Hel Schiedamse DRINKWATER Overweg Nieuwe Damlaan Sporthuis ititman n Alle verzekeringfen: Hypotlieken Fiiiaiicferiiigren Penningmeester wijkvereniging afwezig tot eind juli Zeals reeds in alle dagbladen vermeld is geweest, is in de vorige maand mei door de Schiedamse gemeenteraad het zo belangrijke besluit genomen het eeuwigdurende contract met Rotterdam af te kopen, En we lvoor het luttele bedrag van 14 miljoen gulden Je zal het maar in je zak hebbert, zult U verbaasd zeggen, Uiter- aard.voor oris is het een heel bedrag, best goed voor een stevig avondje uit, maar in.b.t. de levering van het water door Rotter dam aan ons, wier vaders een eeuwigdurend contract afsloten vveer niet al te veel. Slecht tot de burger doorgedrongen. Gezien de wel zeer weinige reacties is de zaak niet erg tot de Schiedammer doorgedron gen. Terwijl het hem een aar- dige duit gaat kosten. Dat men het zo gelaten over zich been heeft laten gaan, zal wel komen dat men in de loop der jaren wel flauw zal zijn gewor- den van al die uiterst stevige prijsverhogingen van zowel overheid als handel en mid- denstand. Gepeperd. De verwachte tariefsstijging zal na drie jaar ongeveer 10,70 per m3 water voor de kleinverbruiker betekenen. En daar komt dan over luttele tijd zo'n 0,25 per m3 bij omdat dan Rotterdam haar water gaat betrekken uit de reservoirs in de Biesbosch, dat weer sterk kostenverho- gend zal gaan werken. Laat de ene hand niet weten wat de andere doet. In de juiste verhoudingen. Wie stemden voor? Uil de oude doos. ASSURANTIEKANTOOR A. IVil .1 l(kYV B j II Zijn de populieren deed? Wortelvorming belemmerd. voor Chemisch Reinigeti Nappa en Su£de Vo<° '■edr herenmodes Wij bewoners van Schiedarn-Noord hebben al heel wat keertjes voor de spoorbomen aan de Nieuwe Damlaan gestaan. Maar ach, komaan, dachren wij, dat kan nooit lang duren. Ontelbare malen is door onze bestuurders verteld dat wij ons verbonden moeten voelen met ons centrum, ons Schiedam. Daarom dachten wij, uitgaande van een nuchtere gedachten- gang, zal er wel met uiterst grote voortvarendheid gewerkt worden om de enige verbindingsweg niet steeds Je blokkeren met een stel bomen. Enige verbindingsweg. Metro. En daar sta je dan. Bus, geen station. Voetbal Zaalsporfen voor al uw sportartikelen Nu trachterj. onze besturen het zaak- je zo te brengen alsof alles zeer ten gunste van de burgerij is geregeld. Een gedeelte van de bedoelde 14 mil joen met rente zal gebruikt warden om de verhoging van de watertarieven te doen faseren. Dus elk jaar een beetje meer. Dan merkt de goede burger het niiet zo erg. Met andere woorden, de burger ondergaat een gewenningskuur. Dat lijkt lief van de bestuurder, maar ondertussen moet We burger toch lek- ker betalen. Vervolgens zoekt men wegen om de burger de resterende pakweg 10 mil joen ten goede te doen komen. Liefst per wijk. pit waar Schiedam enkele grote projecten onderhanden heeft, o.a. het nieuwe stadskantoor. Dit zal zeer grote bedragen in de toekomstige jaren vragen. -En dat zal dan weer er- gens vandaan moeten komen. Dat er- gens is meestal de burger. Daarom zou men nu de burger een paar dingetjes toestoppen, om dit later via allerhande belasting- en andere wegen weer terug te komen halen. Dit dan volgens het al heel oude gezeg- de, laat de ene hand niet weten wat de andere doet, maar dan in negatie- ve zin gebruikt. Wij weten ook wel, dat in deze tijden vast te gaan houden aan een eeuwig durend contract ook weer geen eerlijke zaak is. In deze tijd met haar steeds groter wordende versnellingen, zou het vast houden an een in heel anders lig- gende tijden afgesloten eeuwig con tract, gewoon niet fair zijn voor de za- kelijke partner. Wij zijn echter wel overtuigd van het feit, dat men een veel groter bedrag had kunnen krijgen. En wij willen wijzen op het feit dat men de zaak duidelijk in haar juiste proporties moet uitbrengen. En dat heboen wij op onze beperkte wijze getraoht hierboven te doen. Rest ons nog te vermelden dat v6or deze ietwat onvoordelige handel stem den, de frakties van P.v.d.A., PPR, C.P.N, en D'66. En tegen KVP, PCG, WD en SGP. J. F. Bij mynheer van Wipperdingen, in een kooi byzonder fraai helemaal van blinkend koper, zat een oude papagaai. 't Dier kon praten, fluitPH, zingen soms wel uren aan een stuk, maar mynheer kwam al op jaren en het werd hem veel te druk. Daar hij geen familie in de stad had en geen vrind, schonk hij 't dier maar aan een kruier die hem jaren had bemind. Zes of zeven dagen waren er misschien voorbij gegaan, toen mynheer de brave kruier met z'n kar op straat zag staan. Morge Doris, en vertel m' is hoe is 't met de papagaai, Nou mynheer, ronduit te zeggen 'kVond hem wel een beetje taai. 't Dier kon praten, fluiten, zingen, dat het haast een wonder was, die ben jij nu op gaan eten, nee, dat is toch al te kras. 't Dier kon praten zegt V, nee, dan spyt het my oprecht, maar waarom toen 'k hem ging slachten heeft hij dat dan niet gezegd. brand - inbraak - storm - glas - automobiel - motorrijwiel - bromfiets - ziekenhuiskosten arbeidsongeschiktheid - huisvrouwen invaliditeit - ongevallen - wettelijke aansprakelijkheid - enz. Alle vormen van levensverzekeringen, studie- en pensioenverzekeringen. Bachplein 248 - Schiedam - Telefoon 70 61 58 Ze leken het zo goed te doen. de dit voorjaar overgeplantte grote popu- lieren die door de aanleg van het hoofdriool hun p'laats by het zwembad en de poldervaari ruilden voor een nieuwe standplaats in Groenoord. Er ontstond al vrij snel door het in de stam aanwezige boomsap en de lente- zon rond Pasen een forse bladvorming. De forse bomen gaven al snel door hun groenen kruinen vele plaatsen in Groen oord een totaal ander aanzien. Maar helaas, op dit moment kunnen we niet meer zo enthousiast praten over de bomen als 2 maanden geleden. De aanhoudende stormwinden en de lage temperatuur in mei beroofden de meeste bomen weer van hun bladeren, zodat vele stammen nu weer net zo kaal zijn als toen ze geplaatst werden. Door de harde wind die de bomen fors been en weer deed zwiepen, werd de wortelvorming sterk belemmerd door- dat het contact met de omringende bodern verloren ging. De bladeren kre- gen niet voldoende vocht meer. Plantsoenendienst kan momenteel niet zeggen hoe groot de overlevingskansen der populieren zijn. Dat zal pas blijken volgend voorjaar, als ze opnieuw moeten uitlopen. Men heeft. een heel kleine hoop dat sommige bomen nog deze zomer opnieuw wat blad zullen vormen. b. r. De le penningmeester van de wijk vereniging, dhr. G. de Jager, H. Bos- manplein 125 zal tot ca. eind juli af wezig zijn wegens een reis naar Cana da. U kurtt voor alle financieele pro- blemen betreffende de wijkvereniging tijdens de afwezigheid van dhr. de Jager contact opnemen met onze 2e penningmeester dhr. T. van Steenho- ven, Louis Zimmennanplein 44. Alle correspondentie kunt U gewoon blijven richten aan POSTBUS 410, SCHIEDAM. B.R. ook voor Uw btnnen 1 dag gereed lepenlaan 51 - Tuindorp Telefoon 70 50 83 Je overdrijft, zal men zeggen. Want er zijn nog andere wegen. Over de rijks- weg 20 en via Vlaardingen. Maar dat zijn wegen alleen voor automobielen en dan kun je net zo goed ineens door- gaan naar Rotterdam of Vlaardingen. Nu Iazen we dan in de Schiedamse Courant van 6 juni jl. dat de Spoor- wegener nog niet over piekeren om bij de Nieuwe Damlan een station aan te leggen. En dus komt de tunnel aldaar er ook niet. Want men wil eerst wach- ten op het concreet worden van de plannen voor een metro naar Kethel en Holy. Nou, dat weten we dan. Dat dit lang zal gaan duren, bewijst wel het eerst- genoemde Bachpleinbos, nu Metropad. Als je dit soort dingen hoort, dan denk je wel eens, je wordt er flauw van. Dan probeer je het van je af te zetten maar dan ga je toch weer verder den- ken.En dan zien we de gang van za- ken zo. Door zijn typische verbindings- wegen, zal de bewoner van Schiedam- Noord steeds meer georienteerd raken op Vlaardingen en Rotterdam. En als dan eindelijk eens de reeds uit den treure besproken metro er zal zijn, dan zal het hem nog gsmakkelijker zijn die plaatsen te bezoeken voor in- kopen en de rest. Hij is nu toch al ge- wend. Of zouden wij het verkeerd zien? Best mogelijk, maar van eta ding zijn we bij onszelf wel heel zeker: we wor den wel flauw van elke keer die neer- gaande bomen, versierd met rode lampjes en voorzien van luide bel. En als we met de trein in Schiedam arriveren, dan gaan we lijdzaam staan bij de bushalte van lijn 53. En denken steeds hoopvol, dat al die bestuurders het allerbeste voor ons willen. J. F. Oranjestraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 9