4 Qaaz deStam Medewerkers gevraagd door Wijkvereniging Groeton speelde kostelijk stuk ANWB Ingezonden SPAARBANK ANNO 1820 GROENOORD voor meuoeien PARKWEG 201 SCHIEDAM Honden. Tuindorp de R.E.T. en Hypotheken en persoonlijke leningen worden vlot en coulant verstrekt door de akkoorden Voetbrug bij Griegplein. Naschrift redaktie: Wijkvereniging Groenoord's toneelgroep GROETON" heeft op het jaarfeest dat j.l. vrijdagavond 2 juni in „De Rank" werd gehouden, met zeer groot sukses een opvoe- ring gegeven van het blijspel ,,Gevaarlijk Snoepgoed" van Mac Andrea. Fantastische kostuums. voor Chemisch Reinigen ook voor Uw Nappa en Su&de herenmodes Autorijschool GROENOORD TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 U weet wel dat zijn dieren waar wij mensen al taentallen eeuwen in de nauwste gemeenschap mee leven. Bet zijn ook deze dieren die door de eeuwen heen hun trouw en verdienste hebben bewezen. El'ke dag is te lezen in kranten en tijd- schriften voorbeelden van trouw ook kunnen wij mensen genieten van ons kopje koffie op de t.v. zien dat onze trouwe viervoeter steeds meer als ster opt reed in reclamespots tv serie's en films en deze zelfde 'huisvriend die door dik en dun zijn huisgenoten zal ver- dedigen en zijn trouw zal tonen. Moeten wij mensen nu zo nodig steeds meer gaan aanvallen. In deze tijd van luchtvervuiling en steeds grotere wordende egoisme van de mensen blijkt het toch dat vele onder ons zich geroepen voelen om steeds maar opnieuw deze huisgenoten aan te vallen. De meeste van deze lieden doen dit echter anoniem en waar om, ik kan mijzelf best indenken dat iedereen niet gesjameerd is van deze dieren maar waarotn besteedde zij hun tijd niet beter om zich in te spannen om andere problemen in onze samenleving te helpen oplossen. Dan zich druk te maken dat ze toevallig eens met hun schoen in een hoopje afval hebben gestaan, beseffen zij wel dat honden- eigenaars hondenbelasting hiervoor be- talen. Een hond is geen goudvis die we in een glas met water doen af en toe wat voer en dat is dan wel genoeg maar nee en nog eens nee laten we beseffen dat het niet genoeg is voor hem om even de deur een hoekje open te zetten. Plassen poepen en dan weer naar binnen. Dit is nm geen liefde voor het dier maar dieren mishandeling een hond van wat voor ras dan ook moet min- ste elke dag een uur zich uit kunnen leven niet aangelijnt maar los zodat hij zijn energie kwijt kan. Velen mensen zullen zich misschien wel afvragen van waar deze geschrij- verij de reden hiervan is dan we nu eens in plaats van over anti honden ook eens een geluid pro moeten horen. Als dk het terug trek op mijnzelf dan moet ik zeggen dat de kinologie in mijn bloed zit en met mij bij nog vele andere tienduizenden landgenoten. En laten wij beseffen dan er misschien nog wel eens een -tijd komt dan men er naar verlangt om dieren te hebben en dan zou het wel eens te laat kunnen zijn. K. de N. NASCHR1FT REDACT1E. Hoewel wij reeds tang geleden de dis- cussie i.z. honden, stoepverbruining e.d. sloten, hebben wij bovenstaand ingezonden stufe - zij het wat bekort - letterlijk overgenomen. Dit deden wij omdat deze brief naar aanleiding was van een artikeltje in ons vorig nummer. Wij wilden namelijk de Heer K. de N. zeker in de gelegenheid s tell en zijn weerwoord te geven. Toch begrijpt de Heer de N. nog steeds ons standpunt niet en wij mogen - als enig comtnen- taar - hem verwyzen naar ons artikel in onze uitgave Nr. 82. Hierin stelden wij duidelyk „de oorzaak van altes ligt zeker niet bij onze vrienden - de honden - maar bij de mensen die de leidsels in handen houden". Wanneer men hieruit zoudt willen be- gr'ypen dat wij als Wijkvereniging „Anti-hond" zijn, ontbreken ons verder de juiste woorden. Overigens blijft het onderwerp „hon- den" (ondanks eventuele readies die nu nog zouden komen) voorgoed ge- sloten. J. v S. Mag ik een reactie geven op het inge zonden stuk van G. v. W. in Groenoord Akkoorden van 10 mei 1972. Wat hebben de Groenoord-bewoners het toch moeilijk. Geen halte voor de deur, en moeten door Bad Groenoord ook nog een stukje omrijden, en zijn iets later thuis. De halte bij het bejaardenhuis mag blijven hoera, dan heb ik er tenminste ook nog wat aan, ik woon in Tuindorp. Toen wij er kwamen wonen ging de bus 1 keer per uur (gelukkig voor Groenoord om de 12 minuten). Hij is gebleven tot om de 20 minuten. Groen oord kwam de bus verdween. Dus niet meer over de Schiedamseweg waar wij bij de Rank een halte hadden. i Nooit heeft u iets van een tuindorper gelezen over het gemis van de bus. I Velen zijn nu ruim 20 jaar ouder waar- onder ook bejaarden.Wij moeten 2 x een drukke weg over om de bus naar Schiedam te bereiken. Ik ben nog geen bejaarde maar wel moeilijk ter been. De halte bij het zwembad is in ieder geval iets rustiger om te gaan hoewel ik daar toch nog lang over doe. Dat is alleen maar in de zomer. Wanneer wij in de winter met de bus mee willen zit deze vol. Je kan niet vragen of een werkende man of vrouw voor je opstaat. Want werken doen we allemaal of je op een kantoorstoel zit of de huishou- ding doet bij een aijder of je zelf. Wanneer de bus zijn route ook naar Holy gaat uitbreiden zie ik er van komen dat Tuindorp in het verdom- hoekje komt te zitten. Misschien wil de R.E.T. daar ook eens rekening mee houden. Met dank voor plaatsing, Mevr. J. H. S.-R. Met ons vorig nummer van 24 mei j.l. zijn wij onze „5de Jaargang" ingegaan en wij willen hierbij - zonder verder feestelijk vertoon - toch even stil staan. Want wanneer wij onze allereerste uitgaven nog eens uit ons archief halen en we (een beetje vertederend glimlachend) die bekijken, moeten we toch wel zeggen dat ons aller wijkblad er nu toch wel heel wat beter uitziet. Wij geven nu heel wat meer informatie zelfs over zaken buiten de wijk, ter- wijl naast de oplage ook de grootte van ons blad in de afgelopen vier jaar een enorme vlucht heeft genomen. Dit is zeker mede te danken aan de Heer B. Roza, die gedurende enkele jaren het blad geheel alleen verzorgde en waaraan een ontstellende hoeveelheid werk vastgezeten moet hebben. April 1971 kreeg hij versterking van de Heer J. van Schaverbeke, terwijl met de toetreding van de Heer J. Fop- pen het redactieteam nu uit 3 personen bestaat, die nauw en bijzonder prettig met de uitgever samenwerken. We geloven dat zij er in geslaagd zijn een goed leesbaar wijkblad te vervaar- digen en wanneer we bedenken dat zij alle werkzaamheden (en dat zijn er heel wat) kosteloos en in de vrije uur- tjes doen, mogen we toch wel even zeggen ..Bedankt en ga zo door". Bestuur Wijkvereniging. De wijkvereniging, die altijd wel actieve mensen in haar bestuur kan gebruiken, vraagt nu - doordat enkele zeer actieve leden door verhuizing naar elders de wijk gaan verlaten - met n6g meer klem om nieuwe medewerkers. Laat iedereen die zijn vrije tijd actief wil gebruiken en voelt voor het zeer afwisselende en boeiende wijkwerk, contact met ons opnemen. Schrijft U eens een briefje aan Wijkver- eniging Groenoord, Postbus 410, Schiedam en wij zullen U graag een uitnodiging zenden voor onze eerstvolgende bestuursvergadering, die na de vakanties (op woensdag 16 augustus) gehouden zal worden in Boerderij ..Landvreugd". We zijn benieuwd wat er uit de (post)bus komt 1 In het groene recreatiegebied ten wes- ten van de drie hoge S-flats van het A.B.P. in Groenoord-midden zal over de singel tussen de Europaflat en de Rijnmondflat bij het Griegplein een voetbrug worden gebouwd. Dit is een nog ontbrekende schakel in de verbin- ding tussen de delen van het recreatie gebied en in de „ring" van voetpaden rond de hele wijk Groenoord. De voetbrug krijgt een dek van ge- wapend beton op preflexliggers, welke Jiggers worden opgelegd op landhoof- den van gewapend beton, gefundeerd op houten heipalen. De brug wordt verder voorzien van stalen leuningen. De brug wordt gebouwd door het Aan- nemingsbedrijf J. K. Simon N.V. voor de aannemingssom van 31.900 plus 4.466 omzetbelasting. Met de bouw van de voetbrug zal bin- nenkort worden begonnen; het werk zal ongeveer 14 weken in beslag nemen. Zoals U hierboven leest, wordt Groen oord weer „verrykt" met een mooi betonnen brug, die maar liefst de somma van ruim 36.000,- kost. De wijkvereniging en ook vele bewoners van de omringende flats hadden hier nu eens graag een rustieke brug willen zien, als contrast met al het aanwezige beton, doch toen het bestuur der wijk vereniging dit naar voren bracht, al •lange tijd geleden, bleek het de ge- meente niet meer mogelijk de plannen te wijzigen. Wel werd ons onlangs door de gemeente toegezegd dat in de nieuw te bouwen wijk Woudhoek wel afwis- selend houten en betonnen bruggetjes zullen komen. We vinden dit erg fyn, doch betreuren het toch dat de laatste kans om in Groenoord nu eens iets ludieks te bouwen definitief verloren is gegaan. Vooral ook door deze zeer proftessio- nele kostuums kon Groeton uit de tekst halen wat er in zat. En dat stuk ging over de ontvoering van een doch- ter van een multi-miljonnait, tijdens een groots gecostumeerd bal. Maa' na vele verwikkelingen, zoals gebruike- lijk, die gepaard gingen met de nodige verkleedpartijen, komt alles toch op zijn pootjes terecht. Een geslaagde tombola, met zeer fraaie prijzen en e engezellig bal tot in de kleine uurtjes van de nacht, besloten dit jaarfeest van de wijkvereniging. Een voile zaal (ruim 300 bezoekers) heeft die avond bijzonder genoten van het met vaart en elan gespeelde toneel- stuk waarin vooral Paul Segaar als een humoresque opa excelleerde. Doch de andere actrices en acteurs van Groeton t.w. Roon Pluym, Ric v. d. Slot, Martha Segaar, Edith Gunneweg, Andrfe Poppe en Mieke Meijer gaven ook een fijn stukje toneel weg. Als gast deed nog mee Simon Rosman. Wat in het stuk, naast de kostelijke inhoud opviel, waren de fantastische kostuums. Wie heeft ooit in een scene gezien Napoleon, een zeerover, een zigeunerin, een slavin, een gevangenis- boef, Sinterklaas en een spacegirl? binnen 1 dag gereed lepenlaan 51 - Tuindorp Telefoon 70 50 83 Voor een goede veranfwoorde opleiding R. HAAN naar Uw rijbewijs W. HAAN BACHPLFIN 269 Groenoord SCHIEDAM Rijks V.A.M.O.R. - M.I. gediplomeerd instructeur

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 3