Denk hieraan als U dieren in een adver tentie aanbiedt! lev ^oot Calcine Bomenplan G. J. J. Ponje akkoordjes Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman WAARSCHUWING. Wijkvereniging ontvouwt U bent de grootste belanghebbende. Pril plan. Gooi het eens op een ffKLEIN ".AKKOORDJE.. Dammen in Poldervaarf. CENTRUM" Voor Vaderdag een Rookstandaard van HIPKE Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Wie, zoals een kennis der redaktie, in een der plaatselijke bladen een advertentie plaatst waarin edn of nieer handen of katten warden aangeboden, krijgt direct na plaatsing een stencil toegezonden door de Dierenbescherming. In dat stencil worden de grote gevaren der vivisectie nog eens onder de aandacht gebracht. Omdat eigenlijk iedereen deze gevaren moet kennen v66r hij een advertentie plaatst, drukken we de tekst hieronder in zijn geheel af. Zeer geachte Heer/Mevrouw. U zoekt voor uw dier(en) een goed tehuis? Denkt u er dan wel aan dat overal in ons land personen zijn die van de adver- tenties, zoals u die plaatste, mis b r uik makenhandelaren die aan instituten en allerlei bedrjven dieren leveren voor de vivisectie, dus voor proeven op levende dieren I Toe, behoed uw dier(en) voor de martelingen in de laboratoria De handelaren sturen, naar de adres- sen, waar dieren worden aangeboden, betrouwbaar uitziende personen (meestal vrouwen met een kind aan de hand) die zich als dierenvrienden voor- doen, en verzekeren „Heus" de dieren zullen het goed krijgen Het adres dat zij opgeven, klopt niet Heel sluwe handelaren laten echter soms de dieren nog enige tijd bij hun tussenpersonen thuis, zodat de vroe- gere eigenaars bij spoedige controle „hun" katjes of honden nog wel aan- treffen Maar later gaan de dieren verder De vivisectie is wreed. Het is een harde dood in angst en pijn, die uw dieren wacht, als zij in verkeerde handen vallen Geef uw dier niet zo maar mee, maar beloof ze zelf op het opgegeven adres te bezorgen, waarna u eerst inlichtin- gen over dit adres inwint. Een plan van de wijkvereniging in een pril stadium: het bomenplan. Er wordt nog aan gewerkt en gesleuteld, daarom nu nog slechts een voorlopige bericht- geving met in een der volgende Groen- oord-Akkoorden een definitieve vorm. We hebben de medewerking gekregen van de gemeente in ons zgn. bomen plan. Op ons, of ander gironummer zou, zo dachten wij, de wijkbewoner van Schiedam-Noord haar of zijn pen- ningen kunnen storten en daarmede bijdragen tot het kopen van bomen die dan door de gemeente in de wijk geplaatst worden. We zouden daarbij de steun van allerlei kanten kunnen krijgen. Tenslotte gaf de Spaarbank Anno 1820 verleden jaar 2500,- voor het openbaar groen, welk geld nog steeds op het stadhuis moet zijn. De grootste belanghebbende bent U zelf, als bewoner van Schiedam-Noord. Wij dachten dat het een goed plan was, is het dat in Uw ogen niet, dan horen wij dat wel van U, of zullen het wel merken als we om de bijdragen komen. Gezien de populieren uit Bijdorp, die Groenoord op vele plaatsen een heel ander aanzien geven, hetwelk U wel zult beamen, hopen wij echter op sterke steun en grote bijdragen, als de tijd daar is. Door de prilheid van het plan kunnen wij er hier niet verder op door gaan, door ons enthousiasme verleid deden wij U echter nu reeds bovenstaande mededelingen. Wij hopen slechts, dat U als wijkbewoners dit oak als een goede zaak zult willen zien en als het plan rond is, met flinke bijdragen zult willen komen. En dat daardoor, via U, de wijken van Schiedam-Noord ruim gestoffeerd zullen worden met vele, vele bomen. We hebben al eens vaker gezegd dat onze advertentierubriek „Kleine Akkoordjes" u prima van pas kan komen als U iets te vra- gen of aan te bieden hebt in en rond Groenoord en Kethel. De afstanden in het met ons blad bereikte gebied zijn klein, wat vooral voor volumineuze dingen, zoals kasten, bedden, boxen, kin- derwagens, meubilair en wat al niet, grote voordelen biedt. Wat let U eigenlijk; ons blad wordt door zeer velen gespeld, de bezorging huis aan huis in geheel Groenoord en Kethel loopt ge- smeerd en de resultaten op de advertenties zijn bijzonder goed, zo is ons bij ondervinding gebleken. En de prjs van slechts een dtb- beltje per woord of leesteken kan nooit een bezwaar zijn. En last but not least, de inkomsten van deze „Kleine Akkoordjes" komen geheel ten goede aan de wijkvere niging, die daarvan dan weer veel en goed werk kan doen U kunt Uw advertentietekst voor een Klein Akkordje opgeven bij de Fa. HIPKE, Huish.-luxe artikelen en speelgoed in Winkelcentrum „De Ketel". Voor WITTEN SCHILDEREN EN BEHANGEN is het voordeligste en meest ver trouwde adres toch alfijd Delflandseweg 250 - Schiedam Telefoon 70 4014 Beding controle over de welstand der dieren voor onbeperkte tijd. En con- troleer dan ook werkelijk daarna Aan talrijke instituten, ook in ons land, worden heden ten dage de wreedste proeven gedaan. Wij schatten het aan- tal dieren dat de vivisectie jaarlijks vraagt op meer dan 300 miljoen en vele proefdieren sterven voor niet-me dische proefnemingen in de Duitse laboratoria voor de schoonheidsmidde- Ienindustrie enz. Laat uw overtollige huisdieren liever pijnloos afmaken dan ze aan deze personen bloot te stellen. Laat uw dier niet loslopen op straat. Doe 'tdier een plaatje aan met uw naam en adres; komt 'tdier bij ver- missing in goede handen terecht, dan heeft U 'em gauw terug. Ook als u zelf een dier opgenomen hebt moet u dat aan de Dierenbescherming en Politie opgeven I In de Poldervaart worden twee dam- men gelegd, zulks als voorbereid'ing voor het leggen van het hoofdriool van Groenoord naar Nieuwland daar ter plaatse. Een dam komt tussen de be- staande Blauwe Brug over de vaart en de baan van de Rijksweg 20, de andere dam wordt gelegd ten zuiden van de Sportparkbrug ongeveer ter hoogte van de plaats waar de Sportlaan, komende van de Hargalaan, met een haaikse bocht de loop neemt langs de kaden van de Poldervaart. Het aannemingsbedrijf Oosterwijk N.V. te Rotterdam, die voor een bedrag van 263.800.- belast is met de uitvoering, is vorige week met het afdammen be- gonnen. Gezien de zwakte van de dijken langs de Poldervaart wordt heel voorzichtig zand gestort in de vaart, zulks onder voortdurende begeleiding van Grondmechanica die met meters de druk van het water registreert. Met zandauto's wordt het zand gestort op een depotje bij de werkplaats, waarna een dragline het zand verplaatst naar in het water. Bij de Blauwe Brug zal de dam naar verwachting nog deze week boven het water uitkomen; bij de Sportlaan zal dat iets later het geval zijn. Daarna worden de dammen met aarde bekleed. Verwacht wordt dat volgende week be- gonnen kan worden met het leeg- pompen van het afgedamde deel van de Poldervaart, wat eveneens zeer ge- leidelijk aan zal geschieden en onder controle van Grondmechanica. Na het storten van een zandbaan zal (volgens verwachting in September) de zichzelf verplaatsende torenhoge Frankistelling over de opgeheven Poldervaart kunnen trekken om de heipalen te storten die het hoofdriool zal stutten. De Hengelaarsvereniging ..Schiedam en Omstreken" is op de hoogte gesteld van de gang van zaken, zodat maat- regelen genomen kunnen worden om de vissen uit het droogvallende deel van de Poldervaart te redden. Men is verder zeer benieuwd hoeveel rommel, oud huisraad en fietsen, enz. uit de vaart boven water zal komen. Het afdammen en ter plaatse opheffen van de Poldervaart geschiedt overigens niet uitsluitend om doorgang te ver- lenen aan het hoofdriool. Het terrein krijgt in de toekomst een andere be- stemming, o.a. de aanleg van een paar wegen. Rijwiel- en Bromfieishandel Noordeinde 2, fel. 7068 74, Kethel Tevens het adres voor alle huishoudelijke- electrische artikelen. Van onderstaande adressen kregen wij weer de nodige hoeveelheid centeri waart'oor onze hartelijke dank, Een per- soonlijk bedankje is reeds in hun bezit. Een Mevrouw van de Joh. Wagenaarstraat gaf 168 centen Een famiLie van het Sem. Dresdenplein 765 centen Een familie van het Joh. Straussplein 510 centen Een familie van het Henr. Bosmansplein 106 centen 1549 centen Willen alien die voor het mooie doel sparen hun centen tot begin augustus vasthouden. Graag ook in de vakantie doorsparen. Het busje of potje s.v.p. niet vergeten mee te nemen. Wij wen- sen U een heel prettige vakantie met veel zon en hopen dat U weer naar de bekende adressen in augustus zult bellen om de grote hoeveelheid centen af te komen halen. Mevr. de J. Tarief: Ieder woord of leesteken f 0.10. Het maximum aantal regels is bepaald op 10. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. Tevens bij fa. J. Hipke. huishoudelijke- luxe artikelen en speel goed in winkelcentrum „DE KETEL". Bij alle, bij ons bestelde geboorte-, verlovings-, huwelijks- en visite-kaar- ten een aardige attentie om uw hele leven te bewaren. - „De Magneet", Rotterdamsedijk 279 - 281 - Schiedam Telefoon 26 86 66. PEDICURE-MANICURE SCHOON- HEIDSSPECIALISTE. Mej. M. Malie- paard, telefoon 70 24 10, Bachplein 444 Schiedam-Groenoord. COSMETICA. Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SHIRA, be- kend van T.V.? Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57, Kethel, Tel. 70 4128. Voor een handige knaap die n£i een steek- en pijpsleutel hanteert om straks met mooi weer te rijden in een blitz-car Austin mini 850 met Abarth T.e.a.b. Gordonstraat 26 a, Schiedam. Aangeboden: Kooi met 3 parkieten In den koop 30,-. Telefoon 71 06 03. Pop ziek? Alle poppenreparaties. HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" Grote sortering TUINMEUBELEN. HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" Onze zaak houdt rekening met Uw vakantie; Grote sortering Camping- artikelen, Strandartikelen en Spelen. HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" Te koop Simca 1100 L.S. Bouwjaar 1972 4-deurs. Ottervanger, Belgischestraat 3a Rotterdam Oud-Mathenesse.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 5