dat je bij de tweede halte wel kon zitten maar dan alleen op de grond, maar dat je na de vierde halte niet meer kon vallen door de opgestopte mensenmassa, dat ik dacht - „waar ben ik aan be- gonnen" -. Toen het gemotoriseerd bisquit- blik eindelijk aanlegde, stonden m'n buurman en ik binnen een paar seconden dchter een grote drom goed gedisciplineerde passa giers, terwijl we ons zo netjes v66raan hadden opgesteld. De man keek me eens aan en zei „Als 't er nou eens minder mensen met de bus meegingen, dan konden d'r toch veel meer mee." En kijk, dddr heb ik nou 's-nachts van wakker gelegen. JAVAS

Groenoord Akkoorden | 1971 | | pagina 9