Bloembakkenkeuring ANWB SPAARBANK ANNO 1820 |Sj J pi voor meubelen SmQC OCrtHl PARKWEG 201SCHIEDAM BANKGEHEIM. GESLOTEN. Uw wijkvereniging weet nog niel of er clit jaar een bloembakken keuring zal gehouden worden, U zult zich herinneren, dat wij vorige jaren de heer de Bruin van de plantsoenendienst Schiedam voor een lezing in de boerderij uitnodigden Dan enige maanden later de heer de Bruin met de heer de Kooter van de K,N,M T P en enige dames en heren gekozen uit de wijkbewoners, een keuring van de mooiste balkons lieten houden, In de late zomer nog eens, waarna de balkons die zo'n zomer het mooist gevveest waren een prijs kregen. Weinig aandacht. voor Chemisch Reinigen ook voor Uw Nappa en Su&de herenmodes Brievenbussen in Kefhel. Lindeijerstraat. Zwaluwlaan. Bedankt. Autorijschool GROENOORD TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Toch wel. Stichting Geologische activiteiten. Vakantieweek in Nunspeet. Om even stil bij te staan. Boerderij nLandvreugd" Hypotheken en persoonlijke leningen worden vlot en coulant verstrekt door de »Breng eens een Zonnetje!« Bij de lezingen van de heer de Bruin konden wij niet spreken van een over- weldige opkomst. Dat vonden wij jam mer voor de heer de Bruin die steeds uitstekende lezingen hield, vergezeld van de prachtigste dia's en zeer goede raadgevingen gaf; voor U die niet kwam, want U miste wat; en jatnmer voor ons, die weer wat werk voor zeer weinig deden. En bij dit vrijwillige werk is enthousiasme nodig, anders heb je er geen zin meer in. Dit enthou siasme kan slechts gewaarborgd wor den door resultaten. En als je in dit geval weer zo'n weinig aandacht en blnnen 1 dag gereed lepenlaan 51 - Tulndorp Telefoon 70 50 83 In een vroeger artikel schreven wij al eens over de klachten van de bewoners in Kethel over de plaatsen van hun brievenbussen. We schreven dat we vanwege deze klachten naar de P.T.T. togen, daar al'le gehoor vonden en enkele toezeggingen kregen. Deze zijn nu geconcretiseerd in een spoedige verplaatsing van de brieven- bus aan de Kerklaan naar de Lindeijer straat, bij de eindhalte van de R.E.T. bus. Wij dachten, dat dit wel een betere plaats voor de brievenbus was dan de huidige aan de Kerklaan. Men kan nu voor het in de bus stappen z'n brieven kwijt in de postbus. En de plaats is voor auto's beter bereikbaar. Toegezegd werd, dat in de toekomst aan de Zwaluwlaan, als aldaar wat meer bewoners gekomen zijn, eveneens een brievenbus geplaatst zou worden. Bij de P.T.T. zag men dit toch wel als een noodzaak, ondanks het komende postkantoor aan het nog te bouwen winkelcentrum voor Schiedam-Noord aan de Zwaluwlaan. Wij willen namens de bewoners van Kethel de P.T.T. bedanken en hopen dat de bewoners het weinige wat wij bereikten, zullen waarderen. J. F. Voor een goede verantwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O.R. - M.I. gediplomeerd instructeur ■medewerking krijgt van de mede-wijk- bewoners, dan ga je eerst denken waar doe je het voor, je gaat er over praten met anderen en dan doe je het meestal nog een keertje. Dat lufct weer niet en dan schei je er mee uit. De bloembakken zullen bij de liefheb- bers toch wel versohijnen en de flats wat verlevendigen. Wij dachten echter bescheiden, daar nog een aardigheidje bij te kunnen doen. U lijkt het kenne- lijk niet nodig, of U lijkt het wel nodig rnaar U hebt geen tijd, geen zin of wat ook. Wij weten het niet, maar in ieder geval doen wij er dit jaar zeer waarschijnlijk ook niet aan mee. Of we zouden onverhoopt nog een stel- letje taaie enthousiastelingen moeten vinden. Je weet tenslotte nooit. Onze oproep tot deelname aan de stichting geologische activiteiten (GEA) mocht geen succes hebben. We kregen geen enkele melding. Jammer. We weten niet of er noch mensen door ons schrijven naar de ruilibeurs te Amster dam zijn gegaan. Wij wel en we hadden een plezierige dag. Honderden stands van handelaars en amateurs met ontel- bare stenen, van onooglijke tot de meest fonkelende. Men kon er zien hoe de stenen geslepen werden, de kin- deren konden een steentje afgeven en zien hoe er na diverse bewerkingen iets moois van gemaakt werd. Tevens was er een zaal voor de jeug- dige adspirant geoloog. Al met al voor de GEA een uiterst ge- slaagde dag. We schreven al, de be- langstelling voor miniralen, gesteenten etc. is sterk groeiende. Dit kan de GEA goed merken, na enige jaren geleden in Amsterdam opgericht te zijn, wor den er meer en meer afdelingen in den lande toegevoegd. In Schiedam dus kennelijk niet. Jammer. De door de Wijkvereniging georgani- seerde vakantieweek in September naar Nunspeet is helemaal volgeboekt. Er zijn echter nog enkele gepensioneerden die het restbedrag nog niet betaald hebben. Wij verzoeken hen dit bedrag zo snel mogelijk aan ons over te maken op het gironummer van de wijkvereni ging hetwelk is 26 75 85 t.n.v. Penning- meester Wijkvereniging Groenoord, Schiedam, of even af te geven bij een der onderstaande adressen. Hr. de Jager, H. Bosmansplein 125. Mevr. v. d. Spek, Obrechtstraat 86. Bejaardensoos „Het Praethuys", Boer derij „Landvreugd", Sweelincksingel 7. De wat slordig geklede man, die rnistroostig voor zich uitstarend op het bank je in het Beatrixpark zat, keek me verheugd aan toen ik nan 't andere eind plaats nam. Zander aarzelen schooj 'ie wat dichter naar me toe en stelde zich aan my voor. Helaas verstond ik de naam niet zo goed, 't klonk me als ..Meulpieper" in de oren ..lk zit hier vlak bij in een bejaardentehuis, goede verzorging en hardstikke leuke verpleegsters en zo, daar niet van" begon 'ie ..Maar als ik de kans krijg en 't weer is een beetje fatsoenlijk, kan je me hier vinden". Zonder m'n antwoord af te wachten vervolgde hij: „Ja en wanneer je dan zo alleen op een bank je zit, ga je een beetje piekeren, laat je je hele leven weer 's de revue passeren. Nou, man, ik heb al wat meegemaakt. Vooral vroeger, ik heb zo'n jaar of twintig tussen de wielen gezeten, weet je". Toen ik hem wat verbaasd aan keek, verduidelykte 'ie „Tussen de wielen, met m'n neus langs de weg, begrijp je? Ik was vertegenwoordiger en 'n goeie. Ik was toen zelfs in staat een gedroogd appeltje te verkopen met het praatje dat het de appel van Eva was. Maar in de crisistijd kwam d'r de klad in. Op het laatst verkocht ik alleen nog maar m'n fiets en m'n horloge" ratelde hij glimlachend. „]a, en ik ben een beetje laat getrouwd. Niet dat ik d'r geen zin in had,ben je gek, d'r was geen vrouw of sinaasappel voor me veilig. Maar 't kwam d'r niet van. Vlak voor de oorlog had ik op 'n dag met zo'n tikjuffie afgesproken - ik bedoel een kantoordame, weet je wel - en had ik een roeibootje gehuurd. Op 'ngegeven ogenblik - 'twas op de kralingse plas - wist ik niet meer wat ik zeggen moest en toen heb ik r maar ten huwelyk gevraagd. Nou, ze zei veel te gauw „]a". Man, dat huwelijksbootje, praat me d'r niet van. Zij was de stuur- man en ik moest eeuwig roeien. ]a, je vraagt zo'n mens om d'r hand en ze gebruikt 'm om d'r mee in je portemonnee te grabbelen. Enfin, nadat we. mekaar weer 's door de ruiten gestoeid hadden, hebben we d'r maar een eind aan gemaakt. 'kheb d'r alles laten houden, ik wou niks hebben, ja daar ben ik driftig in. Alleen het grote bed heb ik meegenomen. Weet je wel, zo'n gehemeltebed. Hangen aan de zijkant twee van die huigen an. Ja, echt een bed om „A" teg en te zeggen" grinnekte hij. Ongemerkt stand er plotseling een grijze dame voor ons, die wat vinnigjes zei ,,Ca je mee, Kees 't is tijd". Ze keek me aan en sprak op zachte toon,, Hij blijft altijd veel te lang hier hangen. Dan ga ik 'm halen, je bent niet voor niets meer dan 40 jaar getrouwd". „Maar maar begon ik. „Ik weet 't meneer, 't is een beste man, hij heeft een gebrek, hij liegt dat 'ie bars11" Tot aan het einde van het laantje bleven ze naar me zwaaien. JAVAS. Wij hebben de gewoonte om nimmer in onze G.A. artikelen uit de plaatse- lijke of landelijke pers over te nemen. Met deze - o.i. goede - gewoonte breken we dit maal en laten onder- staand een artikel volgen, zoals wij dit enkele dagen geleden in een Rotter- damse courant vonden. Onder de kop „Zeezeiler kerft afscheid in zijn boot" lazen we: „San Juan. - Lieve Moeder, vader en An. Mijn schip is zinkende. Heb een geweldig leven gehad en dank jullie alien. Mis me niet en huil niet om me. Wees lief voor Christien. Kus haar van mij." Deze afscheidsboodschap was met een mes gekerfd in een deel van de romp van een catamaran, een schip dat voor al in Zuid-Amerika wordt gebruikt. De ondertekening kiidde ..Rutgers". Het staat wel vast, dat het enige be- manningslid van het scheepje, de op het eiland St. Maarten wonende Neder- lander Wim Rutgers (onderwijzer) ver- dronken is. Hij werd sinds 29 april vermist. De wrakstukken zijn nu bij de Amerikaanse Maagdenkust gevonden". In een tijd dat we er aan gewend zijn om hoge verliescijfers van Vietnam te lezen, dat er dagelijks doden in Belfast vallen en dat mootden en verkeers- slachtoffers niiet meer dagelijks uit de krant zijn weg te denken doet zo'n beridht je toch wel even wat. Natuurlijk een mini-drama in een we- reld vol dramatische gebeurtenissen. Bij het aandachtig lezen van het be- richt, overvailt je toch een ellendig ge- voel, een gevoel van medelijden. Zo zie je, dat we wat dat betreft toch nog wat „menselijks" over ons hebben. J. v. S. Boerderij „Landvreugd", Sweelincksin gel 7, zal van 9 juli tot 1 augustus voor publiek gesloten zijn, wegens enkele noodzakelijke herstelwerkzaam- heden. Sinds de vorige opgaaf kwarnen de volgende vrijwillige bijdragen binnen: N.N. Bachplein 25.- N.N. H. Bosmansplein 5.- Wie volgt? U kent het goede doel! De penningmeester.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 3