Gezonde voeding. (E^uweliet <^P$oot Ingezonden G. J. J. Ponje CKleine akkoordjes Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman Dienstverlening P.T.T. Brug Lisztplein. Jongeren boden helpende hand. Hoewel de laatste tijd pers en televisie veel aandacht besteden aan het z.g.n. hart- en vaatziektemonster, blijken veel mensen er zich niet veel van aan te trekken of weten niet wat ze nu in feite moeten gaan doen. „'f CENTRUM" »Muziek en Jeugd« Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 J. v. S. WITTEN SCHILDEREN EN BEHANGEN De Service van de P.T.T. wordt steeds minder. De post wordt pas 's-middags om ca. 3 uur in de Smetanalaan be- zorgd. Zou dat niet zoals het hoort 's-morgens kunnen gebeuren A. B. m m In Groenoord-Akkoorden gelezen heb- bende, dat een bestaande dam door de singel voor het Griegplein vervangen zal worden door een brug moeten mij toch enige bezwaren van het hart. Mijn vrouw heeft zich vorig jaar in verbinding gesteld met de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord met de suggestie bij het eind van het Lisztplein een brug te doen plaatsen ten dienste van ouden van dagen en van personen, die naar de bushalte moeten enz. Die Stichting heeft zich met een kluitje in het riet laten sturen en meende iets bereikt te hebben met een extra deur in het portiek, waarbij men door het plantsoen het tegelpad kan bereiken en dan verder moet om- lopen om naar de bushalte Strauss- plein te gaan. Gezien het feit, dat enige bestuursleden ook bij de Stichting be- trokken zijn behoort men alzo op de hoogte te zijn van de kwestie om het brugje bij het Lisztplein. Het grote ver- schil ligt natuurlijk daarin, dat de bewoners van het Lisztplein slechts huurders zijn van gewone Gemeente- woningen en Griegplein en Sibelius- plein tot de Vrije sector behoren. Nu de bushalten Schu'bertplein-Liszt- plein zijn opgeheven met ingang van heden is de zaak nog dringerder ge- worden. Ik meen, dat het verschil in behandeling zich op het sociale vlak beweegt. P.S. Aangezien de nieuwe deur in het portiek erg veel tocht veroorzaakt kun nen veel bewoners rekenen op een flinke verkoudheid of longontsteking. A. B. - Lisztplein. NASCHRIFT REDACT1E. U schryft een zure brief, dus dan in Uw stijl verder. De oplossing voor het door U bedoelde probleem aan het Lisztplein werd gezocht door zowel de stichting als de wijkvereniging tezatnen met de wethouder. Ik ben met de wet- houder aldaar gaan kijken en wij dachten een goede oplossing gevonden te hebben. Het resultaat heb ik wel een vijf keer in Groenoord-Akkoorden beschreven, met dank aan de wethou der voor het vlotte werk. U reageerde hierop vijfmaal niet. V bent niet slechts een bewoner van een gemeentewoning, U bent voor ons een bewoner van Schiedam, in casu Schiedam-Noord. De woningen aan het Griegplein zijn geen vrije sector woningen maar pre- mie-woningen. Het verschil van behan deling ligt niet in het sociale vlak, want voor de besturen van de wijkver. en de stichting bent U ons alien even lief. U moest trouwens eens naar de indeling van de besturen kijken. We wonen door heel Schiedam-Noord, in allerhande huizen, met allerhande in- komens. De tijdelijke bushalte by V hebben wij voorlopig voor U versierd. En vervolgen dit resultaatje. De be doelde dam is een dam die er eigenlyk niet behoort te zijn. En als aldaar een bruggetje komt op deze gemeentegrond is dit niet slechts bedoeld voor de be woners van Grieg- en Sibeliusplein maar voor alle bewoners van Gwen- oord. Want het is een openbaar wan- delpark. U moet er maar eens gaan wandelen, want U bent er kennelijk nog niet geweest. We kunnen op Uw brief slechts tot slot onze teleurstelling uitspreken dat U ons werk zo uiterst negatief beziet, we kunnen slechts hopen dat onze andere leden ons in een beter licht zien. Anders zou ons beetje enthousi- asme snel verdwijnen. We doen voor lopig nog maar ons best om zoveel mogelijk van Groenoord en Kethel te maken. Dank U mijnheer A. B. voor Uw steun. 200 centen 300 centen 370 centen 140 centen 224 centen 200 centen 265 centen 1797 centen 250 centen 171 centen 227 centen 23 centen 100 centen 4267 centen Mocht U centen gespaard hebben, graag zo spoedig mogelijk een tele- foontje tot 1 juni in verband met de komende vakanties aan: Mevrouw v. d. Spek, Obrechtstraat 86, telefoon 70 95 38; Mevrouw Vis, Jozef Oreliosingel 21, telefoon 70 24 74; Mevrouw de Jager, Henr. Bosmansplein 125, tel. 7010 65. Mevr. de Vlak voor de viering van Koninginne- dag had de wijkvereniging nog een groot tekort aan behulpzame handen ter assistentie bij de kinderspelen en het straattekenen. Alle pogingen om bij de ouders der kinderen hulp te vin- den hadden niets opgeleverd. Toen be- sloten we het eens te proberen bij de jeugd die zondagsavonds altijd „disco- danst" in Boerderij „Landvreugd". De boodschap werd aan de discjockey- doorgegeven en deze gaf de noodkreet op zijn eigen hippe manier door, bege- leid door de nodige „top 40 klanken". Nou en dat hielp Binnen enkele minuten hadden zich maar liefst 10 helpsters aangeboden, zodat we in 1 keer uit de brand waren. De spelen en het straattekenen verliepen dank zij de spontane hulp van de oudere jeugd dus gesmeerd. De wijkvereniging wil met dit artikeltje de jeugd hartelijk bedanken voor haar positieve bijdrage. Maar al te vaak wordt er tegenwoordig alleen maar negatief over die jeugd gesproken 18 mei 1972. Onderstaande adressen spaarden voor ons weer een hoeveelheid centen, waar- voor wij hen zeer erkentelijk zijn. Een persoonlijk bedankje hebben zij inmiddels ontvangen. Een familie van het Henr. Bosmansplein gaf Een familie van de Toon Verheystraat Een familie van het Bachplein Een familie van het Bachplein Een familie van het L. Zimmermanplein Een familie van het Sem. Dresdenplein Een familie van het Sem. Dresdenplein Bejaardensoos het „Praethuys" Een Mevrouw van het Bachplein Een familie van het Sem. Dresdenplein Een familie van het Griegplein N.N. Bart Verhallenplein Een familie van het Henr. Bosmansplein Via ons wijkblad willen we in de toe- komst op gezette tijden aan deze materie aandacht besteden en U van welgemeende, goede raad voorzien. Verschillende gerechteh en adviezen geven wij U in samenwerking met het Voorlichtingsbureau voor de Voeding te Den Haag. Leest U het regelmatig en tracht U aan de voorschriften te houden. U wint er Uw leven mee Wilt U geen potentiele candidaat voor een hartinfarct worden, prent dan het volgende in Uw geheugen: - Zorg dat U op Uw goede gewicht blijft, bent U te zwaar, laat dan een dietiste een voor Uw levens- en werk- patroon aangepaste voeding bere- kenen. Rijwiel- en Bromfietshandel Noordeinde 2, tel. 70 68 74, Kethel Tevens het adres voor alle huishoudelijke- electrische artikelen Zaterdag 10 juni 1972 wordt in de aula van het Stedelijk Museum, Hoog- straat 112 te Schiedam een muziek- wedstrijd voor de jeugd georganiseerd onder auspicien van het museum en de toonkunstenaar Aad van der Hoeven (beschermheer van het orgel). De gehele dag zullen jongeren tot 20 jaar in de gelegenheid worden gesteld om in de aula van het museum, voor een deskundige jury, hun prestaties te leveren. Het is de bedoeling dat een ieder die een instrument bespeelt, het geeft niet welk (orgel, piano, blokfluit, hobo, kla- rinet, viool, enz.) of zingt, kan deel- nemen. Voor eventuele begeleiding kan worden gezorgd. Na inschrijving wordt men in drie leef- tijdsgroepen ingedeeld en uit elke groep komen drie winnaars, dus in totaal 9 finalisten, die 's-avonds be- kend worden gemaakt en zich dan voor het zeer welkome publiek kunnen pre- senteren. Tevens ontvangt iedere deel- nemer dan een adviserend juryrapport. De jury bestaat uit drie beroepsmusici onder voorzitterschap van Aad van der Hoeven. De leden zijn: Addie de Jong (organist, koordirigent, leraar school- muziek pedagogische academie); Chris Vethoog (zangpedagoog en koordirigent): Piet Struyk (orkest- en koordirigent). Tot 28 mei 1972 kunnen jullie je op- geven voor „Muziek en Jeugd" aan de balie van het museum. Het inschrijf- geld bedraagt 2,50. De inschrijfformulieren hiervoor zijn aan de balie van het museum verkrijg- baar. Maximaal 40 deelnemers kunnen zich opgeven. Iedere deelnemer krijgt 6 minuten toegewezen. Tot 28 mei staat de inschrijving „MUZIEK EN JEUGD" open. - Probeer toch nog eens om wat meer beweging in Uw dagelijks leven in te bouwen. - Stop met roken of verminder drastisch. - Kies wat uw lichaam nodig heeft en niet wat de menukaart U opdringt. -Vermijd zeer vette en zeer cholesterol- rijke gerechten. - Leer af om alles wat U betaald heeft (in een restaurant b.v.) op te eten. - Laat Uw maaltijd uit niet meer dan 3 (a 4) gangen beStaan, b.v. koud voorgerecht, soep, vleesgerecht met aardappelen en groenten, nagerecht. Of:, warm voorgerecht, visgerecht met groenten en rijst, nagerecht. Volgend maal zullen wij 5 groepen voedingsmiddelen behandelen, die U in Uw dagelijkse voeding niet kunt missen Voor is hef voordellgste en meesi ver- frouwde adres foch altijd Delflandseweg 250 - Schiedam Telefoon 70 4014 Tarief: Ieder woord of leesteken d 0.10. Het maximum aantal regels is bepaald op 10. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. Tevens bij fa. J. Hipke, huishoudelijke- luxe artikelen en speel- goed in winkelcentrum „DE KETEL". Bij alle, bij ons bestelde geboorte-, verlovings-, huwelijks- en visite-kaar- ten een aardige attentie om uw hele leven te bewaren. - „De Magneet", Rotterdamsedijk 279 - 281 - Schiedam Telefoon 26 86 66. PEDICURE-MANICURE SCHOON- HEIDSSPECIALISTE. Mej. M. Malie- paard, telefoon 70 24 10, Bachplein 444 Schiedam-Groenoord. COSMETICA. Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SHIRA, be- kend van T.V.? Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57, Kethel, Tel. 70 41 28. Voor een handige knaap die nu een steek- en pijpsleutel hanteert om straks met mooi weer te rijden in een blitz-car Austin mini 850 met Abarth T.e.a.b. Gordonstraat 26 a, Schiedam. Goed nieuws voor alle heren en jon- gens in Groenoord. Laat uw haar vak- kundig knippen door gediplomeerd herenkapster. Uitsluitend na telefo- nische afspraak. Telefoon 70 27 73. Bij verhuizing Rijnmondflat plm. half jaar geleden, zoek geraakt, houten onderstel (driepoot). Gaarne inlichtin gen telefoon 70 13 73. Grote sortering Tuinmeubelen bij: HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel". Barbeque groot formaat van 39,95 nu voor de speciale reklameprijs van slechts f 19,95. HIPKE' - Winkelcentrum „De Ketel". Te koop aangeboden kinderzitje voor aan fietsstuur. Zo goed als nieuw 15,- Telefoon 70 69 67.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 5