Bikini recepten Met kaas meer baas SpofthuisHitman Toch veel bloemrijke Man met vijl in z'n hoofd Kikkerbilletjes in trek Damvereniging verhuisde naar Groenoord. Postzegel- Nieuws Wie helpt Bejaardenzorg uit de zorg. Recepten vooi 4 personen, Kabeljauwgoulash Zomersoep. Kip in het potje. Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Rbdgrbd met saus. Nederland Nederlanse Antillen Suriname Speelplaats voor de Z-flats. Wanneer? AArden wal Zoals reeds eerder in ons blad ver- meld is, ging de door ons gep'lande "bloembakkenaktie" wegens te gerin- ge belangstelling helaas met door. We waren des te meer verrasr te ont- dakken dat vele GroenbOrdse inwo- ners toch "hun balkon met "bloemen versierden, Zeker is dit het geval met de balkons van flat nr. 5 aan het Baohplain. Bijna alle bewoners hab- ben van hun balkon een bloemenzee gemaakt en enkele wisten er zelfs een hele tuin van te maken. Voor dat flat en die bewoners, alle hulde. J. v S. In veel nederlandse kranten stond vorige week het berioht, dat de Heer J. Klein in Breda een week lank met een drie centimeter lange punt van een vijl in zijn hoofd heeft rondge- lopen. De heer Klijn kreeg de vijl in zijn hoofd tijdens een veohtpartij in een cafe. Hoewel hij last had van hoofdpijnen, meldde hij zich pas na een weak bij de dokter, die hem prompt naar een ziekenhuis zond, waar hij werd geopereerd. Deze vreemde historie deed ons denk- en aan een ander verhaal, dat we eens hoorden. Een man had eens een schroevendraaier ingeslikt en pas ruim 2 weken later vroeg deze man aan de dokter of hij het maar wilde ver- wijderen. De dokter keek vreemd op en zei "Is dat al 2 weken geleden ge- deurd? maar waarom kom je dan nu pas?" Waarop de man lakoniek ant- woorde; "Ja, ik had 'm niet eerder nodig." J. V. S. Het mag wellicht vreemd klinken, maar het kamerlid Wiebenga van de P.S.P. stelde enkele weken geleden een vraag over "kikkerbilletjes". Lijkt het op het oog een wat onzinnige vraag en denkt iedereen vrijwel on- middellijk "Weet die man niets be- langrijkers?", bij nadere besohouwing is de situatie toch wel wat anders. Er wordt nl. de laatste tijd over deze lekkernij nogal propaganda ge maakt en wanneer deze billetjes hier werkelijk in trek komen, zijn de ge- volgen daarvan nogal veelomvattend. Hoewel er hier - ihelaas - al niet zo veel kikkers meer voorkomen, worden er b.v. in India in 1970 zo'n slordige 20 miljoen kikkers gevangen omdat men in Europa die billetjes zo lekker vindt. Het totaal wegvangen van kik kers kan voor een land nadelig zijn. Een kikker eet namelijk bijzoder veel insekten. Zijn er dus maar weinig kik kers over, krijgen de insekten de over hand en zullen die weer door aller- lei chemische middelen moeten wor den verdelgd. Dat een dergelijke me- thode weer andere narigheden met zich mede brengt is een logisch feit. De dierenbescherming houdt zich met dit vraagstuk oak al bezig omdat de billetjes namelijik van de levende kik ker dient te worden afgesneden. De vraag van het kamerlid was ach- teraf gezien toch niet zo'n gekke. Wij houden het dus maar bij ons biefstukje of carbonade. J. v. S. Als u ondanks alle moeite nog niet op ideale bikinigewicht bent, dan hunt u uw maaltijden nog eens afwisselen met volgende menu's Natuarlyk is oak matigheid geboden by de broodmaaltydenanders hebben deze menu's nog weinig zin. Ook de tussendoortjes mo gen niet te vet en te zoet zijn. 2 1 bouillon, 1 bosje kleine prettjes 200 g wortelen, 2 kleine paprika's, 4 tomaten, 200 g geschrapte kriei- aardappeltjes, 200. g komkomrner, 150 g bloemkool (een halve kleine bloem- kool), 50 g macaroni, 2 teentjes knof- look, peterselie, tijm, 200 g 20+ ko- mijnekaas aan dikke plakken. Maak de groente sohoon en snijd de de preitjes, wortelen, paprika's en bloemkool in kleine stuikjes. Ontpit de aardappelen. Was alle groente Breng de bouillon aan de kook en maak hierdn de groente, de aardappelen en de macaroni in 30 minuten gaar. Trek de tijm mee. Ontvel de tomaten, door ze enkele ogeniblikken boven een gasvlam te houden of in kokend water onder te dompelen en daarna het vel eraf te trekken. Snijd de tomaten in stukjes. Was de komkomrner en snijd die in iblokjes. Laat de tomaat en de kom komrner de laatste vijf minuten mee- koken. Voeg op het allerlaatste mo ment gewassen en fijngesneden pe terselie foe. Snijd de dikke plak kaas in blokjes. Leg in een kom enkele blokjes kaas, schep hierop de hete soep, zodat de kaas iets smelt. Neem bij de soep 3 dunne plakken stokbrood per persoon, met een niet te grote appel als dessert hebt u een maaltijd genoten van 500 kcal. 1 Romeinse braadpan, 1 braadkip van 1200 g in vieren gesneden, 4 tomaten, 100 g champignons, 1 papri ka, 2 sjalotjes, 2 teentjes knoflook, peper, zout, chilipoeder, tijm, peter selie. Zet de Romeinse braadpan 15 mi nuten in koud water. Wrijf de kip in met zout, peper en chilipoeder. Was de tomaten en snijd ze in stukken. Was de champignons, snijd het onder- ste stuk van het steeltje en snijd ze in plakken. Was de paprika, verwijder zaad en zaadlijsten en snijd hem in reepjes. Leg de stukken kip in de braadpan en leg de groente eronder, ertussen en erop. Zet de braadpan in een hete oven (200°C) en laat de kip in 45 minuten gaar worden. i/4 deel van deze portie met 100 g aardappelen en 200 g sperziebonen en 2 dl magere yoghurt met 50 g aardbeien toe geeft totaal ±500 kcal. In een uitgave van het Voorlichtings- bureau voor de voeding te Den Haag, lazen we dat in 72% van de huishou- dingen dagelijks kaas wordt gebruikt. De meeste kaas wordt op of bij het brood gebruikt en slechts weinigen gebruiken kaas in of bij de warme maaltijd. 30% van de mensen ge bruikt op een of meer dagen per week kaas tussen de maaltijden. De hoeveel- heid kaas die gemiddeld per dag ge bruikt wordt, neemt toe tot een leef- tijd van 20 jaar en blijft daarna vrij wel constant. De grootste kaaseters zijn de volwassen mannen. Zij gebrui ken gemiddeld 25 gram per dag. J. v. S. Voetbal Zaalsporten voor ai uw sportartilcelen Oranjastraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513 500 g kabeljauwfilet, 2 uien, 2 papri ka's, 50_ g boter of margarine, 40 g bloem, 5 dl bouillon, 1 theelepel pa- priikapoeder, peper, zout, 1 teentje knoflook, peterselie, Maak de uien sohoon, snijd ze klein en fruit ze iiohtbruin in de boter of margarine, samen met het fijnge- stampte teentje knoflook en papri- kapoeder. Maak de paprika's sohoon door ze van steeltje, zaad en zaadlijsten te ont- doen, was ze en snijd ze in reepjes. Smoor de paprika 5 minuten mee, voeg 4 dl bouillon toe enbreng het geljeel aan de kook. Meng de bloem aan met de rest van de koude bouillon en bind de saus hiermee. Voeg nu de in blokjes gesneden vis en de gewas sen en in stulkken gesneden tomaten toe. Laat het gereoht in 10 minu ten gaar worden. De stukken vis mogen niet stuk ge- roerd worden. Maak de goulash op smaak af met peper, zout en gewas sen en fijngesneden peterselie. 1/4 deel van deze saus gegeven met 50 g rijst (rauw gewogen), 1/4 krop sla met 1 eerlepel slasaus (25% olie) en 1 glas tomatensap vooraf levert 500 kcaj. 600 g verse rode vruchten (bv. aard beien en/of framibozen en/of aalbes- sen), iy2 eetlepel malzena, 1 dl mage re yoghurt, 1 dl vanillevla, 0,5 dl melk geroosterde geschaafde amandelen. Roer devruchten door een zeef of sla ze met de mixer fijn. Meet de hoeveel- heid vruchtenpuree in een maatbeker Meng de malzena aan met zoveel water dat het totaal, vruchtenpuree fen water, 4 dl bedraagt. Breng de vruchtenpuree bijna aan de kook en faindt hem met de aangemengde mal zena tot via. Laat de via afkoelen. Roer de melk en de vanillevla door de yoghurt tot een dunne saus. Bestrooi de vruchtenvla op het laat ste moment met wat geroosterde amandelsnippers en geef de saus er apart bij. Dit toetje levert per per soon 75 kcal. Schiedam - Sinds vorige maand heb ben de bewoners van Groenoord en Kefihel naast de reeds bestaande sohaakvereniging een nieuwe gelegen- heid e endenksport te beoefenen. Door de verkoop van „De Goade Ha- venikerk" in Schiedam-Zuid moest de damvereniging ..Schiedam" een nieuwe speelruimte zoeken voor haar aktivi- teiten. Het bestuur van de damclub heeft het oog laten valilen op gebouw „De Ark" aan de Zwaluwlaan. Zij sprak daarbij de wens uit om in dit, wat darnmen betreft braakliggende, gedeelte van Schiedam, een aktieve vorrn van ont- spanninig te scheppen en zodoende een igezond Ieefklimaat te vinden voor haar vereniging. De reeds in 1931 opgerichte vereni ging heeft zich door de jaren hen op een behoorlijk niveau kunnen hand- haven en speelde oak het afgelopen jaar met twee tientallen in de hoofd- klasse en eerste klasse van de Rot- terdamse Dambond. Momenteel telt zij circa 30 leden waarbij de jeugd zeker geen verstek laat gaan., getuige de tien spelers onder de 25 jaar. Ge- steund door het feit dat reeds ver- scheidene ..Groenoorders" de tot nu toe verreweg naar de vereniging wis ten te vinden, rekent het bestuur erop dat dit ledental nog aanmefkelijk kan worden opgevoerd. Elke vrijdagavond bestaat dan ook de mogelifkheid eens te komen kennismaken met deze vorm van ontspanning door het bezoeken van de wedstrijdavoniden in gebouw „De Ark", vanaf 19.30 uur. Sekretariaat: tel. 26 22 04 4 juii: een bijzondere postzegel van 20 cent zonder toeslag ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van de ne derlandse Vlag. Het ontwerp werd verzorgd door J. v.d. Toorn Vrijhoff te Londen. 15 augustus vier bijzondere postze- gels waarvan de toeslag ten goede komt aan het Nederlandse Rode Kruis in de waarden 20 10 cent, 25 10 cent, 30 15 cent en 45 25 cent. De zegels, waarop belangrijke activiteiten van het Rode "Kruis tot inrdrukking komen, zijn ontworpen door de Amsterdamse kunstenares Marte Ruling. 20 juni: een bijzondere postzegel van 20 cent ter gelegenheid van de her- denking van de staatsman Juan Enri que Irausquin, die tien jaar geleden overleed. Op de zegel is het portret van de staatsman afgebeeLd en het ontwerp is verzorgd door Studio En- schede te Haarlem. 26 juli: een serie van dertien lucht- postzegels met afbeeldingen van vlin- ders die in Suriname voorkomen. De ontwerpen werden verzorgd door N.C. Loning te Paramaribo. De waarden zijn 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55 60, 65, 70 en 75 cent. JdG. In Schiedam ontvangen 130 bejaar- den en mindervaliden van de afd. "Warme Maaltijden" van de Bejaar- denzorg in Sohiedam 3 maal per week een volledige maaltijd. Door vakantie in de maanden juli en augustus wordt de groep "vaste vrij- willigers" sterk uitgedund en het spreekt vanzelf dat de bejaarden (in heel veel gevallen alleenstaanden) op hun warme maaltijd rekenen. Mensen die in de zomermaanden voor hun oudere stadgenoten iets willen doen en die in de gelegenheid 1 tot 1,5 uur tussen de middag (op maandag, woensdag en vrijdag) de helpende hand bij het bezorgen te bieden, kun nen zich in vetbinding stellen met telefoon 70 81 10 en 26 78 89. J. v. S. Voor de Z-flats heeft men in het zich daar bevindende wanidelperk enige met houten palen omgeven speelruim- ten gemaakt.In een der ruimten wer den enkele speeltjes gezet, als schom- mels, wip e.d. De andere ruimte blijft met iutzondering van een paal, kaal. Wij hoorden dat de besturen van de recreatie verenigingen der Z-flats door de plantsoenendienst gevraagd is naar ideeen oyer de aankleding. Aan de wijkvereniging is niets gevraagd. En dat terwijl wij zulke goede vrienden zijn van de dienst. Wij zouden de plantsoenendienst kun nen bellen en vragen, wanneer en wat in de bedoelde ruimte komt. Maar wij durven dat deze keer niet erg. Want de dienst vroeg ons niets, wil dus niet dat wij ons er mee bemoeien. Daaromr moeilijk als wij zijn, vragen wij het maar langs deze weg: "Wat ikomt er eigenlijk en waarom duurt het zo erg lang? De centjes heeft U a lang liggen. En de vakantie is ook al haast om. Wij vroegen ons ook af waarom zo nodig al het onkruit op de aarden wal voor de flat aan het Sibeliuspl. moest worden weggespoten. Ook on- kruid heeft dikwijJs een functie en had dit op die aarden wal zeker. J. L.

Groenoord Akkoorden | 1972 | | pagina 11