Doorstromingsvergoeding A\\, ANWB SPAARBANK ANNO 1820 BEL CANTO NIEUWS TT „HERTEN KIJKEN" Watercontract Van de REDAKTIETAFEL De Schiedamse gemeenteraad heeft in haar vergadering van 26 jura j I de vergoeding bij doorstroming aangepast aan de steeds en stevig stijgende huurprijzen Dit in navoiging van een beschikking van de minister van 29 december 1971 Gold de vergoeding voor verhuizing naar woningen met huurprijzen tussen 160 en 250 gulden per maand, sinds 1 januari 1972 zal hij nu gaan gelden voor huurgrenzen 160 en 325 gulden p m. Wanneer krijgt men centjes? Buiten Schiedam Eigen woning Hypotheken en persoonlijke leningen worden vlot en coulant verstrekt door de Het nieuwe Uitzonderingen Vo Dames let op Autorijschool GROENOORD TELEFOON 70 91 15 of 15 97 52 Er komen twee parkeerwachters in Schiedam Ons is gebleken dat vele burgers nog vele vragen hebben betreffende deze doorstromingsregeling. Wij doken daar- o>m eens in de voorsdhriften voor U. De vergoeding krijgt men als men in Schiedam vrijwillig verhuisd uit een goedkope huurwoning, waarin men ten minsite een jaar gewoond heeft als eerste bewoner, naar een duurdere nieuw gebouwde wooing. Dit ter over- bruigging van de lage naar de hoge huurprijs. Onder goedkope huurwoning wordt hier verstaan een huurprijs tus sen 70 en 160 gulden. Het duurdere moet Iiggen tussen 160 en 325 gulden. Doet men dit dan krijgt men 12 maal het verschil in maandhuur, met als minimum f 750 en een maximum van 1250, mits het huurverschil ten min- ste 50% bedraagt. Gaat men van een goedkope huurwo ning (70 -160) naar een kleinere wo- ning, (welke dan t/m 2 flinke kamers minder moet hebben) dan krijgt men ook 12 maal het verschil in maand huur, met min. 750 en max 1250 gld. Maar hier ook bij geen of negatief huurverschil. Dus altijd? Neen, want niet als men naar verzorgingstehuizen of bejaardenwoningen gaat. De lieden die Schiedam verlaten en een woning binnen het Rijnmondge- bied betrekken en hier in Schiedam weer de genoemde goedkope woning van 70 tot 160 gulden achterlaten, krijgen 750.- Ook hier weer de uit- zondering van verzorgingstehuizen en -bej aardenwoningen En dan ten laatste degenen die een eigen huis gaan betrekken. Zij krijgen, mits de achtergelaten huurwoning weer Ons vorig artikel over het Schiedamse drinkwater werd bezooht door het drukduiveltje. Wij maken onze excu ses. Het water zal geen 10.70 per m3 duurder worden, maar 70 cent. Het eerste bedrag zou wel wat veel zijn. Alhoewel de ontwikkeling van de prij- zen volgend, zou het wel eens kunnen zijn dat onze kinderen die prijs eens wel zullen moeten neerleggen voor wat zuiiver water. Het gemengd koor "BEL CANTO", dat nog steeds iedere maandagavond om 19.45 in het trefcentrum repe- teert. Deelt U inede, dat zij momenteel beslist GEEN N1EUWE LEDEN zou kunnen opnemen, omdat wij n,l. van van 3- 7-72 met vakantie gaan. Mocht U toch interesse hebben, of inlichtingen wil- len verkrijgen over ons koor, belt U dan de voorzitter eens op, het ntunmer Viindt U onderaan. Het koor bestaat momenteel uit 30 leden, en alle stemmen zijn na de va kantie van harte welkom. Vooral nu Groenoord nog steeds uitbreidt, idoen wij een beroep op alle zangliefhebbers om bij ons een kijkje te komen nemen. Dus zowel dames als heren, waagt U het er eens op. U behoeft niet bang te zijn dat U moet proefzingen, want onze dirigent de heer J. Hoogervorst merkt al gauw waar U zioh ihet beste thuis voelt. U zult er beslist geen spijt van hebben. Namens het bestuur. W. G. v. Slobbe Willem Pijperstraat 46 telefoon 70 08 13 tussen 70 en 160 gulden ligt en de te betrekken eigen woning een huur- waarde heeft tussen 160 en 325 gulden een tegemoetkommg van 12 maal het verschil in maandhuur, met als mini mum 750 en als maximum 1250 gld., mits het huurverschil ten minste 50% bedraagt. En wat is dan wel de huur- waarde van de eigen woning? Dat ziet men hier als het bedrag van de maan- delijkse lasten. En als dat eventueel moeilijkheden zou geven kan de huur- waarde ook zijn 10% van de verwer- vingskosten (op jaarbasis), in voor- komende gevallen verminderd met de jaarlijkse bijdrage, zoals deze over het eerste jaar van bewoning tot uitbe- taling komt. Nieuw is dat nu gegaan wordt tot een bedrag van f 325 huur en dat men duidelijk stelt dat de prijs, die ter zake van huur en verhuur van de wo ning is verschuldigd, wordt vermin derd met het bedrag, dat in deze prijs is begrepen voor een garage, een be- drijfsruimte, voor levering van warm- ■te, water en gas, electriciteit en andere energie en ten laatste voor de ter be schikking stellen van huishoudelijke apparatuur. Rest ons nog dat men geen centjes krijgt als de woning niet geheel ledig en dn goede staat wordt opgeleverd bij het verlaten, dat de te verlaten wo ning geen deel mag uitmaken van een bedrijfspand of niet als dienstwoning aangemerkt wordt. Verder mag je er niet door de rechter uitgezet zijn. En uiteraard krijg je ook niets als je op grond van andere regelingen van de overheid al een bedrag hebt gehad. J. F. fr^Tp Geen geleur aan de deur Maar even bellen 70 50 83 en Uw stoomgoed wordt eventueel gehaald. Zo nodig in 1 dag klaar. lepenlaan 51 - Tuindorp Telefoon 70 50 83 Of m n baas het nu goed vindt of niet; maar zo op de helft van 't jaar overvalt me een drang en alles te ontvluchten. Een drang ande re mensen, een andere omgeving te zien, Meestal heb ik dat in juni omdat alles dan nog lekker r us tig is. Een maand waarin je elkaar nog met staat te verdringen. Ik heb dus in feite geen dring-drang En zo komt het dat U m'n maandelijkse bijdrage heeft moeten ont- beren. want daar in dat Veluwse zomerhuisje voelde ik mij in een waar groen oord en gunde ik mezelf en m'n pen de broodnodige i list (en variatie). Toen ik eindelijk de moed gevonden had m'n wagen eens een wasbeurt tegeven, maakte ik kennis met onze naas- te vakantieburen. Een meer dan middelbaar Amsterdams echtpaar. Zy een bazig type die gewend was bevelen en de lakens uit te aelen, hy een wat pafferige man, wiens spaarzame haren de beroem- ae peper-en-zout kleur hadden. Hy ging meestal in het groen ge- kleed en ik had m - luidruchtig snuitend - 's morgens wel eens Z!£jl wanneer 'ie z'n morgenboswandeling ging maken. Ik kwam dus met de groene Amsterdammer in gesprek en het leek een heel aardige man te zijn, die zich - driftig snuitend - herhaalde malen onderbrak. Hy bleek drankhandelaar („Slokkiesboer" noem- ,e \let ze'l) (e zijn en gezien z'n rode bolle hoofd had hij er zelf ook geen hekel aan. Een nadeel van een verblyf op de Veluwe is toch wel dat je in Ne- derlana bent, want wanneer het niet regent dan waait 't wel en ondanks dat ging ik toch graag op het aanbod van m'n medevakan- tiegangers in. Ze hadden me gevraagd mee te gaan met een door de volyverige V.V.V. uitgeschreven ..wildtocht". Dat je de sigaar bent en de pijp uitgaat, wanneer je een sigaret opsteekt is me be- kend. maar ik ben nu eenmaal een hardstochtelijke, stomme roker dock ik was er maar overheengestapt dat je op de tocht niet mocht token. Ik was er ook overheengestapt dat je je 's morgens om half 6 elaen ^orpsstraat (bij een zeer onduidelijk standbeeld) moest Met tien moedige personen onder aanvoering van een deskundige vertrokken we. Dat 't een ervaren wildloper was merkten we wel "an de snelheid waarmee hij door het dorp ging. we liepen ons wild achter 'm aan. Bij de bosrand deden we het wat kalmer aan en na een half uur door kruip- en sluippaadjes geworsteld te zijn kwamen we aan een open plek in het bos. We werden fluisterend vercocht (want praten mocht ook al niet meer) in een modderige greppel plaats te nemen. Onze Hindeloper strooide op het midden van het veld uit een bus wat voedsel (Hertebrokjes?) rond. We lagen rillend van de kou en byna doorweekt van de regen een half uur in de kykgreppel en de Amsterdammer had al wat boze bhkken gekregen door te zeggen: "Wil het echte hert nu opstaan?" Plotselmg fluisterde onze woudloper: ,,Daar aan de bosrand komen wat kleine herten, dames en heren". We zagen niks hetgeen de drankhandelaar ontlokte ,,'fe zie geen barst, dat zijn zeker dop- hertjes, dubbel klein Net toen na 10 minuten er inderdaad op ~o n 100 meter afstand iets bewoog werd er hard in een zakdoek getoeterd. ..Beetje verkouden" zei de Amsterdamse rare snuiter verontschuldigend. Een kwartiertje later zijn we-letterlyk en figuur- lijk - afgedropen. ,,'Zat een beetje tegen" zei onze aanvoerder by het afscheid taktisch, hoewel we ons meer ..fan met de kleine ach- ternaam" voelden. Een paar dagen later in het Arnhemse dierenpark konden we voor 2 gulden 's middags om drie uur 68 herten met de hand voeren Toch wel een beetje makkelijker. JAVAS Voor een goede verantwoorde opleiding naar Uw rijbewijs Rijks V.A.M.O.R. - M.I. gedlplomeerd Instructeur R. HAAN W. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord SCHiEDAM Enkele weken geleden melden wij reeds in ons blad dat er door de toename van het aanta'l parkeermeters in schie- dam behoefte bestond aan het aan- sitellen van patkeerwachiters. Volgens wethouder Bolmers zullen nu twee parkeerwachters worden aange- steld. Getracht zal worden deze uit de bestaande ambtenaren te recruiteren. Wanneer van de zijde van deze amb tenaren voor deze functie weinig be- langstelling bestaat zullen er adver- tenties (denkt U dan ook even aan ons blad?) worden geplaaitst. De a.s. parkeerwachters (die in hoofidzaak oontrole op het parkeren zullen uit- oefenen) krijgen een speciale opleiding van een maand. J. v. S. Om voor alsnog onbegrijpelijke reden is in ons nummer 105 verzuimd mede te delen, dat onze redakteur J. van Schaverbeke wegens vakantie van 3 tot 24 juni afwezig was. Hierdoor zijn helaas enkele ingezonden mededeling- en op ons redaktie adres Bachplein 189 blijven liggen en niet geplaatst. Het is nu te laat de mededelingen i. z. Opendeurdienst, Fanclub "The Flails" en Nederl. Protestantenbond alsnog te plaatsen. Wij bieden hiervoor onze welgemeende verontschuldiiging aan.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 3