EERSTDAAGS OPENING AMROBANK Bedenk nog even.... J gV|_ voormeubelen CIC OUUll PARKWLG Z01SCHILDAM Sporthuis Hitman HOOFDBESTUUR van uw WIJKVERENIGING Vereniging Volkshuisvesting »BP 582 SPREEKUUR J, Levens J. Foppen G, de Jager H, 0 Gasman P. Pons T. van Steenoven J, v, d. Slot Mevr. Jongste-Quartel Mej. J. J. ter Borg F. M. Perdaems B. D. Roza J. van Schaverbeke C. A. P. Kortrijk M. de Jongste U hebt het zelf uiteraard al kunnen zien, het bijkantoor van de AMROBANK in Schiedam Noord nadert haar voltooiing. Wij moeten zeggen, gezien de aanvankelijke bezwaren die wij met de omringende bewoners tegen het weer onttrekken van groen aan de wijk, dat architect Kolpa er wel wat van gemaakt heeft. De twee gebouwtjes van de Spaarbank en Amrobank werken niet storend, vullen zelfs op harmonische wijze de omge- ving op. In hun eenvoud en de speelse vormgeving doorbreken de gebouwtjes het eentonige van de strakke omringende flat- bouw. Wij zijn daarom de overtuiging toegedaan, dat vele bewo ners hun aanvankelijke bezwaren waarschijnlijk wel hebben laten vallen. Vooral als het geheel opgefleurd wordt door bloe- men, bomen en groen. GROEN Geen officiele opening September Leuke ruimte Parkeerplaatsen faloezieen Sociaal Raadsman Voetbal Zaalsporfen voor al uw sportartikelen Joh. Straussplein 332, telefoon 70 69 67; Voorzitter, Beheers com. Stichting samenlevingsopb. Chopinplein 131, telefoon 70 96 75; Secretaris, red. G.A., Stichting samenlevingsopb. Henriette Bosmansplein 125, telefoon 7010 65; Penningmeester, toneel, bejaarden, „Breng eens een Zonnetje" Bart Verhallenplein 80, telefoon 71 03 12; 2e voorzitter, soc. com. beheerscommissie. Iepenlaan 53, telefoon 7104 07; 2e secretaris. Louis. Zimmermannplein 44, 2e penningmeester. Dirk Schaferplein 90, telefoon 70 48 53; Beheerscom, sportcom soc. com, VN.F.G. Schiedamseweg 7, telefoon 70 58 51; Kinderspelen B. Zweersplein 70, tel. 70 49 29; Com. wijkcentrum Valeriusstraat 71, telefoon 70 38 52; Postzegelclub, kaartvereniging, soc. com. Griegplein 193, telefoon 70 82 47; Red. G.A., cultureel werk. Bachplein 189, telefoon 70 35 18; Red. G.A., Stichting Samenlevingsopbouw. Johann Straussplein 327, telefoon 70 41 72; Schaakvereniging, cultureel werk. Kerkweg 10, telefoon 70 91 48; Adviseur. Want dit zal ongetwijfeld gebeuren. De gemeente zal de omringende grond zeker stofferen met allierhande groen, waarbij de beide banken dan hun fi- nanciele bijdrage zullen Ieveren. Verder kunnen wij verwachten dat de banken hun muren en naaste omgeving zullen aankleden met bloembakken, klimmend groen e.d. Hiierdoor zal men de gebouwtjes als een verrijking van de omgeving erva- ren. Jammer is, dat de populieren het door de voorjaars- en zomerstonmen niet geihaald hebben. Misschien dat het geld, bij de opening van de spaarbank Anno 1820, zijnde 2.500,-, welk be- drag naar de plantsoenendienst ons meedeelde gebruikt zal worden voor het plaatsen van bomen aan de J. Ore- liosingel, gedeeltelijk gebruikt kan wor den om de gever zelve een paar leven- de bomen om haar gebouw te Ieveren. Het is maar een suggestie onzerzijds. Het gebouw van de AMROBANK kan door het personeel 10 juli betrokken worden. Men zal dan aan 8 vlagge- masten de vlaggen in top hijsen. Voor de eerste bezoekers zal voor een aardig- heidje gezorgd worden, b.v. voor de da mes een bloemetje. De bestande Cii- enten krijgen bij linleg de mogelijkheid van een spaarpremie. Verder zal men, mede in verband met de vakantie, waardoor vele bewoners van Groen- oord weg zulen zijn, niet gaan. Men geeft ook geen receptie. Begin September wil de bank dan een folder huis aan huis verspreiden in Schiedam Noord om aan de openstel- hng van het nieuwe bijkantoor aan alle bewoners bekendiheid te geven. Daarbij zal dan de bewoners eveneens de mogelijkheid van een spaarpremie geboden worden, met bij inleg een zogenoemde eeuwigdurende kalender als gesohenk. Waar wij boven reeds de architecto- nisohe kwaliteiten van de buitenkant prezen, kunnen wij hetzelfde doen van de binnenkant. Een van buiten klein gebouwtje, geeft binnen een onver- wacht grote ruimte. Uiteraard zagen wij deze ruimte niet aangekleed, maar ongetwijfeld zal deze aankleding pret- tig zijn. Vooral mede door het, felt dat de banken zich in onze tijd willen populariseren, dichter bij eenieder wil len komen en daarom van alles doen om de drempel-vrees, door velen nog gevoeld voor de voormalige geldburch- ten te overwinnen. B.v. de Boerenleen- bank aan de Zwaluwlaan heeft reeds activiteiiten als vakantiereizen. De situering didhtbij het winkelcen- trum de Ketel is voor het bijkantoor uiteraard gunstig, mede door de grote parkeermogelijkheden ter plaatse. Met dit prdbleem heeft o.a. het hoofdkan- toor aan de G. Verboonstraat erg te kampen. De bank verwacht veel van de werkzaamheden in Schiedam Noord, met uitbreiding van de werkzaamheden is in het gebouw daarom reeds reke- ning gehouden. J- F. De Schiedamse gemeenteraad heeft op 26 juni j.l. het principe-besluit geno- men dat de vereniging Volkshuisves ting de 143 portiek-etage-woningen en 202 eengezinswoningen in Woudhoek Zuid mag gaan bouwen. Er werden enkele voorstellen gedaan, o.a. betreffende de onderhandse aan- besteding, het in het bestuur van de vereniging opnemen van een raadslid, en de inspraak van de bewoners, maar de meerderheid van de raad vond toch dat men de vereniging niet te zeer aan banden moest gaan leggen. Wel werd afgesproken dat er vaste afspraken over de grondprijs zullen moeten komen. En zo kan dus de vereniging volks huisvesting binnenkort aan de slag om het aantal woningen in Schiedam Noord te vermeerderen. Wij schreven in de vorige Groenoord Akkoorden reeds over het type dezer woningen en de eventueel te verwachten huren. J. F. SUNF-LEX F. J. Elderhorst NOORDEINDE 1, KETHEL TELEFOON 7010 91 elke donderdagavond KOOPAVOND Even de juiste maat nemen bestellen zelf ophangen en u heeft - EEN DERDE BESPAARD! Wellicht krijgt U door bovenstaande aanhef de indruk van een geheime code, nieuw kentekennummer of der- gelijke. Wel, niets is minder waar. "B.P. 582" is de zomerkrant van de Dr. v.d. Kuyschool aan het Bachplein 582, die wij een dezer dagen ontviing- en. Deze -van een bijzonder aardig schutblad voorziene- schoolkrant laat naast enkele informaties ook de aller- aardig9te pennevruchten van de leer- lingen zien. Wat te denken van het -met een tokening verluchte- arfcikeltje van Thea (klas 2)? "Op vakantie. Chaletje dat is ons huisje, er zijn ouderwetse dingen. Een naaimesien dat moet je met je voeten doen. Want er ds geen stopkantakt en we hebben ook geen w.c. Ja maar buiten aan de overkant staan de w.c. Als ik wakker word zie ik konijntjes zitten in de tuin. Maar weet je wat ik niiet leuk vind als ik van het staapeLbed springt dan val ik want de matjes zijn glad. Wij hebben ook geen t.v. maar - wij kopen een draagbaar t.v. Er is ook vlakbij het strand en de bossen" Omdat we het "heerlijk" vonden zo- iets te lezen, hebben wij het van vol- doende belang geacht het in ons wijk- blad te vermelden. J. v. S. Dhr C. Bijl, sociaal raadsman, aange- steld door de gemeente Schiedam houdt elke dinsdagochtend van 9.00 -11.00 uur spreekuur in de Ark aan het Har- gaplein 104 (bij de Zwaluwlaan). Alle bewoners van Schiedam-Noord kunnen dar tijdens deze spreekuren tereoht voor voorlichting, advdes en/ of dienstverlening op velerlei gebied, o.a. woningproblemen, algemene bij- standwet, sociale verzekeringen, juri- dische zaken, belastingen, fiinaoiele problemen, arbeidszaken, gezins en persoonlijke problemen, cultuur, recre ate enz. J. L. leder Nederlands gezin dat binnenkort met vakantie in eigen land gaat, heeft nu nog de tijd te bedenken dat vorig jaar in de vakantiemaanden juni, juli en augustus 869 doden en 20.245 ge- wonden vielen in het verkeer. ledere Westeuropeaan die (vandaag of morgen zijn koffers pakt voor een lange rit naar het buitenland, heeft nu nog de kans zich te realiseren dat het vakantieverkeer ieder jaar zeker 15.000 doden en 400.000 gewonden in de EEG-landen eist. U heeft nu nog de kans te bedenken dat het rijden op overvolle wegen in- spanning betekend in plaats van ont- spanning; dat een automObilist v66r of achter U een van de Bienduizenden kan zijn die net zijn rijbewijs heeft gehaald en dus over weinig rij-ervaring beschikt; dat het iemand kan zijn die verkeerd gaat invoegen of plotseling van rijstrook verandert na het voor- sorteren. En natuurlijk dient U zich het grote risico te bedenken dat U kunt lopen bij het irthalen (jaarlijks gebeuren er alleen al in ons land zo'n 45.000 on- gelukken die te wijten zijn aan verkeer- de inhaalmanoeuvres) Het is voor iedereen goed te bedenken dat deze maanden rijdend Europa (en dat zijn miljoenen automobilisten) door elkaar vloeit op Europese (snel) we- gennet. Wellicht kunnen de volgende slogans van Veilig Verkeer Nederland U be- hulpzaam zijn bij een zo veilig moge- lijke heen- en terugtoobt: Op lange ritten 2 uur rijden - V^uur rusten Op autosnelwegen Maak snelheid bij het invoegen Op toeristische routes Inhalen - vergeet het maar Op overwegen Ho - geen risico. Waar dan ook Autogordels - vast en zeker Altijd Glaasje op - laat je rijden En als U nog een auto wilt kopen Laat U niet bij de (K)NEUS nemen Oranjsstraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 9