SLIJTER Medewerkers gevraagd door Wijkvereniging Ingezonden Chopinplein Goed vlees Vers vlees o CKleine akkoordjes Hypotheken Financiering^a SCHOOLJEUGD IN HEEMTUIN »Wie van de Drie« CO-OP Domme Mensen ^Heeft U de advertenties^ I op de andere pagina's I al gezien ^het is de moeite waardlj Alle vei'iekering'eii: ASSURANTIEKANTOQR A. 11 iiille^! ijll Bachplein 248 - Schiedam - Telefoon 70 61 58 CENTENAKTIE Grotere Zorgvuldigheid. Groen. COOP Nieuwe Waterweg voor Chemisch Reinigen Nappa en Su&de Vodo herenmodes tindelijk eens een stukje over Tuin- dorp, dat ik zelf al zo lang had willen schryven over de bus. Maar in het verdomhoekje zitten wij allang want het Postkantoor moest verdwynen zo ook de leerbibliotheek. Het oversteek- pad van de Molensingel waar de Tuin- dorpers byna alien gebruik van maak- ten naar bejaardenflat Spaland of i d. is verdwenen. (Er zou een brug of zo lets komen). Ik gun de mensen van Groenoord graag hun bus maar waarom gaat de RET geen ringlijn -zoals ze dat noemen- ryden b. v. Schiedamseweg been Groen oord terug of omgekeerdzodat we kunnen blyven zitten tot waar we on- geveer moeten zyn. Ik zou zeggen dat er nu toch wel genoeg mensen wonen dat dit zou kunnen. Mevr. v.d. K. Ook in deze laatste Groenoord Ak- koorden wordt er door de redactie telkenmale op gewezen"mensen wees nou a.u.b. eens wat zuiniger met ons spaarzame groen" enz. Bovendien ziet men dagelyks mensen van de Plant- soenendienst aan het werk. Maar het lijkt soms wel of ik (met enkele anderen) de zorg schijn te dragen voor het voortbestaan van al de nieuwe aanplant. Enkele voorbeelden; a. Het is my al enkele malen overko- men (wonend aan het bachplein) dat ik s'avonds ergens vanuit de hoogte afval zag deponeren tussen de stuiken, soms lege flessen, 1 keer zelf een hele zak met afval. b. Kijkend op de speelterreinen, tij- dens het speelkwartier der scholen, staat het onderwyzend personeel domweg toe te kijken als de school- jeugd door de struiken rent, en dus vernielend te werk gaat. c. Kijkend op het z.g.n. Metropad wordt door de jeugd bomen uit de aarde getrokken en gebruikt als stok om weer daarmee andere jonge aanplant te beschadigen. Toen ik een keer vanaf mijn balcon, ouders met hun kinderen die deze verwocstingen aanrichten, waarschuw- de kreeg ik te horen, dat ik me het mijn eigen zaken moest bemoeien. m'n kop moest houden en dergelijk soort verwensingen. Onsmakelijk wordt het dan bovendien, als je merkt dat je buren neigingen tot plageryen tot uiting brengen, als je probeert iets van de natuur te be- schermen. Vandaar mijn verzoek om anonimiteit voor dit ingezonden stuk. Redactie. ga door met Uw waarschu- wingen in de hoop, dat men het eens zal leren in ons "Groenoord". Bachpleinbewoonster. brand - inbraak - storm - glas - automobiel - motorrijwiel - bromfiets - ziekenhuiskosten arbeidsongeschiktheid - huisvrouwen invaliditeit - ongevallen - wettelijke aansprakelijkheid - enz. Alle vormen van levensverzekeringen, studie- en pensioenverzekeringen. Van de onderstaande adressen kregen wij weer de nodige centen, waarvoor onze hartelijke dank. Een mevrouw van de Een mevrouw van het J. OreHosingel 156 centen Jac. Urlusplein 13 464 centen Een mijnheer van de Schiedamseweg 41c 113 centen Een mejuffronw van de Rossiraistraat 47 107 centen Een familie van het Liztplein 3 316 centen 1156 centen 30 tot 40 klassen van Schiedamse ba- sisscholen hebben in de afgelopen we aken een bezoek gebracht aan de Heem- tuin in bet Prinses Beatrixpark, wadr een groat aantal vrij zeldzame (en enkele zelfs heel zeldzame) planten zijn samengebraobt die weliswaar in nederland inheems zijn, doch maar weinig voorkomen. Dit als aanvulling en afronding op de lesbrief "De Heem tuin", die door de werkgroep "School en Natuur" onder de basisscholen is verspreid. De aanvankelijk wat Iauwe belangstel- ling van de kinderen groeide snel tot grote belangstelling, dankzij de en- thousiaste verhalen en uiteenzettingen van de heer Kapel, werkzaam bij de afdeling plantsoemen en wegens zijn grote voorliefde voor wilde planten speoiaal belast met het onderhoud van de Heemtuin. Indien er belangstelling voor is bij de -scholen, kunnen oak na de vakantie schools- of klasgewijs bezoeken wor den gebracht aan de Heemtuin. Willen alien die voor dit mooie doel sparen, ook tijdens de vakanties door- sparen? Ook de buitenlandse munten die U overhoudt van Uw valkantie zijn van harte welkom, wij wisselen ze wel om. Verder wensen wij U een prettige vakantie en veel zon. De Schiedamse Courant, wie wij een bijzonder goed hart toedragen omdat zij een van de weinige dagbladen is, die uitgebreid Schiedams (en Groen- oords) nieuws brengt, maakte in haar uitgave van vrijdag 30 juni toch een fout. In een intervieuw met ons mede- Ibestuurslid, de Heer J. Foppen, ver- meldde zij dat Groenoord-Akkoorden onder zijn leiding een veelgelezen blad is geworden. Wij zullen straks bij het vertrek van onze goede vriend Foppen (daar komen we t.z.t. nog op terug) zijn grote aktiviteit en veelsohrijverij node missen. Maar aangezien J. Foppen pas sinds eind vorig jaar aan ons blad is verbonden, is een dergelijke mede- deldng ten opzichte van onze baide andere redacteuren (de Heren B. Roza en J. van Schaverbeke) niet zo prettig. Want tezamen vormen zij ons team, die het blad laten zijn zoals het nu is. Een groot aantal jaren deed de Heer Roza het werk geheel alleen, meer dan een jaar geleden kwam de Heer J. van Schaverbeke en sinds een half jaar versterkte de Heer J. Foppen onze krant. Al het werk (buiten het schrij- ven van artikelen nog heel wat meer) wordt om toerbeurt door deze drie Heren gedaan. Wij vonden het echt nodig dit in ons blad te vermelden. Ere wlien ere toekomt. Sinds de flat aan het Ghopinplein ge- geed is, heeft men daar zandoverlast gehad. De eigenares stuurde reeds ve- le klachten daaromtrent aan de ge- meente, Maar het zand bleef. Eerst was er het dijklichaam van de toe- komstige rijksweg. Dan de honden trimbaan, die ondertussen na de klach ten wat bedekt is. En dan nu de aan- leg van de bestrating rond het van Beethovenplein. We vragen ons af waarom men bij aanleg van wegen, nieuwe woongebie- den, en al die werkzaamheden waar men in deze gebieden het vele zand voor nodig heeft, niet wat zorgvuldi- ger kan werken. En dan eens denken aan omwonenden. Van de overheid wordt ergens nog steeds een voorbeeld verwaciht. Nu kiepert men tonnen zand neer. het- welk bij de in ons klimaat veelvuldig voorkomende wind, onze auto's molt, onze huizen binnendringt, onze oren verstopt en ons gevaarlijk doet manou- vreren met onze fietsen, want we zien het niet meer. In het kort, het is ver- draaid hinderlijk. Veel van het groen rond genoemd plein is naar onze mening vermoord door het soherpe zand. De plantsoe- nendienst heeft al eens de tanden in het probleem gezet en tussen Ghopinplein en Griegplein een ihouten schutting gezet. Dit hielp in die tochtgat niiet veel, temeer daar het zand toen van een andere plaats kwam dan van het dijklichaam zoals men daoht. Men haalde later de schutting weer weg, maar de V.R.O.M deed dit niiet wat betreft het zand. Dat bleef als maar been en weer dwarrelen en hoopte zich on onder de auto's. Vermengd met aarde werd het gedeeltelijk samenge- plet tot hele buiten. En nu komt dan weer nieuwe aanvoer van het van Beethovenplein. J. F. vraagf op korte termijn: een Sol Iicitaties gaarne aan het kantoor-adres: Kethelstraat 10 te Schiedam. By v.d. Bosch Supesmarkt (Ve-Ge) in winkelcentrum PRELUDE" kwamen klachten en verzoeken binnen aan- gaande de vleeswaren. De klachten die best wel mee vielen, betroffen de kwa- liteit. De verzoeken waren een gro tere sortering. De supermarkt onder leiding van de heer v.d. Bosch ging zoeken naar de mogelijkheid om 66k met de vleeswarenafdeling alle klanten van dienst te kunnen zijn, speciaal ook diegenen die de betere kwaliteit prefereren. Nu de supermarkt al weer een tijd haar deuren geopend heeft en de be- ginperiode, die altijd een aanpassings- tijd vraagt en waarin sommige toe- standen om verandering en verbeter- ing vragen, achter de rug is en daar mee de zogenaamde "kinderziekten" voorbij zijn, is thans dit laatste euvel verholpen. De. heer v.d. Bosch betrekt nu zijn ruime sortering vlees van een eerste klas slager en kan met de prijzen toch concurrerend blijven. ook voor Uw binnen 1 dag gereed lepenlaan 51 - Tulndorp Telefoon 70 50 83 Tarief: De Wijkvereniging, die altijd wel actieve mensen in haar bestuur kan gebruiken, vraagt nu - doordat enkele zeer actieve leden door verhuizing naar elders de wijk gaan yerlaten - met n6g meer klem om nieuwe medewerkers. Laat iedereen die zijn vije tijd actief wil gebruiken en voelt voor het zeer afwisselende en boeiende wijKwerk, contact met ons opnemen. Sshrijft U eens een briefje aan Wiikver- enliging Groenoord, Postbus 410, Schiedam en wij zullen U graag een uitnodtging zenden voor onze eerstvolgende bestuursvergadering, die na de vakanties (op woensdag 16 augustus) gehouden zal worden in Boerderij ..Landvreugd" We zijn benieuwd wat er uit de (post)ibus komt Ieder woord of leesteken h f 0.10. Het maximum aantal regels is bepaald op 10. Akkoordjes kunnen schriftelijk en telefonisch worden opgegeven bij de redaktie. Tevens bij fa. J. Hipke, huishoudelijke- luxe artikelen en speel- goed in winkelcentrum „DE KETEL". - Bij alle, bij ons bestelde geboorte-, verlovings-. huwelijks- en visite-kaar- ten een aardige attentie om uw hele leven te bewaren. - „De Magneet" Rotterdamsedijk 279 - 281 - Schiedam Telefoon 26 86 66. TE KOOP beklede rotanwieg (4 mnd) te bevragen Schiibertplein 180 Pop ziek? Alle poppenreparaties. HIPKE - Winkelcentrum ,,De Ketel" PEDICURE-MANICURE SCHOON- HEIDSSPECIALISTE. Mej. M. Malie- paard, telefoon 70 24 10, Bachplein 444 Schiedam-Groenoord. Gevraagd hulp voor een ochtend per week of 14 dagen. Bart Verhallenplein 158, telefoon 71 11 59 COSMETICA. Heeft U interesse voor de cosmetica van MOARA SHIRA, be- kend van T.V.? Vraag dan inlichtingen: Molensingel 57, Kethel, Tel. 70 41 28. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze opgeven bij: HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" Schoonheidsspecialiste Mevrouw Els Wijntjes, Griegplein 216, Schiedam. Telefonisohe afspraken 7111 33. Grote sortering TUINMEUBELEN. HIPKE - Winkelcentrum „De Ketel" Volledig betaa'lde vrijetijdsibesteding: Mensen ondervragen voor Opinie- en Marktonderzoek als interviewer van het NIPO. Het NIPO zoekt mannelijke en vrouwelijke medewerkers om regel- matig (vaak op maandag) vraagge- sprekken te houden op door het insti- tuut aangewezen adressen. Vergoeding op basis van gewerkte uren. Minimum leeftijd: 20 jaar. Heeft U er belang stelling voor, schrijf dan aan: NIPO t.a.v. Dhr. A. J. M. Baars, Barontszplein 7, Amsterdam 3.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 5