70 866G Sporthuis Postzegel- Nieuws Telefoon hulpdienst E.H.B.O. Vereniging St. Liduina. Schaak- vereniging GROENOORD GroenoordCompetitie Agenda: lepenlaan 51 - Tuindorp Telefoon 70 5083 Jeugdpostzegelclub. Bustocht Ouderen-Societeit Martinuskerk. WORDT LID van Wijkvereniging „Groenoord" e.o. 2500 gulden. Waar is het 708666 Wegens ruimtegebrek zullen wij de vervolgstukken Familie Lansbergen en Lekker Praten in ons volgende nummer ver- der opnemen. jaloezteen Voetbal Zaalsporfen voor al uw sportartfkelen Dr. Willy Scheidegger leerf miljoenen vingers schrijven. Het is een heel vreemd beroep om vingers te leren schrijven. Toch is het werkelijkheid. Iedere dag weer beginnen dui- zenden vingers aarzelend te schrijven. U heeft het al ge- raden, het gaat hier om het leren typen. Onze geautomati- seerde en efficient ingerichte maatschappij doet tegenwoor- dig alles via de machine. De schrijfmachine was wel de eerste machine, waarvoor de pennelikkers het veld moesten ruimen. Het seizoen naderc zijn einde met rasse schreden. Alleen de eerste groep is nog actief in de Groenoord-Competitie; de beide andere groepen zijn reeds enige tijd bezig aan de bekercompetitie. De stand in de eerste groep is niet veel veranderd, maar we voeren hem toch nog even op. 1 A. de Groot 23-19% 2 j. Schaeben 23-161/2 3 J. Rusch 20-16 4 F. de Groot 24-15% 5 D. Boogaard 24-14 6 W. Harms 22-12 7 J. Zwart 24-12 8 J. Schoonderwoerd 24-11% 9 G. Henkelman 23-10% 10 R. Helsinger 23-9 11 A. v. d. Spek 23- 6% 12 J. Meeder 24- 4 13 M. van Soest 23- 3 Clubavond: Dinsdag vanaf 19.30 uur. Speelgelegenheid: Boerderij „Land- vreugd", Sweelincksingel 7. Secretariaat: A. v. d. Spek, Obrechtstraat 86, telefoon 70 95 38. Over de datum van de ledenvergadering en de laatste speeldatum van dit sei zoen hoop ik U in de volgende G.A. te kunnen inlichten. Heren zwaargewlchlan. Weel U dal wij confeclie- costuums voorradig habban lot maal 60y2. Dus ook in Uw maal. NEDERLAND: 5 mei: de jaarlijkse Europazegels in de waarden 30 cent en 45 cent zonder toeslag werden ont- worpen door Paavo Huovinen uit Fin land en stelt een symbolische afbeel- ding voor van een bezielde en inten- sieve internationale samenwerking in de uitwisseling van informatie en be- richten van tie post. 2 juni: een zegel van 30 cent zonder toeslag ter herdenking van het over laden van Mr. J. R. Thorbecke (1798- 1872), een eeuw geleden. met hierop een zinsnede uit een redevoering van deze Ned. staatsman. Ontwerp: G. Noordzij. NED. ANT1LLEN: 16 mei: een serie van drie bijzondere postzegels met toeslag, die bestemd is voor instellingen die werkzaam zijn op het gebied van de sociale en culturele zorg. De afbeel- dingen zijn ontleend aan feest, zang en dans in de waarden 15 plus 5 cent (steelband); 20 plus 10 cent (seii) en 30 plus 15 cent (tambu). De zegels zijn ontworpen door E. N. Ayubi te Willemstad, Curafao. J. d. G. Op zaterdag morgen 3 juni om 11.00 uur komt de Jeugdpostzegelclub voor het laatst van dit seizoen weer bijeen in Boerderij „L andvreugd" aan de Sweelincksingel. J. d. G. Maandag 8 mei j.l. heeft onze soos, begunstigd door traai lenteweer haar jaarlijkse uitstapje ondernomen. Het gezelschap, bestaande uit 71 personen, kwam 's-morgens in het Trefcentrum bijeen en vertrok van daar te 8 uur in twee zeer comfortabele touringcars voor een tocht naar de Noord-Veluwe. Kort gezegd ging de route via Rotter dam, Gouda, Haastrecht, Utrecht naar de bosrijke omgeving van Zeist, waar buiten op het grote terras van het ,Ja- gershuis" de koffiepauze plaats vond, Daarna reden we via de Leusderheide, Amersfoort, Putten naar Harderwijk. Na "bezichtiging van het plaatsje, dat reeds op een druk dag-toerisme blijkt te zijn mgesteld, werd in het restau rant „IJsselmeer" de uitgebreide en smakelijke lunch gebruikt. Hierna zetten we onze tocht voort via Elburg, langs het technische wonder van de landwinning, Oost-Flevoland, naar Epe voor de theepauze in restau rant „De Ossestal", waarna koers gezet werd via Vierhouten, Elspeet, Uddei, Barneveld en Utrecht naar De Meern. In het restaurant „Rhenomare" aldaar stonden in de gereserveerde eetzaal de feestelijk gedekte tafels reeds gereed, waarop een voortreffelijk diner, met vooraf een aperitief, werd opgediend en dat door de 71 deelnemers/sters aan de tocht de vereiste eer werd aangedaan. Alle omstandigheden - het mooie weer (behoudens een buitje), de prachtige Utrechtse en Gelderse landstreken, de opperbeste stemming en gezellige sfeer - hebben er toe bijgedragen om deze tocht zeer succesvol te doen slagen. En iedereen keerde dan ook 's-avonds om 21.00 uur uiterst voldaan in Groen- oord terug. Tot slot nog onze dank aan een aantal auto-eigenaren voor hun bereidwillige medewerking om onze gehandicapte soosleden 's-morgens tegen half acht van huis naar het Trefcentrum te bren- gen en hen 's-avonds na terugkonist weer veilig naar huis te vervoeren. K. aanmeldingen Postbus 410, Schiedam Bij de opening van de Spaarbank anno 1820 in Groenoord, werd door dit be- drijf de sympathieke geste gedaan, f 2500,-- te schenken t.b.v. het open- baar groen in Groenoord. Zoals wij reeds schreven, was dit niet bedoeld voor 'het de bank omrdngende groen. Voor deze flora moet de bank-eveneens nog een bedrag betalen aan de ge- meente. De Boerenleenbank schonk bij haar opening ook een bedrag. De Amrobank zal in September ver- moedelijk ook wel opengaan. En om bij haar buur niet achter te blijven, ook wel wat schenken. En dan wordt het alles tezamen een aardig bedragje, waarvan je je wel gaat afvragen: wa tr blijft het. De gemeente is uiteraard zo eerlijk als wat, maar heeft een groot nadeel, er is zo'n erg grote pot, want er is in Schiedam zo veel te doen. Maar het geld van de Spaarbank was expliteit bedoeld voor Groenoord. Dus zouden we er toch wel een paar extra mooie bomen van willen zien. J. F. De vereniging voor Gezondheidszorg heeft een kleine hulpdienst voor die gevallen, waarin hulp dringend ge- wenst is. Een boodschappendienst, om te kunnen voorzien in acute nood; men denke aan bejaarden, invaliden, moeders met kleine kinderen, die plot- seling in het bezit moeten zien te komen van bijv. recepten, medicijnen, kindervoeding, etc. De vereniging voor Gezondheidszorg nu kan zich verzekeren van de mede werking van de direktie van het be- jaardencentrum De Harg, welk cen trum over een permanente telefoon- bezetting beschikt nl. van 's-morgens half 9 tot 's-avonds half 11. Alle aanvragen via telefoonnummer worden diezelfde morgen, middag of avond nog doorgegeven aan vrijwilli- gers in de wijk, die zich voor deze boodschappendienst hebben opgegeven. VERENIGING VOOR GEZOND HEIDSZORG KETHEL E.O. Op 5 mei j.l. werd door bovengenoemde vereniging aan de onlangs geslaagden het E.H.'B.O.-diploma uitgereikt. In het ..Schephuis" werd aan leden en genodigden een gezellige avond aangeboden. Door enkele leden werd een avond verzorgd, die de toets der kritiek ten voile kon doorstaan. In een programma, waarin spfel, mu- ziek, dans en bingo zich afwisselden, waarin de aanwezigen zelf actief waren verbonden, bleek eens te meer, dat de sfeer in de vereniging buitengewoon goed is. Met minimale kosten werd een avond verzorgd, die bij alle aanwezigen 'ang in herinnering zal blijven. Onder de genodigden merkten wij op Dhr. Helmers, lid van het hoofdbestuur en echtgenote. Tijdens de avond werd door de Hr. J. J. Levens, voorzitter van de wijk vereniging ..Groenoord" aan de onlangs geslaagden het diploma overhandigd. In zijn korte toespraak benadrukte hij het belang van dit diploma en memo- reerde tevens de onderlinge goede band tussen ..Groenoord" en „St. Li duina". Hij vond het verheugend, dat er steeds meer animo blijkt te zijn om het E.H.B.O.-diploma te bezitten, ge- zien ook de vermeerdering van het aantal ongevallen. Bij de overhandiging werd door de docente-arts Dr. Th. Schluter het in- signe opgespeld. Daarna werden de verlengingen uitge reikt door Dhr. Helmers, die in zijn korte rede nogmaals naar voren bracht, dat men als E.H.B.O.-er „bij de tijd" moet blijven en dat het daarom voor alle gediplomeerden uiterst belangrijk blijft de cursus en oefenavonden te blijven bezoeken. Ook hij had woorden van lof voor de F. J. Elderhorst NOORDEINDE 1, KETHEL TELEFOON 7010 91 elke donderdagavond KOOPAVOND Even de juiste maat nemen bestellenzelf ophangen en u heeft EEN DERDE BESPAARD! Oranjeatraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey verzorging van deze avond en de onge- dwongen sfeer onder de aanwezigen, die, zo zag de Hr. Helmers het, duiden op een gezonde vereniging met een veelbelovende toekomst. Door de voorzitter Dhr. P. Lansbergen, werden aan de docente-arts Dr. Th. Schluter en de instructrice, Mej. M. van Dorp, cadeaux en bloemen aange boden onder dankzegging voor het zeer gewaardeerde werk wat beiden voor de vereniging gedaan hebben en nog doen. Er waren voor alle aanwezigen prach tige prijzen te verdienen bij deelname aan spel en bingo. Er was voor ieder een drankje en tegen de kleine uurtjes werd deze bijzonder geanimeerde avond door de voorzitter Dhr. P. Lansbergen, gesloten met dank aan alien; de ver- zorgers en de verzorgden die deze avond gemaakt hadden tot een avond „voor herhaling vatbaar". Er is geen plaats meer voor de schrijver die in vroeger tijd de ganzeveer en zand hanteerde voor het schrijven van een brief. Natuurlijk maakte hij er wat moois van, want de schrijvers van vroeger waren daar zeer bedreven in. Maar door de veelheid van communi- catie via de brief zocht men naar an dere mogelijkheden. Dat werd de schrijfmachine. En nog steeds staat die schrijfmachine centraal in onze schrif- telijke communicatie. Maar ook een brief schrijven op een machine moet worden geleerd. Op vele scholen wordt daarin les gegeven, maar de grote specialist op dit gebied is ongetwijfeld Scheidegger. Aanvankelijk gestart in Zwitserland bleek de gespecialiseerde wijze van onderwijs geven zo interes- sant dat spoedig overal in Europa het systeem Scheidegger is overgenomsn. En de succesreis van Scheidegger is nu ook in Amerika en Australie begonnen. Om U in de gelegenheid te stellen deze unieke lesmethode te volen, starten wij 30 mei a.s. in Cultureel Centrum Land- vreugd, Sweelincksingel 7, Kethel, om 19.30 uur een cursus machineschrijven. Voor vrijblijvende inlichtingen: Gaarne naam en adres aan de heer Pluym, Borodinlaan 10, Kethel.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 11