0tyuweliet (^f5oot Coordinate opnamebeleid voor Hondetoilef bejaarden in Schiedamse tehuizen he,ads ndg k*,e bo®1, 14e Haagse Pasar Malam met unieke Fototentoonstelling over Indonesie. G. J. J. Poraje CKleinc akkoordjes Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman SO MOO Toen vorig jaar het honde toilet tussen Chopinplein en Griegplein werd aangelegd, kwam er van allerlei kanten kritiek van mensen die de waarde van deze hondeuitlaat plaats sterk in twijfel trokken en het maar een kale boel vonden. Doeltreffende aanpak, Bezoek. Ad vies. Nieuwe aanmeldingen Succes. CENTRUM" Indonesie NU. Sateh bestseller. Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Natuur werkte tegen, Drukknoppen aan verkeerslichten We willen het weer eens heb ben over de verkeerslichten van Bol'es. Vele ouders van kinderen con- stateerden tot hun grote schrik dat bedoelde verkeers lichten voorzien zijn van druk knoppen, ter gebruike van de voetganger. Wei werken deze knoppen momenteel nog niet maar ze zitten er wel aan. We zijn het met de verontrus- te ouders geheel eens, dat deze knoppen slchts haar nut heb ben als er constant een groen- gordel voor het snelverkeer is. Dit zal hier zeer waarscijnlijk niet toegepast worden. En dan zijn die knopjes inderdaad ge- vaarlijk. Want hoe zijn kinde ren, ze drukken de knop in en hollen over, zonder verder te kijken. We maken daarom bezwaar tegen bedoelde knoppen. In het sociaal informatiebulletin van Mei jjl. van Schiedam Iezen wij o a. dat wat betreft het opnamebeleid voor bejaarden een goede stap voorwaarts is gezet. Er zal een commissie gevormd worden van deskundigen, met name als medisch deskundige dr. Moor, deskundige m.b.t. maatschappelijk werk mej. Blijlevens en drie deskundigen uit de "sector van de tehuizen zijnde mevr. Horssen en de heren Smits en Kerkhoff. Bedoelde commissie zal op zoek gaan de meest doeltreffende manier waar- op van de zich aangemeld hebbende bejaarden, die graag opgenomen zou- den willen worden, de gegevens verza- meld kunnen worden. Waaruit dan de mate, van urgentie e.d, bepaald zal kunnen worden. Daarom zullen diegenen die zich van- af 1 januari 1972 voor opname in een der Schiedamse tehuizen aangemeld hdbben bezocht gaan worden. Hier- voor wordt een groep, bestaande uit maatschappelijk werksters, wijkver- pleegsters en leidsters bejaardezorg, gevormd worden. Zij, die zich v66r 1 januari 1972 heb- ben aangemeld, hoeven zich niet op- nieuw te melden. Want men zal na- gaan in hoeverre van hen gelijksoor- tige gegevens besdhikbaar zijn. Aan- genomen wordt dat voor een groot aantal van hen alsnog huisbezoek nood- zakelijk zal zijn. Bovengenoemde commissie zal, na de gegevens van het team bezoeksters bestudeerd te hebben, aangevuld in- dien nodig, met andere gegevens, over iedere bejaarde advies uitbrengen aan het tehuis waar de betrokkene zich voor heeft aangemeld. pe wijze van aanmelden voor opname blijft voorlopig onveranderd, dus men kan gewoon via de tehuizen een aan- vraagformuielr indienen, Wei noeimt het informatiebulletin het adres waar men de adviescommissie kan bereiken. Dit is: p/a Gemeente- lijke Sociale Dienst, Postbus 197, Schie dam, telefoon 26 48 16. De Schiedamse Courant van 13 juni wist temelden dat het nieuwe beleid goede vruchten begint af te werpen. Het opname beleid is een stuk efficien- ter geworden vooral door het vermin- deren van dubbel werk. Van 495 formulieren is het resultaat bekend geworden, waarbij in veel ge- vallen het formulier niet meer met de werkelij'kheid overeenkwam. J. F. Rijwiel- en Bromfietshandel Noordeinde 2, (el. 7068 74, Keihel Tevens het adres voor alle huishoudelijke- electrische artikelen Een exotisch stukje tropen in het hart van Holland. Dat is de 14e Pasar Malam, die van maandag 26 juni t.m. zaterdag 1 juli a.s. in de Haagse Houtrusthallen wordt gehouden. De Haagse Pasar Malam is meer dan „alleen maar" de grootste zomerbeurs van Nederland met zo'n 70.000 ibezoe- kers Hit alle delen van het land. Het is zes dagen feest; zes dagen lang kijken, kopen, vooral eten, de onver- valste Indische keuken. Kijken naar amusement geboden door top-artiesten als Sandra en Andres, Anneke Gronloh, Leo linger, CCC Inc., de Indonesische danseres Mariani en Samiran en de zangeres van het Indi sche lied Tante Pirn Eisinger. Verder nog de spectaculaire steelband „Dutch Rhythm Steel Orchestra" met een vurige limbo-show, demonstrates ..Ghinees vechten" van de Kempo Bond en dagelijks modeshows. Maar ook kijken naar de bloeiende „tropische tuin" vol orchideeen. Hoogtepunt is de fototentoonstdling „Indonesie Nu", die een irtdringend beeld geeft van het huidige Indonesie. Twee medewerkers van het Koninklijk Instituut voor de Tropen maakten ge- durende enlkele maanden duizenden foto's in deze fascinerende archipel. Op de Haagse Pasar Malam wordt voor het eerst een selektie uit dit fotomateriaal getoond. In samenwer- king met de Indonesische Ambassade te Den Haag en het Kon. Instituut voor de Tropen geeft de stichting Tong Tong, organisator van de Haagse Pasar Malam, recente informatie over Indonesie: toerisme, verkeer, maat- schappelijke ontwikkeling en kultuur. smakelijke zaken is bijna onbeperkt: bami-kwa, belewak, es poeter, lontong, tape en tjendol, om maar een paar van de tientallen gereohten te noemen. En als men niet precies weet wat al die namen voorstellen, is proeven de beste methode om er achter te komen. Op deze 14e Pasar Malam voor het eerst ook een Indiaas restaurant met culinaire exotica als tandoori chicken en lambs curry. Moe-gegeten kan men in de bioscoop tot rust komen. Of men kan zich in het schemerdonker door de Indische waarzegster een lichtende toekomst laten voorspellen. Ten slotte: voor kinderen of klein- kinderen is er een creche onder vak- kundige leiding en een kinder-boetiek met de jongste mode. Open: maandag 26 juni t.m. donderdag 29 juni van 14.00-23.00 uur; vrijdag 30 juni 14.00-24.00 uur en zaterdag 1 juli 11.00-02.00 uur 'snachts.- Entree: volwassenen f 3,~ en kinderen t.m. 12 jaar 1,-; groepen van 20 of meer personen 2,25 per persoon. Inlichtingen: Stichting Tong Tong, Lange Voorhout 25 b, Den Haag, telefoon (070) 64 52 49. Kopen kan men op de Haagse Pasar Malam praktisoh alles dat de tropen te bieden hebben: koperwerk, houtsnij- werk, sieraden, halfedelstenen, cera- miek, schilderijen, exotische stoffen en wierook. En vergeet niet de „ge- neeskrachtige" akarbahar-armbanden. Eten? Natuuriijk blijft sateh de onover- troffen ..bestseller". Maar de keus Voor WITTEN SCHILDEREN EN BEHANGEN is het voordeligste en meest ver trouwde adres toch altijd Delfiandssweg 250 - Schiedam Telefoon 70 4014 Tereeht voerde plantsoenendienst toen aan, dat de klagers maar eens moesten waohten totdat het toilet door hoogop- gaande begroeiing aan het oog ont- trokken zou worden. En plantsoenen dienst plantte begin dit jaar een for- midabel aantal heesters en struiken rondom het gehele hondeparcours. De bedoeling was natuuriijk dat deze planten zouden doen wat de natuur ze voorsohrijft n.l. GROEIEN, zodat ze het hondetoilet tot een groene oase zouden maken. Maar helaas; de plan- ten en struiken deden niet wat des natuurs is en het allergrootste deH bleef zo kaal als een lucifershoutje. Een deel van de coniferen verloor zijn frisse groene kleur en veranderde in dorre bruine dingen. Plantsoenendienst' betreurt dit ten zeerste, temeer daar ook in andere delen van Groenoord de dit voorjaar aangebradhte beplanting het net zo slecht deed als bij het hondetoilet. Dit slechte groeien is te wij.ten aan de abnormaal slechte weersomstandig- heden dit voorjaar. Men hoopt dat een deel van de nieuwe aanplant t6ch nog zal uitlopen deze zomer. Zo niet, dan moet in het volgende plantseizoen de kale plekken weer worden „ingevuid". j. F. tuaaen de struiken Bij het lezen van deze hop denkt U natuuriijk aan een vet te spaar- pot, die abusievelijk tussen de struiken tereeht kwam zoals wel- eens vaker gebeurt. Maar dat be- doelen we niet. We willen met dit bericht eens wijzen op de onvoor- stelbaar hoge kosten die een ge- meentelijke plantsoenendienst in een beetje stad moet maken om plantsoenen en g roenstroken schoon te houden van papier en ander afval dat er door de bewo- ners wordt in gegooid. Een stad als Rotterdam bijvoor- beeld, kost dat per jaar zo'n slor- dige li/2 miljoen gulden en van een stad met een inwonertal dat met dat van Schiedam vergelijk- IfSar is, weten we dat daar f 80.000 per jaar wordt uitgegeven om het groen te reinigen. Helemaal voorkomen dat er rom- mel tussen de struiken komt is natuuriijk onmogelijk, doch stel dat dat bedrag nu eens tot de helft zou kunnen worden terug- gebracht. Wat zou je voor die f 40.000 niet allemaal voor groen kunnen aanleggen Alleen al zo'n kleine 300 bomen byvoorbeeld zouden er van ge- plant kunnen worden! Laten we met z'n alien nu eens proberen om die 80.000 gulden niet tussen de struiken tereeht te laten komen, maar ze voor een groot deel in de gemmeentekas te laten zitten. Dan hebben we er allemaal een heleboel groen- profijt van! Tarief: Ieder woord of leesteken d 0.10. Het maximum aantal regels is bepaald op 10. Akkoordjes kunnen schrifielijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. Tevens bij fa. J. Hipke, huishoudelijke- luxe artikelen en speel- goed in winkelcentrum „DE KETEL". Bij alle, bij ons bestelde geboorte-, verlovings-, huwelijks- en visite-kaar- ten een aardige attentie om uw hele leven te bewaren. - „De Magneet", Rotterdam$edijk 279 - 281 - Schiedam Telefoon 26 86 66. PEDICURE-MANICURE SCHOON- HEIDSSPECIALISTE. Mej. M. Malie- paard, telefoon 70 24 10, Bachplein 444 Schiedam-Groenoord. COSMETICA. Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SH1RA, be kend van T.V.? Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57, Kethel, Tel. 70 41 28. Pop ziek? Alle poppenreparaties. HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" Grote sortering TUINMEUBELEN. HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" Wij wensen U een prettige vakantie Vergeet vooral uw strandstoel, zomer- artikelen, spelen of knutsel speelgoed niet mee te namen. HIPKE, WINKELCENTRUM „DE KETEL" TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: HIPKE - Winkelcentrum ,,De Ketel" Sohooniheidsspecialiste Mevrouw Els Wijntjes, Griegplein 216, Schiedam. Telefonisohe afspraken 7111 33.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 5