t Ons openbaar vervoer UW .JASMIN" fSi Boerenleenbanl voorAL BANKZAKEN Slootje van Verspeek Nieuwe P.T.T. tarieven 5e jaargang no. 107 5 juli 1972 Uitgave en advertentie-exploitatie. Je hoort niet zo veel meer over de ontwikkeling van ons open baar vervoer in Schiedam. De zaak is in studie, want de zaak is een uiterst moeilijke zaak. We schreven al eens over de achtergronden. Over het voor de 2e wereldoorlog bestaande particuliere vervoer, over o,a. v. d. Ende, de witte bussen, de steeds weerkerende Schidainse angst voor annexatie door Rotterdam en over die RET directeur die toen zulk goed (en daardoor erg duur) materiaal aanschafte, dat hij moest gaan uit kijken naar uitbreidingen om de zaak lonend te maken. Bij die uitbreidingen kwam op den duur, door het niet verlengen van de consessies der particuliere vervoerders en het wel verlenen van een consessie aan de RET, Schiedam. En nu zit de RET met Schiedam in de maag. Want de tijden veranderden. De hogere lonen, het steeds groter wordende auto bezit, dure aanschaf en onderhoudskosten e.d. maakten van het beheren van een vervoerbedrijf geen sinecure. Schiedam meebetalen? Schiedam Noord UW RIJBEWIJS? Bachpl. 114, Schiedam Lest met Fiat 850, thans ook met Opel Kadett Spec. Telefoon 70 32 91 b.g.g. 70 23 85 of 70 70 87 Bejaarden Cornelissen Automaten de bank voor iedereen Kleine dingen? Grote dankbaarheid VERZEKERINGEN ->i it Daar gaan we weer! Begin van dit jaar plaatsten wij -ter Uwer informatie- de nieuwe, verhoogde P.T.T. ta rieven en we besloten dat ar- tikeltje met de woorden 'tot de volgende keer". We wisten toen niet (al kon- den we het wel haast vermoe- den) dat we zo snel U alweer nieuwe tarieven moesten mee- delen. Wel, let op, per 1 Sept. kost Uw brief aan tante Neel- tje 0,35 (was 0,30), een brief kaart je aan oom Kees 0.30 (was 0,25) en Uw prentbriefkaart voor de ver- jaardag van nicht Annie maar even 0,25 (was 0,20)! Eveneens per 1 September gaan de tarieven van pakketten en pakjes met 0,25 omhoog, terwijl de toch al niet hoge ren te van Uw rekening bij de girodienst van lxl2 naar 1V2 gaat- En dan per 1 nov. worden de telefoongesprekken (stad) 0,15 per gesprek (was 0,10). Vergelijken we dat met de in ons blad ingezonden medede- ling van een bewoner van de Smetanalaan die de MOR- GENpost s.MIDDAGS om 3 uur krijgt bezorgd, dan zouden we haast zeggen "En dat is niet eerlijk, oh nee!" Overigens houden de P.T.T. tarieven toch gelijke tred met de bouw van nieuwe flats in Groenoord; "steeds hoger" Ter afsluiting van dit artikel- tje, zullen we -het gaat ge- woonte worden- maar weer zeggen "tot spoedig ziens". J. v. s. B1JL SlIPER- ENKABE markt GROENOORD akkoorden Orgaan van de Wijkver. Groenoord e.o, te Schiedam. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410. Schiedam. - Betalingen Wijkver.: 4.50 per kwartaal; f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. - Giro 26 75 85, Schiedam. Redaktie: J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189 tel. 708518 B. D. Raza. telef. 70 82 47; J. Foppen. telef. 70 96 75 „De Magneet", Drukkers - Uitgevers, Rotterdamse- dijk 279 - 281, Schiedam. Tel. (010) 26 86 66 - 26 66 78. Na 18.00 uur J. J. Levens jr., Joh. Straussplein 332, Telefoon 70 69 67. Men moet steeds meer op de centjes letten. En zegt dan tot b.v. een stad als Schiedam: "Schiedam, jij bent een zelfstandige gemeente, wij verzorgen jouw openbaar vervoer, ibetaal er dan ook een beetje aan mee" En daar zit hem dan de kneep. Want er is geen mens die vlot gaat betalen aan iets wat hij eerst voor niets krijgt. Ook de bestuurderen van een gemeen te niet.En ten tweede spelen bij vele Schiedammers allerhande gevoelens mee, als gevolg van de nare situatie ten tijde van de overname van het openbaar vervoer door de RET. Men dubt er nu nog over. In Schiedam-Noord krijgen we, zoals we reeds vroeger schreven, t.z.t. te- zamen met "Holy" een mooie busver- binding. Waardoor we o.a. zonder een tiental kilometers te moeten omrijden, direct naar het Holy ziekenhuis kun- nen komen. Daar wachten we nog op. Het zit er dik in dat Schiedam dan.alhoewel niet alle kosten, toch wel de hogere kosten van deze verbeterde en uitgebreide buslijnen zal moeten gaan betalen. Wij dachten, met alle respect voor de gevoelens van vele Schiedammers, dat onze bestuurderen dit (principe)besluit maar gauw moesten nemen. Het gaat er tenslotte om; of niet betalen en met deze slechte bussen blijven zitten, of wel betalen en wat beter vervoerd wor- den. Dan naar BOVAG-ryschool V.A.M.O.R., BOVAG en N.BA. ge- diplomeerd en erkend. Wat we voorlopig ten zeerste betreu- ren is, dat in schiedam nog steeds geen 65 tarief gerealdseerd is. Welke in- druk krijgt de 65 er als hij of zij van- uit Rotterdam naar Schiedam kornt en dan weer terug gaat? Ongetwijfeld dat het bij die Schiedam mers steeds wel wat moeilijker ligt. Waarom moeten mensen van boven de 65, die itoevallig in Rotterdam wonen, goedkoper tereoht kunnen bij de zelf- de firma dan dezelfde mensen die door het lot in Schiedam terecht gekomen zijn? Het is voor ons een vraag, maar we durven wedden voor de vele Stihiedam- se ouderen een voortdurende ergenis. Het KVP 2e kamerlid Cornelissen heeft heeft onlangs eens voorgesteld een proef te gaan nemen met gratis open baar vervoer. Maar daar trapte de minister Drees niet in. Hij is gek. In- tegendeel, hij wil het openbaar vervoer nog eens wat duurder maken. Het pro- fijtbeginsel, weet U wel? Nu willen wij best betalen, wij hebben soms het volste begrip voor het profijt- beginsel, we traohten uit onze diensten soms ook wel eens het meeste te halen. Maar dan moet men eindelijk eens goed openbaar vervoer geven. Een openbaar vervoer met aangepaste, ho- ge frequentie, dat ons brengt op of diohterbij de plaats waar we willen zijn. Dat schuilhokjes geeft, met bankjes. Onlangs werd over die bankjes in de Schiedamse gemeenteraad gesproken. De wethouder, stelde als antwoord op een vraag van mevr. Taverne, dat hij niet wilde bouwen aan andermans huisjes. Dus doet Schiedam het niet, de RET doet het ook niet, en de ou deren, etc. staan daardoor zo'n kwar- tier op bun verbinding te wachten. Is je kaart vol, dan kun je s'avonds nergens terecht voor een nieuwe. En moet je als boete practisch het dub- bele betalen voor je vervoer. Zou je nou helemaal geen automaten hebben, die tramkaarten verkoopt? Is dat nou zo'n gekke vraag? J.F. Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 54 Telef. 26 21 60 Op verzoek van Uw Wijkvereniging heeft de gemeente het in Kethel zo- genoemde slootje van Verspeek voor- zien van een afscherming in de vorm van een verkeershek. Wij danken de gemeente zeer voor haar medewerking in deze en willen langs deze weg de dankbaatheid van de bewoners van Kethel overbrengen. Door het plaat- sen van dit hek is een reeds lang leven- de wens van de Kethelaars ingewilligd. Leeft nog de wens om aan de andere kant, met name het watertje langs Salari (waar nog steeds het fust bui- ten staat) af te schermen. Wij zouden in dit verband tot onze bestuurderen dit willen zeggen; "het zijn dikwijls de kleine tegemoetko- mingen, die de mensen, in dit geval de bewoners van het oude dorp Kethel laat merken dat U, als bestuurder aan- dacht voor hen hebt. Kethel voelt zich reeds lang adhtergezet. Kijkt U daar- om oak eens naar dat andere slootje, knap het eens wat op. Dank U". J.F. (Advertentie) Auto-verzekering Nieuwe stijl. Reeds vanaf f 100,- per jaar is uw auto W.A. verzekerd. No-claim korting tot 40 10 aanvangs no-claim voor hen die pas gaan rijden. H.H. ambtenaren speciaal tarief. Elders verdiende no-claim wordt direct overgenomen. Tevens verzorgen wij voor U persoonlijke leningen. 2e hypo- theken en auto-financieringen. Uw auto-premie is per maand betaalbaar. Assurantie-kantoor S. J. Kuipers N.V. Sibeliusplein 172 Schiedam Tel. 710824 zio advertentie ACHTEKPAGMXA

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 1