Werkgroep Woudhoek Spaland UW „JASMIN" voorAL BANKZAKEN V AKANTIETIJD 5e jaargang no. 105 7 juni 1972 Uitgave en advertentie-exploitatie. Voor de gemeente was de kous af. Definitief bestuur. Alle goeds. VERZEKERINGEN Ander inzicht. Samenwerking. Opbouwwerker. Commissies. UW RIJBEWIJS? Bachpl. 114, Schiedam Lest met Fiat 850, thans ook met Opel Kadett Spec. AKTIEVELINGENALLE de bank voor BIJL SUPER- ENKABE MARKT CEL NOG STEEDS BOEKLOOS (Sociaal) Raadsman Geslaagde bustocht met bejaarden Groenoord. GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o. te Schiedam. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. - Betalingen Wijkver.: f 4.50 per kwartaal; 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. - Giro 26 75 85, Schiedam. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 Cel. 703518 B. D. Roza, telef. 70 82 47; J. Foppen, telef. 70 96 75 „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse- dijk 279 - 281, Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 7Q. Na 18.00 uur J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Telefoon 70 69 67. Zoals te verwachten viel, was ook 30 mei j.l. de opkomst matig naar de door de werkgroep Woudhoek Spaland uitgeschreven vergadering. We voorspelden het vroeger reeds, de velen die vorig jaar enthousiast 3 maanden lang wekelifks bijeen ku'amen, konden niet meer warm lopen na een vol jaar uitstel. Te be- gr'ypen, maar toch erg jammer. Want uit vele geschriften in Groenoord-Akkoorden van onze hand, weet U hoe w'y geporteerd zijn voor zelfactiviteit, voor een zelf- bewustzijn van de woonomgeving van de burger, de wykbewoner. Onze gedachte is, dat het voorlopig bestuur van de werkgroep wat te veel aan de gemeente gehangen heeft, mede door geldgebrek. Het is echter wel eens goed om hier duidelijk uit te spreken, dat voor de gemeente de kous af was toen het rapport van de werkgroep Woudhoek Spaland onder leiding van het Wageningen-team verschenen was. En inderdaad heeft de gemeente zich verder niet veel zorgen gemaakt over de werkgroep. Alhoewel enige maanden geleden, ook door gemaakte aandrang in de gemeen- teraad, op het verzoek van het voor lopig bestuur, de goede wil van de gemeente getoond werd door het be- sehikbaar stellen van vergaderruimte en het verzorgen van het stencilwerk. Dit werd gretig aanvaard door het voorlopig bestuur van de werkgroep, maar nu kwamen de leden niet meer in voldoende getale op. Ondanks deze teleurstelling, werd op 30 mei j.l. toch besloten een definitief bestuur te kiezen, welk bestuur in principe bereid is te gaan opereren onder de Stichting Samenlevingsop- bouw Schiedam-Noord (SSSN). Onder de SSSN zou men dan als „sect;e" practisch geheel zelfstandig kunnen handelen. Het hoe zal door het bestuur nog besproken worden met het be stuur van de SSSN. Wij hopen dat het definitieve bestuur de kracht, de activiteit en het door- zettingsvermogen zal kunnen opbren- gen zich waar te maken en daardoor de invloed van de burger te vergroten op het woningen bouwen in Schiedam. Een broodnodige zaak, gezien de vele nieuwbouwwijken, in even zovele (Advertentie) Auto-verzekering Nieuwe stijl. Reeds vanaf f 100,- per jaar is uw auto W.A. verzekerd. No-claim korting tot 40 10 aanvangs no-claim voor hen die pas gaan rijden. H.H. ambtenaren speciaal tarief. Elders verdiende no-claim wordt direct overgenomen. Tevens verzorgen wij voor U persoonlijke Ieningen. 2e hypo- theken en auto-financieringen. Uw auto-premie is per maand betaalbaar. Assurantie-kantoor S. J. Kuipers N.V. Sibeliusplein 172 Schiedam Tel. 710824 steden, die door haar bestuurderen met hun deskundigen in den lande in elkaar geknutseld zijn. Daar is een ieder toch wel van geschrokken, zelfs de deskundigen, die nu zagen dat een maquette heel iets anders is dan een levensvatbare woonwijk. We dachten daarom, dat door deze ervaringen ook de gemeente Schiedam ergens wel wat inspraak van de be- woners wil. Zij heeft dan nu wel ver- leden jaar het rapport verkregen, maar ook verder inspraak kan van belang zijn. Het is de gemeente echter nog niet duidelijk hoe. En de Schiedamse burger zelf weet het hoe kennelijk ook nog niet precies. Daarom is voor een krachtig bestui.r van de werkgroep Woudhoek Spaland een beste taak weggelegd, al of niet met steun van de SSSN. Wij persoonlijk dachten dat voorlopig, vooral daar de SSSN misschien steeds belangrijker zal worden voor Schiedam- Noord, de verstandigste eerste daad van het bestuur van de werkgroep zou kunnen zijn zich onder de Stichting te stellen. Maar dat is udteraard haar eigen vrije beslissing. Van onze kant wensen wij het nieuwe bestuur van de werkgroep Woudhoek Spaland veel De tweede stap op een lange weg is 29 mei j.l. gezet. In haar vergadering van 29 mei j.l. is door de gemeente- raad van Schiedam het schrijven van de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN), welk schrijven mede-ondertekend was door Uw wijk vereniging en de Ver. Gezondheidszorg Kethel, om prae-advies in handen ge- steld van B W van Schiedam. Een lange zin, met wat moeilijke woor- den, maar U zult wel begrepen hebben, dat we een stukje verder gekomen zijn met ons verzoek. Het schrijven, waarin verzocht werd om een standpuntbepaling inzake het aanstellen van een opbouwwerker in Schiedam-Noord, zal nu naar we hopen, in de betreffende raads-commissies komen, waarna het in de gemeenteraad behandeld kan worden. We moeten maar hopen dat dit allemaal vlot zal verlopen. Misschien is er wel een meer- derheid in de raad te vinden voor het voorstel. En komt de bedoelde func- tionaris in Schiedam-Noord tijdig ge- noeg om de prille samenwerking tussen de verschillende verenigingen in Schie dam-Noord vanaf den beginne te be- geleiden. Dan naar BOVAG-rjjschool V.A.M.O.R., BOVAG en N.B.A. ge- diplomeerd en erkend. Telefoon 70 32 91 b.g.g. 70 23 85 of 70 70 87 In de vorige Groenoord-Akkoorden schreven we een artikel, in navolging van vele voorafgaande artikelen, ter opwekking van de sluimerende aktie- velingen in de wijk. Op dit artikel kregen wij een aanmelding van een dame. We hopen op enkele personen ■meer. Wie wil haar of zijn krachten inzetten om haar of zijn woonomgeving wat prettiger te maken, door eigen inzet? We zouden er eigenlijk niet om moeten vragen, het is toch duidelijk dat het Uw „eigenbelang" is hetwelk U zou moeten nopen U aan te me'den. Doe het spoedigst op postbus 410, of telefonisch. Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 - Telef. 26 21 60 zim advertentie ACBTEItPAGIAA De telefooncel aan de P. van Anrooy- laan, waarover wij in onze uitgave van 10 mei j.l. schreven, is nog steeds boek- loos en ook de andere cellen bevatten slechts een zeer pover aantal boeken. De Schiedamse Courant besteedde in haar kolommen ook nog aandacht aan de telefoonboekennood en kreeg bij informatie bij de P.T.T. te horen dat de boeken veelvuldig uit de cellen gestolen worden. Maar dan moeten ze er toch eerst wel geweest zijn, dachten wij. Toe P.T.T. doe hier eens wat aan? De vakanties staan voor de meesten onder ons weer voor de deur. Uw wijkvereniging wenst U een uiterst prettige vakantio toe. Veel zon, veel .vergetelheid, veel be- weging en veel plezier. We vermelden het nog eens: de raads man, de heer C. Bijl, de man die veel problemen voor U kan oplossen, heeft elke dinsdagmorgen van 9.00 tot 11.00 de deur voor U open in „De Ark", Hargplein 101. Zijn telefoonnummer: 70 82 76. B ERIC H T aan de cursisten van de BEJAARDENGYMNASTIEK in he t TREFCENTRUM op vrydagmiddag van 2.00 tot half 3. De cursus bejaardengymnastiek van de Vereniging voor Gezondheidszorg o.l.v. de heer Koerts wordt met 3 voile maanden onderbroken, nl. met de maanden juni, juli en augustus. Op vrijdag 1 September hopen wij U weer welgemoed te treffen. Tot na de vakanties dus, en of U nu op vakantie gaat of niet, een boel zonneschijn en een goed humeur 1 J.M. De bustocht met bejaarden, die de Wijkvereniging op maandag 29 mei j.l. hield mag in alle opzichten wel als bijzonder goed geslaagd genoemd wor den. Hoewel het weer zich aanvankelijk niet van de zonnigste kant liet zien, werd er met 2 bussen van de Jong- Tours toch in de beste stemming om kwart over acht gestart. In Maars- bergen werd de koffie gebruikt via Harderwijk kwam men na een inte- ressante rit om half 12 in „Flevohof" aan. Hier werd aan ieder een compleet lunchpakket verstrekt en kreeg men alle tijd Flevohof te bezichtigen. Omdat er nu eenmaal altijd wel bejaarden zijn, die wat langzamer ter been zijn dan anderen kreeg men 4 uur de ge- legenheid - om ieders eigen tempo te bepalen - alle bezienswaardigheden te ibekijken. Er was dan ook wel zeer veel te zien, de boerderij met z'n 70 koeien, de kippenfarm, groente- en fruitkassen, barbacue, stand met eier- snacks en de heuse veiling.Later werd vertrokken voor een kort bezoek aan Lelystad waar in „De Meerkoet" een echt vaderlands borreltje werd genut- tigd. Via Bussum en Amersfoort stond in „de Pyramide van Austerlitz" ee i uitgebreid en overheerlijk diner klaar. Om half 10 's-avonds was men weer in Groenoord en de algemene mening was toch wel dat de bejaarden en de Wijkvereniging op een prettige en ge slaagde dag mogen terungzien. J. v. S.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 1